Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie a9 nie dudnią basem i są w tym zakresie bardzo neutralne. Za to bas jest szybki jak piorun ?. Zawsze można podregulować ustawieniem odległości od tylnej ściany. Oczywiście jak w nagraniu jest prawdziwy bas to go podadzą, nie podbarwiają basem każdego kawałka. Tutaj jest zasadnicza różnica do a5. W a9 może już nie jast tak miło i przyjemnie ale przy rytmicznych utworach noga sama rwie się do wystukiwania rytmu. 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hasos napisał:

Czy jest tu ktoś, kto przeszedł z Harbeth na Spendor Classic? 

Czy Spendory można uznać za cieplejsze i łagodniejsze niż Harbeth? Chodzi mi głównie o mniejszą ilość góry i wyższego środka. 

To zależy, który model, mam jak pisałem wyżej a5 i a9. To dwie różne kolumny. A5 grają środkiem i dolem pasma, góra nieco przyciemniona mniej szczegółów ale przyjemnie się słucha i jak stoją za blisko tylnej ściany to basik z pomrukiem tłoczą aż nadto. Po przejściu na  A9 to zdecydowanie pojawia się nagle więcej szczegółów, więcej nowych dźwięków, przez większą ilość wysokich i wyższej średnicy, a za to bas z większej skrzynki, jest krótszy ale bardziej kontrolowany i dokładniejszy trochę ta szybkość daje odczucie, że jest go mniej. Bas jest krótki i przy ostrzejszych nagraniach trochę akby zagłuszony góra pasma. Tutaj pomaga lekkie odchylenie kolumny do tyłu, trochę wysokich mija ucho bo leci wyżej głowy ?

Dwie kolumny Spendora, a jakie inne. 

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mario_64 napisał:

To zależy, który model, mam jak pisałem wyżej a5 i a9. To dwie różne kolumny. A5 grają środkiem i dolem pasma, góra nieco przyciemniona mniej szczegółów ale przyjemnie się słucha i jak stoją za blisko tylnej ściany to basik z pomrukiem tłoczą aż nadto. Po przejściu na  A9 to zdecydowanie pojawia się nagle więcej szczegółów, więcej nowych dźwięków, przez większą ilość wysokich i wyższej średnicy, a za to bas z większej skrzynki, jest krótszy ale bardziej kontrolowany i dokładniejszy trochę ta szybkość daje odczucie, że jest go mniej. Bas jest krótki i przy ostrzejszych nagraniach trochę akby zagłuszony góra pasma. Tutaj pomaga lekkie odchylenie kolumny do tyłu, trochę wysokich mija ucho bo leci wyżej głowy ?

Dwie kolumny Spendora, a jakie inne. 

 

Z opisu wynika, że a5 byłyby mi dużo bardziej bliższe. Dzięki. Tyle że jak coś, to myślałbym o serii classic. 

2 godziny temu, de_moon napisał:

Audio Reveal Second i 2/3 Classic ?

CFD10270-34D0-44F2-9B1B-7719D784A1BC.jpeg

Na pierwszy rzut ucha wart tych pieniędzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, de_moon napisał:

Audio Reveal Second i 2/3 Classic ?

CFD10270-34D0-44F2-9B1B-7719D784A1BC.jpeg

Piękne kolumny i piękne podstawki.Brytolskie audio wygląda i gra.Piecyka nie znam. Gratuluję,bo to po prostu musi grać zawodowo. Spendor lipy nie odstawia ? 

P.S.

Książek też gratuluję.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hasos napisał:

 

Na pierwszy rzut ucha wart tych pieniędzy? 

Z pieniędzmi to ciężko powiedzieć jak to wycenić. Wykonanie jest super, nic nie buczy, pilot, design. Tutaj nie mam uwag.

Jeśli chodzi o brzmienie, to wzmak ma 2 tryby pracy: efektowny, przestrzenny, detaliczny oraz bardziej soft, Wycofany ale wtedy gra ciszej i by muzyka angażowała wskazane dać głośniej. Nie potrafiłem na żadnym trybie znaleźć optimum, co numer to albo za dużo się działo i trzeba było zmienić tryb bo nie da się rozmawiać albo grało jak z radyjka. Ciagle się zastanawiałem czy jak zmienię Tryb będzie lepiej czy już zmieniłem i słucham na lepszym i to mnie jakoś zniechęciło. Może to wina źródła mojego, albo lamp, kabli.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 10:59, de_moon napisał:

Z pieniędzmi to ciężko powiedzieć jak to wycenić. Wykonanie jest super, nic nie buczy, pilot, design. Tutaj nie mam uwag.

Jeśli chodzi o brzmienie, to wzmak ma 2 tryby pracy: efektowny, przestrzenny, detaliczny oraz bardziej soft, Wycofany ale wtedy gra ciszej i by muzyka angażowała wskazane dać głośniej. Nie potrafiłem na żadnym trybie znaleźć optimum, co numer to albo za dużo się działo i trzeba było zmienić tryb bo nie da się rozmawiać albo grało jak z radyjka. Ciagle się zastanawiałem czy jak zmienię Tryb będzie lepiej czy już zmieniłem i słucham na lepszym i to mnie jakoś zniechęciło. Może to wina źródła mojego, albo lamp, kabli.... 

A no to jak już na początku są takie wątpliwości, to chyba wciąż zostanie Naim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Ponieważ przeszedłem z klubu Spendora do klubu Opera Loudspeakers, będę w najbliższym czasie chciał sprzedać swoje SP1/2 (klasyczną wersję, w orzechu). Jeszcze nigdzie ich nie wystawiłem, jeśli ktoś z klubu jest zainteresowany to zapraszam po szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie a jak podepnę spendor a1 do naim nait5si w małym pokoiku to jakiej muzyki przy takim zestawie by się najlepiej słuchało raczej rock, mainstream poppowy z radia, i takie trochę szaleństwa, czy może bardziej spokojne plumkanie, jazz, wokale, małe składy? Jak taki zestaw oceniacie np w procentach zastosowania do danej grupy muzycznej? Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie 

Może ktoś z Was doświadczonych użytkowników kolumn marki Spendor miał możliwość odsłuchu CLASSIC 100 w połączeniu ze  wzmacniaczem OCTAVE V110 na lampach KT150. Noszę się z zamiarem zakupu tych kolumn. Pokój mam niewielki bo około 26m2.  

Proszę o Waszą opinię czy to może zagrać.  

Moje wcześniejsze próby połączenia Octave v110 z Conturami Dynaudio nie przypasowało mi : ). Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.11.2020 o 22:35, Svawo napisał:

Panowie a jak podepnę spendor a1 do naim nait5si w małym pokoiku to jakiej muzyki przy takim zestawie by się najlepiej słuchało raczej rock, mainstream poppowy z radia, i takie trochę szaleństwa, czy może bardziej spokojne plumkanie, jazz, wokale, małe składy? Jak taki zestaw oceniacie np w procentach zastosowania do danej grupy muzycznej? Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi , pozdrawiam

Trochę już minęło od pytania, ale spróbuję dorzucić swoje 2 grosze. Ja ostatnie poszukiwania wzmacniacza do Spendor A5 zakończyłem na Naim XS 2. Nie jest to dokładnie połączenie, o które pytasz, ale pewne cechy wspólne połączenia obu marek powinny występować.

Myślę, że repertuarem który najlepiej wpisuje się w charakter zestawu jest muzyka grana na żywych instrumentach, wokale, raczej spokojne klimaty. Do lekkiego rocka czy popu/elektroniki też się nada, jest dobra dynamika, rytm, bez krzykliwości na wyższej średnicy czy eksponowania wysokich tonów.

Natomiast ostre granie to nie jest domena tego zestawu, przy założeniu że szukamy wiernego oddania rockowego pazura. Osobiście to nie moje klimaty i nawet mi to odpowiada, że "ostrości" są złagodzone i nie przyprawiają o ból głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, marcin321 napisał:

I jak wypada porównanie s3/5r2 z A5R?

W A5r jest troszeczkę więcej góry, ale pasmo kończy się szybciej (to nie jest duża różnica, ale jest) to jedyny minus A5r względem s3/5r2.

Obie kolumny są budowy zamkniętej więc subwoofer jest wskazany A5r w mniejszym stopniu potrzebuje go , ale potrzebuje.

Dużą różnicą jest zgranie Subwoofera z kolumnami w przypadku A5r jest perfekcyjnie, zupełnie jak by to był zestaw. Mój subwoofer to REL T5i

Największą różnicą jest sprawność oczywiście na plus dla A5r

Mistrzostwem jest połączenie poszczególnych pasm w A5r , góra , średnica i dół są tak zestrojone, że nie da się wychwycić gdzie kończy się jedno a zaczyna drugie pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc! Jako posiadasz Spendorow A4 dolaczam do klubu :-)

I od razu pozwole sobie poprosic Was o rade i podpowiedz - jaki wzmacniacz i zrodlo (CD) polecacie do tych kolum, zeby wycisnac z nich max. potencjału.

Obecnie moj system to:

MH cd35.2

MH a70.2

Spendor A4 na podkladkach Accoustic Revive spu-8 (zostaja na dluzej) 

interconnect i glosnikowe - Luna Cables Gris (zostaja na dluzej)

zasilanie wzmacniacz- Solid Core no.2 (zostaje na dluzej)

zasilanie CD - Solid Core no. 6 pro

 

Pomieszczenie - pokoj z aneksem - 32m, dosc waskie (3,7 x 7,7+ aneks), kolumny na krotszej scianie, ok. 90cm od sciany tylnej i 60 cm od scian bocznych.

Brzmienie - lubie lekko cieplejsze, mniej rozdzielcze a muzykalne, granie srednica niz skrajami pasma (te Spendory jednak wymagaja odstawienia od scian, bo bas sie bardzo wzbudza). Dluzsze, niemeczace a wciagajace granie.

Muzyka - stary rock (Dire straits, Clapton, Chris Rea), jazz (Matheny, Krall, Stan Getz), folk/ehnic (Kroke), Leonard Cohen, Klasyka, muzyka filmowa

Do tej pory mialem u siebie Lebena 300F (milo, ale jednak w tej konfiguracji mozna chyba lepiej), CD Ayon 07s (dynamicznie, gra gora, fajne granie, ale nie przekonal mnie w 100%).

 

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam klubowiczow :-)

Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

11 godzin temu, hasos napisał:

Na co zmiana? ?

Jeszcze nie wiem, czeka mnie kilka wycieczek po salonach ? Ale ponieważ budżet nie będzie do powiększenia to pewnie niestety nie będą to Spendory.

9 godzin temu, Sardyn napisał:

Łukasz nie sprzedawaj;-)

Muszę to zrobić jak wiesz. Po przeprowadzce na większy metraż A2 nie dają rady. Szkoda żeby się tutaj marnowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

Muszę to zrobić jak wiesz. Po przeprowadzce na większy metraż A2 nie dają rady. Szkoda żeby się tutaj marnowały.

Tak, wiem - niestety. Ale wspomnienie jak grały u Ciebie w niewielkim pokoiku pozostanie na długo:-)

Jeśli ktoś zastanawia się nad niewielkimi a świetnymi monitorami typu Spendor A1, HarberhP3ESR czy nawet Falcon LS 3/5a to - zakładając oczywiście brak dogmatycznego podejścia że musi być monitor - polecam koniecznie posłuchać tych niewielkich podłogówek. Moim subiektywnym zdaniem to zdecydowanie bardziej uniwersalne rozwiązanie.

One po prostu chcą grać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w sklepach są już nowe ceny, których zmiana jest następstwem zmiany dystrybutora w Polsce. Spendor przeszedł do Voice'a i np. najmniejsze podłogówki A2 kosztują już 9 tys. zł. Pamiętam nie tak odległe czasy , że za te pieniądze można było kupić ówczesne A6 i A6R. Teraz A7 , które są ich bezpośrednim następca kosztują 17,5 kPLN. Cenowe szaleństwo w branży trwa w najlepsze. Chyba za niską cenę zawołałem za swoje A2 ?

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś planuje się rozstać ze swoim ukochanym modelem A2 lub A5R, bo przesiada się na (oczywiście) znacznie droższe Spendory? Mogę rozważyć przygarnięcie, w grę wchodzi wyłącznie jasny dąb, najchętniej bez fotograficznego śladu po maskownicach na fornirze. Proszę o PRV, jak coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. kocham firmę Spendor również za to że ma w ofercie jasne naturalne forniry. Może w niewielkim, ale  wystarczającym w wyborze. To zdumiewające, że wielu renomowanych producentów z tego rezygnuje zawężając sobie grono klientów. Ja mam taki dziwny gust, może spaczony, że nigdy, ale to nigdy nie kupię głośnika w kolorze wenge, hebanu, różanego drewna, czerwonawej wiśni, stalowego dębu, czy w ordynarnym winylu itp. Takie firmy jak Fyne, większość oferty KEF, Tannoy, Dali, Dynaudio są poza moim zainteresowaniem z uwagi na minimalny wybór fornirów, w tym wyłącznie takich które mi się nie podobają. Ich strata...

Spendor-A2-all-colours.jpg

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie wspomnę o WAF... "Takie ciemne?! Chyba zgłupiałeś, przecież to nie pasuje do zasłonek! Że są też białe z połyskiem? Białą z połyskiem to ja mam lodówkę, nie wstawię do pokoju czegoś, co wygląda jak lodówka! Kupisz Spendory w dębie, albo słuchaj sobie na słuchawkach..."

I tak firma Fyne traci klienta.
 

waf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.