Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku ze znacznym zmniejszeniem pokoju do odsłuchu (nie ma sensu trzymać sprzętu, którego prawie nie mam jak używać). Przesiadka na Atom/Star +słuchawki+monitory. Na zbyciu:

cd5xs

nap 155xs

nac 152xs

flatcap xs

hiline

Spendor A6

wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo, hiline - ebay).

Na razie sprzęt nigdzie nie jest wystawiony, moją uczciwość można sprawdzić na ebay i Allegro - stempelu2 (na ebay miałem ponad 1200 komentarzy, 100% pozytywnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor s8e miałem z EC 5mk2,pokój 20 m.Raczej ze słabymi wzmakami bym nie łączył gdyż Spendory lubią prąd.Bas tektoniczne głęboki ,wokal bardzo naturalny ,kolumny grają równo wszystko zszyte , lepiej grają na wysokich granitach.Jak ktoś szuka szybkiego ataku na basie to nie dla niego te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2019 o 12:20, Ronaldo9 napisał:

Cześć  Panowie, w klubie  zapadła cisza więc postanowiłem was zapytać jak wypada konstrukcja  2,5drozna  na tle 2 drożne ????

Jakie są plusy i minusy tak na chłopaki rozum 

A5 to konstrukcja 2,5 drożna. Mogę jedynie napisać, że po przesiadce na ten model nigdy nie brakowało mi basu, a głośniki potworami nie są. Wcześniej grałem na 2 drożnych monitorach ESA i przeskok na Spendora był szokujący. Z drugiej strony kolega gra na 2 drożnym, dużym, zamkniętym monitorze Snella i na bas również narzekać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ministerolnictwa said:

A5 to konstrukcja 2,5 drożna. Mogę jedynie napisać, że po przesiadce na ten model nigdy nie brakowało mi basu, a głośniki potworami nie są. Wcześniej grałem na 2 drożnych monitorach ESA i przeskok na Spendora był szokujący. Z drugiej strony kolega gra na 2 drożnym, dużym, zamkniętym monitorze Snella i na bas również narzekać nie może.

Cześć 

Mnie bardziej zależy na porównaniu  2 droznych podłogowek  z 2,5 drożej podłogówkami bo monitory zawsze zagrają  gorzej  niż kolumn podlogowa

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, fubb said:

witam!
nosi mnie na zmiany
pytanie brzmi 
pomieszczenie 18 m2
jaki głośnik tego producenta mógłbym spróbować budżet spory.

dzięki za info

Hej

U.mnie w 18m testowałem  3 drożne  triangle DELTA I było dobrze dlatego  na wiosnę będę się rozglądal  między innymi  za d9.zauważyłem  że  z odpowiednim wzmacniaczem śmiało  można  myśleć  o  dużych podłogowkach w małym salonie .powinieneś rozważyć serię D

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 22:50, Ronaldo9 napisał:

Cześć 

Mnie bardziej zależy na porównaniu  2 droznych podłogowek  z 2,5 drożej podłogówkami bo monitory zawsze zagrają  gorzej  niż kolumn podlogowa

No, trochę chyba zbyt śmiała teza. Spójrz na system Pacuły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod każdym testem który Pacuła przeprowadza w Figh Fidelity są wyszczególnione elementy systemu odsłuchowego w tym kolumny podstawkowe Harbeth.
No tak, ale 40tki mają 30cm bas. Która podłogowa ma taki? :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Poza tym zgadzam się, że trochę większy monitor spokojnie daje radę w 20mkw.
Testowałem u siebie w pewnie dobrych 25mkw smSP1/2 I spokojnie dają radę.
Duże podłogówki mogą nie dam takiej sceny, planów. Kto czego szuka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ministerolnictwa said:

Pod każdym testem który Pacuła przeprowadza w Figh Fidelity są wyszczególnione elementy systemu odsłuchowego w tym kolumny podstawkowe Harbeth.

Pisząc monitory miałem.namysli 2 drożne  skrzynki o pojemności 20l i   16cm,przewodnikiem .

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, maciek36 said:

No tak, ale 40tki mają 30cm bas. Która podłogowa ma taki? ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Poza tym zgadzam się, że trochę większy monitor spokojnie daje radę w 20mkw.
Testowałem u siebie w pewnie dobrych 25mkw smSP1/2 I spokojnie dają radę.
Duże podłogówki mogą nie dam takiej sceny, planów. Kto czego szuka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście  że monitor naglosni pomieszczenie ponad 20m,tylko że podłogowka zagra z większą swobodą  i na większym luzie.wieksza skrzynia też ma spory  wpływ .testowałem TANNOY DEFINITION dc8  vs PMC  fb1  w 18m I podłogowka zawsze wypadła lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam doświadczenie w przejściu z monitorów na podłogowe. Rozmach, swoboda dźwięku, niskie tony  to zaleta podłogówek. Znalazłem takie które potrafią też pokazać dobrze scenę, przestrzeń i nieomal  "zmaterializować" artystę w pokoju - po teście ok 15 różnych.

Natomiast jeśli poszukuje się trójwymiarowej przestrzeni, nasycenia średnicy i szczegółów to trzeba szukać dobrych monitorów. Miałem przyjemność poczuć 3D w pokoju z zestawu stereo ?

Zatem trzeba posłuchać sporo by wiedzieć co jest ważne dla Ciebie i wybrać. Pogodzić sprzeczności jest trudno - najbliżej mi znane podłogowe to Audio Physic ale ceny małe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmos napisał:

Natomiast jeśli poszukuje się trójwymiarowej przestrzeni, nasycenia średnicy i szczegółów to trzeba szukać dobrych monitorów.

Kurcze, cechy które wymieniasz ja mam u siebie z małymi podłogówkami A5. Moim zdaniem i klasowe monitory i klasowe podłogówki będą potrafiły wytworzyć przekaz poprawny całościowo, bez wpadek. Wiadomo też, że każda z konstrukcji będzie podkreślała pewne, charakterystyczne dla niej atrybuty. Monitory np. zagrają większą przestrzenią, ale i podłogówki mogą budować dobrą scenę 3D, choć może nie tak spektakularną. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ministerolnictwa said:

. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Czesc.       Moi  znajomi narzekają na bas ze  spendorow  które posiadam ,i twierdzą  że nic nie da się zrobić bo na papieże  one mają 57hz I zadne kable czy wzmacniacze już z nich nic głębszego nie wycisną-zgodzisz się z tym?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Czesc.       Moi  znajomi narzekają na bas ze  spendorow  które posiadam ,i twierdzą  że nic nie da się zrobić bo na papieże  one mają 57hz I zadne kable czy wzmacniacze już z nich nic głębszego nie wycisną-zgodzisz się z tym?????

Zgodzę się z tym, że Twoi znajomi twierdzą, że nic z basem Spendora nie da się zrobić, bo to jest ich prawo do opinii. Nie zgodzę się jednak z tym, że realnie z basem nie da się nic zrobić. Na innych kablach i innym wzmacniaczu bas mógłby zejść niżej, być bardziej rozciągnięty, mieć więcej odcieni etc. Myślałem, że u siebie dawno doszedłem do granicy możliwości kolumn a one stale wyprowadzają mnie z błędu ? Pytanie co tym pytaniem chciałeś ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Ministerolnictwa said:

Zgodzę się z tym, że Twoi znajomi twierdzą, że nic z basem Spendora nie da się zrobić, bo to jest ich prawo do opinii. Nie zgodzę się jednak z tym, że realnie z basem nie da się nic zrobić. Na innych kablach i innym wzmacniaczu bas mógłby zejść niżej, być bardziej rozciągnięty, mieć więcej odcieni etc. Myślałem, że u siebie dawno doszedłem do granicy możliwości kolumn a one stale wyprowadzają mnie z błędu ? Pytanie co tym pytaniem chciałeś ustalić?

Chce ustalić czy można  z nich wyciągnąć  głębszy bas ,pomimo  tego  że  producent  podaje 57hz.kable mam miedziane nordost,IC  to budżetowy chord  cobra A wzmacniacza nie zmienię bo kupiłem bo miesiąc temu.Z akustyka będę próbował  Ale na wiosnę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Kurcze, cechy które wymieniasz ja mam u siebie z małymi podłogówkami A5. Moim zdaniem i klasowe monitory i klasowe podłogówki będą potrafiły wytworzyć przekaz poprawny całościowo, bez wpadek. Wiadomo też, że każda z konstrukcji będzie podkreślała pewne, charakterystyczne dla niej atrybuty. Monitory np. zagrają większą przestrzenią, ale i podłogówki mogą budować dobrą scenę 3D, choć może nie tak spektakularną. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Cześć . Słuchałem A5 i to były jedne z najlepiej brzmiących, najbardziej zaskakujących pozytywnie i niepozornych kolumn jakie słuchałem. Grają z takim sercem, że chce się ich słuchać - choć do większych pomieszczeń mogą okazać się zbyt małe -ale i to lepiej sprawdzić samemu.

Zgadzam się z opinią o tym , że gra cały system.  Oczywiście podłogowe kolumny też potrafią stworzyć niesamowitą przestrzeń i mieć dobrą lokalizację. Generalnie to kwestia budżetu i odpowiedniego dobrania systemu.  Na tych samych poziomach cenowych generalnie  mam doświadczenie , że  dobre monitory na tym polu powinny pokazać więcej.  Miałem przyjemność posłuchać kilku rewelacyjnych monitorów i ten aspekt w tym samym systemie zawsze był na plus dla monitorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Chce ustalić czy można  z nich wyciągnąć  głębszy bas ,pomimo  tego  że  producent  podaje 57hz

Gorrrrrąco zachęcam Cię żebyś wypożyczył kondycjoner masy. Najlepiej podpiąć go do wolnych wyjść w źródle lub do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu. Najbardziej zyskuje czarne tło i właśnie bas. Efekty mogą być spektakularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Ministerolnictwa said:

Gorrrrrąco zachęcam Cię żebyś wypożyczył kondycjoner masy. Najlepiej podpiąć go do wolnych wyjść w źródle lub do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu. Najbardziej zyskuje czarne tło i właśnie bas. Efekty mogą być spektakularne.

Możesz podać  jakiś link?.napewno.musze zmienić kable.

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Ministerolnictwa said:

https://www.qar.com.pl/qar-s-15

Na ebay możesz kupić za kilka stówek, ja sobie zrobiłem sam taki ?

Aha coś takiego jeżeli się nie.myle to miałem takie zabawki Russa Andrews 

Mini purifier 

The silencer

Tylko na innym sprzecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczor klubowicze! Pomóżcie mlodszemu stazem koledze dobrac kable do glosnikow! SP100 R2, integra McIntosha MA5300. Zeby bylo po “amerykansku” - cieplo i z moca. Chyba cos miedzianego... Z gory dziekuje!

Edytowane przez rol nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny Spendora Sp 1/2

przez przypadek nabyłem wzmacniacz Sudgena A21a

gra to zadziwiająco świetnie, lepiej od obecnego electrocompanieta mimo że sudgen kosztował

połowę taniej i mocy tyle co na lekarstwo

ale w czym rzecz

teraz głośnik średnio-basowy - raczej jego menbrana się rusza

wcześniej tego efektu z innymi wzmacniaczami nie zauważyłem

czy to jest jakaś wada ? czy efekt klasy A?

 

proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.