Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Funkcję HT bypass ma Hegel H100 i każdy model wyżej (H80 też ale po przepięciu zworki wewnątrz jak pamiętam). Niesety nie wiem jak on się zgra ze Spendorami  - osobiście jestem ciekaw i chętnie bym takiej konfiguracji posłuchał - H100 jest w dyspozycji w okolicy Bydgoszczy /Torunia  . Po przeczytaniu testu spodobały mi się S8e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2019 o 11:42, jacmos napisał:

Cześć. Funkcję HT bypass ma Hegel H100 i każdy model wyżej (H80 też ale po przepięciu zworki wewnątrz jak pamiętam).

Hej, dzięki.

 

A co sądzicie o połączeniu Spendor (nowych serii) ze elektroniką Yamahy, mam tu na myśli względnie nową linie A-S2100 (ponoć bardzo dobry wzmacniacz). Czy koś miał okazję tego posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem użytkownikiem SP2/3. Gra to u mnie z Romulusem V3. Powinienem bardziej powiedzieć, grało. Najpierw w romulusie po 20 latach opaliły się rezystory.  Po wymianie , próbując dopasować ich wartość ,( czy miało to z tym związek czy nie , tego nie wiem) dosyć, że przestał grać wysokotonowy w spendorach. No i teraz, czy ktoś już wymieniał u siebie tweetery. Do kupienia są D2010/851300 moje mają 85134. Spendor nie odpowiada a Scan Speak nabrał wody w usta. No i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je w 1997. Już mam pełną wiedzę jeżeli chodzi o stanowisko producenta głośników i kolumn. Nikt nie puści pary z ust. Spendor przez przedstawiciela poinformował mnie że może sprzedać za 740 plus koszty przesyłki, ale nie będzie wyglądał jak mój (czarna gąbka z napisem spendor) a w skrócie tak jak na półce w sklepach. Więc za tyle to kupię w sklepie parę i na płytę zostanie.

SP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, hasos napisał:

Czyli brytyjsko na maksa. Musi być miło ?

Tak. To bardzo poukładane homogeniczne brzmienie. Oparte na szczegółowej ciepłej średnicy, zadziwiająco mocnym basie jak na takie maleństwa, wysokie w tle akompaniują. Do tego metrażu i mojej muzyki, nic więcej już nie szukam. Wiadomo, nie są to kolumny do wszystkiego ale małe składy, wokale, jazz, klasyka to są według mnie, wybitne.

Słuchałem ich też z Haiku Audio Origami na EL34. Średnica była jeszcze bardziej gęsta i ciepła ( nie mylić  z zamuleniem ), bas nisko schodził ale był bardziej zaokrąglony niż z Naimem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. A2 nie są trudne. A o 6550 to już na pewno nie masz się co martwić.

Depeche Mode jest świetnie ?

Co do cięższej muzyki. Oczywiście można posłuchać, tragedii nie ma. O wiele lepiej niż w poprzednich Dynaudio X14 jakie miałem w tym metrażu ale gorzej niż z JBL Studio 580. Nie ma na basie tego kopniaka ? Do rock and heavy szukałbym innych kolumn.

A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony  ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gram na SP1/2, które napędza Leben 300F. Zarówno wzmacniacz i kolumny są nowe - mają 20h grania. Przed zakupem grałem na SP1/2R2, jednak finałowowo kupiłem 1/2 bo nowszy model i prawdopodobnie lepszy - nie słuchałem przed kupnem.

Teraz wszystko podłączyłem i wydaje mi się, iż 1/2 mają mniej basu od 1/2R2. Zastanawiam się, czy jeszcze musi się wszystko ułożyć, czy porostu TTTM. Czy ktoś gra może na SP1/2 w tym nowszym wydaniu?

Jak to u Was działa?

______________
Pozdrawiam,
GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Czemu więc zmieniłeś na A2?

Nie zmieniałem. A2 były moim pierwszym wyborem. A5 dostałem ze sklepu na czas oczekiwania na zamówione kolumny. Na codzień nie słucham jednak rocka i A2 bardziej mi podeszły. Mały metraż też robi swoje. Ale generalnie to bardzo podobne w charakterze kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.