Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Właśnie w domu mam dwa modele. D7 oraz Sp 1/2R2.

Bliżej mi do monitorów dźwiękowo choć nie są idealne.

Sprawdziłem natomiast i do testów dostałem poprzednią generację.

 

Jak się ma nowa seria Classic do poprzedniej ? Patrząc choćby na układ, zestaw driverów to zmiany mogą być zasadnicze.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością zapisuje sie do klubu z moimi Spendorami s9e.

Po kilkunastu latach poszukiwań w końcu znalazłem kolumny dla siebie. Spięte u mnie z audionetem AMP I, pre (tymczasowo carat i57), blue sound NODE 100 jako streamer, odtwarzacze AA Maestro (szuka nowego domu), AR CD1 (na wypożyczeniu u znajomych).

 

Jakie macie doświadczenia z tym modelem Spendorów?

 

Czy zastosowanie w torze lampowego pre (AR do kompletu cd ala retro) nada plastyczności górze i czy ją trochę uwypukli?

 

Słucham w pokoju 3,15 x 6,10 umeblowanym.

 

Brzmienie nienachalne z niesamowitym basem. Takich kolumn już nie robią:)

 

Czy to prawda ze uzyte przetwotrniki pochodzą z sp100???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy i miłośników Spendorów.

Mam pytanie (może banalne) ale wpisując w wyszukiwarkę nie natknąłem się na odpowiedź. Czym oprócz możliwości połączenia Bi-wire różni się A5 od S5 ? Chodzi oczywiście o różnice w brzmieniu

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5e (bo chyba o nie chodzi) niestety nie dane mi było posłuchać więc się nie wypowiem, choć znając Spendora to pewnie rewolucji wielkiej nie ma;-)

Niemniej jednak oprócz możliwości połączenia Bi-wire w S5e to jest jeszcze kilka drobnych różnic (jeśli wierzyć specyfikacji podanej przez Spendora) - pomiędzy S5e a A5 które zapewne wpływ na dźwięk mają - choćby w zastosowanych przetwornikach: wysokotonowych S5e 27mm vs A5 22mm, średnio/niskotonowych i niskotonowych: S5e odpowiednio 140mm ep38 i 140mm homopolymer vs A5 odpowiednio 150mm ep38 i 150mm ep39. Czułość S5e to 87dB vs. A5 85 dB. Różnice są także w wielkości obudowy a konkretni głębokości - S5e to 264mm natomiast A5 to 250mm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego.

Słuchałem wczoraj A5. Grały dojrzale , choć ich rozmiary nie zwiastowały tego. Nie mniej jednak nie mogłem sie dogadać ze sprzedawca w kwestii ceny, dlatego rozglądam się dalej. Wydaje mi się że Spendory z serii S są tańsze, stąd moje dociekania odnośnie różnic w brzmieniu

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa modele już nie produkowane. A5 może jeszcze gdzieś są dostępne u polskiego dystrybutora, S-ki już tylko rynek wtórny.

Posłuchaj jak możesz A2, słuchałem niedawno z Kolegą i tak te maleństwa zagrały że Kolega się zakochał i kupił:-)

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obeznany w marce Spendor mógłby wyjaśnić mi oznaczenia kolumn tej firmy? Głownie chodzi mi które są lepsze a które to niższe modele. Patrząc na używki natrafiam na takie oznaczenia a5 a6 , a5r a6r , S6 , S6e , S5e itp

@bartek_bart - seria A jest chronologicznie młodsza od serii S (chociaż modele z serii A które wymieniłeś też już nie są produkowane obecnie to A1,A2, A4, A7). Można więc założyć że seria A niejako zastąpiła S - są modele z serii A podobne konstrukcyjnie z S chodź są też różnice. Nie można moim zdaniem porównywać ich w kategorii które seria jest wyższa a która niższa bo nie występowały w ofercie Spendora równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 lub A5r oferuje za 4500 zł kolr czarny lub cherry

 

Dziękuję Kolego.

Słuchałem wczoraj A5. Grały dojrzale , choć ich rozmiary nie zwiastowały tego. Nie mniej jednak nie mogłem sie dogadać ze sprzedawca w kwestii ceny, dlatego rozglądam się dalej. Wydaje mi się że Spendory z serii S są tańsze, stąd moje dociekania odnośnie różnic w brzmieniu

A5 lub A5r oferuje za 4500 zł kolr czarny lub cherry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie serii A można powiedzieć że są to rozwinięcia bo czy są to "ulepszenia"??? Pewnie znalazły by się osoby którym bardziej podoba się prezentacja brzmienia w wersji pierwotnej.

Przykładowo A5 i A5R różniła się tym że po pierwsze A5 jest konstrukcją z BR (bass-reflex z przepływem linearnym) natomiast A5R jest konstrukcją w obudowie zamkniętej. Innej generacji jest materiał z którego wykonano membrany głośników nisko-średniotonowych A5 - to Ep38 z polipropylenu A5R to nowszy Ep77 wykonany z jakiegoś polimeru

w przypadku A6 i A6R typ obudowy był taki sam za to różniły się również materiałem z jakiego wykonano membranę na środku oraz kopułką wysokotonową bo w końcówce produkcji A6R 29mm zastąpiono 22mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 lub A5r oferuje za 4500 zł kolr czarny lub cherry

 

 

Nabyłem już A piątki w idealnym stanie w o wiele lepszych pieniądzach, dzięki koledze z forum z resztą :-)

Edytowane przez Karol Kościński

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkimi. Zastnanawiam się nad kupnem Spendor s100, wszędzie czytając o nich znajduję pozytywne komentarze wręcz chwalebne (święty gral) moja elektornika to Anthem integrated 1 który ma lampy w przedwzmacniaczu i dysponuje mocą 95w 8ohm. W tym momencie mam sonus faber cremona ale szukam czegoś bardziej otwartego i przejrzystego. Ktoś coś podpowie co do S100 ? Pomieszczenie około 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.