Skocz do zawartości
IGNORED

jak długo muszą się wygrzewać Zenki PX 100 zanim zaczną grać?


ps47

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem dzisiaj słuchawki Sennheiser PX 100 z myslą zastosowania ich do ipoda i nokii 5800xm. przed zakupem słuchałem kossów porta pro i tam nie slyszalem nic poza basem.. w necie wyczytałem, że PX 100 mają mniej basu co mnie bardziej skłoniło własnie ku nim. przyzwyczajony jestem do grania AKG ponieważ mam K530 i jestem w nich zakochany. przed godziną zacząłem odsłuchiwać Zenki i hmm graja tak, że nie mogę słuchać, bas dominuje wszystko. jest lepiej niż w kossach dla mnie ale w dalszym ciągu jestem na NIE. Słuchawki są oryginalne, ponieważ kupowalem je w ERTVagd. dogadałem się ze sprzedawcą, że jesli uda mi sie bezinwazyjne otworzyć pudełko to w razie czego będę mógł je jutro oddać.

teraz moje pytanie jest takie, czy jest szansa ze brzmieniowo zbliżą się do AKG po wygrzaniu czy np okaze sie ze bedzie wiecej basu ;) mam oddawać? czy czekać z podkulonym ogonem i liczyć na cud? :)jestem w kropce bo czeka mnie wyjazd a zabierac duze AKG to średni pomysł. proszę o szybkie porady i z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha gdyby okazało się, ze pan mnie zrobił w konia i jutro okaże się, że nie oddadzą mi pieniędzy to dowiedziałem się, że bez problemu będzie można wymienić te słuchawki na jakieś Pioneer SE-MJ2 o których nie mam bladego pojęcia.. czy ktoś może coś o nich napisać? są w tej samej cenie co PX100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te sennheisery i akg to nie ta klasa i nie ten przedział cenowy, sam mam K530 i bardzo sobię chwalę,mam gdzieś w szafie sennheisery HD202 i jak raz usłyszałem akg tak dla mnie HD202 to najgorsze dno i nie da sie tego słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778, 2 Lis 2009, 23:54

 

>Moim zdaniem te sennheisery i akg to nie ta klasa i nie ten przedział cenowy, sam mam K530 i bardzo

>sobię chwalę,mam gdzieś w szafie sennheisery HD202 i jak raz usłyszałem akg tak dla mnie HD202 to

>najgorsze dno i nie da sie tego słuchać.

 

czyli najlepiej oddać te Zenki i poszukać czegoś w podobnym przedziale cenowym co AKG tyle, że dedykowanego do sprzętu przenośnego? ogolnie to korzystając z boxowych słuchawek od ipoda jakos mialem przyjemniejsze odczucia.. być może jest to spowodowane wygórowanymi wymaganiami i oczekiwaniami jeśli chodzi o PX100? czy coś takiego nie wchodzi w grę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o dalsze podpowiedzi.. słuchawki zostawiłem włączone na całą noc ale rano nie odczułem jakiejs wielkiej poprawy, jednak jest jakby troszeczkę lepiej.. muszę się zdecydować do wieczora bądź najpozniej do jutra z rana.. nie wiem czy machnąć ręką i mieć nadzieje, że będzie dobrze czy je oddać.. ewentualnie znalazłem pchełki Sennheiser CX200 II ale nie jestem przekonany co do słuchawek dousznych.. czy ktoś może mi powiedzieć czy owe 'maluchy' są bardziej szczegółowe od px100, czy mająmniej basu i czy grają ogolnie jaśniej? czy słuchanie na dłuższą metę tego rodzaju słuchawek może nieść ze sobą jakieś konsekwencje typu zmęczenie uszu czy jakieś uszkodzenia słuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nie wygrzeją* , może się jedynie do nich przyzwyczaisz ...

 

*wygrzewanie - jeden z wielu audiofilskich mitów. jego prawdziwym obliczem jest przyzwyczajanie i godzenie się z określonym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 godzin różowego szumu, tzw. "pink noise" i będą idealnie wygrzane. Ale to będzie miało nieznaczny wpływ na bas, to znaczy jeśli jest go wg Ciebie dużo za dużo, to możesz się tylko (i z dużym sukcesem) przyzwyczaić. Albo redukować bas na odtwarzaczu (sprawdź, czy automatycznie coś nie jest włączone).

 

PX100 mają fabrycznie ten bas o 5 decybeli za dużo, tyle że chyba nie znajdziesz nic lepszego tego formatu i w tej cenie (nie licząc KSC 75), co by nie miało podbitego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ilustracja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee, 3 Lis 2009, 14:01

 

>nigdy się nie wygrzeją* , może się jedynie do nich przyzwyczaisz ...

>

>*wygrzewanie - jeden z wielu audiofilskich mitów. jego prawdziwym obliczem jest przyzwyczajanie i

>godzenie się z określonym dźwiękiem.

 

nie wiem czy do konca mogę sie z tym zgodzić. na pewno nie mam swietnego sluchu ale kiedy kupowalem słuchawki AKG K530LTD to na początku przy głośnych odsłuchach czasem gdy mocno uderzyło basem, to zawarczały. teraz nawet przy mocnym katowaniu ani śladu po tym. nie wiem czy to słuchawki czy coś innego ale jest lepiej i to jest odczuwalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, 3 Lis 2009, 14:58

 

>50 godzin różowego szumu, tzw. "pink noise" i będą idealnie wygrzane. Ale to będzie miało

>nieznaczny wpływ na bas, to znaczy jeśli jest go wg Ciebie dużo za dużo, to możesz się tylko (i z

>dużym sukcesem) przyzwyczaić. Albo redukować bas na odtwarzaczu (sprawdź, czy automatycznie coś nie

>jest włączone).

>

>PX100 mają fabrycznie ten bas o 5 decybeli za dużo, tyle że chyba nie znajdziesz nic lepszego tego

>formatu i w tej cenie (nie licząc KSC 75), co by nie miało podbitego basu.

 

słuchawki spróbuję oddać dzisiaj. nawet po korekcji basów jakoś tak mnie nie urzekają. jeśli w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego to chyba trzebabedzie poodkładać trochę pieniędzy na coś zbliżonego dźwiękiem bardziej do K530. mam jeszcze pytanie odnośnie teych słuchawek pioneera: czy warto w ogole kombinować i ich słuchać? czy dać sobie spokój i jak dadzą pieniadze to isc i sie nie odwracać? czy może jednak te pchełki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przypuszczałem, był jakiś haczyk i nie dostałem zwrotu kasy za te słuchawki. wystawiłem je na aukcji i czekam.. mam czas do jutra wieczorem bo wtedy ewentualnie mogłbym wymienic słuchawki na inny model. do dyspozycji są: Sennheriser cx200II, cx300, lub wymienione w poprzednich postach pioneery. co z tego byłoby ewentualnie najlepsze? słyszałem, ze lepsze cx200II od cx300. czy ktoś może potwierdzić bądź zaprzeczyć lub też ogólnie napisać trochę o nich? :) będę NIEZMIERNIE wdzięczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dłuższej chwili CX400. Dla mnie nie warte nawet połowy tej ceny. Zbieram na dokanałowe z wyższej półki, tak do 500 zł z używek już są ciekawe modele. Z Senków, JBL, AKG już się wyleczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę pomyśleć przed napisaniem postu. Najpierw narzekasz na podbity bas; a potem pytasz o bardzo konsumenckie słuchawki i może jeszcze oczekujesz, że nie będą miały przesadzonego basu? Jak nie lubisz basu to proponuję poczekać trochę na K 701 i mieć spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashirgo, 3 Lis 2009, 22:08

 

>Proponuję trochę pomyśleć przed napisaniem postu. Najpierw narzekasz na podbity bas; a potem pytasz

>o bardzo konsumenckie słuchawki i może jeszcze oczekujesz, że nie będą miały przesadzonego basu? Jak

>nie lubisz basu to proponuję poczekać trochę na K 701 i mieć spokój.

 

dzięki również za przemyślany post z Pana strony. niezwykle trafnie odpowiedział Pan na moje ostatnie pytanie. Jednak K701 jako słuchawki do sprzętu przenośnego raczej mnie nie zadowalają. Gdyby było inaczej chodziłbym w moich K530 i nie narzekał na nic (wyglądają na podobne gabaryty), jednak raz, że owe gabaryty, dwa że otwarte. ponadto słuchając k530 podpiętych do ipoda/5800 zauważyłem ze po pierwsze grają cicho, po drugie bateria pada w mgnieniu oka no i taś tanie 3,5 metrowego kabla też do najwygodniejszych nie należy. Można powiedzieć - coś za coś i to prawda. Jednak ja chciałem mieć coś bardziej przenośnego i podobnie grającego do K530.

nie znam się zupełnie na słuchawkach do sprzętu przenośnego. domyślam się że budżetowe modele mają wywalony bas na przód, jednak w px100 jak na moje ucho jest go zbyt wiele. nie wiem jak to wygląda w pozostałych konsumpcyjnych przypadkach stąd też moje pytania. jeśli obraziłem Pana swoim brakiem wiedzy to przepraszam najmocniej. następnym razem postaram się wziąć z Pana przykład i pomyśleć bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to już brzmi dużo lepiej. Przynajmniej Pan się stara :)

 

A na serio: tak, trudno o budżetowe słuchawki bez podbitego basu. Zostają tylko jakieś bliżej nieokreślone IEMy, jeśli ma być przenośnie. Ta propozycja K 701 to nie była na 100% serio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.