Skocz do zawartości
IGNORED

IC RCA do gramofonu.


Kmicic

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na chęć wymiany IC łączącego gramofon z phono preampem. Macie może jakieś typy bardzo dobrych łączówek na zastosowanie w tym miejscu? Z praktyki wiem, że to co sprawdza się ze źródłem cd, słabo sprawdza się w torze analogowych. Sądzę że zapewne wiele osób poszukuje takiego typu łączówki więc zakladam wątek oczekując treściwych wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu Pro-Ject miał całą serię interkonektów ("Connect it") dedykowanych połączeniom gramofon - pre-phono. Zgadzam się jednak z kolegą (powyżej), że zmiana wkładki na lepszą zapewni Ci większą poprawę brzmienia niż IC. Jeśli już będziesz mieć docelową wkładkę, wtedy można się pobawić w kabelki dedykowane do gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli już będziesz mieć docelową wkładkę, wtedy można się pobawić w kabelki dedykowane do gramofonów<

 

 

Sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie.

 

Szanowni Panowie. Nie proszę Was o rady, gdyż tor jest zbudowany. Naszła mnie chęć wymiany IC i oczekuję tylko takich porad:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmicic

Czy mój wpis to nie porada?Wymiana interkonektu czyni nieznaczne zmiany a kosztuje tyle co wkładka,która może przynieść dużo lepsze efekty.

Jeżeli tor jest zbudowany,to po co chcesz cokolwiek zmieniać?

Jeżeli nie prosisz o rady to o co?

Nie musimy się w Twoim wątku wpisywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się Twoim "O mnie"

 

Kmicic o sobie:

Wciąż poszukuję tego swego ideału , dlatego dużo słucham muzyki. ŁAPAĆ KRÓLICZKA......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 1 Lis 2009, 12:44

W pełni podzielam Twoje rozumowanie, ale jak jak są pozostałe elementy to warto i rozglądnąć się za kawałkiem duta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jak najkrótszy. Warto a nawet trzeba by wymienić okablowanie w ramieniu (jeden z najsłabszych elementów tego toru). Ostatnio słuchałem świetnego VdH (tonearm wire). Bardzo drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, 1 Lis 2009, 18:02

 

Trochę drogo jak za kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę wart tych pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Kmicic, 1 Lis 2009, 17:02

 

>Wkładka MC Shelter 9000, gramofon Linn 12-"tka pre AR PH5.

 

Dla niskopoziomowej wkładki są moim zdaniem dwie drogi:

droga nadziei i jakiś kosmiczny srebrny kabel w otulinie z teflonu i próżni o zerowej pojemności i świetnie przewodzący,

oraz droga rozsądku i klasyczny interkonekt od SME (mam :)

 

pozdrawiam

vasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem łączówkę SME i sprzedałem. Ograniczała mocno brzmienie. Została zastąpiona SEI600MKII, kóry też z pewnością ma ograniczenia. Jest jednak dużo bardziej otwarty od SME, bardziej poukładany, bardziej analityczny z krótszym basem lepiej zdefiniowanym, szybszym itd. Oczywiście różnice nie są warte różnicy cenowej, dlatego teraz chcę rozsądnie dokonać zakupu. Drogo nie = bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten tonearm wire który teraz masz to srebro? Jesli tak to nie jest to ten o którym pisałem - ten jest miedziany...

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dobrze bylo by pociagnac tone arm wires az do pre? np. cardas ma kabel, ktory mozemy obrac na odcinku tone arm i wyprowadzic czesc obraną do wkladki , druga czesc w polowie z masa zalutowana na podstawie i dalej juz ekranowany ciąg do pre, bez zbednych łączówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmicic.

Sądze,że słabym ogniwem w tym torze jest ARC ph-5 (miałem go)są lepsze i to znacznie.Tak na marginesie to jakie lampy w nim siedzą?Orginalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmicic.

Co do materiału z którego zrobiony jest IC analogowy to sądze,że w przypadku ph-5 srebro(Ja spinałem Kondo LP)najwyższy model Transparenta(miedź)też wypadał nieźle.Wydaje mi się,że w tym przypadku ważne jest jak zbudowana jest pozostała część toru.Lampy czy tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymianę tych lamp proponował mi Elberoth,ale nie pamiętam na jakie.Twierdził,że to inne,lepsze pre.Po zmianie.Spróbuj do niego skrobnąć na priwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem:)))

ARC jest gładki jak pupa niemowlaka. W porównaniu z pre RCM wydaje się, że brak mu pazura. Niestety słuchałem go u znajomego w znanym mi torze i po dłuższych odsłuchach zaczyna męczyś i drażnić. Dzwięk zbyt szorski, a ja lubię gładkość, aksamitną czystość i zero nerwowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmicic, ja zwracałem uwagę na Oracle Phono MAX a nie na zwykłego XLR'a MAX. Oracle MAX Phono to rząd $5500 za prawie nowy. Jest wart ceny bo dźwięk staje się niewyobrażalny. Ktoś kto nie miał z MIT'em do czynienia nie jest w stanie to sobie wyobrazić.

 

Mam Stereovox'a SEI 600 II do MIT'a Oracle Phono to żadna konkurencja. Już Magnum Phono MIT'a jest dużo lepszy od Stereovox'a.

 

Stereovox to dobry kabel ale nie pierwsza liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmicic.

Porównań dokonuje się tylko w swoich warunkach akustycznych i w swoim systemie.Inne porównania są bezprzedmiotowe.Co do wymiany lamp ph-5 to chodzi mi o NOS-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.