Skocz do zawartości
IGNORED

...i stalo sie ... JAMO D590


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze jest pare osob na tym forum ktore posiadaja ten wlasnie model jamo. nie mam na mysli D570 czy 707.

ma ktos jakiekolwiek doswiadczenie w tymi zestawami?

mam na celu poddac je lekkiej poprawce. po rozmowach z roznymi posiadaczam doszedlem do wniosku ze moze warto bylo by nieco grzebnac w moich kolumienkach, internet mowi ze jest to ponoc bardzo wdzieczny temat do "tjuningu"

chcialbym podkreslic wysokie tony i poprawic nieco stereofonie. moze uporzadkowac nieco bas.

nie jestem jednak na tyle obeznany z elektronika zeby wchodzic w jakies wieksze detale. chcialbym sie skupic na wymianie elementow zwrotnicy i okablowania. w gre wchodzi jeszcze dodatkowe wytlumienie komory basowej... tyle jestem w stanie zrobic samodzielnie. zastanawialem sie jeszcze na ewentualna wymiana wysokotonowca ale nie wiem czy gra jest warta swieczki. nie wiem czy chce ladowac kase w te zestawy choc drugiej strony szukam jakiegos fajnego i muzykalnego zestawu z tak fajnym basikiem ktory okazal by sie lepiej brzmiacy od D590 ale jak na razie ciezko.

przeszukalem forum i znalazlem jedynie watek o tuningu mniejszego klona D570. to sa zupelnie inne glosniki. owszem wygladaja tak samo ale w brzmieniu daleko im do D590. maja tez inne zwrotki.

jakie elementy do zwrotnicy i okablowanie moglibyscie polecic.?

zdjecia zwrotki umieszcze jak tylko bede mial chwile czasu.

bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość czubsi

(Konto usunięte)

mateuszek

 

Jesli nadal chcesz poprawić te kolumny i przestaniesz opowiadać internetowe brednie o wielkich różnicach pomiędzy 570 i 590 a także o różnicach w zwrotnicy (to to już totalne ktetyństwo) to chętnie pomogę. Musisz wiedzieć, że 590 wcale takie łatwe do poprawy nie są - włąśnie przez przesunięcie ich tonacji względem wysokiego dołu. W 570 jest więcej jazgotu i sa one łatwiejsze do poprawki. W Twoich można w dość prosty i bezpieczny (zwrotnica) spoób mocno poprawić ich kontrolę basu klasę wysokich tonów i czytelność średnicy. Twoja decyzja komu zaufasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.