Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hajer

(Konto usunięte)

polecam standy granitowe własna robota. Dzwięk jest punktualny dardzo stabilna stereofonia , czysta i namacalna średnica .Na drewnianych występuje przygaszenie góry pasma a bas traci na dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hajer

(Konto usunięte)

crd romulus v3 i spendor sp 2/3, piękne połączenie,spendor to gładkość , aksamitność oraz totalna spójność / romulus do tego dodaje dynamikę zadziorny , jasny , otwarty i bezpośredni środek pasma,bas pełna kontrola i mięso,pierwszy plan ultranamacalny góra pasma bez ograniczeń jak to bywa przy niektórych lampach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie planuję zakup Spendor A6 dla swojego systemu Cyrusa (8 vs2+CD 8SE)(pokój 30 m2). Alternatywą jest Dynaudio Excite X36. Słyszałem, że Spendor A6 jest mniej rozdzielczy, z gorszą sceną(niestety nie słuchałem). Byłbym wdzięczny gdybyś mógł coś więcej napisać o dźwięku tych kolumn (i czy nie będą za małe do takiego pomieszczenia), bo ilość informacji w necie jest niewystarczająca. Słucham Radiohead i podobnej alternatywy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledzy nie pomagają to może ja podpowiem

hegtor - Cyrus to dobry partner dla Spendorów - będzie ładnie grało razem, ale model A6 w 30m2... to chyba zbyt wiele jak na tą kolumnę, A6 to fajna konstrukcja, ale to malutka kolumienka raczej do małych pomieszczeń, 30m2 to już kawał pokoju do nagłośnienia, myślę że raczej powinieneś rozejrzeć się za większymi modelami spendora - np S9e, A9, minimum S8e (poniżej masz link do dystrybutora wraz z cenami)

http://blueaudio.pl/spendor-m-28.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

od miesiąca używam spendorów a6 w pokoju 16 m2. są ZDECYDOWANIE za duze do tego pomieszczenia. musialem wystawic je prawie na srodek pokoju i przytkac bass reflexy. odsluchiwalem w salonie w pomieszczeniu ok 30m, i na 100% nie są to za małe głośniki. trzeba niestety samemu spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam A5 i używam je w pomieszczeniu do 16 m2 i jest ok bardzo fajnie graja co ciekawe ostatnio testuje stare monitor audio które w porównaniu do do spendorków są olbrzymie i powinny się udusić w pokoju ale tak nie jest maj co prawda obudowę zamkniętą ale

wielkie monitor audio graj bez problemu w małym pomieszczaniu

uważam że gadanie ze pokój jest za mały za duży jest przesadzone...

ważne jaki jest pokój jest jaką ma akustykę znam gościa co ma b&w 800d w pokoju 20m2 i co? grają super żadnego buczenia itd ważna jest aranżacja akustyczna pokoju a nie wielkości nie twierdze by kolumny wielkości b&w800 wsadzić do pokoju 12m2 ale warto zadbać o akustykę pomieszczenia

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że duże monitory potrafią zagrać w małym pokoju. Miałem BC1mk3 poniżej 14m2 i byłem wniebowzięty. Po drugie studia też duże nie są (wiem,akustyka), i pokoiki u angoli też są malutkie, zagracone. A oni wstawiają tam takie gary jak SP100 i są zadowoleni:)

A co do za dużych kolumn do pomieszczenia to ja chyba tak zawsze odbieram podłogówki,po prostu wszystkie z jakimi miałem do czynienia (Spendorów podłogowych nie słuchałem) waliły basem jak dla mie za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kostron, twoje opinie są dla mnie cenne, wezmę je pod uwagę. Głośniki będą ustawione w 30m2 pokoju, 3m od tylnej ściany(na środku) i w odległości od 2 do 2,5m od miejsca odsłuchu. Myślę więc, że do nagłośnienia pomieszczenia o takiej akustyce, A6 powinny wystarczyć. Napisałeś, że odsłuchiwałeś w 30m salonie. Dla jakiej muzyki tamto nagłośnienie było wystarczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluchiwalem U2, Cave'a, Cult, sinead i Toma Waitsa. wypelnialo caly pokoj. dzwiek bardzo dynamiczny, bez fajerwerkow i podkolorowan - powiedzialbym ze wrecz surowy. dla mnie super. u mnie w pokoju musialem bass reflexy lekko wypelnic gąbką - basu bylo za dużo.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

A czy ktoś słuchal i może coś napisać o SP3/1R. Mam małe pomieszczenie ok. 12 m2 i być może te właśnie mogłyby się dobrze spasować z tak małym pomieszczeniem ale nic nie mogę o nich znaleźć.

 

pozdr

donic

Witam.

Mam właśnie te Spendorki. U mnie grają w pomieszczeniu 16,5m2 i jest idealnie. Coś mi się wydaje że 12m2 może być trochę mało (ale warto spróbować super monitory), lepiej może by pasowały S3/5R lub SA1. SP3/1R potrzebują trochę wolnego miejsca szczególnie z tyłu (wylot tunelu z tyłu). Bas schodzi w nich dość nisko grają dźwiękiem z dużym rozmachem.

Przy okazji czy ktoś może odpowiedzieć czemu pomimo że już chyba od pół roku jest dostępny SP100/R2 na stronie Spendora dalej widnieje SP100/R.

Pozdr. Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. pozwolę sobie wkleić swoją fotkę akurat na tym forum a nie w dziale Monitor Audio :) dlaczego ? chyba widać na zdjęciu że jest to konstrukcja bardzo nietypowa dla MA :) kolumny grają mocną i wielobarwną średnicą, mocnym i dociążonym basem i obszerną sceną. ciekaw jestem porównania ze Spondorem. midwoofery to sławenne KEF B200. narazie stoją na taboretach :) ale będę coś kombinował

post-10927-005028000 1298662588_thumb.jpg

post-10927-029689400 1298662619_thumb.jpg

post-10927-047649000 1298662627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kolumny aktywne Spendor 45/2a zbudowane na bazie sp2/3... Postanowiłem je zaadoptować do wzmacniacza lampowego pozbywając się zintegrowanych wzmacniaczy wraz zz zwrotnicą. W związku z tym potrzebuję schematu zwrotnicy modelu sp2/3. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka jest roznica pomiedzy seria s8 a s8e ? I ktore beda lepsza alternatywa dla zestawu coplanda A5 czy S8 ? Sledze watek i malo info nt modelu S8 ... Jakie prezentuje brzmienie?:)

 

z gory dzieki za info

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam siebie tu.

 

Chyba cieńki ze mnie audioman, bo kupiłem SP2/3 w 2002 jako pierwszy właściciel.

To są pierwsze i jak do tej pory jedyne głośniki audiofilskie, jakie miałem. (Przedtem słuchałem Audio Pro ...szwedzkie, dziś nie znane.)

 

W drugim systemie grają S-1 z subem REL-a.

 

Moje doświadczenia odsłuchów głośnikowych w domu są marne - ale za to jaka wierność :) Spendory tak jak Stradivardi, gitary jazzowe, lampy czy winyle - mają to coś ...no i już.

 

Oczywiście nic dodać, nic ująć - na okrągło u mnie ... muzyka klasyczna, avantjazz, world, rock i BBC 3/4, lepsze filmy.

To mi wystarcza, żeby słuchać wszystkiego z bananem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Straszna cisza w clubie Spendora. Trochę odświeżę wątek i pochwalę się moimi A5. Grają z Naimem XS-2 + Naim CD5XS

Może ktoś posiada aktualnie A5 chętnie bym skonfrontował parę uwag. Szczególnie interesuje mnie aspekt ich prawidłowego ustawienia i dogięcia do słuchacza. Wiem że to w dużym stopniu zależy od preferencji słuchacza ale zawsze warto by wymienić swoje spostrzeżenia :)

 

1.jpg

3.jpg

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaka jest roznica pomiedzy seria s8 a s8e ? I ktore beda lepsza alternatywa dla zestawu coplanda A5 czy S8 ? Sledze watek i malo info nt modelu S8 ... Jakie prezentuje brzmienie?:)

 

z gory dzieki za info

Zniknęła oferta dotycząca S8e ze strony producenta. S8 nie słuchałem, natomiast S8e tak.

S8e raczej nie zdmuchnie basem z fotela. Bas jest jednak ogólnie bardzo dobry, dość głęboki, sprężysty. Średnica jest znakomita - cecha chyba wszystkich kolumn Spendora. Góra nie jest agresywna, szczegółów nie brakuje, ale zawsze podobno można lepiej. Kolumny te wymagają wygrzania, a potem dobrego ustawienia - wówczas pokazują swoje zalety. Prezentują spójny dźwięk i potrafią zagrać bardzo muzykalnie. Im lepsze elementy towarzyszące, tym więcej zalet pokazują. Grają tak dobrze jak dobra jest elektronika do nich podpięta. Podobno nie są zbyt trudne dla wzmacniaczy lampowych. W sieci sporo różnych recenzji i opinii na ich temat.

Najlepszy jest odsłuch w swoim systemie - ale tylko wygrzanych kolumn;) Różnice w brzmieniu są naprawdę duże pomiędzy kolumnami nowymi i wygrzanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęła oferta dotycząca S8e ze strony producenta. S8 nie słuchałem, natomiast S8e tak.

S8e raczej nie zdmuchnie basem z fotela. Bas jest jednak ogólnie bardzo dobry, dość głęboki, sprężysty. Średnica jest znakomita - cecha chyba wszystkich kolumn Spendora. Góra nie jest agresywna, szczegółów nie brakuje, ale zawsze podobno można lepiej. Kolumny te wymagają wygrzania, a potem dobrego ustawienia - wówczas pokazują swoje zalety. Prezentują spójny dźwięk i potrafią zagrać bardzo muzykalnie. Im lepsze elementy towarzyszące, tym więcej zalet pokazują. Grają tak dobrze jak dobra jest elektronika do nich podpięta. Podobno nie są zbyt trudne dla wzmacniaczy lampowych. W sieci sporo różnych recenzji i opinii na ich temat.

Najlepszy jest odsłuch w swoim systemie - ale tylko wygrzanych kolumn;) Różnice w brzmieniu są naprawdę duże pomiędzy kolumnami nowymi i wygrzanymi.

Rozumiem że grasz na S8e? Ja mam A5. Możesz coś więcej napisać. Szczególnie interesowałaby mnie ustawienie Spendorów i temat wygrzewania kolumn. Jaki jest sensowny czas na wygrzanie Spendorów. Ja gram dopiero miesiąc. Czy to dużo na te kolumny?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że grasz na S8e? Ja mam A5. Możesz coś więcej napisać. Szczególnie interesowałaby mnie ustawienie Spendorów i temat wygrzewania kolumn. Jaki jest sensowny czas na wygrzanie Spendorów. Ja gram dopiero miesiąc. Czy to dużo na te kolumny?

Tak mam te kolumny. Ustawienie takie jak w instrukcji, czyli lekkie skręcenie do środka. Ja na siłę ich nie wygrzewałem, po prostu grały po kilka godzin i to niekoniecznie codziennie. Dźwięk był niezły, ale jakoś nie porywający. Po kilku miesiącach (chyba około 5 lub 6) nagle nastąpiła poprawa brzmienia (wysokie, stereofonia, bas, praktycznie każdy aspekt). Wydaje mi się, że wszystko zależy od intensywności użytkowania. Ten "dobry dźwięk" się pojawi, ale trzeba trochę cierpliwości. Miałem osobiście chwile zwątpienia i planowałem nawet sprzedaż tych kolumn. Na szczęście pozostały;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Oczywiście na siłę ich nie wygrzewam. Po prostu grają sobie kilka godzin dziennie na tym co akurat mi w rękę wpadnie. Dostałem broszurkę Spendora i tam właśnie jest napisane że Spendory powinny być skierowane prosto na słuchacza. Jest narysowany trójkąt równoboczny i jak mniemam kąty dogięcia kolumn to 60 stopni. Powiem szczerze że mi takie granie nie odpowiada. Dźwięk jest jakiś taki zbyt dosłowny, pozbawiony głębi.

Kolumny stoją u mnie dosyć szeroko a kąt dogięcia to tylko 10-15 stopni i jest dużo lepiej. Siedząc na sofie widzę dokładnie dwie ścianki wewnętrzne kolumn. Wędrowałem po pokoju z kolumnami cały miesiąc ale zawsze jakoś wracam do tego ustawienia. Odpowiednie ustawienie i dogięcie kolumn ma bardzo duże znaczenie i dogięcie chociażby o 1 centymetr już daje słyszalne rezultaty. Uważam że kable w połowie nie dają takich efektów jak przestawienie kolumn.

Jak byś mógł to napisz co się dokładnie zmieniło po 6 miesiącach. Ja po miesiącu grania dostrzegam różnicę w tym że przybywa głębokości basu a góra delikatnie się wygładza. Czy u Ciebie też to poszło w tym kierunku?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym kierunku zmieniał się dźwięk. Gładkość, czystość, wyrazistość, lepsza artykulacja basu, rytm. Ponadto ogólnie niewymuszone, swobodne granie. Dobrze zrealizowane nagrania brzmią doskonale, natomiast słabsze nie mają taryfy ulgowej na tych kolumnach.

Co do ustawienia, to każdy dostosowuje je do własnych upodobań. Jedno jest pewnie - te kolumny nie powinny być ustawione byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, w tym kierunku zmieniał się dźwięk. Gładkość, czystość, wyrazistość, lepsza artykulacja basu, rytm. Ponadto ogólnie niewymuszone, swobodne granie. Dobrze zrealizowane nagrania brzmią doskonale, natomiast słabsze nie mają taryfy ulgowej na tych kolumnach.

Co do ustawienia, to każdy dostosowuje je do własnych upodobań. Jedno jest pewnie - te kolumny nie powinny być ustawione byle jak.

 

Byle jak? To cholernie wrażliwe głośniki pod względem ustawienia, w słabej akustyce nie zagrają dobrze.

Dwa centymetry do przodu/tyłu - to wyraźnie zmienia wszystkie cechy. (Ale i trzeba pamiętać, że wzmacniacz też potrzebuje odrobinkę czasu, żeby dostosować się do nowego ustawienia.)

 

Dopiszę się tu jeszcze do sugestii (patrz wypowiedzi wyżej) z czym Spendory dobrze zagrają. U mnie z Naimem 5i/5i cd ani S-1 ani Sp 2/3 nie sprawdziły się, może akurat ten zestaw nie grał dobrze.

 

Świetnie natomiast zagrały te zestawy:

z Sugdenem A21a (fantastycznie, byłem miło zaskoczony),

z Densenem w ogóle... bardzo dobrze,

z zestawem Densen b200/ Meridian 557 ... przewspaniale, choć dźwięk końcówki dojrzewa kilka i więcej godzin. Ale potem jest koncert wieczorny na żywo.

 

 

Tak w ogóle ... Spendory to świetne głośniki, na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle jak? To cholernie wrażliwe głośniki pod względem ustawienia, w słabej akustyce nie zagrają dobrze.

Dwa centymetry do przodu/tyłu - to wyraźnie zmienia wszystkie cechy. (Ale i trzeba pamiętać, że wzmacniacz też potrzebuje odrobinkę czasu, żeby dostosować się do nowego ustawienia.)

 

Dopiszę się tu jeszcze do sugestii (patrz wypowiedzi wyżej) z czym Spendory dobrze zagrają. U mnie z Naimem 5i/5i cd ani S-1 ani Sp 2/3 nie sprawdziły się, może akurat ten zestaw nie grał dobrze.

 

Świetnie natomiast zagrały te zestawy:

z Sugdenem A21a (fantastycznie, byłem miło zaskoczony),

z Densenem w ogóle... bardzo dobrze,

z zestawem Densen b200/ Meridian 557 ... przewspaniale, choć dźwięk końcówki dojrzewa kilka i więcej godzin. Ale potem jest koncert wieczorny na żywo.

 

 

Tak w ogóle ... Spendory to świetne głośniki, na lata.

 

Zgodzę się w zupełności. Ja ze swoimi Spendorami już ponad 2 miesiące wędruje po pokoju i każde nawet niewielkie przesunięcie powoduje od razu zauważalne zmiany soniczne. Do tej pory jestem pod wrażeniem skąd w tak małych kolumnach jak A5 jest tule życia, informacji, basu itp. Gdzieś w zachodniej prasie przeczytałem bardzo fajną recenzję i pozostało mi w pamięci zdanie które jak ulał pasuje do tego modelu. Autor napisał że są to "małe głośniki z wielkim sercem".

 

Ważna sprawa. Moje Spendory absolutnie nie znoszą ustawienia na podkładach granitowych, ba nie znoszą nawet podkładek metalowych pod kolce. Dźwięk staje się wtedy jakiś taki suchy, bez wyrazu.

Jak dokładnie u Was są ustawione Spendory, jakie odległości od ściany i jaki kąt dogięcia w stronę słuchacza? U mnie ustawienie są na wprost słuchacza i przynosi mi takie ustawienie chyba najwięcej radości ze słuchania.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.