Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item833121775_spendor_s6.html

jeżeli o te chodzi, to chyba sprzedaje je forumowicz o nicku chyba "szatan" - w wyszukiwarce znajdziesz parę wpisów jego na temat tych kolumn. Mnie zastanawia głośnik średnio-niskotonowy, jest jakby inny od tych półprzezroczystych, jakie są w innych kolumnach tej serii - chyba, że to zdjęcie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s - wszytstko w porzadku z tymi spendorami - to SERIA S6 a nie S6E w tej ostatniej byly stosowane przezroczyste membarny w serii S6 nie

Znam "szatana" i moge reczyc za kolege z forum i znam te kolumny - wszystko z nimi OK

mix74 - Jak zagra z MF? tego nie wiem najprosciej to udaj sie na odsluch do kolegi "szatan-a" i sam na wlasne uszy sie przekonaj czy to gra czy nie - zapewne kolega "szatan" cie "diabelsko" ugosci i nie bedzie z tym klopotow

 

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow-system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę dopisać że Spendor ma dość neutralną barwę. Są dość transparentne, ale zależy też jaki model. Nie wiem jak jest z tymi S6.

Moje poprzednie BC1mkIII (takie starsze SP1/2) były np bardziej neutralne niż obecne (szlagierowe :) ) SP2/3.Te ostatnie odbieram jako bardziej analogowe,i mniej "audiofilskie".

Ale różnice klas oczywiście słychać...

Na samym początku obcowania ze Spendorem, sądząc że są ewidentnie ciepło grającymi kolumnami byłem ich neutralnością zaskoczony i sam myślałem o wymianie elektroniki na Roksana/Musicala lub lampę.

Później nastąpiło przyzwyczajenie, zrozumienie...i dziś wiem że cieplej bym nie chciał.

Myślę że cieplejszy i barwny, swingujący Musical może być niezłym kompanem, zważając na upodobania rzecz jasna. Co do napędzenia też nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Jako, że jesteście entuzjastami i znawcami kolumn firmy Spendor to mam serdeczną prośbę. W przyszłym tygodniu stanę się posiadaczem amplifona wt-30III i będę poszukiwał do niego jakichś kolumienek. Zwróciłem uwagę na sprzedawane w dobrej chyba cenie (ok. 2500 zł ) Spendory S3e. Czy macie Panowie jakieś doświadczenie z takim połączeniem. Czy zagra to przyzwoicie w pomieszczeniu 18m2 w bluesowo jazzowych klimatach muzycznych.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście posłuchać samemu i ocenić to najlepsze wyjście. Kolumienki mają być jednak przywiezione z UK i nie ma możliwości przesłuchania ich z amplifonem a w sklepie dystrybutora tej marki w Warszawie nie ma tego modelu. Musze zatem zadecydować trochę w ciemno i stąd moja prośba o radę. Słyszałem że Spendor lubi lampę ale trochę przeraża mnie dość niska efektywność modelu S3e na poziomie 86 db ale jak zapewniał mnie właściciel marki amplifon, Pan Andrzej P. ważniejsze jest, że minimalna impedancja tych kolumn to według specyfikacji producenta 4 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D

Masz rację, pewnie podłogówki byłyby odpowiedniejsze do takiego pokoju, chociaż znajomy miał S1 na 17 m2 i dobrze to grało. Ponadto te monitorki są nowe a 5Se,6Se to już budżet około 1400 - 1500 GPB. Chyba że zapoluję na używki z tej serii. Muszę to jeszcze przemyśleć.Dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ktoś z kolegów był w posiadaniu klasycznych BC1 w pierwotnej wersji?

Ja grałem ale na MKIII a tam już inne kopułki były.

Ciekawi mnie czy były równie analogowe ale mniej rozdzielcze jak obecne Spendory.

Zastanawiam się nad jakąś zmianą w zasilaniu. Przy gorzej zrealizowanych płytach wolał bym więcej łagodności, ciepła, zaokrąglenia, nasycenia ale z zachowaniem w miarę równowagi tonalnej i rozdzielczości...no i dynamiki:)

Lampa odpada (jeszcze nie miałbym cierpliwości), pozostają opcje jakiejś klasy A, lub po prostu ciepłej,rozdzielczej i dynamicznej integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gigong, 11 Sty 2010, 13:39:

"A może roksan caspian..."

 

Miałem:) Ale nie ze Spendorami. To były jeszcze czasy kiedy grałem na Dynaudio. I z Dynkami było za ciepło,za gęsto... Ale! Wpięte były Van Den Hule - The First oraz The Wind. Może się nie zgrała całość...

Przyznam że teraz kiedy mam Spendory, i słyszę i rozdzielczość, otwartość i neutralność - stwierdzam że posłuchał bym Caspiana chętnie raz jeszcze ale w obecnej konfiguracji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się pochwalić amplifikacją pass aleph 0s + spendor sp 9/1. niestety nie wiem czy jest to najbardziej udana konfiguracja bo nie mam możliwości porównania. Też jestem bardzo ciekaw jakie konfiguracje najlepiej grają ze spendorami . Szczególnie ciekaw jestem połączenia z naimem (stare modele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na starszych,oliwkowych Naimach, i obecna moja 5-tka jest w zasadzie jeszcze ostatnim Naimem ze starszej szkoły, ale już w nowych obudowach. Niestety za często ze zwykłą 5i mylona...

Z uwagi na otwarty i dość bezpośredni charakter Spendora, i równie bezpośredni charakter Naima wychodzi połączenie raczej nie dla wszystkich.

Nie ma zbytniego owijania w bawełnę. Dźwięk jest bardzo dosłowny,otwarty (o co starych Naimów się nie podejrzewało), rozdzielczy. Analogowa,gramofonowa rzekł bym barwa. Dla niektórych może być lekko matowo,ale to taki papierowy, analogowy właśnie mat.

Ładnie prowadzona linia basu który nie zabuczy nawet w małym pomieszczeniu, ale to zasługa raczej Spendorów. Naim potrafi przyłożyć basem,ale jest on rozdzielczy i nie jednostajny. Średnica w obu przypadkach jest kluczową częścią dla obu produktów to też nie pozostawia wiele do życzenia. Mnie ujęła góra pasma,delikatna,nieco wygaszona. Nie jest jasno i to mi bardzo odpowiada.

Ja wciąż się biję z myślami czy nie chcę aby więcej ciepła,słodyczy,ciepłego soku.

Ale tylko przy gównianych realizacjach - tam po prostu Naim i Spendory pokazują prawdę, ale też grają utwory trochę na swoje "widzi mi się", wysuwając na pierwszy plan czasem zbyteczne dźwięki.

Ale mam wrażenie że to nie do końca ich wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów;

 

Spendor wg . mojej oceny bardzo dobrze zgrywa się z lampą,tylko lampa musi mieć powyżej 25 Wat,ponieważ Spendor nie jest kolumną o dużej skutecznosci i oczywiście gramofon + lampowy phonostage.Proszę mi wierzyć że jest to bardzo dobra konfiguracja...Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D

 

Być może masz rację ale przy takiej mocy to lampa push-pull,ponieważ słuchałem z AN - Oto SE /2 x 11 Wat / i z Conquerorem / 2 x 8 Wat /i niestety był pewien kompromis trzeba było słuchać głośno,ponieważ przy cichym słuchaniu zachwiana była równowaga tonalna...W kazdym bądz razie fakt jest faktem że Spendorki można konfigurować z lampą i napradę mogą zaskoczyć....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Idąc za radą kolegi Adama chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych kolegów wie gdzie można byłoby posłuchać w okolicach Wawy Spendorów S5e. Tak się składa, że mogę je sprowadzić z Anglii, ale musiałbym to zrobić w ciemno, bo nigdy ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przycichło jakoś w tym wątku .

 

To ja się ośmielam zgłosić do klubu. Mały pokoik, ale przeznaczony wyłącznie do słuchania muzyki . Więc hulaj dusza...

 

Odnośnie podstawek , to mam stalowe ( jakieś 30 kg szt.) i drewniane . Słychać różnice w brzmieniu .

Na razie stanęło na drewnianych a za jakiś czas zobaczymy ...

post-26523-100003783 1264957823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.