Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

39 minutes ago, tatabliźniaków said:

Mam kolumny Spendora Sp 1/2

przez przypadek nabyłem wzmacniacz Sudgena A21a

gra to zadziwiająco świetnie, lepiej od obecnego electrocompanieta mimo że sudgen kosztował

połowę taniej i mocy tyle co na lekarstwo

ale w czym rzecz

teraz głośnik średnio-basowy - raczej jego menbrana się rusza

wcześniej tego efektu z innymi wzmacniaczami nie zauważyłem

czy to jest jakaś wada ? czy efekt klasy A?

 

proszę o poradę

Dobre pytanie.W moich spendorach  żadna  membrana sie nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że dużo zależy od podpiętego wzmacniacza

ponadto kontaktowałem się ze znajomym który ma takie same kolumny jak ja

 

on ma inaczej, 

przy odsłuchu z plików i CD membrany ani drgną

natomiast jak włączy gramofon to mają wyskoczyć z obudowy ?

 

zaraz napiszę do Spendor UK i sprawa się wyjaśni- dam znać jak dostanę odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tatabliźniaków said:

mi się wydaje że dużo zależy od podpiętego wzmacniacza

ponadto kontaktowałem się ze znajomym który ma takie same kolumny jak ja

 

on ma inaczej, 

przy odsłuchu z plików i CD membrany ani drgną

natomiast jak włączy gramofon to mają wyskoczyć z obudowy ?

 

zaraz napiszę do Spendor UK i sprawa się wyjaśni- dam znać jak dostanę odpowiedź ?

Czekamy na informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ronaldo9 napisał:

przy odsłuchu z plików i CD membrany ani drgną

natomiast jak włączy gramofon to mają wyskoczyć z obudowy ?

Filtr subsoniczny włączony ?

Jeżeli nie zapobiega , to przyczyn dużych wychyleń membran - falowania , może być wiele .

Warto poczytać w sieci .

Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, KALIBER said:

Filtr subsoniczny włączony ?

Jeżeli nie zapobiega , to przyczyn dużych wychyleń membran - falowania , może być wiele .

Warto poczytać w sieci .

Witam  cytowana  wyżej  wypowiedź  nie należy do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/16/2020 at 1:05 PM, tatabliźniaków said:

mi się wydaje że dużo zależy od podpiętego wzmacniacza

ponadto kontaktowałem się ze znajomym który ma takie same kolumny jak ja

 

on ma inaczej, 

przy odsłuchu z plików i CD membrany ani drgną

natomiast jak włączy gramofon to mają wyskoczyć z obudowy ?

 

zaraz napiszę do Spendor UK i sprawa się wyjaśni- dam znać jak dostanę odpowiedź ?

Hej.dostales już odpowiedź od spendora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli Spendorów.Jestem w trakcie poszukiwań nowych kolumn.Wcześniej miałem Harbeth 30,1 ,obecnie kef r3 + Naim xs2 pokój 12m.Może ktoś z Was ma Naima ze Spendorami,jakie wrażenia w porównaniu do Harbeth?Gdyby tak połączyć bas kefa ze średnicą harbetha,było by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was serdecznie.

Jestem posiadaczem Spendorków A5, grają z Naim Unity jednak po dłuższym już osłuchaniu trochę brakuje mi w tym zestawieniu dynamiki, prawdopodobnie 50 W naima to dla spendorów za mało.

Zastanawiam się nad zakupem Hegla rost, Hegel h160 lub Vincent 237 mk.
Może polecicie jakiś dobry wzmacniacz do tych kolumn bo ich zmieniać nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam posiadam Spendor A5R od jakichś 3-4 mcy. Nie nazwę się audiofilem, ale lubię posłuchać muzyki i lubię jak gra ładnie ?. Obecnie kolumny mam podpięte pod cxa80. Jako źródło służy cxc - ładny komplecik. Kombinuję jeszcze z transportami dla sygnału cyfrowego, ale na razie nie ma na tym polu szczególnych osiągnięć.

Kolumny kupiłem po wcześniejszym odsłuchu popularnie polecanych kompanów dla cxa. Niestety/stety jakoś popularne typy dla tego wzmacniacza nie przemówiły do mnie. Sprawdziłem Pylony, Audio Acadamy, Fyne Audio i stare Kef iQ5, a po zakupie wzmacniacza przez jakiś czas grał z Dali Concept 6 pozostałymi po AKD. Byłem troszkę w szoku, że wrażenia po ogólne polecanych modelach tak bardzo rozjechały się z moimi oczekiwaniami i wyobrażeniem dźwięku jaki usłyszę.

W końcu zdecydowałem się sprawdzić te spendorki, ze względu na opisy i to, że w powyższych zabijało mnie a to rozlane, niekontrolowane dolne pasmo, a to szorstka góra. No i okazało się, że te kolumny bardzo mi odpowiadają. Reprezentują jak dla mnie w pełni kulturalne granie. Takie jakie chciałem usłyszeć ?.

Co prawda jeszcze nie dotarłem do kresu ich możliwości ponieważ jestem przed adaptacją akustyczną pokoju. Muszę tu powiedzieć, że dopiero to, pozwala usłyszeć jak ten zestaw potrafi zagrać. Bardzo ważna sprawa - zaraz po ustawieniu kolumn - jak już tu pisano.

Pozdrawiam zadowolonych użytkowników kolumn tej marki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W klubie ostatnio jakby mniejszy ruch podzielę się więc z Wami moimi wrażeniami z ostatniego, właśnie zakończnoego odsłuchu moich kolumn .W czasie ostatniego świątecznego weekendu miałem przyjemność testowania w swoim systemie wzmacniacza Haiku Audio 6550 SE Black. Grał z moimi Spendorami A2,  a jako wzmacniacz odniesienia posłużył Naim XS2. Źródłem był CD Naim cd5si oraz gramofon Rega Planar 2. Jakiś rok temu miałem już okazję gościć wzmacniacz Origami u siebie ale był to model na lampie EL34. Pamiętam z tamtego krótkiego odsłuchu piękną ciepłą barwę i głębię dźwięku jaką prezentował tamten model. Było to bardzo ciepłe i  gęste brzmienie i choć miało swój niebywały urok to Naim wydał mi się bardziej zgrany ze Spendorami. Brakowało mi również w Origami przynajmniej jednego więcej wejścia. W międzyczasie na ostatnim audioshow słuchałem Spendorów ze wzmacniaczem Audo Reveal Secon, tekże SE ale na lampach KT150 i był to dźwięk zachwycający. Teraz nie dość że wejścia w Origami 6550 mamy trzy to cały wzmacniacz jest pokryty pięknym czarnym kolorem a przednia płyta jest anodowana na kolor czarny. Prawdziwy Black. Mnie bardzo się podoba ten projekt, zarówno jeżeli chodzi o stronę wizualną jak i samą koncepcję wzmacniacza Single Ended. Ten wzmacniacz ma zaledwie 15W mocy wyjściowej. Dostałem do odsłuchu zupełnie nowy egzemplarz. Pierwsze dźwięki nie nastroiły mnie zbyt optymistycznie, postanowiłem jednak cierpliwie wygrzewać wzmacniacz i pierwsze efekty i zmiany zaczęły się pojawiać po kilkunastu godzinach, a potem z dnia na dzień wzmcniacz grał coraz bardziej spektakularnym dźwiękiem. Naim dzielnie się bronił w tym czasie pokazując całą paletę swoich możliwości – niezwykle skondensowany, ciężki, gesty dźwięk podparty fantastycznym rytmem. Od razu dało się wyczuć moc Naima, który już od najniższych poziomów głośności startował pełnym brzmieniem. W porównaniu do Haiku zauważyłem że Naim ma podbity wyższy bas, wchodzący trochę w niską średnicę, a to powoduje że odbieramy ten dźwięk jako niski, dociążony, rytmiczny i Naim robi to w mistrzowski sposób. To niezwykle uniwersalny i poukładany wzmacniacz, najlepszy tranzystor jaki w ciągu ostatnich 10 lat gościł u mnie. Do tego świetnie się dogaduje ze Spendorem. Origami tymczasem po ok 20 godzinach zaczął grać coraz niższym basem, co niebywałe zaczął schodzić niżej niż Naim i coraz lepiej radził sobie przy cichym odsłuchu. Średnica to już popis tego wzmacniacza, nie ma tam tej basowej naleciałości na średnicy, jest ona czysta, konturowa i szczegółowa, wybitna mikrodynamika, pomruki niskiego, bardzo niskiego basu a do tego mieniące się wysokie tony ale takie które nigdy nie wchodzą w ostrość. Długo nie mogłem się zdecydować co wolę – płynność, równowagę, dynamikę Naima czy barwy, kontur, przestrzeń i powietrze z Haiku. Dopiero kiedy włączyłem kilka płyt z big bandami wszystko stało się jasne. To Haiku pokazał jak brzmią dęciaki, głosy, smyki. Wokale w ich wykonaniu to już inna liga niż jakikolwiek tranzystor. W przypadku nagrań live to już nie wokalista materializuje się u nas w pokoju tylko my się tam przenosimy, niesamowite wrażenie jak ten wzmacniacz pokazuje brzmienie akustyki wnętrz w których nagrywano muzykę. Z żalem go musiałem spakować i odesłać do sklepu. Efekt tych testów jest jednak taki że pomimo iż uwielbiam Naima to przyszedł czas na zmiany i kolejnym wzmacniaczem będzie u mnie lampa, być może właśnie Origami Black. Dwie istotne rzeczy, na które trzeba być przygotowanym – brak pilota zdalnego sterowania i niska moc , która zmuszała mnie przy moich Spendorach ( 8ohm, 85dB) do odkręcenia potencjometru na godzinę 12 aby poziom głośności był średnio wysoki. I dopiero wtedy kolumny się otwierają i pokazują pełnię możliwości. Te małe Spendory chyba jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i jak na dzisiaj to nie widać gdzie może być kres ich możliwości. J

DSC01056.JPG

DSC01059.JPG

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo obszerny opis.U mnie też Naim xs2 nie chce zejść ze sceny.Obecnie gram na musicalu m6si,ale co przełącze na Naima,to od razu jest radość na twarzy.Ja z kolei szukam monitorów ,na razie są kefy r3, ale wcześniej było już kilkanaście kolumn.Spendorów jeszcze nie miałem,może czas spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie ostatnio jakby mniejszy ruch podzielę się więc z Wami moimi wrażeniami z ostatniego, właśnie zakończnoego odsłuchu moich kolumn .W czasie ostatniego świątecznego weekendu miałem przyjemność testowania w swoim systemie wzmacniacza Haiku Audio 6550 SE Black. Grał z moimi Spendorami A2,  a jako wzmacniacz odniesienia posłużył Naim XS2. Źródłem był CD Naim cd5si oraz gramofon Rega Planar 2. Jakiś rok temu miałem już okazję gościć wzmacniacz Origami u siebie ale był to model na lampie EL34. Pamiętam z tamtego krótkiego odsłuchu piękną ciepłą barwę i głębię dźwięku jaką prezentował tamten model. Było to bardzo ciepłe i  gęste brzmienie i choć miało swój niebywały urok to Naim wydał mi się bardziej zgrany ze Spendorami. Brakowało mi również w Origami przynajmniej jednego więcej wejścia. W międzyczasie na ostatnim audioshow słuchałem Spendorów ze wzmacniaczem Audo Reveal Secon, tekże SE ale na lampach KT150 i był to dźwięk zachwycający. Teraz nie dość że wejścia w Origami 6550 mamy trzy to cały wzmacniacz jest pokryty pięknym czarnym kolorem a przednia płyta jest anodowana na kolor czarny. Prawdziwy Black. Mnie bardzo się podoba ten projekt, zarówno jeżeli chodzi o stronę wizualną jak i samą koncepcję wzmacniacza Single Ended. Ten wzmacniacz ma zaledwie 15W mocy wyjściowej. Dostałem do odsłuchu zupełnie nowy egzemplarz. Pierwsze dźwięki nie nastroiły mnie zbyt optymistycznie, postanowiłem jednak cierpliwie wygrzewać wzmacniacz i pierwsze efekty i zmiany zaczęły się pojawiać po kilkunastu godzinach, a potem z dnia na dzień wzmcniacz grał coraz bardziej spektakularnym dźwiękiem. Naim dzielnie się bronił w tym czasie pokazując całą paletę swoich możliwości – niezwykle skondensowany, ciężki, gesty dźwięk podparty fantastycznym rytmem. Od razu dało się wyczuć moc Naima, który już od najniższych poziomów głośności startował pełnym brzmieniem. W porównaniu do Haiku zauważyłem że Naim ma podbity wyższy bas, wchodzący trochę w niską średnicę, a to powoduje że odbieramy ten dźwięk jako niski, dociążony, rytmiczny i Naim robi to w mistrzowski sposób. To niezwykle uniwersalny i poukładany wzmacniacz, najlepszy tranzystor jaki w ciągu ostatnich 10 lat gościł u mnie. Do tego świetnie się dogaduje ze Spendorem. Origami tymczasem po ok 20 godzinach zaczął grać coraz niższym basem, co niebywałe zaczął schodzić niżej niż Naim i coraz lepiej radził sobie przy cichym odsłuchu. Średnica to już popis tego wzmacniacza, nie ma tam tej basowej naleciałości na średnicy, jest ona czysta, konturowa i szczegółowa, wybitna mikrodynamika, pomruki niskiego, bardzo niskiego basu a do tego mieniące się wysokie tony ale takie które nigdy nie wchodzą w ostrość. Długo nie mogłem się zdecydować co wolę – płynność, równowagę, dynamikę Naima czy barwy, kontur, przestrzeń i powietrze z Haiku. Dopiero kiedy włączyłem kilka płyt z big bandami wszystko stało się jasne. To Haiku pokazał jak brzmią dęciaki, głosy, smyki. Wokale w ich wykonaniu to już inna liga niż jakikolwiek tranzystor. W przypadku nagrań live to już nie wokalista materializuje się u nas w pokoju tylko my się tam przenosimy, niesamowite wrażenie jak ten wzmacniacz pokazuje brzmienie akustyki wnętrz w których nagrywano muzykę. Z żalem go musiałem spakować i odesłać do sklepu. Efekt tych testów jest jednak taki że pomimo iż uwielbiam Naima to przyszedł czas na zmiany i kolejnym wzmacniaczem będzie u mnie lampa, być może właśnie Origami Black. Dwie istotne rzeczy, na które trzeba być przygotowanym – brak pilota zdalnego sterowania i niska moc , która zmuszała mnie przy moich Spendorach ( 8ohm, 85dB) do odkręcenia potencjometru na godzinę 12 aby poziom głośności był średnio wysoki. I dopiero wtedy kolumny się otwierają i pokazują pełnię możliwości. Te małe Spendory chyba jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i jak na dzisiaj to nie widać gdzie może być kres ich możliwości. J
DSC01056.thumb.JPG.105ab64d8dbdff6df883838686fd0ae2.JPG
DSC01059.thumb.JPG.a981002ca92a9740012970954f71d893.JPG
Hej l, zastanawiam się jak ten wzmacniacz poradziłby sobie z moimi spendorami classic 1/2?

I jak wypadłby w porównaniu do Leben 300F?

Pozdrawiam,
GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, izapat napisał:

Bardzo obszerny opis.U mnie też Naim xs2 nie chce zejść ze sceny.Obecnie gram na musicalu m6si,ale co przełącze na Naima,to od razu jest radość na twarzy.Ja z kolei szukam monitorów ,na razie są kefy r3, ale wcześniej było już kilkanaście kolumn.Spendorów jeszcze nie miałem,może czas spróbować?

Mam tak samo z Naimem. Powrót do niego jest zawsze bezproblemowy. Nie jest prymusem w żadnej z dziedzin a całościowo jest mega komfortowy w odsłuchu i ma pod skórą ten rytm ?

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja jestem wielkim fanem Spendora. W zasadzie zawsze podoba mi sie ten dźwiek bez względu na to  czy gra podłogówka z serii A czy monitor z Classic.

11 godzin temu, GB napisał:

Hej l, zastanawiam się jak ten wzmacniacz poradziłby sobie z moimi spendorami classic 1/2?

I jak wypadłby w porównaniu do Leben 300F?

Pozdrawiam,
GB
 

Myślę że poradziłby sobie na pewno. Na ostatnim Audioshow z 1/2 grał AudioReveal , a to podobna filozofia budowy wzmacniacza i też coś ok 10 watów. A brzmiał ten zestaw wspaniale. Niestety nigdy nie słyszałem Lebena ze Spendorami ale w Nautilusie polecano bym spróbował go podłączyć i porównać. Ale jakoś nie było okazji.

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Słuchaliście spendor classic 3/1najlepiej  z Naimem xs2 lub Musical m6si ?

Mam dylemat ,które wypożyczyć na odsłuch,Proac d2, chartwell ls6 i spendor 3/1

Proszę o opinie.Przed odsłuchem,dobrze by było coś o nich więcej wiedzieć.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3/1r2 z XS - jest pięknie :)

właśnie przerzucam klocki, by coś więcej wycisnąć ze Spendorów, ale jakoś z naimem jest najlepiej, najwygodniej, najuniwersalniej.

miałem Sugden a21, Lebena 300f oraz Unison Research Triode 25 ostatnimi czasy, to leben chyba najlepiej się zaprezentował, ale brak pilota i dioda daje po oczach. niby taki banał a irytowało, więc Nait XS dzielnie się broni, nie świeci zbędnie i można robić wszystko z kanapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, de_moon napisał:

mam 3/1r2 z XS - jest pięknie ?

właśnie przerzucam klocki, by coś więcej wycisnąć ze Spendorów, ale jakoś z naimem jest najlepiej, najwygodniej, najuniwersalniej.

miałem Sugden a21, Lebena 300f oraz Unison Research Triode 25 ostatnimi czasy, to leben chyba najlepiej się zaprezentował, ale brak pilota i dioda daje po oczach. niby taki banał a irytowało, więc Nait XS dzielnie się broni, nie świeci zbędnie i można robić wszystko z kanapy ?

Świecąca dioda prosto w oczy ,to koszmar.Miałem kiedyś jakiś wzmacniacz,który walił w oczy niesamowicie.Musical też świeci,ale...

Na Naima można patrzeć godzinami.Ale do rzeczy.Jak się uda ,to wypożycze na odsłuch Spendory.

A jak jest z odsunięciem od ściany? U mnie stały by ok. 30cm od tylnej i ok. 40cm po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, izapat napisał:

A jak jest z odsunięciem od ściany? U mnie stały by ok. 30cm od tylnej i ok. 40cm po bokach.

powinno być OK. Spendory jedne z nielicznych, które miałem w domu, nie wzbudza im się bas nawet w trudnych akustycznie warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, de_moon napisał:

powinno być OK. Spendory jedne z nielicznych, które miałem w domu, nie wzbudza im się bas nawet w trudnych akustycznie warunkach

Dzięki.W takim razie trzeba zamówić,posłuchamy,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Zdecydowałem się na Spendory i muszę wybrać między classic 3/1 a a6r.

Wzmacniacz Naim xs2 ,pokój 11m ,muzyka przeróżna,pokój dobrze zaadaptowany akustycznie.

Może macie jakieś doświadczenia z tymi dwoma modelami? Jakie są różnice?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja mam spendory A6R w pokoju ok.12m2, powiedzmy, że dobrze wygłuszonym, sporo "naturalnych" rozpraszaczy (ale nie mam dyfuzorów, czy innych profesjonalnych akustycznych ustroi). Kolumny stoją jakieś 40cm od  tylnej ściany i niestety musiałem zatkać bas refleks bo czasami zdarzało się że zaczynało dudnić. Ze względu na rozkład pokoju nie mogę odsunąć bardziej kolumn od ściany co pewnie by pomogło na to dudnienie, ale i teraz nie narzekam na brak basu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, rixus said:

Cześć.

Ja mam spendory A6R w pokoju ok.12m2, powiedzmy, że dobrze wygłuszonym, sporo "naturalnych" rozpraszaczy (ale nie mam dyfuzorów, czy innych profesjonalnych akustycznych ustroi). Kolumny stoją jakieś 40cm od  tylnej ściany i niestety musiałem zatkać bas refleks bo czasami zdarzało się że zaczynało dudnić. Ze względu na rozkład pokoju nie mogę odsunąć bardziej kolumn od ściany co pewnie by pomogło na to dudnienie, ale i teraz nie narzekam na brak basu ?

Czym je napędzasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie najlepszym zestawieniem jest tranzystorowa mocna końcówka mocy z pre lampowym. Wtedy nie ma kwestii, że jakaś kolumna będzie problemem. Pomijam ekstrema oczywiście.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 13:06, finchers napisał:

panowie co to za kondensator niebieski w moich Spendorach 40 MFD? co to za dziwne oznaczenie ile to będzie uF ?

chciałbym coś wrzucić lepszego...

spendor a5.jpeg

40 uF. 

U mnie jest identyczny ?

5965B112-283C-4304-932A-AD21E208A35F.thumb.jpeg.41f63db0ac4f6718702edf1cffe51aac.jpeg

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.