Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

...jak bym widział swoje 2/3 :)

 

Te drewniane standy świetne. Świetnie się sprawdzają podstawki na 3 punktach podparcia. Sam wykonałeś?

Ja gram na razie na taboretach z IKEA,ale są za lekkie, mało stabilne. Cały czas bije się z myślami...

stalowe czy drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja własna robota ( stalowe zresztą też ).

 

Na stalowych dżwięk jest trochę twardszy i wyrażniejszy ale średnica wydaje się lekko podbarwiona.

Na drewnianych brzmienie jest łagodniejsze choć mniej dokładne . Bas nie jest punktowy ale bez podbarwień.

Ogólnie brzmienie najbardziej zależy od realizacji płyty.

post-26523-100003753 1264960988_thumb.jpg

post-26523-100003754 1264960988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon WT 40,2 ( ze Spendorami DUUUUUŻA klasa ).

 

Żródła dwa Naim CD 5i i Pro-ject 2experience z wkładką Audio-technika AT 125 , preamp też pro-ject.

Obydwa ( CD i gramofon ) stoją na platformach z drewna.

 

Kabelki : intrconnect Nordost i diy

głośnikowy to Furukawa i zamiennie Cardas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest mniej więcej koszt takowych drewnianych ? Może być na priv jeśli to tajemnica "handlowa" ;)

Adamo - ja myślałem o lampach, ale one jeszcze nie dla mnie. Nie miał bym na razie dla nich cierpliwości,bał bym się problemów z ewentualnymi wymianami lamp.

Szukam więc rozwiązania uproszczonego - tranzystorowej integry o barwnej,nasyconej średnicy,z dobrą rozdzielczością i dynamiką (takiej jak na Naimie raczej nie uzyskam).

Myślałem o Accu E-211,E-210, gdzieś tam wisiał ASR Emitter... może Primare A30.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123 - też nie przepadam za lampami - no ale w końcu mam miejsce na nie ( po tylu latach - heheheh) z lamp miałem tylko lebena cs300 - mistrzem swiata nie był ale to bardzo bardzo dobry wzmak - i raczej "bez obsługowy" klasa A - autobias - czyli zero problemów - gdybym miał CS300x - to mógłbym z nim żyć do końca życia - mały (zajmuje mało miejsce - mógłbym sobie kupić wreszcie gramofon) do tego piękny i "lubił" się z spendorami

Natomiast z tranzystorów ... Primare bym odpuścił... ASR - może być super! Accu ze spendorami ponoć gra zacnie - też dobry pomysł - do listy dołóż jeszcze ECI - najlepiej "5" może jakiś Luxman...

oj lista wzmaków jest długa... jest w czym wybierać do spendorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123- Materiał na moje drewniane podstawki kosztował jakieś 50 zł.reszta to własna praca. Zeszło mi się z miesiąc bo robiłem je tylko wieczorami. Podobno najlepsze na podstawki są ciężkie odmiany drewna.

 

Amplifon gra świetnie ale ma dwie wady : -ciągnie dużo prądu

-Pierwsze 15 min jest takie sobie , potem im dalej tym lepiej . Pokazuje klasę dopiero po około 1 godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu pytanko , jak grają te twoje spendory i w jakim pomieszczeniu - metraż. Po ostatniej wizycie na Audioshow nieco przychorowałem na Harbetha 5 i właśnie Spendory , które grały bodajże w pokoju SoundArtu ( chyba właśnie 1/2). Mój pokój to raptem 15 m i ciekawi mnie czy za bardzo nie przydudnię jeżeli mój stan chorobowy się bardziej rozwinie : ). W końcu to duże skrzynki. W Trójmieście jest naprawdę tragicznie pod względem dostępności oferty - Właściwie dwa sklepy jeden Audioklanowy TOP HI FI i Albatrosik , które niestety ani Spendora ani Harbetha nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie...

Na AudioShow grały Spendory BC1 wersja mark III...i wcześniej były moją własnością :)

I one, i SP 2/3 grają na metrażu ok 15m2. Pomieszczenie z kiepską akustyką. Siedzę jakieś 2m od kolumn :), a rozstaw także ok.2m.

Obie kolumny grały na urządzeniach Naima serii 5.

Analogowość,nieco ciepła,rozdzielczość,przejrzystość (w BC1mkIII nieco większa z uwagi na kopułkę średnio-tonową Scan Speak 3806), spory wolumen. To cechy wspólne.

 

I teraz różnice:

-góra pasma w 2/3 jest nie tyle wycofana, ale wyciszona. Słyszę wszystko,ale bez skupiania na tym uwagi. Nie ma rozjaśnienia tego zakresu. Jest spójność góry ze średnicą, ma się wrażenie że gra głośnik szerokopasmowy (w znaczeniu homogeniczności rzecz jasna).

-średnica nieco czytelniejsza w BC1mkIII z uwagi na Scan Speak 3806.

-dół to głębszy bas w BC1mkIII, w 2/3 co oczywiste jest mniej obszerny. Ale z tego co wiem przy odpowiednim materiale, w pomieszczeniu ok.20m2 2/3 są w stanie wygenerować 32Hz.

 

Moje wrażenia:

Uwielbiałem BC1 jednak oddałem je w dobre ręce z uwagi na ich większe zapotrzebowanie na prąd.

Szukałem chwilę, ale wiedziałem że do Spendora muszę powrócić. I tak zakupiłem 2/3.

Okazało się że są przyjemniejsze. Łatwiejsze w napędzeniu, z szybszym, i mniej kłopotliwym basem.

Wokale wydały mi się pełniejsze. Dźwięk stał się bardzo homogeniczny jak pisałem wyżej.

Spodobała mi się góra Scan Speaka 2010,ale dlatego że bardzo trafiła w moje gusta.

Co do basu w obu przypadkach nie miałem z nim problemu. W 2/3 jak już wspomniałem jest z tym jednak łatwiej.

 

Budowa:

-BC1mkIII:

-Vifa D19TD

-Scan Speak 3806

-20cm Spendor (zielona membrana)

-SP2/3

-Scan Speak 2010

-20cm Spendor (przezroczysta membrana)

 

Niedługo zmienię pomieszczenie więc może poszukam SP 1/2. Zainteresowanych SP 2/3 zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem miłośnikiem drewnianych standów i ponieważ Spendory akurat maja opinię głośników tworzących niebywałą przestrzenność wydaje się że drewniane podstawy są dla nich naturalnym wyborem.

 

Na żelaznych dżwięk jest twardszy i wyraźniejszy, punktualniejszy, ale też znacznie słabiej odrywa się od głośników!

Na drewnianych brzmienie jest łagodniejsze choć mniej dokładne, ale znacznie lotniejsze. Bas nie jest punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 9 Lut 2010, 20:06

 

No właśnie - muszę przyznać, że myślałem że dźwięk Spendora i Harbeth'a - to nie mój dźwięk ale to co pokazały Spendory BC1 na Audio Show - naprawdę mi się podobało. Co mnie zdziwiło stereofonia też była dobra choć głośniki te raczej z tego nie słyną.

 

Nie wiem tylko na ile zasługą dobrego dźwięku była w tym wypadku dobra i droga elektronika SoudArt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dudnienia też nie ma (chociaż mam około 15 m2 i dość nisko ).

A co do elektroniki , to w zasadzie kolumny Spendora grają tak jak im pozwala elektronika .

Im lepsza tym lepiej. Może kosztować znacznie więcej niż kolumny i też nie będzie mezaliansu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc ,

 

Mam pytanie - jak Spendor A5 pojdzie waszym zdaniem z CA 840W+E ? Mam ten zestaw i szukam kolumn , ktore spowoduja , ze bedzie bardziej dynamiczny . Chwilowo mam KEF IQ7 i jest totalna decha . W tej chwili na drodze eliminacji zostaly Dynaudio Excite 32 a Spendor A5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyznam że inne kolumny niż seria Classic to dla mnie jakiś mało "Spendorowe" są...

Kilka wpisów wyżej deklaruje chęć odsprzedaży swoich SP 2/3... i choć przyznam że trochę opuściła mnie ta chęć to jeśli trafi się zdeklarowany, i znający te kolumny forumowicz - myślę że skłonny będę oddać je w dobre ręce.

Być może przyczaję się na 1/2 lub 100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Póki co nie posiadam Spendorów jestem na etapie gromadzenia wiedzy. Interesuje mnie seria BC1, BC1 MKIII, i Sp1, Sp1/2 czy można jednoznacznie stwierdzić że któryś model jest najlepszy jakie są między nimi różnice ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość hajer

(Konto usunięte)

witam club spendora chętnie się przyłącze .

Mój system to spendor sp 2/3 , crd romulus v3 , meridian 507 ,kabel glośnikowy vdh revelation , interconect rca XLO signature 2 , filtry sieciowe ASR actiw power cord .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.