Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

PS5.1 jest specyficzne. Jeżeli lubisz klasycznego Spendora (i akceptujesz jego wady) to nie wiem czy PS'y Ci się spodobają. To jest, imho lepszy głośnik, bardziej rozdzielczy i, przede wszystkim dużo szybszy z bardzo precyzyjnym acz szczupłym basem (midbas jest nieco dopalony i nadrabia podstawę). Góra w sp2/3 jest mocno średnia i tu Tioxid rozjeżdża Spendora rozdzielczością. Generalnie Spendory grają miękko a PS'y raczej szybko, twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS5.1 jest specyficzne. Jeżeli lubisz klasycznego Spendora (i akceptujesz jego wady) to nie wiem czy PS'y Ci się spodobają. To jest, imho lepszy głośnik, bardziej rozdzielczy i, przede wszystkim dużo szybszy z bardzo precyzyjnym acz szczupłym basem (midbas jest nieco dopalony i nadrabia podstawę). Góra w sp2/3 jest mocno średnia i tu Tioxid rozjeżdża Spendora rozdzielczością. Generalnie Spendory grają miękko a PS'y raczej szybko, twardo.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

PS5.1 jest specyficzne. Jeżeli lubisz klasycznego Spendora (i akceptujesz jego wady) to nie wiem czy PS'y Ci się spodobają. To jest, imho lepszy głośnik, bardziej rozdzielczy i, przede wszystkim dużo szybszy z bardzo precyzyjnym acz szczupłym basem (midbas jest nieco dopalony i nadrabia podstawę). Góra w sp2/3 jest mocno średnia i tu Tioxid rozjeżdża Spendora rozdzielczością. Generalnie Spendory grają miękko a PS'y raczej szybko, twardo.

 

Całkowicie się z tym zgadzam.

Tylko dodam że widać dlaczego naprzemiennie z Dynaudio - ponieważ mają cechy których nie posiadają PS - a występują również w Spendorze ( plastyczność , kultura , nasycenie , trójwymiar średnich tonów) itd.MZ.

Osobiście PS 5.1 JMlab bardzo szanuję za to co potrafią - ( energetyka i świeżość ).

Ale wolałbym Dynaudio C1- (nasycenie i kultura)

A żeby to pogodzić wybrałem Spendora - (nasycenie i kultura) + konieczna dobra lampa - ( energetyka i świeżość )

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

gdyby ktoś chciał się pozbyć SP2/3 lub SP2/3R2 to proszę dać znać na PW.

Mam do sprzedania Spendory SP2/3R2 w stanie idealnym zakupione w Nautilusie w ubiegłym roku. Głośniki posiadają stalowe ciężkie standy zamówione specjalnie u Rogoza. Poprzednio grały na drewnianych zrobionych na wzór standow japońskich. W obu przypadkach tj. przy stanach stalowych i drewnianych można uzyskać ciekawe aczkolwiek odmienne wrażenia odsłuchowe. Sprzedaje że względu przejścia na wyższy model. Spendory te grały znakomicie z lampą El 84. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt mailowy [email protected] W przypadku kupna wraz ze stanami stalowymi standy drewniane dołączę gratis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jestem / byłem / będę - wielbicielem marki Spendor . Coroczne wystawy AVS - mnie w tym utwierdzają.

Aby się nie powtarzać o mojej refleksji na temat tej marki / odsyłam na link / może się komuś przyda :

 

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=619.0

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Interesują mnie ewentualne różnice brzmieniowe pomiędzy s5e, a a5. Ewentualnie pomiędzy a6, a s8e. Wiem czysto teoretycznie o zastosowanych przetwornikach w tych modelach, wylotach bassreflexów. Przeczytałem wszystkie dostępne testy i opinie. Osobiście miałem a6-stki, teraz posiadam s5e. A6 były za duże do mojego pokoju (13,5 m), więc zmieniłem na mniejsze. Chodzi mi konkretnie o zakres nisko-średniotonowy. Czy na amerykańskich wydaniach cd nie pojawia się czasami "brumienie"? Wiem, że w s5e niektórzy mieli problemy z tym zakresem - gąbki, skarpety w wylotach. Ja to słychać na a5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchalem A5 i A6. A5 posiadam w 18m2. To trochę inne konstrukcje. A5 w porównaniu do A6 ma dodatkowo głośnik niskotonowy. Mimo to jakiś większych różnic brzmieniowych w tych kolumnach nie zauważyłem, grają bardzo podobnie. Faktycznie model A6 jest dedykowany do większych pomieszczeń i jest minimalnie bardziej szczegółowy. Przepaści jednak nie zaobserwowalem. 13,5m to zdecydowanie za mało na takie kolumny. Ja bym do takiego metrażu szukał raczej kolumn podstawkowych. Zatykanie bass reflexów to nie jest dobry pomysł, wykastrujemy tym sposobem tę kolumnę. Tego zdania o brumieniu nie zrozumiałem, możesz sprecyzować? Co to jest "brumienie w zakresie nisko-średniotonowym"? Chodzi o to że wzbudza Ci się bas? To pewnie wina pomieszczenia, jest za małe. Odsuń kolumny od tylnej ściany.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia ścianka kolumny jednej jak i drugiej jest 1 metr od ściany. Dlatego liczyłem na to, że wypowie się ktoś, kto ma te kolumny, bo generalnie krążą na zachodzie opinie o problemach tego modelu z tym zakresem. Jeżeli chodzi o "brumienie", to nie wzbudzanie basu przez pomieszczenie, tylko jakby przester w samym głośniku. Czasami zauważam ten (d)efekt, na płycie Boba Jamesa - Restless lub Raya Browna -Let's Go Sassy! Myślę, że zbyt efektowna realizacja niektórych wydań amerykańskich powoduje ten efekt (chodzi o bas).

W a5 i w a6 nie ma tego problemu, gdyż jest inny podział na zwrotnicy i wylot bassreflex-u jes wyższy. Wygląda na to, że w audiostero.pl jestem jedynym posiadaczem tego modelu. :-)

 

Jeszcze na płycie No Bass No Fun Pilichowsiego, przewalony w jednym miejscu (track 9) bas powoduje,to brumienie. Poza tym kolumny - rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają dość małe przetworniki, za pomocą mocnego wzmacniacza lub kręceniem gałkami korektora (jeśli takie są) można spowodować zbyt mocne wychylanie membran. Może to wtedy przynieść różnego rodzaju niekorzystne efekty dźwiękowe. Wszystko zależy też od wzmacniacza od jego ekspozycji dolnych rejestrów. W moich A5 nic takiego nie ma miejsca. Kolumny grają z Naimem. Naim generalnie jednak dosyć specyficznie pokazuje dolne rejestry. Dolne rejestry są trochę wycofane na rzecz górnego basu i lepszej kontroli tego zakresu. W związku z tym nigdy żadnych problemów nie zaobserwowałem a gram czasami na prawdę głośno.

Wracając do tematu. Do 13 m2 nie wstawiłbym ani A5 ani A6. Nie wiem czy jakakolwiek kolumna podłogowa zagra w takim metrażu. A3 rzeczywiście jest najmniejsza z rodziny podłogówek Spendora, w ogóle to chyba najmniejsza kolumna podłogowa jaką widziałem. Nic tylko spróbować

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Do 13 m2 nie wstawiłbym ani A5 ani A6. Nie wiem czy jakakolwiek kolumna podłogowa zagra w takim metrażu. A3 rzeczywiście jest najmniejsza z rodziny podłogówek Spendora, w ogóle to chyba najmniejsza kolumna podłogowa jaką widziałem. Nic tylko spróbować

 

A może by tak " zagrać " zupełnie inaczej.

Zamknąć obudowę i całkowicie poświęcić się jakości średnich tonów a bas niech będzie dopełnieniem za pomocą modelu SA1.

Znikanie w tak małym pomieszczeniu powinno być zjawiskowe a impuls niedostępny dla reszty modeli z BR.

Tak tylko gdybam...może przypadnie do gustu podczas ewentualnego odsłuchu / jeżeli basu będzie dość.

Wiadomo dochodzi koszt podstawek / no cóż tego nie przeskoczymy.

 

W a5 i w a6 nie ma tego problemu, gdyż jest inny podział na zwrotnicy i wylot bassreflex-u jes wyższy.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak " zagrać " zupełnie inaczej.

Zamknąć obudowę i całkowicie poświęcić się jakości średnich tonów a bas niech będzie dopełnieniem za pomocą modelu SA1.

Znikanie w tak małym pomieszczeniu powinno być zjawiskowe a impuls niedostępny dla reszty modeli z BR.

Tak tylko gdybam...może przypadnie do gustu podczas ewentualnego odsłuchu / jeżeli basu będzie dość.

Wiadomo dochodzi koszt podstawek / no cóż tego nie przeskoczymy.

 

SA1 podobno potrzebuje wydajnego wzmacniacza.

 

Tak bardzo ostrożnie ...świadomy że to zabrzmi jak herezja. jako fan Spendora i posiadacz Sp 2/3, S-1; poważnie (nieśmiało) napiszę tak - poszukiwałem A5, A6, s5e do swojego Sugdenka (15m2 ) i natrafiłem na sugestię (forum ukraińskie), że niejakie Xaviany Gran Colonna V2 dogadują się z tym sprzętem.

 

Spróbowałem i nie zawiodłem się - te głośniczki, zresztą niedrogie zagrały tak jak miały zagrać, i to całkiem "spendorowato." Kolumny trzeba dobrać prądowo do wzmacniacza.

 

O przesterowaniu nie może być absolutnie mowy w sprzęcie audiofilskim, ... oczywiście coś jest nie tak, coś jest uszkodzone. Według użytkowników światowych A3 i s5e to dobre głośniki ... ale tylko dobre. Można je zgarnąć w dobrej cenie.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według użytkowników światowych A3 i s5e to dobre głośniki ... ale tylko dobre.

 

Co prawda "użytkownikiem światowym" nie jestem ale cała seria "A" Spendora jest wybitna. Nie opowiadaj bajek.

 

O przesterowaniu nie może być absolutnie mowy w sprzęcie audiofilskim, ... oczywiście coś jest nie tak, coś jest uszkodzone.

 

Bzdura. Przesterowanie kolumn zdarza się i absolutnie nie świadczy o ich uszkodzeniu.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda "użytkownikiem światowym" nie jestem ale cała seria "A" Spendora jest wybitna. Nie opowiadaj bajek.

 

 

 

Bzdura. Przesterowanie kolumn zdarza się i absolutnie nie świadczy o ich uszkodzeniu.

 

Coś nerwowo się robi (widocznie efekt Brexitu). Wybacz, kolego, nie chciałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. "Wygrzały się" kable głośnikowe i po "brumieniu" ani śladu. W/G producenta potrzebowały około 100 godzin. Trwało to u mnie ponad miesiąc. Dwie, trzy godziny dziennie, to góra. Teraz jest pięknie. Sorry za wywołanie wątpliwości - spendor is the best!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie kto miał styczność z Spendorami S6. Jakiś czas temu widziałem na ebayu 2 pary ale różniły się od siebie zarówno innym wooferem jak również otworem bass reflex. Jeden komplet miał go z przodu. Jestem ciekaw czy znacząco różnią się one od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.