Skocz do zawartości
IGNORED

Creek 4330 - prawy kanał nie działa


LeStat

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz przez parę tygodni nie był używany, nie wiem czy to jest bezpośrednią przyczyną zamilknięcia prawego kanału. Czy to mały, czy duży problem? Proszę o porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie nikt sensownie Tobie nie odpowie. Zbyt mało informacji. Próbowałeś mierzyć choćby napięcia w zasilaczu, czy sprawdzić omomierzem tranzystory w końcówce mocy? A może to tylko problem kabla łączącego wzmacniacz ze źródłem sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kablami odpada, ale to ewidentna wina wzmacniacza! Pomiarów żadnych jeszcze nie robiłem. Może to jakieś zabezpieczenia? Nie jestem mocny jeśli chodzi o wzmaki, więc można coś doradzić nawet łopatologicznie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Creek to wrażliwy sprzęt i trzeba się z nim obchodzić ostrożnie podczas wszelkich podłączeń. Kiedy ostatni raz grał nie było z nim żadnego problemu. Wychodzi na to, że nie ma prostego rozwiązania tego problemu. Myślałem może naiwnie, że to jakiś charakterystyczny i typowy problem dotyczący tego sprzętu. Więc wychodzi na to, że bez pomiarów nie obejdzie się. Jak tylko znajdę czas to rozkręcę go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe zabezpieczenia, w razie jakichkolwiek problemów, skutkują wyłączeniem obu kanałów (nawet wtedy gdy usterka jest tylko w jednym kanale.

Jeżeli nie masz doświadczenia, nie rozkręcaj, oddaj do serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim sprzecie pomiary nic nie daly (jesli chodzi o trany koncowe)

czasem sie zdaza ze sniedzieja styki zabezpieczenia. niby slychac pstryk ale sygnal nie przechodzi. to jedna z opcji.

2 to wina potencjometru. jesli podlaczasz sygnal wlaczasz wzmak to slyszysz jakis szum w glosnikach?-jak przykladasz glowe do glosnika. slyszysz pstrykniecie?

 

na oba czasem pomaga podlaczyc sygnal ze zrodla i raptownie podglosnic do okolo 3/4 mocy. u mnie czasem zalapywal-na przekazniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w moim sprzecie pomiary nic nie daly (jesli chodzi o trany koncowe)"

 

Myślę że dały ważną informację - mianowicie, że trany końcowe i zasilacz są O.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie działają mi już oba kanały. Pyknięcie przy włączaniu słychać w obu, natomiast charakterystyczne trzaski przy kręceniu potencjometrem na niskim poziomie głośności tylko na lewym. Wzmacniacz działa za to jako końcówka mocy do amplitunera! z tym że, to prawy kanał jest głośniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się teraz, że podawanie szczegółowych potencjalnych przyczyn awarii na odległość traci sens, chyba bez serwisu się nie obędzie niestety, choć postaram się jeszcze coś sprawdzić w normalny dzień.

 

P.S. Jestem z Bydgoszczy więc nie skorzystam z Twojej pomocy bezpośredniej kolego marosik. Ale dam znać jak sprawy się posuną dalej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria okazała się na całe szczęście drobnostką. Po rozkręceniu i sprawdzeniu bezpieczników podejrzanie luźno wyglądał potencjometr, który częściowo stracił połączenie z płytką drukowaną. Być może został kiedyś czymś uderzony, choć raczej nie przeze mnie. Sprzęt mam z drugiej ręki.

Gałkę umocowałem i odpaliłem wzmaka i wszystko zagrało jak należy. Teraz myślę, żeby ewentualnie wymienić potencjometr na jakiś optymalnie pasujący lepszy model, choć sam nie jest uszkodzony, choć lekkie trzaski przy kręceniu gałą słychać. Nie wiem czy się to opłaca i na jaki konkretnie model wymienić. Podobno upgrade potencjometru jest nawet wskazane w tym sprzęcie :-) Na starym pisze A20K, ale marki się nie doczytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj psiknąć potencjometr Kontaktem PR - to powinno pomóc na trzaski. Preparat kosztuje około 6zł także nic nie tracisz. Jeśli po jego zastosowaniu potencjometr dalej będzie trzeszczał to wtedy możesz go wymienić :}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja gałka :-)

Czy ten ALPS będzie pasował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.