Jump to content
IGNORED

Kwestia zakupu taniego odtwarzacza cd


szczupak90

Recommended Posts

Witam, niespełna tydzień temu stałem się posiadaczem kolumn Tannoy M4 i grają one wraz ze wzmacniaczem NAD 302.

 

Całość gra wspaniale, ale tylko jeśli źródło jest bardzo dobrej jakości. Odtwarzam muzykę z komputera z pomocą karty dźwiękowej asus xonar dx. Powiem wam tyle, że nie po to wymieniałem sprzęt aby nadal słuchać szumy niczym z kasety magnetofonowej.

 

Zakupiłem oryginalne płyty: Gladiator, Szeregowiec Ryan i Meet Joe Black (wszystko to ścieżki dźwiękowe z filmów) i jakość tych płyt pozostaje pod znakiem zapytania, ciężko usłyszeć tu dobrą separację instrumentów i wszystkie te płyty szumią niczym z kasety. Jest to szczególnie uciążliwe w cichych nagraniach.

Co najdziwniejsze niektóre moje mp3 brzmią lepiej, płyta union zespołu yes brzmi tak jak powinna, żadnych szumów, każdy instrument jest klarowny.

 

Zastanawiałem się nad odtwarzaczem CD, bo ponoć jakość odtwarzanych płyt jest sporo lepsza, ale czy ma to się również do tych strasznych szumów? Fakt faktem, że płaciłem za te płyty tylko po 20-30 zł, ale nie znalazłem innych wydawnictw tych płyt.

 

Jeśli jest to normalne zjawisko to co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mam w sumie podobny dylemat do twojego... Mam wzmaka i kolumny, ale CD sprzedałem w chwilach powątpienia w jego dalszą przydatność, czego teraz niestety żałuję. Na co dzień słucham muzyki z komputera - karta X-Fi Fatality Creative'a, ale dźwięk z CD'ków wciąż jest lepszy. Mam na stanie w masakrycznym stanie odtwarzacz Diora CD 502, który nawet nie ma pilota, mimo to gra on dynamiczniej i barwniej niż nudny i suchy dźwięk z komputera, + 128kbps w większości przypadków. Planuję na grudzień zakupienie jakiegoś CDP który balansując z moim dynamicznym Rotelem szczegółowością i sceną dał mi w pełni zadowalający dla mnie dźwięk.

 

W sumie nie wiem, z czego Twój problem mógłby wynikać... Mimo kiczowatego brzmienia pecetowej dźwiękówki nigdy nie usłyszałem jakichś specjalnych szumów. Sprawdź wszystkie konfiguracje dźwiękowe komputera.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to szum spowodowany przez wzmacniacz ani przez sieć. Po prostu przy głośniejszym słuchaniu w tle muzyki potrafię wychwycić szum identyczny do tego jaki kiedyś był na magnetofonach. Dzieję się tak przy odtwarzaniu większości moich zasobów i nie jest to zależne od bitrate, bo czasem nie szumi mi w mp3 tak jak to zrobiły te trzy wymienione wyżej płyty,

 

Wina jest zapewne po stronie kiepskiej jakości nagrań tych płyt, czy kupno odtwarzacza zmniejszy te szumy w kiepskich nagraniach?

Link to comment
Share on other sites

Czasami odnosze wrazenie ze niektorzy szukaja problemu na sile, na rynku wtornym jest duzo odtwarzaczy CD, kazdy z nich napewno zagra lepiej niz kiepska karta muzyczna z komputera, a do tego kosztuja grosze, tu masz przyklad CD za kilka zl :

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

witam, jeżeli szumi na każdej płycie (w tle, przy przerwach miedzy utworami np, podejrzewałbym komputer... Ale to nie jest problem sprawdzic ,pozycz od kogokolwiek jakikolwiek odtwarzacz cd, podłącz u siebie w domu do systemu i porównaj. Jak szum zniknie - masz problem wyjaśniony i pozostaje Ci wyszukać fajny i tani odtwarzacz. Jak nie - weź swoje płyty, te które szumią i posłuchaj u kolegi na innym systemie - to pomoże wyjaśnić, czy to wina płyty...

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Witam pana Staszka, szumi tylko w odtwarzanej muzyce, kiedy nic nie słucham jest cisza kompletna. Ale jest to zależne od nagrania, teraz słucham Urszula - Akustycznie i jestem pod wrażeniem, każdy dźwięk słychać oddzielnie, a szumy są tylko przy cichych nagraniach (spokojnych), ale np Tacy Yesi przy spokojnych nagraniach potrafią nie szumieć i grać bardzo dobrze.

 

Zastanawiam się tylko czy odtwarzacz CD zmniejszy te szumy. Pożyczyć nie mam za bardzo od kogo, ale się popytam. Do Pana Staszka: im dłużej słucham tych kolumn tym jestem pod coraz większym wrażeniem.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.