Skocz do zawartości
IGNORED

AWX series by STX


dolphin123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym zakłócać dyskusji ale jestem zmuszony do reakcji na fakt jawnej manipulacji dotyczącej

naszego produktu. Otóż jak podano w opisie kolmn STX FX-300 na www.stx.pl wybór rodzaju zwrotnicy oraz rodzaju konstrukcji tych zestawów podłogowych, dokonała grupa osób nie związanych z firmą STX tym bardziej z produkcją, projektem głośników, zwrotnic etc.

Jest to grupa testerów którzy mają wieloletnie doświadczenie ze sprzętem audio i właśnie taka metoda wyboru jest naszym zdaniem właściwa. Testerzy mieli do wyboru 3 rodzaje konstrukcji obudowy oraz kilkadziesiąt projektów zwrotnic !!!

Dla modelu FX-300 dokonali wyboru 2,5 drożnego właśnie z pułapkami rezonansowymi chociaż mieli do wyboru również kilkanaście projektów bez wymienionych. Dlaczego dokonali takiego wyboru? Jest to rozwiązaznie stosowane również w bardzo drogich produktach renomowanych firm. Dlaczego wspomniane firmy stosują pułapki rezonansowe, układy2,5d itd? W moim przekonaniu o wyborze danego projektu fitrów decyduje jednak potencjalny klient/tester a nie koknstruktor ze swoimi indywidualnymi preferencjami i właśnie takie rowiązanie dotyczące wyboru projektu uważamy za profesjonalne.

 

Ocena brzmienia zestawu na podstawie ilości pułapek rezonansowych oraz wielkości cewek w torze woofera a co śmieszniejsze drogą zdalną jest dla mnie osobiście efektem wielkej frustracji, której przyczyną może być zła kondycja finansowa konkurencyjnej firmy.

 

... niestety dla Niej ciąg dalszy nastąpi.

 

 

Pozdrawiam

Sławomir Trzaskowski

STX Soundstation

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę producenta odmawiającego prawa do oceniania projektu na podstawie ukazanych schematów konstrukcyjnych. W dodatku przyznaje, że jego konstruktor składa zestawy wg tego co się wydaje kilku osobom z forów dyskusyjnych, a nie według własnej wiedzy i doświadczenia.

Testerów i lanserów można używać do promowania modnych ciuszków i gadżetów. Najdroższe zestawy głośnikowe są projektami autorskimi, naznaczonymi indywidualnymi przekonaniami i upodobaniami ich konstruktorów, więc takie dumne deklaracje trafiają jak kula w płot.

 

p.s. wcześniej rzucone porównanie głośnika - sklejonego z gotowych części produkcji Chińskiej Republiki Ludowej - do lasera chirurgicznego, jest przejawem nieopamiętanej kryptoreklamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arwas przyhamuj trochę z tymi osądami, bo się nie dobrze robi.

 

Powiedz mi, w którym miejscu STX zabronił Ci wypowiedzi na temat ich zestawów głośnikowych.

Chciał tylko wyprostować bujne i bzdurne wypowiedzi, które tutaj padają co Ty natychmiast musisz krytykować ?

 

Tak samo dorzucasz sobie od razu teksty o tym, że jacyś nie wiadomo jacy testerzy z forum odsłuchują tych głośników. STX jasno napisał, że są to ludzie, którzy z audio są związani od lat i mają o tym jakieś pojęcie. Odsłuch jest bardzo dobrym wyznacznikiem jakości (bo co mi z tego, że w środku wsadzę sobie "małpę na kiju" jak brzmienie końcowe nie będzie mi się podobało).

 

Poza tym dodatkowo dodajesz "znowu", że inne profesjonalne firmy, w ten sposób nie projektują zestawów głośnikowych. No to chyba tylko można skomentować w stylu - gówno prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.Trzaskowski

 

Fajnie, ze w końcu postanowiłeś pisać na forum.

 

Mam nadzieję, że bedziesz informował nas wszystkich o swoich nowych konstrukcjach.

PS. Słuchy chodzą, że szykuje się jakiś fajny szerokopasmowiec.

Uchylisz rąbka tajemnicy ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gównoprawda" to ta twoja prawda nonameplum. Takie nonameplumy, dolphiny i inne anginy wyskakują niezmiennie kiedy trzeba zalansować stx i napisać kilka kłamstw o seasie, vifie czy choćby nieistniejącym tonsilu a plecach którego stx sie dorabiał przez lata, żeby się wcisnąć w wyższe buty.

Przypomina sie styl działania tego całego towarzystwa z audiomania.pl które powstało kiedy sklep utrzymujący tamto forum zaczął sprzedawać głośniki stx.

 

Jeśli ktoś mi wmawia że głośnik, który ma symetryzatory w obwodzie, pierścienie faradaya, cewkę z miedziowanego aluminium i przebieg impedancji płaski jak deska i jest podobno taki idealny do odtwarzania średnich tonów, wymaga jeszcze pułapek rezonansowych w zwrotnicy, to mam powody przypuszczać, że coś jest nie tak albo z głośnikiem albo z projektantem zwrotnicy, lub z jednym i drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o konstruowaniu wiec na ten temat zadaje pytania i oczekuję konkretnych odpowiedzi zamiast markietingowego pieprzenia. Po czarnym pr, który robią wyznawcy stx odechciało mi się nawet kupić te głośniki. Nie mam zamiaru tez słuchać tych kolumn. Wyrób reklamowany przy pomocy czarnego pr nie jest godny uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arwas pochwal się swoimi konstrukcjami, proszę o schemat i fotki, niech inni zobaczą Twoje osiągnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent który we wpisach na internetowym forum insynuuje konkurencji słabość finansową i życzenia upadku musi być naprawdę mocno zakompleksiony. Okazało się że nie tylko McGyver cierpi na tę przypadłość.

 

I naucz się czytać MG może wtedy pokażesz gdzie wypowiadałem się na temat brzmienia tego konkretnego zestawu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cham ubliżył więc cham musi teraz to przeczytać – sprawdziłem tak na szybko najbardziej znane fora dyskusyjne i co się okazuje; stały punkt programu na każdym forum. Jak tylko mowa o STX to pojawia się ten sam typ pod wieloma nickami i na chama usiłuje zmienić los polskiej manufakturki STX. Ale na szczęście jego wypowiedzi są na tyle mało inteligentne, że raczej nie zagoszczą na stałe w świadomości każdego użytkownika tego forum.

Na wszystkich forach ten sam typ ocenia produkty STX nigdy nie mając z nimi osobiście do czynienia. Kompletny amator z pseudo-wiedzą jak widać w chamski sposób walczący o przetrwanie i rozwój STX-a bardzo mu szkodzi lub będzie szkodził skoro tyle czasu mu poświęca.

 

Przykład:

Jak STX zrobiłby zwrotnice 2d to tchórz z ukrycia będzie ujadał pisząc że nie mieli pojęcia o 2,5 d dlatego zrobili, 2d. I odwrotnie jak STX zrobił 2,5d to tchórz pisze, że On zrobiłby 2d gdyż taka jest mniej skomplikowana. Jak STX zrobiłby D’ap to nieudolny zaraz będzie podnosił larum że to błąd bo On zrobiły układ niesymetryczny. Jak STX zastosował pułapki

rezonansowe to tchórz by ich nie stosował bo degradują dźwięk. I odwrotniejak STX nie zastosowałby pułapek to tchórz by się naśmiewał, że f/spl w całym paśmie jest nieakceptowalny.

Drogi Panie manipulatorze forum wielu, zaprzeczeniem Pańskich amatorskich wywodów są konstrukcje o światowej sławie za kilkadziesiąt zł w których właśnie zastosowano pułapki częstotliwościowe, cewki rdzeniowe, oraz między innymi układ 2,5d !

I w taki oto prymitywny sposób walczy nieudacznik garażowy o miejsce na rynku. Absolutnym zaprzeczeniem bredni tego Pana jest fakt taki, że STX nie wybierał rodzaju zwrotnicy. Mam nadzieję, że garażowy konstruktor również powinien skorzystać z opcji wynajęcia postronnych, potencjalnych użytkowników zamiast lansować swój indywidualizm poparty amatorską wiedzą.

 

 

A teraz do innych Panów/Pana: arwas Qubric, _avw_ , AVG, (//14682) dlaczego ze wszystkich negatywnych wypowiedzi na temat produktów STX Wasz/Wasze stanowi ponad 90% ?

 

A teraz do innych:

jak wyliczyłem potrzeba kilkuset godzin żeby napisać tyle bredni. Skąd masz/macie tyle czasu za zwalczanie STX. Na jednym z forum 95% wypowiedzi negatywnych na temat STX to jedna i ta sama osoba!

Oczywiście raz na 10 napisze neutralnie dla zmyłki ale są one na tyle czytelne i prostackie, że nie ma złudzeń co jest priorytetem Jego/Ich działania.

 

Może jakieś własne konstrukcje Panowie wskażą jak zaproponował user powyżej, może posłuchamy, ocenimy?

 

p.s.

Dlaczego ludzie piszą w temacie o STX nie mając z nimi do czynienia?

Marnują czas moim zdaniem – a czas to pieniądz!

........a może jednak nie marnują czasu i pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który potwafi tylko odbrzucać wszyskich jeśli ktoś co mówi co jest nie zgodne z twoim zdaniem, a sam mówi na innych (producenta).

To dla mnie albo człowiek, postanowiący anonimowo wyładować swoie flustracje, ewentualnie szczeniak, albo po prostu na codzień jest podłą osobą.

Wiesz może dlaczego to mówie ?

 

Poczytaj jak ty się odnosisz do innych.

 

Mało tego, puszysz się, że nie kupisz tych głośników bo co, bo inni je wychwalają ? Łaski nikomu nie robisz, twój honor nic tu nie znaczy. A doświatczenie i szczera chęć pomocy.

Bo by wrażać osądy, a nie przypuszczenia trzeba mieć do czynienia z danym produktem.

Dlaczego Ty się niczym nie pochwalisz, czegoś pewnego nie zasugerujesz ?

 

Nawet jak niektórzy piszą w samych superlatywach o STX, mogą mieć porównanie to trochę wyższej półki brzmieniowej kolumn, złej aplikacji głośników.

Ja nie suchałem, więc sie nie wypowiadam jak to gra.

Ale niekórzy porównywali i słyszeli...

 

... w przeciewieństwie do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka

 

Człowiek, który potrafi tylko obrzucać wszystkich jeśli ktoś coś powie, co jest nie zgodne z jego zdaniem, a on sam mówi na innych (producenta).

To dla mnie albo człowiek, postanowiący anonimowo wyładować swoie flustracje, ewentualnie szczeniak, albo po prostu na codzień jest podłą osobą.

Wiesz może dlaczego to mówie ?

 

Poczytaj jak ty się odnosisz do innych.

 

Mało tego, puszysz się, że nie kupisz tych głośników bo co, bo inni je wychwalają ? Łaski nikomu nie robisz, twój honor nic tu nie znaczy. A doświatczenie i szczera chęć pomocy.

Bo by wrażać osądy, a nie przypuszczenia trzeba mieć do czynienia z danym produktem.

Dlaczego Ty się niczym nie pochwalisz, czegoś pewnego nie zasugerujesz ?

 

Nawet jak niektórzy piszą w samych superlatywach o STX, mogą mieć porównanie to trochę wyższej półki brzmieniowej kolumn, złej aplikacji głośników.

Ja nie suchałem, więc sie nie wypowiadam jak to gra.

Ale niekórzy porównywali i słyszeli...

 

... w przeciewieństwie do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angina, teraz się odkryłeś, jesteś pachołkiem stx od śledzenia wypowiedzi w Internecie na jego temat i robienia czarnego pr na forach. Ja bym sobie tyle trudu nie zadawał co wy. Chyba ktoś wam musi placić za te kłamstwa, albo jesteście tacy frajercy zeby robic to za darmo. Nawet na forum tonsila wchodziliście żeby tam lansować stx, a potem płakaliście kiedy was moderzy wyrzucali.

 

Co do opisywanych tu konstrukcji wypowiadałem się że na głośnikach wysokoomowych sensowniej jest robić 2way MTM niż 2.5way i lepiej nie stosować pułapek rezonansowych. Jak potrafisz czytać, w tym wątku nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Jesteście tylko naganiaczami, więc tego rozumieć nie musicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik, jeszcze parę lat. Jak skończysz szkołę może da się bez udręki czytać twoje wpisy. Na razie popatrz co nie tylko ja ale co także inni napisali o najkorzystniejszym zastosowaniu głośników wysokoomowych i unikaniu rezonatorów w zwrotnicach.

 

Wciskanie zakamuflowanej reklamy i czarnego pr jest szmaciarskim sposobem prowadzenia biznesu. Dobra firma nie ma potrzeby działać w taki sposób. Jeśli ma takich giermków jak ci którzy się tutaj ujawnili, to na jej szkodę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arwas, jak na razie to ty się tu odkrywasz - jako bezprzykładny cham i ignorant który brak merytorycznej treści w swoich wpisach usiłuje zakryć atakami personalnymi i inwektywami pod adresem każdego kto się ośmielił mieć własne zdanie odmienne od twojego. I doucz się w końcu co to jest czarny PR bo każdy widzi że to ty go uprawiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"angina, teraz się odkryłeś, jesteś pachołkiem stx"

 

Jeżeli ja jestem pachołkiem to Ty jesteś chamem i na dodatek niewychowanym.

Uwaga! Cham znowu ubliża więc będą również zamiecie i zawieje śnieżne!

 

Cytuję chama:

"Nawet na forum tonsila wchodziliście żeby tam lansować stx, a potem płakaliście kiedy was moderzy wyrzucali"

 

Jak już pisałem wcześniej masz tak prymitywny styl, że tylko ktoś taki jak Ty uwierzy, że tu chodzi o Tonsila. Tonsil został przez Ciebie wymyślony do konfrontacji z STX a za maską Twoją czyli tchórza czai się zupełnie inna firma. Jaka? no właśnie, jaka? odpowiedż jest prosta, trzeba znależć mendę, której upadek również STX jest bardzo na rękę - proste jak znaczek poprzedni ;)

 

Cytuję chama w tekście następnym:

"Co do opisywanych tu konstrukcji wypowiadałem się że na głośnikach wysokoomowych sensowniej jest robić 2way MTM niż 2.5way i lepiej nie stosować pułapek rezonansowych"

 

Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli STX zrobiłby wersję A to pasożyt zaproponuje wersję B. gdyż cel jest jeden - zje..ać na wszelakie sposoby konkurencję ;)

 

 

Zastsosuj się chociaż raz do woli użytkowników tego forum i przedstaw swój projekt.

Czekamy projektancie samozwańczy bubli słabosprzedających się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych szerokopasmowek STX moge adaptowac gotowa juz tube basowa o srednicy 1 metra. Pozostaje kwestia stelazu i subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm pod wrażeniem przenikliwości umysłowej notorycznego kłamcy angina :)

Zatem porozważajmy troche od której mendy pochodzę. Proszę się nie oburzać, szanowni internauci. Fani stxa mają już tak, ze tych co go nie chwalą nazywają mendami :)

Sam się chetnie dowiem, którą mendę reprezentuję. Pomyślmy chwilę komu zagraża stx, może tesli ?? E, nie tesla za krótka jest na stxa nie dorównuje mu technologicznie. Pewnie zagraża Seasowi albo scan speakowi :)

Twoje teksty angina świadczą o twoim mocodawcy. Nawijaj tak dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_zagaja, 14 Mar 2010, 23:07

>Do nowych szerokopasmowek STX moge adaptowac gotowa juz tube basowa o srednicy 1 metra. Pozostaje

>kwestia stelazu i subwoofera.

 

wlot na 16cm ? tyle chyba bedzie miał ten głosnik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arwas ponownie zastosowałeś prymitywny poziom. Przecież wiesz że chodzi o producentów kolumn :) w tym również o Twoją firmę, przecież dwuipółdrożny nie dotyczy producenta głośników :) Znowu zbyt prosta zmyłka. Tym razem zamiast Tonsila podsunąłeś Seasa i Teslę - rozwijasz się :)

 

Czekamy na Twój projekt żeby docenić geniusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze watek zamienil sie w wypowiadanie kto jakim chamem jest ;) Pan arwas swoje zdanie wypowiedzial na temat 2,5drogi i dziekuje mu za dyskusje. Nie mam zamiaru czytac bezpodstawnych zarzutow. Ciekaw tylko jestem jego projektow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

robi robi:) ale zz czasem niestety chwilowo kiepsko i stad zatrzymanie pracy. Jednakze 2,5drogi mozna zobaczyc gotowa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AWX-y i zwrotki do pary monitorów leżą od 2 tygodni :) ,jak długo jeszcze poleżą to nie wiem :( Czas to jakieś nieporozumienie u mnie ostatnio ;).Jak się coś "wykluje" to przedstawię.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po co te kłótnie? Wystarczy przecież posłuchać i wyrobić sobie własną opinię. AWX nie jest szczytem marzeń maniaków diy. Jednak trzeba przyznać, że relacja jakość/cena wypada bardzo korzystnie dla stx'a. Ja osobiście, z założonym budżetem, mocno zastanowił bym się nad zakupem tej serii. Moim zdaniem wielce udana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo-lukas,dokładnie tak!

Znalazłem odrobinę czasu i wystrugałem monitory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.