Skocz do zawartości
IGNORED

Wielokanałowy odsłuch muzyki


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Bobcat pisze cytuje:Dla surroundów w kinie domowym THX zaleca 100 cm. Przy muzyce ITU-R B-775.2 powiada, że mają być na wysokości uszu słuchacza.

 

Dla surroundów tylnychw w kinie domowym jak wyżej. W muzycce teorettycznie ich nie powinn być, jesli są - też jak wyżej.

 

Większych bzdur nie słyszałem. Głośniki boczne surround zgodnie ze spycyfikacją THX, ale tą od G. Lucasa ( a nie tą od Bobcat THH) należy umiejscowić ok. 1m powyżej uszu siedzącego słuchacza. Koniec -kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bądź tu mądry ..

To już prawie tak jak wybór kabli - co człowiek to inna opinia.

A tak chciałem uniknąc skakania jak małpa z kolumnami po mieszkaniu ..;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> THX Ultra 2

 

1 m to nie jest przypadkiem 100 cm? Wydaje mi się, że tak, ale może mnie czego innego uczyli.

Głośniki boczne to są właśnie surround. więc z czym polemizujesz?

THX to jest właśnie G. Lucas. Nikt inny.

 

Próbujesz na siłę coś napisać, a wykazałeś się totalną ignoracją w temacie i wpadłeś w śmieszność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Zgredek

 

Mnie się wiele płyt stereo rozciąganych algorytmem do 5.1 czy 7.1 bardzo podoba. Dobrze nagrane stereo powoduje, że po przepuszczeniu tego przez algorytm niektóre instrumenty odzywają się z boku, albo z tyłu. Że to nie jest zgodne z zamiarem twórcy? Może i nie jest, ale efekt jest ciekawy i sympatyczny. Pozatym mam przestrzeń, akustykę. Nie odpowiada mi w stereo wszystko na ścianie przede mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Rafaell.S.Cable

 

Nie pójdziesz do wszystkich filharmonii świata na wszystkie koncerty.

 

W filharmonii też MASZ słuchać tam, gdzie sobie kupiłeś bilet (jeśli preferowane przez Ciebie miejsce jest do nabycia). Zmienianie miejsca w trakcie trwania koncertu nie jest mile widziane, lub niewykonalne.

 

Pisząc o Stadium, Jazz, Classic dowiodłeś, że całkowicie mylisz pojęcia. To są ustawienia Digital Sound (lub czasem Soundfield) Processora pomysłu Yamahy, obecnie stosowanego (acz pod innymi nazwami, bo Yamaha nazwę DSP opatentowała) przez większość producentów amplitunerów. U Pioneera to się np. nazywa Advanced Surround. Służy przede wszystkim do dodawnia atmosfery akustycznej poszczególnych miejsc do nagrań stereo. W topowych modelach Yamahy przy masz tyle regulacji, że przy trybie (przykładowo) Concert Hall nie tylko możesz wybrać, czy chcesz słuchać w La Scali, czy może w Metropolitan Operze (i tak dalej), ale możesz się "usadzić" gdzie chcesz: pierwszy rząd po środku, 15 rząd po lewej sronie, loża o prawej stronie itp. Zabawka ta niektórym się podoba, większość jednak wyraża się o niej z (nazwijmy delikatnie) umiarkowanym entuzjazmem.

 

Natomiast w nagraniach od początku realizowanych w wielu kanałach używanie wszelkich procesorów typu DSP jest nie tylko nie zalecane, ale wręcz odradzane, gdyż przynoszą one więcej szkody niż pozytku. więc się ich nie stosuje. Tam informację o konkretnej atmosferze akustycznej masz podaną w kanałach surround.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc o rozrzucaniu muzyki suwakami na boczne i tylne kanały. DVD lub BD z nagraniami koncertowymi? Tam faktycznie można umieścić więcej-niż-5.1, ale 94% ich w USA (100% w Polsce i - co ciekawe - również 100% w Japonii) jest 5.1. Wielokrotnie pisałem tu na Forum, że muzyka na SACD była, jest i będzie 5.1. Na DVD-A również. Tak stanowi norma. Nie ma więc żadnych "bocznych i tylnych". Są surround, ustawione na kącie (wg najnowszych zaleceń) -/+ 135*

 

Sztuczna głowa może i była O.K. ale (w przeciwieństwie do 5.1) się nie przyjęła. Taki mały drobiazg. Rynek to odrzucił, gdyż (jak się wydaje) zwolenników siedzenia ze słuchawkami na uszach (i tylko tak) nie ma przesadnie dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, to jeszcze raz zacytuje co napisałeś:Dla surroundów w kinie domowym THX zaleca 100 cm.

A gdzie tu mowa od czego jest mierzona ta wysokość mądralo???

Na systemach THX to mnie nie zagniesz w niczym, bo użytkuje te systemy od bodaj 1992r. A pierwsze moje głośniki w tym temacie to były Jamo THX One. Swego czasu w ówczesnym Sat-Audio-Video ukazał się mój artykuł w temacie właśnie THX...Więc jak nie wiesz z kim rozmawiasz, to nie wyciągaj bzdurnych wniosków.

Obecnie też używam zestawu Jamo THX Ultra 2 - czyli zestaw D-7 w połączeniu z Denonem AVC-A1HDA itd.

Także Ty jesteś teoretykiem, ja praktykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> THX Ultra 2

 

Faktycznie dokonałem nieuprawnionego skrótu myślowego. Wydawało mi się, że z kontekstu wynika iż to jest 100 cm powyżej uszu słuchacza.

 

Twoje artykuły na temat THX ukazywały się w Sat-Audio-Video, moje na temat dźwięku i systemów wielokanałowych ukazują się w Audio od 2003 roku. Więc chyba remis, nieprawdaż? Zastanawiasz się, czy wiem z kim rozmawiam. Przecież to widać, czytając Ciebie: z kimś kto lubi szpanować i obnosić się stanem posiadanej kasy. "Patrzcie na jaki wypasiony sprzęt mnie stać". Czy ja gdzieś napisałem, co ja mam? Jak mnie ktoś o to spytał - to mu napisałem w bezpośredniej korespondencji na prywatny adres. Nie obnoszę się z tym na Forum Romanum.

 

Taki z Ciebie praktyk, że nie wiesz iż THX = Goerge Lucas. I mnie korygujesz w przedmiotowej sprawie. Pogratulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX to nie G.Lucas. Twórcą THX był Thomlison Holman i stąd biorą się pierwsze symbole certyfikatu.

Coś wiesz, ale nie do końca. Jak widzisz trzeba Cie skorygować..

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Thomlison tylko Tomlinson.

 

Coś wiesz, ale nie do końca. Jak widzisz trzeba Cię skorygować.

 

Tomlinson Holman eXpreriment. Pracował dla współpracującego z Lucasfilm studia dźwiękowego, nazwę tego studia sprawdzę i doślę. Npewno nie nazywało się THX.

 

A kto nadaje certyfiakt THX sprzętowi? Nie Lucasfilm przypadkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz troche Ci zajęło szukanie w internecie, ja szukać nie musze, bo wiem. Tomlinson był inżynierem (pracującym u Lucasa) i twórcą wszystkich norm. A Lucas sprytnie to wykorzystał.

Kto co nadaje to mało istotne, ważne, kto to storzył. Także THX nie równa się G. Lucas tak jak to twierdzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, już nie trać czasu na szukanie po internecie. Bo ja już i tak wyłączam kompa i ide coś obejrzeć jak to napisałeś na moim "wypasionym" sprzęcie. Widać, że nie miałeś styczności z prawdziwie wypasionym sprzętem. Ja mam kuzyna w Poznaniu, w jego systemie pracuje między innymi zestaw JBL SYNTHESIS. I to jest dopiero wypas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie zajęło szukanie w Internecie, gdyż mam jeszcze trochę innych zajęć niż tylko siedzenie dla przyjemności na Forum.

 

Ty szukać nie musisz, bo wiesz. Co mianowicie? Nawet imię faceta Ci się myli. I nie pracował u Lucasa tylko we współpracującycm z Lucasem studiu dźwiękowym Skywalker Sound. To też wiesz, prawda?

 

Ważne jest kto nadaje certyfikat. Lucasfilm.

 

Nie blefuj. Wiesz niewiele, a pozujesz na doktora wszechnauk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może znowu jakiś stricte muzyczny przerywnik? :)

 

MESSIAH w wykonaniu Dunedin Consort (wersja dublińska). SACD z opcją 5.1. Nieprawdopodobnie piękne wykonanie, a miks wielokanałowy zrealizowany po mistrzowsku. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki. Posłucham oczywiście.

 

A Zdarzyło Ci się posłuchać Autum Shuffle i Beyond (obydwa Peder af Ugglas)? Również SACD 5.1 i rewelacyjnie z techniczno-realizatorskiego punktu wiedzenia nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iro III, 11 Lis 2009, 16:11

 

>ja wiem, że jestem słuchaczem i takim wolę pozostać, czy to mając przed sobą prawdziwą scenę na

>koncercie czy "scenę" w domu.

 

Hmm wydaje mi się że w tej kwestii mogę się wypowiedzieć. Otóż większość nagrań wielokanałowych na dobrze skonfigurowanych głośnikach ma scenę z przodu i tylko z przodu. Naprawdę mało nagrań ustawia słuchacza w środku (wyłączenie tylnych głośników powoduje tylko jej spłycenie). Dodatkowo dochodzi to że w systemie 5.1 akustyka pomieszczenia ma dużo mniejszy wpływ na "odtwarzaną" akustykę niż zestaw dwukanałowy. I mam na myśli tutaj nagrania studyjne, bo w przypadku nagrań koncertowych to już jest naprawdę inna bajka. Polecam tu szczególnie In the Flash Watersa. Taki "klimat" naprawdę ciężko odtworzyć inaczej niż w systemie surrond (np. głośniki na koronie stadionu, otaczającą nas publikę i scenę z przodu). Co ciekawe system wielokanałowy potrafi fantastycznie odtworzyć wysokość. Jeżeli ktoś ma możliwość odsłuchać KODO Mondo Head tam w czwartym utworze słychać świątynny śpiew zza pleców z wysokości około 4m prowadzący dialog z przodem. Coś niesamowitego. Po czymś takim ciężko wrócić do nagrań dwukanałowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra (jak sądzę) nowinka dla miłośników wielokanałowej muzyki.

 

Otóż zgodnie z oczekiwaniami zaczynają się pojawiać BD pure audio. Wypuszcza je niemiecka firm Stockfish oraz norweska 2L. Mają już w ofercie trochę tytułów.

 

Norma techniczna BD powiada, że może być do 8 niezależnych kanałów dźwięku, aż do standardu 24/192 każdy.

 

Dyski wspomniane powyżej mają dźwięk zapisany:

 

* DTS-HD Master Audio 5.1

 

* LPCM 5.1

 

* LPCM 2.0

 

* oraz wszystkie są 24/192 albo 24/96.

 

W zgodniej opinii znawców zagadnienia - to właśnie stanie się praktyką i standardem BD pure audio. Czyli podobnie jak SACD lub DVD-A także BD pure audio będą 5.1, a nie (z technicznego punktu widzenia możliwe) 7.1. Raz jeszcze znajdujemy więc potwierdzenie, że dla muzyki optymalnym rozwiązaniem jest właśnie 5.1.

 

Wszelako owi przytoczeni znawcy zwracają również uwagę na oczywisty fakt:

 

* W filamch BD w porównaniu z DVD dało zupełnie nową jakość obrazu i plasuje się "półkę wyżej". Należy tu mówić o kolejnym, znaczącym kroku naprzód.

 

* W zastosowaniach pure audio BD nie wnosi nic nowego (ani lepszego) w porównaniu z SACD i DVD-A, więc nie jest żadnym technologicznym przełomem.

 

Chyba więc trzeba będzie zacząć myśleć o odtwarzaczu BD. Jak wielokrotnie pisałem - kino domowe mnie nie interesuje, natomiast wielokanałowe słuchanie muzyki: jaknajbardziej TAK. Więc skoro zaczyna się pojawiać tak zapisana muzyka na BD - wniosek nasuwa się sam. Obecny odwarzacz DVD/SACD/DVD-A trzeba będzie zostawić.

 

Są coprawda już na rynku dwa odtwarzacze BD, które potrafią czytać nie tylko DVD i CD (to oczywiste, każdy BD ma taką możliwość), ale - jako jedyne - również SACD oraz DVD-A. Cena (bagatelka) 20000 - 22000 zł. Więc dajmy sobie sobie spokój. Dwa wymienione pudełka nie pogryzą się wzajemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie trzeba Cie poprawiać, nie 20tys. za BD czytającego także DVD-Audio i SACD tylko za 8900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście ja mając kumpla w Hornie mam to po hurtowej cenie, znacznie taniej.

Ale już mam od niego informacje , że BD, który mam obecnie nie radzi mi zamieniać na jakikolwiek inny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

>Są coprawda już na rynku dwa odtwarzacze BD, które potrafią czytać nie tylko DVD i CD (to oczywiste,

>każdy BD ma taką możliwość), ale - jako jedyne - również SACD oraz DVD-A. Cena (bagatelka) 20000 -

>22000 zł. Więc dajmy sobie sobie spokój. Dwa wymienione pudełka nie pogryzą się wzajemnie.

 

Trochę już skołowany jestem. W sąsiednim wątku pt. "Jaki odtwarzacz SACD / DVD-A / BD" wymieniane są sprzęta, które obsługują te 3 formaty i kosztują 2-3 tys. zł.

Chyba, że BD pure audio wymaga jeszcze czegoś nowszego do odczytu niż standardowe BD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> THX Ultra 2

 

Każdego trzeba czasem poprawiać. Ciebie również. Ja nie uważam, iż zjadłem wszystkie rozumy świata, więc zdarza mi się popełnić omyłkę. Do której się niniejszym przyznaję: pisząc tamte ceny miałem na myśli topowe modele Denona czy Marantza. Masz rację. Można wyjąć odtwarzacz BD/SACD/DVD-A za 8900 zł. Aczkolwiek to też jest kupa kasy - wypada się tylko cieszyć ze spadku cen. Niebawem prawdopodobnie będzie jeszcze taniej.

 

Sorry za szczerość, ale jawisz się jako typowy okaz nowobogackiego szpanera. Najpierw się przechwalasz stanem posiadania i zasobnością portfela, teraz dajesz do zrozumienia, że tylko leszcze kupują po cenach rynkowych, albowiem zaradni mają układy i załatwiają sobie taniej. To sobie załatwiaj, tylko nie musisz się publicznie puszyć z tego powodu. Czy ktoś tu pisze o swoich dojściach? Stajesz się żałosny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

wydaje mi się, że to o czym piszesz w przedziale cenowym 2000 - 3000 zł. to są dobre odtwarzacze CD/SACD. I tylko to umieją czytać. Są na rynku też wieloformatowe odtwarzacze DVD/CD/SACD/DVD-A, niektóre mają cenę poniżej 1000 zł.

 

Natomiast mówimy o takich, które oprócz wymienionych przed chwilą formatów potrafią również odtwarzać BD. A te się doipero zaczynają pojawiać na rynku. Pisząc 20000 - 22000 zł. miałem na myśli topwoe modele Denona i Marantza. Kolega THX Ultra 2 zwrócił moją uwagę przed chwilą, że jest do nabycia stsowny Denon za 8900 zł.

 

Poczekamy. Za rok takie modele będą za połowę tej kwoty, albo jedną czwartą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką oto stronę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i choć wprawdzie nazwa niemieckiej firmy zaangażowanej w ten projekt brzmi: MSM-Studios GmbH, to potwierdzają się doniesienia Bobcata. Tyle, że jak rozumiem z krótkiej notki:

 

"Welcome to the world of Pure Audio Blu-ray!

 

high definition audio – surround and stereo – as simple as a CD – on every Blu-ray player

 

On this website, you will get an insight into the great possibilities, that Blu-ray provides for the area of audio. We answer the question: How to use Pure Audio Blu-ray? You will also find already released Pure Audio Blu-ray productions and press articles."

 

format Pure Audio Blu-ray jest dostępny przy użyciu standardowego plejera BD.

Tak więc, odtwarzacze obsługujące Pure Audio Blu-ray + SACD + DVD-A za jakieś wielkie pieniądze (jak dla mnie powyżej 3 tys. zł) nie są wcale konieczne. Chyba, że ktoś chce i go stać, by wywalić na takiego klocka 8, a może i 20 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten link skopiowałem z sąsiedniego wątku. Jak widać są klocki za circa 900 $, tak więc ceny lecą na łeb. Szybciej chyba, niż pisanie tutaj postów. ;)

 

A propos Horna, to ciekawe, co na te rewelacje powie właściciel. Zapytam przy najbliższej okazji. Pewnie bym skorzystał, gdybym przepadał za Denonem. Ale nie przepadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

Bardzo dziękuję za ciekawe linki. Zajrzałem. 899 USD = ok. 2500 PLN po cenach z dziś. Więc jeszcze nienajtaniej. Ale to i tak znacznie lepiej niż 8900, o 22000 nie wspominając.

 

Poruszyłeś super-ciekawą sprawę. Czy w zaistniałej sytuacji, skoro BD pure audio "puka do bram" warto się upierać przy SACD i DVD-A? Wydaje mi się (ale to moja zupełnie osobista opinia, napisz proszę co o tym sądzisz), że warto, a to z kilku mianowicie powodów:

 

1. BD pure audio jest absolutną nowinką. Nie mamy pewności czy się przyjmie i utrwali swą pozycję na rynku. Historia (choćby w samej tylko dziedzinie audio) zna mnóstwo podobnych przypadków, kiedy to po początkowym oczarowaniu - technologia szła w zapomnienie. Przykłady, pierwsze z brzegu jakie mi się nasuwają, każdy może z pewnością wskazać ich na pęczki: (a) stereo sztucznej głowy; (b) redukcja szumów dbx; © taśmy Fe-Cr do kaseciaków (pozostałe trzy rodzaje taśm trzymały się twardo aż do samego końca popularności magnetofonów kasetowych).

 

2. Jak wspominałem sygnalizując temat BD pure audio - w materiałach źródłowych wskazuje się, że o ile w obszarze video - BD stanowi milowy krok naprzód w porównaniu z DVD, o tyle w obszarze audio nie jest to ŻADEN krok (ani nawet kroczek), albowiem oferują tylko to, co już obecnie mamy z SACD bądź DVD-A. Jaki jest więc motyw aby w to iść? Ja widzę tylko jeden: uproszczenie konstrukcji odtwarzaczy: będziemy kupowali prosty, czytający BD (oraz, jak każdy, CD i DVD). Nie trzeba będzie dodawać formatów SACD i DVD-A.

 

3. Niektórzy (np. ja) mają większy lub mniejszy zbiór SACD i DVD-A. Co z tym zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nic nie rozmumiem ,

czlowieka stac ledwo na dobre stereo

a Wy tutaj wypisujecie ze to pikus i dobry dzwiek to tylko sytemy wielokanalowe

ze musze wydac conajmniej cztery razy tyle ?

to ile trzeba wydawac kasy zeby dogonic tego kroliczka

i sluchac swojej ulubionej muzyki z blogim usmiechem na gebie !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

 

Nie widzę żadnego problemu. Nie kolekcjonuję formatów i nie fascynują mnie różnice techniczne pomiędzy nimi, co nie znaczy, że drwię z tych, których takie sprawy fascynują.

Interesuje mnie wyłącznie odsłuch ulubionej muzyki.

Nasuwa się oczywiście pytanie: czy warto mieć maszynkę (lub 2-3 maszynki) do odsłuchu wszystkich formatów "bezstratnych", do tego jeszcze wielokanałowych. I odpowiedź dla mnie jest bardzo prosta: WARTO! Na chwilę obecną plejer obługujący SACD/DVD-A mi wystarcza, a to z powodu znikomej jak na razie oferty Pure-audio BD. Niewiele płyt interesujących mnie wydanych zostało zarówno na SACD jak i na DVD-A, tak więc kolekcjonuję dyski w obydwu tych formatach. Ciekawe jak będzie z pure-audio BD?

 

Osobiście wydaje mi się, że z tym ostatnim formatem czeka nas rewolucja. Sam fakt możliwości odsłuchu na plejerze BD to naprawdę dużo. Potencjalny słuchacz nie będzie musiał się głowić, czy dysk pójdzie mu na sprzęcie, który ma w domu (a przecież odtwarzacze BD powoli stają się standardem). Muzyka w opcji hd będzie dostępna powszechnie, a nie jak w tej chwili jest niszą.

Nie ma się co martwić o zebrane dotychczas kolekcje sacd/dvd-a. Po prostu trzeba dokupić kolejnego klocka (zarazem mając 2 in 1, również do oglądania filmów i koncertów w hd). Albo też zafundować sobie wspomniane parę postów wyżej 3(hd audio formats)in 1 i po sprawie. Klocek to tylko sprzęt, liczy się muzyka, którą się kolekcjonuje i słucha.

Zatem szykuje się kolejny lider i zwycięzca na rynku hd audio. Tym razem pójdzie to do przodu wraz z jakością (mam nadzieję), a nie jak to było z VHS, na którym najwięcej pornosów wypuszczali i wygrali wojnę formatów. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michal stabro, 26 Lis 2009, 14:19

 

>ja tu nic nie rozmumiem ,

>czlowieka stac ledwo na dobre stereo

>a Wy tutaj wypisujecie ze to pikus i dobry dzwiek to tylko sytemy wielokanalowe

>ze musze wydac conajmniej cztery razy tyle ?

 

Nie chodzi o jakość dźwięku, ale bardziej o bogactwo dźwięków. Przecież "bezstratne" formaty SACD/DVD-A mają zawsze wersję stereo, której jakość jest zwykle bardzo wysoka. Ścieżka wielokanałowa zapodaje Ci więcej dźwięków z 5-ciu kierunków i daje to poczucie pełniejszego doznania, jakim jest słuchanie muzyki. Nie każdemu się to podoba i nie musi. Spróbuj gdzieś najpierw sprawdzić i dopiero wówczas stwierdzisz, czy to jest coś dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

I chyba masz rację. Jesli dobrze Cię zrozumiałem - to optymalnym rozwiązaniem jest mieć 2 maszynki (jedna do SACD/DVD-A, druga do BD) albo 2 in 1, ktora czyta wszystko.

 

Muszę Cię zmartwić. Podany przez Ciebie BDP-83SE za 899 USD przeczyta, owszem, BD jak i SACD oraz DVD-A. Ale BD pure audio nie przeczyta. Albowiem BD pure audio to jest BD Profile 3. A ten ma "zaledwie" Profile 2. Szkoda :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.