Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem tego, można by poszukać ale wątpię że taka informacja gdzieś będzie. Ja kupiłem takie, przez co właściciel sklepu musiał mi je przywieź osobiście, nie chciał odklejac. Problem w tym że ja prawdopodbnie będę musiał ze względu na powrót do Polski w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapytałem bo kiedyś również miałem kolumny przyklejone do standów ale lepszym rozwiązaniem

okazało się podłożenie między kolumny a standy stożków hebanowych ( groszowa sprawa chyba 200zł)

Harbeth / Spendor podobne skrzynie i pewnie podobnie reagują na zmiany ( tylko gdybam)

jak będziesz miał chwilę to zerknij do wątku ,, dlaczego nie Harbeth m40.1,, tam jest fotka moich kolumn

i zobacz jak dopracowałem standy - może warto pomyśleć o coś podobnego u Ciebie bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie ma użytkowników s9 na tym formu?

 

Z wielką przyjemnością zapisuje sie do klubu z moimi Spendorami s9e.

Po kilkunastu latach poszukiwań w końcu znalazłem kolumny dla siebie. Spięte u mnie z audionetem AMP I, pre (tymczasowo carat i57), blue sound NODE 100 jako streamer, odtwarzacze AA Maestro (szuka nowego domu), AR CD1 (na wypożyczeniu u znajomych).

 

Jakie macie doświadczenia z tym modelem Spendorów?

 

Czy zastosowanie w torze lampowego pre (AR do kompletu cd ala retro) nada plastyczności górze i czy ją trochę uwypukli?

 

Słucham w pokoju 3,15 x 6,10 umeblowanym.

 

Brzmienie nienachalne z niesamowitym basem. Takich kolumn już nie robią:)

 

Czy to prawda ze uzyte przetwotrniki pochodzą z sp100???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem s100, sp100 ma te same przetworniki co s100 różnica to ponoć ekranowanie lepsze paczek, stare kineskopy szalały. Patrząc po zdjęciach na s9e to nie są to te same przetworniki. Sredniotonowiec inny, wysokotonowiec również, a basowy to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie upolowałem mało śmigane A5, które zastąpiły dotychczasowe KEFy LS50, a tym też niczego nie brakowało, no może kontroli na najniższym basie. Powiem, że jest zamiana na plus. Muzyka instrumentalna, wokale znacznie przyjemniejsze, obecny basik i znakomita przestrzeń wypełniająca 21 m2 pokoju. Spójność dźwięku na wysokim poziomie. Gra to z BAT vk300xSE.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A5 właśnie u siebie w domu w moich 12m2. Dostałem je od dystrybutora na czas oczekiwania na A2, które zamówiłem.

Musze potwierdzić , że grają świetnie. Dla kogoś kto kocha klasykę, jazz, wokale to w tej cenie według mnie trudno o lepiej grające kolumny. Maja to coś co nas zbliża do dźwięku który słyszymy słuchając kameralnych składów. Do rocka, ostrej muzyki są inne kolumny :-)

Para , która jest u mnie pewnie będzie do kupienia z dużym rabatem po powrocie do sklepu. To chyba już ostatnia para A5 w Nautilusie.

No chyba, że okaże się , że jak wjadą A2 to będę wolał zostawić sobie A5 :-) Na razie bezpośrednio nie porównywałem ale A2 wydawały mi się , że grają jeszcze bardziej bogatą i kolorową średnicą, a A5 są bardziej neutralne i z mocniejszym basem, który czeka aby w odpowiednich momentach uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A5 właśnie u siebie w domu w moich 12m2. Dostałem je od dystrybutora na czas oczekiwania na A2, które zamówiłem.

Musze potwierdzić , że grają świetnie. Dla kogoś kto kocha klasykę, jazz, wokale to w tej cenie według mnie trudno o lepiej grające kolumny. Maja to coś co nas zbliża do dźwięku który słyszymy słuchając kameralnych składów. Do rocka, ostrej muzyki są inne kolumny :-)

Para , która jest u mnie pewnie będzie do kupienia z dużym rabatem po powrocie do sklepu. To chyba już ostatnia para A5 w Nautilusie.

No chyba, że okaże się , że jak wjadą A2 to będę wolał zostawić sobie A5 :-) Na razie bezpośrednio nie porównywałem ale A2 wydawały mi się , że grają jeszcze bardziej bogatą i kolorową średnicą, a A5 są bardziej neutralne i z mocniejszym basem, który czeka aby w odpowiednich momentach uderzyć.

A5 jak są chętni cena 3600 zł za pare

 

Właśnie upolowałem mało śmigane A5, które zastąpiły dotychczasowe KEFy LS50, a tym też niczego nie brakowało, no może kontroli na najniższym basie. Powiem, że jest zamiana na plus. Muzyka instrumentalna, wokale znacznie przyjemniejsze, obecny basik i znakomita przestrzeń wypełniająca 21 m2 pokoju. Spójność dźwięku na wysokim poziomie. Gra to z BAT vk300xSE.

Świetne towarzystwo osobiście Bat uważam za jedna z lepszych integr do 10000 zł za używki aż się prosi o jakieś S100 lub sp1/2 albo coś z Harbeth lub Tannoy serii gold Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A5 jak są chętni cena 3600 zł za pare

 

Świetne towarzystwo osobiście Bat uważam za jedna z lepszych integr do 10000 zł za używki aż się prosi o jakieś S100 lub sp1/2 albo coś z Harbeth lub Tannoy serii gold

 

A kilka postów wyżej pytałem właśnie o ten model m.in. kupiłem w nieznacznie wyższej cenie 3,5 letnie.

Co do towarzystwa dla BATa to pewno za jakiś czas może coś innego upoluję. Nie chciałbym jednak wstawiać dużych gabarytowo kolumn. Szukam zawsze małych z dużym dźwiękiem.

 

Czy może kotoś się orientuje jak sprawdzić rok prod. po nr seryjnym w Spendorze. Czy pozostaje mail do Spendora?

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może kotoś się orientuje jak sprawdzić rok prod. po nr seryjnym w Spendorze. Czy pozostaje mail do Spendora?

 

chyba tylko mail do Spendora, ja też ostatnio się pytałem mimo że naklejki miałem na pudłach ale z czystej ciekawości by potwierdzić zgodność, co prawda czekałem 2 tygodnie ale odpisali, mam jeszcze jedną sprawe do nich i może uda się załatwić, a dokładniej chodzi o zawieszenie nisko-tonowych i średnio-tonowych, gdyby cena okazała się nie kosmiczna chętnie podarował bym swoim s100 nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś okazję porównywania podłogówek spendora np. tych A5 z harbeth p3esr? Czy to podobne granie z lepszą dynamiką i basem względem p3esr, czy już nie to samo?

 

Jeśli ktoś w wawie ma spendora, to możemy zrobić test z harbeth :)

Edytowane przez marcin321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gównym dystrybutorem jest Nautilius z Krakowa. tam bym przedzwonił

http://dystrybucja.nautilus.net.pl/kontakt/

 

Też poszukiwałem sprzedawcy w Szczecinie i dostalem jakiś namiar ale kolumny miały być dopiero ściągnięte specjalnie dla mnie. sprzedawca handlował innym sprzętem grającym. Ostatecznie kupilem używane za 1/3 ceny nowych.

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore pomieszczenie do nagłośnienia, S100 powinny dać sobie z nim radę, ale wzmacniacz niestety już nie, mimo tego że S100 nie są trudnymi kolumnami to swoje wymagają. Mają łatwą impedancje i jej charakterystykę, efektywność na poziomie 90db. Ale żeby zagrały jak należy to potrzebują mocnego pieca. Mam dwa wzmacniacze w domu i one śpiewają i żyją na tym mocniejszym. Gdzie wcześniejsze kolumny nie zróżnicowaly tak tych wzmacniaczy. Można powiedzieć że One wezmą tyle ile się im da pod wzgledem mocy, jakości, źródła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.