Skocz do zawartości
IGNORED

super preamp omnibus ( nawet DD i DTS )


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Przewaliłem już tyle sprzetu ( amplitunerów i innych ) i zawsze, ale to zawsze coś mnie denerwuje. A to obsługa nie taka, a to rozwiązania układowe przekombinowane, więc nie ma rady trzeba samemu coś poskładać.

Chciałem Was zarazić diabelską koncepcją przedwzmacniacza z możliwością wbudowania dekodera DD i DTS ( tylko te ).

Jestem zwolennikiem najprostszych rozwiązań , bez zbędnych gadżetów typu 7.1,DSP, ProLogicII itp. bzdur. U siebie ostatnio stosuję układ 2 + 2, tzn. fronty ( Dali Grand ) i tyły ( pierdziawki Eltax, ale docelowo Dali 102 lub cos w tym stylu ) centralny i subwoofer przekierowny na fronty. To jest system zoptymalizowany do stereo a wystarczający do kina. W skład wchodzi jeszcze końcówka Rotela RB990BX i procesor Yamaha DSP-E800 ( ale z niego chcę zrezygnować, bo regulację głośności ma na zwykłym potencjometrze ). Podpinam wszystko do dwóch źródeł HDD Trekstor Movie Station i DVD. Wykorzystuję jeszcze Lampucerę do stereo i właśnie mi to wszystko nie leży.

Potrzebny jest preamp ze sterowaniem pilotem i koniecznie elektronicznymi regulatorami ( SANYO LC lub Toshiba TC ),

schemat blokowy zaprezentuję później. Dekoder DDTS to największe wyzwanie i właściwie tylko jedna możliwość STA310, który jest trudno kupić, ale jest i to się liczy.

Spiąć go z bardzo dobrymi Dacami ( np. CS4397,8 i filtrami np. na AD825 lub OPA604 ) do niego jakis odbiornik np. CS8414

Ja jestem cienki w cyfrówce, więc sam napewno nie dam rady,ale może będą chętni i razem damy radę.

Pomysł na system jest taki: możliwie najlepsze stereo i możliwość oglądania kina w DD i DTS - ja ograniczam się do 2+2, ale nie ma przeszkód do stosowania 5.1 ( 6.1 i 7.1 to bzdury marketingowe ).

W moim przypadku wystarczyły by żródło sygnału, 4 głośniki , 2 końcówki mocy + odpowiedni przedwzmacniacz DIY z dekoderem DDTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty kupisz ten STA310? Kiedyś Elaktronika Praktyczna pokazała projekt dekodera z tym scalakiem i "joby" na nich wieszali, bo nie można było dostać układu (patrz forum EP)... Próby opisywane na diyaudio również kończyły się na zamiarach. O ile pamiętam, to tylko jeden czy dwa opisywane projekty komercyjne się udały. Tak więc, zapomnij...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako dac można użyć chyba również innych kości ( np. CS4344 - Arcam i Quad używał wczesniejszej wersji CS4340 i było OK ). STA310 ponoć sam wykrywa jaki jest sygnał i nie potrzebuje zewnętrznej logiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, 3 Lis 2009, 14:23

 

>A gdzie Ty kupisz ten STA310? Kiedyś Elaktronika Praktyczna pokazała projekt dekodera z tym

>scalakiem i "joby" na nich wieszali, bo nie można było dostać układu (patrz forum EP)... Próby

>opisywane na diyaudio również kończyły się na zamiarach. O ile pamiętam, to tylko jeden czy dwa

>opisywane projekty komercyjne się udały. Tak więc, zapomnij...

 

Zdobyc układ to jakos mozna - wiekszy problem z softem, bo STA310 sam z siebie dzialać nie bedzie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam instrukcje serwisowe różnych amlpitunerów i widzę dziwną prawidłowość - sugnał LFE dodawany jest do main analogowo ( w przypadku gdy nie ma subwoofera ), dotychczas myslałem ,że to odbywa się w procesorze DSP - wylaczam suba to wtedy procesor przekierowuje ten sygnal cyfrowo do frontów, z centralką podobnie. Yamaha używa ukladu, ktory jest pokazany w innym moim watku o DSP-E800, ale ten uklad widzialem też w amplitunerach Yamahy.

W Cambridge Audio 540R V1 LFE też dodawany analogowo , w wersji V2 cyfrowo - dziwne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ z cyfrówki jestem zielony jak salata, to walnę co mi chodzi po głowie, tylko sie nie śmiejcie: w necie jest sporo filtrów AC3 i DTS pod windowsa czy linuxa , czy nie mozna ich jakoś przerobić i zaprogramować jakiś mocny avr czy coś i tak obejść brak dekoderów dla amatorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może to jest pomysł na ddts do diy ? trochę mnie wkurza, że nie ma do tego dostepu, jak dekodery robią chińczycy w dvd za 200 zł, bo chyba nie na kościach crystala ? a zdarzają się odtwarzacze z wbudowanymi dekoderami - dd jest powszechne, dts rzadzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crystala chyba nie, swego czasu większość odtwarzaczy dvd - marketówek ale i tańszych firmówek np pionnera klepano na mediatek mt1389. W tym chipie z tego co wiem zaszyty był arm7. Możliwości toto miało wielkie - moja elta jeżeli chodzi o dźwięk miała dd, po upgradzie dts, na pudełku pisało również DVD audio (nie sprawdzałem) a grało to lepiej od mojego cd pionka. jeżeli udało by się gdzieś dopaść kod źródłowy do takiego dvd, może jakiś uzdolniony programista potrafił by wykorzystać fragment kodu odpowiadającego za audio i zaadoptować do jakiegoś dostępnego arm-a. wiem, że kod w tych dvd był podzielony na oddzielne fragmenty - każdy odpowiadał za coś innego - dsp, arm, kontroler, co by mogło ułatwić sprawę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jakiś meksyk :-)

rozumiem co piszesz, ale za cholerę nie wiem jak to zrobić,

dsp nie chcemy tylko pure dd i dts :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT1389 to do dzisiaj jest swego rodzaju potęga - scalak, który prześciga szybkością nowe scalaki "all in one"

 

Dekoduje Dolby Digital, DTS, HDCD, SACD, DVD Audio, tryby uprzestrzenniania dźwięku, możliwość wyboru kilku charekterystyk przy dekodowaniu CD Audio + CD text, rozkodowywnie powszechnych formatów kompresji audio i wideo oraz graficznych plików (zalezy od softu/ustawień) + DACe audio 24Bit/Video 12Bit i komunikacja z interfejsami HDMI.

 

Ciekawostą jest to, że niekóre liczące się firmy wykorzystują cześć tego scalaka po to by zrobic odtwarzacz CD/ SACD + zewnętrzny, dorby przetwornik i podobno brzmienie jest dosyć dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze wykorzystać platformę pico-itx (7x10cm) pod np. linuxem do dekodowania wszelkich formatów audio + usb + czytnik kart + ładny wyświetlacz dotykowy do obsługi całości na froncie dekodera. A zrobić tylko naprawdę dobry dac 6-cio kanałowy + analog z regulacją głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linux siedzi nawet w moim zwyczajnym 37" lcd sharpa i obsługa menu tv ma się świetnie, a ładuje się w mgnieniu oka bo to może z parę mega jest

to sano można zrobić z malutkim kompem - malutki linuksik na szybkiej karcie CF i hula.

do takiego "procesora" ac3/dts to nawet napęd bluray można podłączyć i tv :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na przykład Linux w pudełku od landrynek, wszystko OpenSource:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20643-100001270 1257452769_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mały procek w DIPie wykonywany przecież w innej technologi jest w stanie uruchomić system operacyjny, odpowiednie procedury i faktycznie wykonywać jeszcze na tej podstawie okerślony kod ?

I to oczywiście bez zwisów przy małym poborze prądu ? Hmm intygujące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gotowa dystrybucja multimedialna bazująca na odtwarzaczu Mlayer-więc odtwarza prawie wszystko.

To Emovix-zajmuje 8 Mb.

 

Gotowe odtwarzanie DD i DTS-trzeba by tylko obszukać net w czym by to umieścić-bo kiedyś coś czytałem.

Trzeba poszukać chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale to wszystko bazuje na karcie dźwiękowej 5.1 kompa ,ale jak zrobić np.front spdif > DAC, tył > usb pcm2702, następny usb pcm2702 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być (brak swoich edycji postów :( ) :

tak ale to wszystko bazuje na karcie dźwiękowej 5.1 kompa ,ale jak zrobić np.front spdif > DAC, tył > usb pcm2702, następny usb pcm2702 dla central i sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł preampa jest świetny,z uwagą będę śledził wątek.Gdyby wykorzystać platformę PC dochodzi jeden chyba spory plus-cyfrowa regulacja głośności.Regulacja głośności na 6 kanałów(nie mówiąc już o formie zbalansowanej)czy to na drabinkach,czy za pomocą dobrych scalaków to co najmniej bankructwo :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bogdan,

>ten pga przecież szumi, kości sanyo lub toshiby są bardzo tanie i dobre

 

Nie gniewaj się - PGA szumi TYLKO po dużej wódce :-)

 

Poza tym nie szumi - są to bzdety powtarzane przez tych co nie mają, albo maja skopany projekt.

 

Użytkuje taki PGA 2310 od długiego czasu i nic nie szumi, jakby co zapraszam na odsłuchy, a juz kilku kolegów słuchało.

Generalnie istnieje juz na tym forum część analogowa tzn: KOMPLETNY PRE 6kanałowy ! Z softem, wyświetlaczem, pilotem na PGA2310 i to do wyboru w wersji zbalansowanej, lub niezbalansowanej !

Oczywiście bez dekoderów.

Jest to PRE MsFalcona. Wiem bo mam taki.

Nie wiem czy podobny PRE Veterana ma mozliwość spięcia wielu kanałów (mam i składam z nowym wyświetlacze, ładnym wyświetlaczem).

 

Więc tylko o dostępność STA310 i soft się martwcie !

 

Proponuję : jak ktoś z Was będzie w stanie zorganizować do Polski STA310 w dobrej cenie to projekt może powstać - bo zasadniczo już powstał zbudowany przez tomek_j , a jak znam uczynnośc Tomka, to przygotuje i zaprogramuje kości. Nowa płytka pod potrzeby dzisiejsze też jest do zrobienia, o to się nie należy martwić.

 

Z mojego punktu widzenia taki projekt ma szansę powstania.

No to kto zorganizuje zakup STA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny projekcik pre 7.1, również bez dekoderów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.