Skocz do zawartości
IGNORED

Wielokanałowy odsłuch muzyki


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

Drobna korekta: Ścieżka wielokanałowa zapodaje Ci bardziej selektywnie dźwięki z 5-ciu kierunków i daje to poczucie pełniejszego doznania, jakim jest słuchanie muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

>Muszę Cię zmartwić. Podany przez Ciebie BDP-83SE za 899 USD przeczyta, owszem, BD jak i SACD oraz

>DVD-A. Ale BD pure audio nie przeczyta. Albowiem BD pure audio to jest BD Profile 3. A ten ma

>"zaledwie" Profile 2. Szkoda :(

 

No tak coś czułem, że jednak jest w tym jakiś kruczek. Ale to nic, zanim rynek zaleje (mam nadzieję) to pure-audio BD, to i plejery z odpowiednim profilem stanieją. I może nie trzeba będzie uruchamiać znajomości w branży. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

Z tego co wiem, to na dzień dzisiejszy NIE MA odtwarzacza BD pure audio/SACD/DVD-A. Nawet te po 8900 czy 20000-22000 zł czytają SACD i DVD-A ale BD tylko Profile 2.

 

Każdy wyższy Profile "łyka" z definicji niższe. A więc 3 czyta też 2 i 1. W odwrotną stronę to nie robi.

 

Jednak wcale się nie zdziwię, jeśli dziś wieczorem dowiem się, że wymieniony we wstępie do niniejszego postu odtwarzacz już jest. Właśnie się oto pojawił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

>Z tego co wiem, to na dzień dzisiejszy NIE MA odtwarzacza BD pure audio/SACD/DVD-A. Nawet te po 8900

>czy 20000-22000 zł czytają SACD i DVD-A ale BD tylko Profile 2.

 

Domyślam się nieśmiało, że standardowe odtwarzacze BD dostępne na rynku w cenie 1-2 tys. zł również nie maja owego profilu nr 3 ? Jeśli tak, to za przeproszeniem o kant d... potłuc tą nową audio-technologię, która znowu wymaga nieosiągalnego na razie plejera. A gdy się już taki pojawi na rynku, to będzie drogi i taniał będzie przez kilka lat. Mam nadzieję, że się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat

 

Coś jednak nie tak z tym Profile 3, o którym wspomniałeś.

Poniżej link do opisu Denona DVD-1800 BD, który ma Profile 1.1 i posiada wyjście DTS-HD Master Audio 5.1, a to chyba jest właśnie potrzebne do odczytu pure-audio BD. Skoro ma takie wyjście, to chyba i czyta ten format? A kosztuje teraz 1850 zł + słuchawki gratis.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie rozumiem gdzie tu frajda dla audiofilskich poszukiwan

idealnych zestawien oraz

gdzie tu frajda dla melomana , dla ktorego wiekszosc wartosciowej muzyki wydana jest jednak na cd

i lp ?

 

 

 

ps

niedawno sluchalem muzyki z zestawu wielokanalowego zaproszony przez znajomego ,

kupil sobie na czterdzieche za grubo ponad cztery tys zl i dumnie zaprezentowal ow system

zachwycony..... i co mialem mu powiedziec ze za te pieniazki mozna zakupic

naprawde bardzo dobrze grajace stereo dla milosnika dobrego dzwieku /i pisze to swiadomie bo

mialem okazje niedawno uczestniczyc w takich poszukiwaniach/ . Ja nie wiem , spelnil swoje marzenie

, ma niewiele plyt , nie ma czasu na sluchanie muzyki , po co go wyprowadzac z bledu , wypilismy piwko

jest git !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

Nie można powiedzieć, że DTS-HD Master Audio jest przeznaczona i przypisana do BD pure audio. Ścieżka dźwiękowa w nim zapisna jest w bardzo wielu filamch na nośniku BD. Zobacz np. www.blu-raystats.com, kliknij "Audio", a potem "Filter". Jeśli mówimy o kodekach bezstratnych, to może być również Dolby True HD. Ten też może być wykorzystawywany dla BD pure audio, choć wiele wskazuje na to, iż tutaj wybrany będzie raczej DTS-HD Master Audio, z uwagi na większy bitrate.

 

Dlatego właśnie stosowne wyjścia znajdziesz już w odtwarzaczach BD Profie 1.1 czy 2. Ale to bynajmniej nie świadczy, ze mogą czytać BD pure audio. Do tego potrzebny jest Profile 3. Jak słusznie zauważyłeś - dostępne na rynku odtwarzacze za 1 - 2 tys. zł. są conajwyżej Profile 2.

 

Tutaj, jak w wielu przypadkach w przeszłości powstał dylemat co ma być pierwsze. Odtwarzacze? Po co, skoro nie ma płyt. A więc płyty? Nonsens, skoro nie ma odtwarzaczy. Najlepiej, gdyby jedno i drugie pokazało się na rynku jednocześnie. Ale to (jak wiemy) nie zawsze się udaje. Sprzęt i płyty robią diametralnie inne firmy. Ci od płyt zdecydowali się na pierwszy krok i chwała im za to. Wydaje mi się, że uświadomili sobie, iż goście tacy jak Ty, inni tu Forumowicze, ja (to znaczy miłośnicy wielokanałowej muzyki) - to w skali świata pokaźny rynek, o który warto zawalczyć. Mamy wprawdzie już SACD i DVD-A, ale co szkodzi mamić ludzi nowością, podczepiając się pod rosnącą popularność BD (tych z filmami). Mało kto zdaje sobie sprawe, że (jak wspominałem) w porównaniu z SACD i DVD-A - BD pure audio nie oferuje nic nowego, ani nic ponad tamte.

 

Segment jest bardzo wymagający, więc i wzięły się za to jakieś niszowe i mało znane firmy.

 

Pojawienie się odtwarzaczy to moim zdaniem kwestia miesięcy, albo nawet tygodni. Może w ofercie na Święta? Odpowiednia norma Profile 3 już od jakiegoś czasu jest, leży w szufladzie. To znaczy już nie leży, gdyz płytowcy ją wyciagnęli i zrobili z niej użytek.

 

Ale niestety chyba masz rację. Na początek tanie nie będą. Obym nie miał racji. Może takie wyłacznie Profile 3 będą relatywnie tańsze. Ale na BD pure audio/SACD/DVD-A przyjdie chyba poczekać. I te mogą na "dzień dobry" być pioruńsko drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Michał Stabro

 

Poczytajcała dyskusję, to zauważysz co już pisałem. Jeden bardziej sobie ceni dążenie do absolutnie pojmowanej doskonałości i dlatego przy ograniczonej kasie cyzeluje swoje stereo (bo tylko na tyle go stać i Hi-Endowe 5.1 jest poza jego zasięgiem finansowym), drugi preferuje przestrzeń, wiele kierunków i wiele wymiarów, uważając ze od pewnego poziomu jakości dalsze jej przyrosty stają sie niezauważalne - taki wybierze wielonanał i ja się zaliczam do tej grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu wogle wsponminal o hi-endowym wielokanalowym dzwieku ?

 

mozesz podac jaki preferujesz , jaka firme faworyzujesz

czy nie ma to znaczenia ?

chetnie poslucham i sie przekonam

podaj jakies typy

od jakiej kasy zaczyna sie dzwiek wielokanalowy hi-end ?

pisanie o dzwieku to jak mowienie w radiu o fotografii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Michał Stabro

 

Granica Hi-Endu jest płynna, kogo spytasz masz inną odpowiedź. Generalnie można przyjąć, że Hi-End zaczyna się tam, gdzie wykładając dodatkową kasę - już nie słyszysz różnic w jakości. Bowiem był i jest perfekcyjny. Ocena subiektywna, jaknajbardziej. Ja bym za Hi-End (w wersji 5.1) skłonny był uważać wszystko, co kosztuje ponad 20000 zł za amplituner, ponad 10000 zł za odtwarzacz i ponad 50000 zł razem za głośniki. Ale to moja opinia. Chętnie posłucham odmiennych.

 

Pisanie o dźwięku? Czemu nie. Bardzo się tu ciekawie rozmawia i wymienia opnie, spostrzeżenia, poglądy. A w radiu słuchałem kilka dni temu bardzo ciekawej audycji właśnie na temat fotografii :)

 

Mój ulubiony (od lat) producent to Pioneer. I to jest mój Number 1. Ale nie pogardziłbym także (tu wymieniam w kolejności alfabetycznej, więc nie zrozum tego proszę jako hierarchii moich preferencji) Denonem, Onkyo i Yamahą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bobcat, 26 Lis 2009, 20:23

>

>Nie można powiedzieć, że DTS-HD Master Audio jest przeznaczona i przypisana do BD pure audio.

>Ścieżka dźwiękowa w nim zapisna jest w bardzo wielu filamch na nośniku BD. Zobacz np.

>www.blu-raystats.com, kliknij "Audio", a potem "Filter". Jeśli mówimy o kodekach bezstratnych, to

>może być również Dolby True HD. Ten też może być wykorzystawywany dla BD pure audio, choć wiele

>wskazuje na to, iż tutaj wybrany będzie raczej DTS-HD Master Audio, z uwagi na większy bitrate.

>

>Dlatego właśnie stosowne wyjścia znajdziesz już w odtwarzaczach BD Profie 1.1 czy 2. Ale to

>bynajmniej nie świadczy, ze mogą czytać BD pure audio. Do tego potrzebny jest Profile 3.

 

Wciąż mam wątpliwości co do tego tajemniczego Profile 3.

Po pierwsze:

Na wspomnianej przeze mnie wcześniej stronie www.pureaudio-bluray.com , męczą mnie te 2 zdania:

"Welcome to the world of Pure Audio Blu-ray!

high definition audio – surround and stereo – as simple as a CD – on every Blu-ray player"

Czyżby więc podpucha? Wpuszczanie melomanów w maliny? Kupcie od nas płyty, a potem się martwcie jak je odtworzyć? Nie przejmujemy się, że za chwilę ktoś wróci z reklamacją i zepsuje nam biznes?

Po drugie:

Na tej samej stronie można znaleźć artykuł prasowy z BBC Music, gdzie ktoś omawia zestaw 2 dysków (pure-audioBD + SACD) wydany przez 2L, z muzyką Griega i Mozarta. Porównuje tam oba bezstratne formaty, po czym okazuje się, że odsłuchu dokonywał na Denonie DVD-2500BT, który jest osiągalny za 2 tys. zł z hakiem. Natomiast nie potrafię się doczytać jaki ma Profile.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po trzecie: jak sam to już pisałeś, pure-audio BD nie wnosi nic nowego do jakości dźwięku. Sądzisz, że sensowne byłoby forsowanie tego formatu bez szerokiego dostępu do odtwarzaczy, które go obsługują? Wydaje mi się, że byłby to dosyć bezczelny pomysł nabicia klienta w butelkę. Chociaż... dotychczasowa sprzedaż SACD i DVD-A dowodzi, że im większe zamieszanie, tym wiecej osób kupi te płyty, choc nie dysponują odpowiednimi plejerami. Pije do tych napisów i nalepek typu: "można odtworzyć na standardowym CD (lub DVD)". Tylko niewielka część klientów orientuje sie o co tutaj chodzi. Jest spora grupa, która daje się nabrać i kupuje np. sacd mając w domu tylko zwyky CD plejer. Niektórzy są świadomi tego że ścieżek bezstratnych nie odtworzą i biorą sacd, bo często jest tam 24 bitowy remastering w stereo i to im wystarcza.

Czyżby więc z pure-audio BD miało być podobnie? Bezduszny, ogłupiający marketing?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat

>Pisanie o dźwięku? Czemu nie. Bardzo się tu ciekawie rozmawia i wymienia opnie, spostrzeżenia,

>poglądy. A w radiu słuchałem kilka dni temu bardzo ciekawej audycji właśnie na temat fotografii :)

 

i musiales dac wiare wszystkiemu co tam mowia na jej temat ,

tak naprawde nie wiedziales jak dobre te fotki i fotograf byl omawiany

zakladajac ze pierwszy raz uslyszales , nie jestes w stanie wyrobic sobie obiektywnej opinii

wszystko zalezalo najbardziej od autora audycji i zdolnosci krasomowczych fotografa

Ostatnio sluchalem ciekawej audycji na temat wystawy absolwentow ASP w Warszawie , kurator mowil

bardzo obiecujace rzeczy , samo miejsce jest przeurocze , dawny budynek weterynarii

.. no coz sama wsytawe trzeba bylo samemu zweryfikowac i ogladnoac

 

wniosek z tego taki ze teoretycznie mozna sie w nieskonczonosc sprzeczac i zachwalac

nowe technologie systemy , teoretyzowac az do usranej smierci , i nic z tego nie wynika

 

Moim ulubionym producentem tez jest pioneer , mam w kolejnym samochodzie radio tej firmy

i bardzo mi pasuje ten dzwiek

lubie dzwiek z efektami przestrzennymi ,

jednak ja osobiscie nie slyszalem dobrego dzwieku z systemu wielokanalowego

slyszalem drozsze niz ten u zajomego moze nie tak drogie jak piszesz , chocaz kto ich tam wie

za to mialem okazje slyszec niesamowite efekty holograficzne i przestrzenne z systemu stereo

dobrze dobranego i ustawionego w pomieszczeniu

i nie kosztowal bajonskich sum siegajacych 50-100tys zl

krotko podsumowujac

wydaje mi sie ze najwiekszym problemem jest to ze teoretyzujemy

oraz to ze ja nigdy nie uslyszalem super dzwieku z systemu 5.1

ale tez mi sie wydaje ze raczej nie slyszales dobrego systemu audiofilskiego

charakteryzujacego sie wspanialymi efektami dzwieku trojwymiarowego

jak uslyszysz taki zestaw stereo moze zmienisz zdanie

przestaniesz zerkac na bajonsko drogie , epatujace najnowszymi technologiami swiata , swiecace , ociekajace zlotem i srebrem ,

zestawy wielokanalowe !?

Mawiaja , ze tylko krowa nie zmienia zdania . Kto zgadnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro, 26 Lis 2009, 21:08

>czy ktos tu wogle wsponminal o hi-endowym wielokanalowym dzwieku ?

 

A co to jest hi-endowy dźwięk? Widzisz swojego zestawu nie uważam za hi-endowy ale generalnie nie słyszałem zestawu sterofonicznego który by odtwarzał taką scenę i głębie jak mój zestaw przy odtwarzaniu płyt wielokanałowych SACD czy DVDA. I nie mam na myśli jakiś przelatujących świergotów przez pokój. Tylko scenę muzyczną z przodu. Ale nie uważam swojego zestawu za hi-endowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy system ma swoje wady i zalety z tym ze hi-end ma wiecej zalet niz wad

.... chociaz ma jedna za to bardzo wielka ... jak wszystko co dobre bardzo , bardzo duzo kosztuje.

 

@wolf

czy normalne plyty cd i lp tez fajnie brzmia na tym zestawie ktory masz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro, 27 Lis 2009, 12:46

 

>@wolf

>czy normalne plyty cd i lp tez fajnie brzmia na tym zestawie ktory masz ?

Tak. Nie odczuwam dyskomfortu jak włączam CD-ka, czyli wybierając ze stojaków płyte do posłuchania nie patrzę na to w jakim jest formacie (zresztą są wymieszane) tylko co zawiera. I chyba o to chodzi, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

Profile 3.0 is a separate audio-only player profile. The first Blu-ray Disc album to be released was Divertimenti, by record label Lindberg Lyd, and it has been confirmed to work on the PS3.

 

Pogrzebałem wieczorem u źródeł. Profile 3 to nie jest, jak sądziłem pierwotnie na podstawie mało wiarygodnego (jak się okazuje) materiału kolejny etap. Raczej linia boczna. Poprzednie Profile dodawały coraz to nowe bajery (przykładowo BD-Live), jednak wszędzie naczelna zasada została zachowana: każdy dysk BD można na tym odtworzyć. Bez bajerów (na starszych Profilach), lub z bajerami (na nowszych). Ale BD pójdzie Ci (obraz i dźwięk) na każdym odtwarzaczu.

 

Profile 3 ma jakieś kolejne, nowe bajery. Wszelako BD pure audio (jak się okazuje) również pójdzie na każdym odtwarzaczu BD. Oczywiście bez bajerów, sam dźwięk. I to by odpowiadało na nasze wyrażone w dyskusji wątpliwości - po co płyty, skoro nie ma na czym słuchać? Jest na czym słuchać.

 

Po co BD pure audio skoro nie dają nic ponad SACD czy DVD-A? Po części jest to marketing. Na pewno. Mało znamy przypadków, kiedy to coś poniosło klapę, ale udało się to samo wypromować w nowym opakowaniu i pod zmienioną nazwą? Najlepszy przykłąd z obszaru naszych zainteresowań: kwadrofonia upadła, jak się goście nie dogadali co do standardu, a rynek ogłupiał ich walką na śmierć i życie. Ale zaraz potem się odrodziła, tym razem pod szyldem firmy Dolby i pod nazwą Surround. I odniosła trwający do dziś sukces.

 

Próbując wprowadzić na rynek SACD i DVD-A popełniono szkolarskie błędy w marketingu, mówiąc ludziom że tego można słuchać na boom-boxach. To nie moja opinia, przeczytałem w branżowej prasie. Dlaczego więc obecnie nie sprobować jeszcze raz, a skoro BD się upowszechnnia - to na jednym odtwarzaczu? SACD się odbiło od dna (Japonia, USA), ale wspomniany fakt jednego odtwarzacza może przesądzić, że rynek w to pójdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Michał Stabro

 

Chcesz powiedzieć, że mi się podoba dźwięk wielokanałowy, gdyż mi to wmawiają? Mylisz się. Podoba mi się sam z siebie. Ja najpierw go posłuchałem, a potem dopiero czytałem na jego temat opinie. Słyszałem bardzo dobry dźwięk z zestawu wielokanałowego. Powiem więcej: słucham go bardzo często. Albowiem taki sprzęt mam. Nie żaden Hi-End, po prostu bardo dobry i tyle. Hi-End jest tam, gdzie juz]ż nie wychwytuję dalszej poprawy brzmienia.

 

Z tego co piszesz wynika jednoznacznie, że jesteś ortodoksem stereo. Jakie Ty tam masz efekty holograficzne i przestrzenne? Conajwyżej ich żałosną namiastkę. Podobnie kawa zbożbowa jest ubożuchną namiastką kawy. Zaś sentencja "epatujące najnowszymi technologiami świata, świecące,

ociekające złotem i srebrem zestawy wielokanałowe" dowodzi Twojego dogmatycznego skostnienia.

 

Słuchałem również Top-Ultra-Hiper-Hi-Endu wersji stereo. W dobrym studio odsłuchowym, nie mój, proszę mnie nie obrażać. Głośniki: Nautilius 300 tys zł para. Dwa lampowe monobloki, odtwarzacz za jakieś 50000. Wrażenia? Przerost formy nad treścią. Zadnych trójwymiarowych efektów tam nie było, bo i skąd mialyby być? Zwolennicy stereo wmawiają sobie, ze je słyszą. Wszystko (jak to w stereo) było na przeciwległej ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 27 Lis 2009, 21:04

 

troche moze niejasno sie wyrazilem

chcialem powiedziec ze wybrales system wielkonalalowy

dlatego ze nie udalo Ci sie uslyszec systemu stereo ktory jest dobrany ze wzgledy na zjawiskowe efekty holograficznej przestrzeni

tak samo jak ja nigdy nie slyszalem akceptowalnego dzwieku z systemu wielokanalowego

moze jestem za stary , moze , tepy i skapy

nie obraz sie

napisze moze dosadnie

ale wielokanal kojarzy mi sie z tanimi efektami przestrzennymi

i zalatuje blichtrem

zreszta co ja sie bede uzewnetrznial

najwazniejsza jest muzyka , a tam na czym jest sluchana to juz drugorzedna sprawa

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Michał Stabro

 

Również można powiedzieć, że najważniejsze jest co jesz, a na czym - nie ma znaczenia. Jednak smaczny obiad jest jeszcze smaczniejszy elegancko podany na ładnej zastawie. Koniak można również pić z musztardówki, przecie (jak sugerujesz) liczy się tylko smak.

 

Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że wielokanał to blichtr. Wszak otaczający nas świat dźwięków jest wielowymiarowy. Wyraźnie rozróżniamy tylne, boczne, górne i dolne. Stereo zuboża odbiór, podobnie jak TV biało-czarna zubożała oglądanie w porównaniu z dzisiejszą kolorową. Póki była tylko taka - oglądaliśmy ją z braku wyboru. Podobnie - dopóki było tylko stereo, słuchaliśmy i zachwycaliśmy się tym, gdyż w porównaniu z poprzednim mono to i tak był milowy krok naprzód i "półka wyżej". Technologia osiągnęła dziś już taki poziom, że umożliwia pójście jeszcze jedną półkę wyżej, to jest na 5.1. Obrzucanie tego epitetami wydaje się niestosowne. Można mieć nostalgię do dawnych czasów, ale mówienie że prawdziwa żegluga to były żaglowce, a nowoczesne statki to pic na wodę - trąci przesadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Po co się nawzajem obrzucać epitetami. Jedni wolą stereo, drudzy wielokanał i z konieczności stereo.

Po co sobie coś na siłę udowadniać? Ten wątek powstał bardziej dla zwolenników wielokanałowego odsłuchu muzyki, więc ataki stereo-ortodoksów są po prostu śmieszne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADMINISTRATOR

 

Jako temat mający mało wspólnego z muzyką a raczej z preferencjami słuchaczy proponuje temat przenieść do zakładki KLUBY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell z uporem maniaka próbuje nas tu ocenzurować. Ma się tę nostalgię do czasów minionych... I w polityce i w audio (stereofonia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Post.Swan

 

Stereo-ortodoksi uważają, że mają MISJĘ do spełnienia. Narzucać innym swoje gusta i upodobania, jako że tylko one są (w ich mniemaniu oczywiście) jedynym właściwym podejściem do tematyki audio. Nas, wielokanałowców, uważają albo za heretyków, albo osobników z przytępionym słuchem, albo za niedojrzałych emocjonalnie, przeto w każdym przypadku chcą nam "podać pomocną dłoń". A że my wcale tego nie pragniemy, ani nie oczekujemy - to tym gorzej dla nas, gdyż dowodzi naszego nieracjonalnego (ich zdaniem) uporu, co(w ich oczach) pogrąża nas doszczętnie.

 

Instrumentarium argumentacjne w tym, co oni uważają za "dyskusję" jest bogate: od łagodnego naprowadzania nas na drogę (stereofonicznej) prawdy, poprzez upomnienia, kpiny, szyderstwa, objawy lekceważenia, sugerowanie że jesteśmy dyletantami, ignorantami i miłośnikami gadgetów oraz bajerów (a także niewolnikami reklamy i marketingu), aż do dawania wprost do zrozumienia że napawamy ich wstrętem i pogardą.

 

Oni i tylko oni są depozytariuszami jedynie słusznej PRAWDY. Stereo autorytety z nominacji własnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Wolf

 

Niestety ale otwarcie mówiąc o moim wielokanałowym zamiłowniu napotkałem się ze strony stereo-ortodoksów na to, o czym pisałem. Masz rację. To hobby. Ale ONI uważają się za lepszych hobbystów, zaś ICH hobby za bardziej właściwe. Gdybyśmy uznali, że każdy słucha tego, co lubi - nie byłoby tematu. Wszelako wydaje mi się, że temat jest. Wystarczy poczytać pisma poświęcone zagadnieniom audio, gdzie tematyka stereo jest ewidentnie nadreprezentowana, do tego na dodatek podlana takim ideologicznym "sosem", o którym wspominałem.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do moich przedmówców : który ma więcej niż jedną parę uszu ????

jeżeli tak niech pozdrowi matke !....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Bobcat

 

>Ale ONI uważają się za lepszych hobbystów

 

Kurde jakbym jakiś oszołomów teraz czytał, tylko CI ONI

 

A może tacy sami zjadacze chleba jak TY?

 

 

ADMINISTRATOR

 

Jako temat mający mało wspólnego z muzyką a raczej z dźwiękiem i z preferencjami słuchaczy ponownie proponuje temat przenieść do zakładki Kluby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mam pytanie do moich przedmówców :

 

Ilu najwięcej skrzypków usłyszeli w tylnich kanałach i na jakim nagraniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.