Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak grają tamte, może ktoś inny się wypowie,ale i tak gra akustyka pomieszczenia więc to tylko nasze doświadczenie a u ciebie może się nie sprawdzić.Miałem na odsłuch inne kolumny zachwalane przez doświadczonych forumowiczów i nijak się to ma do rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś słuchał nowej serii classic? zastanawiam się czy coś bym ugrał zmieniając moje 3/1r2 na C3/1.

podobno sztywniejsza jest obudowa i że strojono je pod "współczesne źródła".

Też jestem ciekaw.

Trochę mnie zniechęca ponowne podejście do 1/2, bo jak czytałem gwizdek pozostał ten sam. A tutaj oczekiwałem poprawy:(

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy posiada ktoś spendor A5R? Czy ktoś mógłby coś napisać na ich temat.

Nie posiadam ale kiedyś rozważałem zakup i ich słuchałem. Jak zapewne wiesz to konstrukcje w obudowie zamkniętej ze wszystkimi tego zaletami i ograniczeniami.

Wybitnie wypadały na nich klasyczne wokale, instrumenty akustyczne, kameralne składy muzyki dawnej, małe składy jazzowe. Znacznie gorzej duże składy orkiestrowe, szeroko pojęta muzyka rockowa - zwłaszcza mocniejsze odmiany, elektronika tam gdzie mamy do czynienia ze sztucznie generowanym niskim basem. Wybrałem inny model (też Spendora), ze względu na większą uniwersalność.

Ja słuchałem A5R w towarzystwie wzmacniacza lampowego na 2xKT88 na kanał.

Myślę że dobry mocny tranzystor bardziej potrafiłby uwypuklić zalety tych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info napewno to rozważę. Zależy kto czego słucha i czego wymaga od głośników. Z tego co wiem to podobno są to konstrukcje uniwersalne no ale konstrukcja zamknięta ma swoje zalety jak i wady. Czy te konstrukcje sprawdza się na metrażu 25m2? Wydaje mi się, że nie powinno być problemu z ustawieniem ich. Wygrzewać też podobno trzeba dość długo.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te konstrukcje sprawdza się na metrażu 25m2?

Osobiście do 25 m2 szukał bym czegoś większego (np A4/A7) - ale nie mówię nie - musisz sprawdzić

Piszesz o wygrzewaniu? Możesz kupić nowe? Pytam bo od dłuższego już czasu A5R nie są produkowane...

 

post-47472-0-67817600-1539952198_thumb.jpeg

 

rocznik 1995

piękne :-)

Zaiste:-)

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam w swoim systemie Spendor SP100, obecnie mają one 19 lat, kupiłem je 5 lat temu, ich poprzedni właściciel mówił, że nie były katowane przez niego (słuchał spokojnej muzyki, nie głośno). Ja też nie daję im czadu, jednak zastanawiam się jaka w ogóle jest żywotność kolumn i co może im zaszkodzić. Czy warto dać komuś te głośniki do przeglądu i być może do wymiany jakichś elementów?

Czy są jakieś symptomy w dźwięku, które wskazywałyby na uszkodzenia głośników, wynikające z zużycia elementów elektroniki lub tych elementów mechanicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S100 i nie słyszę by coś im dolegało, pozatym zapomnij by ktoś w PL Ci coś zrobił koło nich, zwrotnice przeżyją Ciebie raczej a zawieszenia głośników są niedostępne, tylko i wyłącznie kupno nowego przwtwornika w UK w fabryce spendora. Koszt niskotonowca około 1800 zł szt. Średniawiec coś koło 1000 zł szt. Słuchaj muzyki, chroń przed światłem mocnym, nie dotykaj niczym zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sposób prezentacji dźwięku bardzo podobny to ta sama szkoła. A6 dwudrożne, nieznacznie większe skrzynki i 2 glośniki. Głośnik srednio-niskotonowy jeden ale o nieco większej średnicy niż w A5. A5 to filigranowe pogdłogówki ale z obszernym dźwiękiem jak na ten rozmiar, niewiarygodnym. A5 to 2,5 drożne z 3 głośnikami.

Obie pokażą pazurka z dobrym wzmacniaczem. Napewno nie są to kolumny do ostrego rocka. ale muzyka instrumentalna, jazz, poważna, to pierwsza klasa. Bas nisko schodzi jest wielobarwny ale nie ma takiego mocnego uderzenia na dole, Średnica, barwy przestrzeń znakomita.

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie są to kolumny do ostrego rocka. ale muzyka instrumentalna, jazz, poważna, to pierwsza klasa. Bas nisko schodzi jest wielobarwny ale nie ma takiego mocnego uderzenia na dole, Średnica, barwy przestrzeń znakomita.

 

Co do basu schodzącego nisko uważam że to dość odważne stwierdzenie. Zależy z czym są spięte. Z resztą opinii jak najbardziej się zgadzam.

Edytowane przez Karol Kościński

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam już w listwie filtr dla źródła. Czy to nie będzie przegięcie i to za dodatkowe 3 kzł.

Kondycjoner masy nie musi kosztować majątku, ja zrobiłem swój DIY i kosztował mnie ułamek kwoty którą podałeś.

Warto spróbować dołożyć tę skrzynkę do toru, najlepiej najpierw wypożyczając ją do odsłuchu u siebie. W systemach z dobrym uziemieniem kondycjoner nie wniesie wiele, ale jeśli mieszkamy np. w bloku, efekt może być naprawdę spektakularny. Poprawi się zauważalnie dynamika, bas zyska masy i wypełnienia, talerze pokażą dużo więcej informacji. Efekty sprawdzone w kilku systemach audio, więc nie ma mowy o pomyłce czy autosugestii. Korzystam z kondycjonera wpiętego w DAC oraz przedwzmacniacz naprawdę nie narzekam na bas w swoich A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.