Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku ze znacznym zmniejszeniem pokoju do odsłuchu (nie ma sensu trzymać sprzętu, którego prawie nie mam jak używać). Przesiadka na Atom/Star +słuchawki+monitory. Na zbyciu:

cd5xs

nap 155xs

nac 152xs

flatcap xs

hiline

Spendor A6

wszystko w niemal idealnym stanie, kupowane nowe w PL (oprócz flatcap xs - ex demo, hiline - ebay).

Na razie sprzęt nigdzie nie jest wystawiony, moją uczciwość można sprawdzić na ebay i Allegro - stempelu2 (na ebay miałem ponad 1200 komentarzy, 100% pozytywnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor s8e miałem z EC 5mk2,pokój 20 m.Raczej ze słabymi wzmakami bym nie łączył gdyż Spendory lubią prąd.Bas tektoniczne głęboki ,wokal bardzo naturalny ,kolumny grają równo wszystko zszyte , lepiej grają na wysokich granitach.Jak ktoś szuka szybkiego ataku na basie to nie dla niego te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2019 o 12:20, Ronaldo9 napisał:

Cześć  Panowie, w klubie  zapadła cisza więc postanowiłem was zapytać jak wypada konstrukcja  2,5drozna  na tle 2 drożne ????

Jakie są plusy i minusy tak na chłopaki rozum 

A5 to konstrukcja 2,5 drożna. Mogę jedynie napisać, że po przesiadce na ten model nigdy nie brakowało mi basu, a głośniki potworami nie są. Wcześniej grałem na 2 drożnych monitorach ESA i przeskok na Spendora był szokujący. Z drugiej strony kolega gra na 2 drożnym, dużym, zamkniętym monitorze Snella i na bas również narzekać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Ministerolnictwa said:

A5 to konstrukcja 2,5 drożna. Mogę jedynie napisać, że po przesiadce na ten model nigdy nie brakowało mi basu, a głośniki potworami nie są. Wcześniej grałem na 2 drożnych monitorach ESA i przeskok na Spendora był szokujący. Z drugiej strony kolega gra na 2 drożnym, dużym, zamkniętym monitorze Snella i na bas również narzekać nie może.

Cześć 

Mnie bardziej zależy na porównaniu  2 droznych podłogowek  z 2,5 drożej podłogówkami bo monitory zawsze zagrają  gorzej  niż kolumn podlogowa

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, fubb said:

witam!
nosi mnie na zmiany
pytanie brzmi 
pomieszczenie 18 m2
jaki głośnik tego producenta mógłbym spróbować budżet spory.

dzięki za info

Hej

U.mnie w 18m testowałem  3 drożne  triangle DELTA I było dobrze dlatego  na wiosnę będę się rozglądal  między innymi  za d9.zauważyłem  że  z odpowiednim wzmacniaczem śmiało  można  myśleć  o  dużych podłogowkach w małym salonie .powinieneś rozważyć serię D

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2019 o 22:50, Ronaldo9 napisał:

Cześć 

Mnie bardziej zależy na porównaniu  2 droznych podłogowek  z 2,5 drożej podłogówkami bo monitory zawsze zagrają  gorzej  niż kolumn podlogowa

No, trochę chyba zbyt śmiała teza. Spójrz na system Pacuły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pod każdym testem który Pacuła przeprowadza w Figh Fidelity są wyszczególnione elementy systemu odsłuchowego w tym kolumny podstawkowe Harbeth.
No tak, ale 40tki mają 30cm bas. Która podłogowa ma taki? :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Poza tym zgadzam się, że trochę większy monitor spokojnie daje radę w 20mkw.
Testowałem u siebie w pewnie dobrych 25mkw smSP1/2 I spokojnie dają radę.
Duże podłogówki mogą nie dam takiej sceny, planów. Kto czego szuka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Ministerolnictwa said:

Pod każdym testem który Pacuła przeprowadza w Figh Fidelity są wyszczególnione elementy systemu odsłuchowego w tym kolumny podstawkowe Harbeth.

Pisząc monitory miałem.namysli 2 drożne  skrzynki o pojemności 20l i   16cm,przewodnikiem .

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, maciek36 said:

No tak, ale 40tki mają 30cm bas. Która podłogowa ma taki? ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Poza tym zgadzam się, że trochę większy monitor spokojnie daje radę w 20mkw.
Testowałem u siebie w pewnie dobrych 25mkw smSP1/2 I spokojnie dają radę.
Duże podłogówki mogą nie dam takiej sceny, planów. Kto czego szuka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście  że monitor naglosni pomieszczenie ponad 20m,tylko że podłogowka zagra z większą swobodą  i na większym luzie.wieksza skrzynia też ma spory  wpływ .testowałem TANNOY DEFINITION dc8  vs PMC  fb1  w 18m I podłogowka zawsze wypadła lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam doświadczenie w przejściu z monitorów na podłogowe. Rozmach, swoboda dźwięku, niskie tony  to zaleta podłogówek. Znalazłem takie które potrafią też pokazać dobrze scenę, przestrzeń i nieomal  "zmaterializować" artystę w pokoju - po teście ok 15 różnych.

Natomiast jeśli poszukuje się trójwymiarowej przestrzeni, nasycenia średnicy i szczegółów to trzeba szukać dobrych monitorów. Miałem przyjemność poczuć 3D w pokoju z zestawu stereo ?

Zatem trzeba posłuchać sporo by wiedzieć co jest ważne dla Ciebie i wybrać. Pogodzić sprzeczności jest trudno - najbliżej mi znane podłogowe to Audio Physic ale ceny małe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jacmos napisał:

Natomiast jeśli poszukuje się trójwymiarowej przestrzeni, nasycenia średnicy i szczegółów to trzeba szukać dobrych monitorów.

Kurcze, cechy które wymieniasz ja mam u siebie z małymi podłogówkami A5. Moim zdaniem i klasowe monitory i klasowe podłogówki będą potrafiły wytworzyć przekaz poprawny całościowo, bez wpadek. Wiadomo też, że każda z konstrukcji będzie podkreślała pewne, charakterystyczne dla niej atrybuty. Monitory np. zagrają większą przestrzenią, ale i podłogówki mogą budować dobrą scenę 3D, choć może nie tak spektakularną. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Ministerolnictwa said:

. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Czesc.       Moi  znajomi narzekają na bas ze  spendorow  które posiadam ,i twierdzą  że nic nie da się zrobić bo na papieże  one mają 57hz I zadne kable czy wzmacniacze już z nich nic głębszego nie wycisną-zgodzisz się z tym?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Czesc.       Moi  znajomi narzekają na bas ze  spendorow  które posiadam ,i twierdzą  że nic nie da się zrobić bo na papieże  one mają 57hz I zadne kable czy wzmacniacze już z nich nic głębszego nie wycisną-zgodzisz się z tym?????

Zgodzę się z tym, że Twoi znajomi twierdzą, że nic z basem Spendora nie da się zrobić, bo to jest ich prawo do opinii. Nie zgodzę się jednak z tym, że realnie z basem nie da się nic zrobić. Na innych kablach i innym wzmacniaczu bas mógłby zejść niżej, być bardziej rozciągnięty, mieć więcej odcieni etc. Myślałem, że u siebie dawno doszedłem do granicy możliwości kolumn a one stale wyprowadzają mnie z błędu ? Pytanie co tym pytaniem chciałeś ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Ministerolnictwa said:

Zgodzę się z tym, że Twoi znajomi twierdzą, że nic z basem Spendora nie da się zrobić, bo to jest ich prawo do opinii. Nie zgodzę się jednak z tym, że realnie z basem nie da się nic zrobić. Na innych kablach i innym wzmacniaczu bas mógłby zejść niżej, być bardziej rozciągnięty, mieć więcej odcieni etc. Myślałem, że u siebie dawno doszedłem do granicy możliwości kolumn a one stale wyprowadzają mnie z błędu ? Pytanie co tym pytaniem chciałeś ustalić?

Chce ustalić czy można  z nich wyciągnąć  głębszy bas ,pomimo  tego  że  producent  podaje 57hz.kable mam miedziane nordost,IC  to budżetowy chord  cobra A wzmacniacza nie zmienię bo kupiłem bo miesiąc temu.Z akustyka będę próbował  Ale na wiosnę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Kurcze, cechy które wymieniasz ja mam u siebie z małymi podłogówkami A5. Moim zdaniem i klasowe monitory i klasowe podłogówki będą potrafiły wytworzyć przekaz poprawny całościowo, bez wpadek. Wiadomo też, że każda z konstrukcji będzie podkreślała pewne, charakterystyczne dla niej atrybuty. Monitory np. zagrają większą przestrzenią, ale i podłogówki mogą budować dobrą scenę 3D, choć może nie tak spektakularną. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów,  a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.

Cześć . Słuchałem A5 i to były jedne z najlepiej brzmiących, najbardziej zaskakujących pozytywnie i niepozornych kolumn jakie słuchałem. Grają z takim sercem, że chce się ich słuchać - choć do większych pomieszczeń mogą okazać się zbyt małe -ale i to lepiej sprawdzić samemu.

Zgadzam się z opinią o tym , że gra cały system.  Oczywiście podłogowe kolumny też potrafią stworzyć niesamowitą przestrzeń i mieć dobrą lokalizację. Generalnie to kwestia budżetu i odpowiedniego dobrania systemu.  Na tych samych poziomach cenowych generalnie  mam doświadczenie , że  dobre monitory na tym polu powinny pokazać więcej.  Miałem przyjemność posłuchać kilku rewelacyjnych monitorów i ten aspekt w tym samym systemie zawsze był na plus dla monitorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Chce ustalić czy można  z nich wyciągnąć  głębszy bas ,pomimo  tego  że  producent  podaje 57hz

Gorrrrrąco zachęcam Cię żebyś wypożyczył kondycjoner masy. Najlepiej podpiąć go do wolnych wyjść w źródle lub do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu. Najbardziej zyskuje czarne tło i właśnie bas. Efekty mogą być spektakularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Ministerolnictwa said:

Gorrrrrąco zachęcam Cię żebyś wypożyczył kondycjoner masy. Najlepiej podpiąć go do wolnych wyjść w źródle lub do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu. Najbardziej zyskuje czarne tło i właśnie bas. Efekty mogą być spektakularne.

Możesz podać  jakiś link?.napewno.musze zmienić kable.

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Ministerolnictwa said:

https://www.qar.com.pl/qar-s-15

Na ebay możesz kupić za kilka stówek, ja sobie zrobiłem sam taki ?

Aha coś takiego jeżeli się nie.myle to miałem takie zabawki Russa Andrews 

Mini purifier 

The silencer

Tylko na innym sprzecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam kolumny Spendora Sp 1/2

przez przypadek nabyłem wzmacniacz Sudgena A21a

gra to zadziwiająco świetnie, lepiej od obecnego electrocompanieta mimo że sudgen kosztował

połowę taniej i mocy tyle co na lekarstwo

ale w czym rzecz

teraz głośnik średnio-basowy - raczej jego menbrana się rusza

wcześniej tego efektu z innymi wzmacniaczami nie zauważyłem

czy to jest jakaś wada ? czy efekt klasy A?

 

proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.