Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze dziecinne marzenia .....


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich serdecznie i chcę zachęcić do wspólnej dyskusji na temat marzeń z dzieciństwa.Myślę ,że każdy z nas miał kiedyś swoje marzenia i podobnie jak ja chodził do jednego sklepu po kilka razy w tygodniu i ślinił się na widok jakiś kolumn czy zestawu. Mnie to czasami mieli dosyć sprzedawcy -oczywiście Ci mało cierpliwi !!!!Uważam też ,że nasze wspólne marzenia i wnioski po latach pomogą w ocenie z perspektywy lat wielu firm które upadły ,funkcjonują oraz przeniosły fabryki do przyjaciół ze wschodu.Zauważyłem ostatnio ,że panuje moda na produkty stare oraz tz. Vintage tak więc podamy pomocną dłoń poszukiwaczom na Ebay no i tych nowych produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z moich marzeń były kolumny z serii sixes .Po kilku latach kupiłem monitorki 605 i grają super niszczą wiekszość z bieżącej produkcji.Tu gdzie mieszkam nie mogę trafić na 611 czy 638 ale jak wrócę do Polski na bank będę ich właścicielem i zawsze będe do nich wracał z czystego sentymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmak był moim marzeniem i z pewnością nie jednego audiofila,później stałem się jego dumnym posiadaczem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzyłem poprostu o sprzęcie,na którym słuchałbym muzyki. I tak zostało do dziś,że mam,zmieniałem i słucham. Pozdrawiam adam2948.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli większość rzeczy bawi dopóki ich nie posiadasz tak jest ze wszystkim ......a jeszcze gorsze jest uszczęśliwianie siebie na siłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć ojca:-) niespełnione. A z audio marzeń? magnetofon na kasety to był rarytas:-) To akurat się spełniło:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja marzyłem poprostu o sprzęcie,na którym słuchałbym muzyki."

 

Ja w sumie też. Zmieniłem Kasprzaka, na 3w1 (tuner,kaseta i analog) + monitorki z CCCP, potem Denony, Chinole i tak co raz drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem jeszcze dzieckiem (w temat wkradła się dyskryminacja!) wspomnę o swoim marzeniu posiadania własnego i tylko własnego dużego, przestronnego i urządzonego w pełni tak, jak chcę pomieszczenia z wypasionym systemem 7.1 i kontrolowanym oświetleniem. I najlepiej, żeby sprzęt był sterowany myślami, bo ruszanie palcem po pilocie jest już trochę zbyt męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w szkole, jeszcze za komuny, oglądałem w Pewexie klocki Technics'a. Potem dzięki pracy w wakacje udało mi się nabyć 3 głowicowy deck.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem marzenia o srebrnej Diorze z szufladą .... W pierwszej kolejności uprosiłem rodziców o ... korektor ... najtańszy był :) Stał trochę sam na półce, ale później jakoś poszło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem z dzieciństwa/wczesnej młodości była wieża Unitra/Diora.. srebrna.. z szufladowym magnetofonem.. z kolumnami Alton/Milton.. sąsiad miał.. boziu boziu ależ mu wtedy zazdrościłem.. :) Później (to był rok 88, może 89) zobaczyłem w Baltonie w Jeleniej Górze wieżę Radmora z serii 55.. i Diora została zdetronizowana.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdy byłem nastolatkiem to chciałem mieć srebrnego Radmora 5102 z korektorem oraz srebrną "szufladę" Diory i Altusy oczywiście (wtedy chyba wszyscy chcieli mieć Altusy) - akurat to moje "marzenie" nigdy się nie spełniło, miałem wiele różnych sprzętów, ale żadnego z w/w klocków nie było mi dane mieć u siebie.

Dzisiaj gdybym miał więcej miejsca w mieszkaniu to kupił bym sobie tego Radmora tak z sentymentu, bo mimo upływu lat nadal mi się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzył technics. Mogłem się wpatrywać w skaczące ,kolrowe wyświetlacze poziomu zapisu/odczytu godzinami. Z czasem marzenia się zrealizowały i co się okazało , że technics jest do niczego ,no ale wspomnienia pozostały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobaj, 5 Lis 2009, 08:48

 

Bobaj.. mój Radmorek w stanie sklepowym pozostawiłem dla potomności.. Dzisiaj okazjonalnie obsługuje system sypialniany :) Raczej go nie sprzedam nigdy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :) Faktycznie chodziłem do sklepu co kilka dni i oglądałem sprzęty na półkach. Jako dziecko marzyłem o amplitunerze Merkury HiFi z 30 W kolumnami z Tonsilu. Pamiętam do dziś, że kosztował 15.400 zł (a np. Kleopatra HiFi z kolumnami - 13.200 zł).

Miałem go dostać za dobre świadectwo, ale w tamtym roku szkolnym nie poszło mi najlepiej. W kolejnym roku szkolnym zaczął się kryzys i sprzęt wymiotło ze sklepów. "Merkurego" chyba zresztą przestali produkować. Dopiero po pewnym czasie udało się rodzicom kupić mi po znajmości wzmak WS 303, tuner AS 206S Faust i kolumny 30 W. Wtedy zacząłem marzyć o dobrym magnetofonie - Etiudzie MDS 410S, ale nie udało mi się kupić. Musiałem się męczyć z innymi magnetofonami. Łza się w oku kręci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często przychodziłem do pewnego sklepu by popatrzeć na srebrzyście połyskującego Radmora.Symbolu nie pamiętam, ale miał dumny napis "Quasi Quadro"Marzyłem o takim wzmaku.Może to był amplituner, nie znałem się wówczas na tym.Po pewnym czasie kupiłem radioodbiornik z oddzielnymi kolumnami Amator Stereo 1 i do niego za pomocą kabla DIN podłączyłem magnetofon kasetowy Grundig.Jak to pęknie grało :-).Radmora nigdy nie kupiłem.Później w pierwszym chyba numerze HiFi i Muzyka zobaczyłem recenzję kolumn Sonus Faber Extrema.Marzę o nich do dziś.Teraz mam S.F.Electa Amator1, więc jeszcze krok i.... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.