Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Bo A5 to konstrukcja zamknięta jak dobrze kojarzę dlatego nie lubią granitów, dźwięk się może spłaszczyć wyostrzyć. Z S8e granit dawał b. dobre rezultaty - bas się robił bardziej punktowy, lepiej kontrolowany scena bardziej precyzyjna.

Jak będę miał chwilę walnę jakiś "elaborat" na temat paru modeli spendora - w końcu trochę ich miałem - może komuś się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo A5 to konstrukcja zamknięta jak dobrze kojarzę dlatego nie lubią granitów, dźwięk się może spłaszczyć wyostrzyć. Z S8e granit dawał b. dobre rezultaty - bas się robił bardziej punktowy, lepiej kontrolowany scena bardziej precyzyjna.

Jak będę miał chwilę walnę jakiś "elaborat" na temat paru modeli spendora - w końcu trochę ich miałem - może komuś się przyda...

 

Chętnie poczytam :) A5 to nie jest konstrukcja zamknięta. Ma bass reflex z tyłu przy samej podłodze. Niby taki mały i niewidoczny a kopie :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jakoś mi się wydawało że w A5 spendor zrezygnował z fllow port na rzecz obudowy zamkniętej...

coś mi się pochrzaniło z SA... niestety z A5 do czynienia nie miałem - jak z resztą serii A i innych "malutkich" spendorów

Przerabiałem S9e, S8e, 1/2e 2/3e i S6e i w tych ostatnich bas był sam w sobie doskonale zestrojony - ale do granic piekieł nie zaglądał... nie był za głęboki - ale należy pamiętać że to malutka kolumna do małych pomieszczeń - bardziej bym ją przyrównał do jakiegoś małego monitorka "osadzonego" w obudowie kolumny podłogowej

A5 jak i ich poprzednik S5e też duże nie są - tożsamym będzie zachowany charakter basu - być może masz całkiem duży pokój - a dobra kontrola basu A5, brak efektu "bas refleksu" plus duży pokój może z granitami dawać efekt o jakim piszesz powyżej

Dla mnie w dużych podłogówkach spendora postawienie ich na granitach dawało znaczącą poprawę

 

Broy - przyganiał kocioł garnkowi (hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgodzę się w zupełności. Ja ze swoimi Spendorami już ponad 2 miesiące wędruje po pokoju ..."

 

 

Żadnych granitów, ani kolców ... sprawdzałem. Po prostu solidne standy metalowe wystarczą z "podstawą nośną" mniejszą od podstawy prostopadłościanu kolumny (przepraszam za żargon). To dotyczy monitorów oczywiście.

 

Koniecznie - dłuższe kable głośnikowe, żeby mieć swobodne pole do manewrów, wędrówek i szukać cierpliwie. U mnie ok. 85cm od ściany, ale tu dochodzą jeszcze warunki akustyczno-meblowe - u każdego będzie inaczej.

 

Dobrą stroną wędrowania jest to, że jeśli zmienimy kable i sprzęt np. zagra ładniej ale za ostro - przesuwamy Spendorki do przodu ...i już ostro nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie monitorów jest trudniejsze niż podłogówek to fakt - do monitorów nie używałem granitów

jedynie solidne podstawki z kolcami - choć tutaj zdania są podzielone - niektórzy uważają że wystarczą lekkie podstawki np z drewna inni że ciężkie metalowe a jeszcze inni że metalowe żebrowane pochylone pod kątem...

Do podłogówek - tych większych polecam granity... ale w sumie to też zależy gdzie i z czym to gra... bo jak komuś spendory grają ostro... to muszę przyznać że to nie zły wyczyn... aby tak źle je zestawić... a granity w tym przypadku pogłębią tylko efekt "ostrości"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Spendory A5 stoją tylko na samych kolcach, bez podkładek pod kolce ani tym bardziej bez granitu. Uważam że granit zabija trochę dolne pasmo i niepotrzebnie wzbudza górne rejestry które w Spendorach bez granitu są rewelacyjne.

 

Wszystko prawda to co piszecie, delikatne wysunięcie kolumn w stronę słuchacza wygładza górę (przetestowane i sprawdzone).

 

Dodam jeszcze że bardzo ważny jest kąt dogięcia i odległości od ściany. U mnie Spendory najlepiej grają skierowane prosto na słuchacza i najlepiej aby były oddalone od tylnej i bocznej ściany w proporcji 1:1,5.

 

Co do szerokości rozstawienia to preferuję szerokie rozstawienie. Na pewno w różnych pomieszczeniach będzie to wyglądało inaczej ale u mnie odległość kolumn od siebie to 3m a od słuchacza 3,5m.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed Spendorami SP 2/3 miałem Harbethy HL p3es2 . Ustawiałem je półtora roku . Spendory zagrały od razu ( może trafiłem w ustawienie ? ). Teraz przestawiam je czasami

tak dla sportu 2-3 cm . Zawsze gra trochę inaczej . A podstawki mam ciągle drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie mam to samo co broy - bardzo łatwo ustawiało mi się spendory (zwłaszcza podłogówki) ciut gorzej z monitorami

 

kardas - co do granitów - to tak jak pisałem powyżej modele S6e czy s5e (obecnie A5) to małe podłogówki - małe głośniki, małe skrzynki, nie za duży bas doskonale kontrolowany już przez same głośniki plus flow port - brak efektu bas refleksu i do tego w twym przypadku elektronika która doskonale kontroluje bas - czyli naim - tu granity mogą nie pomóc nie potrzebna jest już "kontra" w tym zakresie...więc raczej bym nie generalizował...

Inaczej sprawa ma się z większymi spendorami jak S9e czy S8e - duże głośniki, duże skrzynki, duży głęboki pełno pasmowy bas ! - granit pomaga jak najbardziej... bas się robił bardziej punktowy, lepiej kontrolowany scena bardziej precyzyjna, lepsza lokalizacja źródeł etc... zdecydowanie na plus z granitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie mam to samo co broy - bardzo łatwo ustawiało mi się spendory (zwłaszcza podłogówki) ciut gorzej z monitorami

 

kardas - co do granitów - to tak jak pisałem powyżej modele S6e czy s5e (obecnie A5) to małe podłogówki - małe głośniki, małe skrzynki, nie za duży bas doskonale kontrolowany już przez same głośniki plus flow port - brak efektu bas refleksu i do tego w twym przypadku elektronika która doskonale kontroluje bas - czyli naim - tu granity mogą nie pomóc nie potrzebna jest już "kontra" w tym zakresie...więc raczej bym nie generalizował...

Inaczej sprawa ma się z większymi spendorami jak S9e czy S8e - duże głośniki, duże skrzynki, duży głęboki pełno pasmowy bas ! - granit pomaga jak najbardziej... bas się robił bardziej punktowy, lepiej kontrolowany scena bardziej precyzyjna, lepsza lokalizacja źródeł etc... zdecydowanie na plus z granitem

 

Jasne, masz rację A5 to mała podłogówka, ale basu to akurat nie ma mało. Odsłuch robiłem w salonie który miał jakieś 35m2 i nawet w takim pomieszczeniu dały sobie radę, a testowałem też znacznie większe podłogówki które wcale więcej basu nie miały. Mam 18m2 i przy nieodpowiednim ustawieniu A5 czasem potrafi troszeczkę zabuczeć. Po postawieniu na granicie bas staje się bardziej kontrolowany, nic nie buczy, ale co z tego jak dźwięk jest suchy, szorstki i niepotrzebnie zostają wyostrzone górne rejestry. Dlatego wolę pierwszą konfigurację z trochę głębszym basem. Mogę się oczywiście mylić ale uważam że granit Spendorom nie służy może z uwagi na specyficzny bas reflex umieszczony przy podłodze? Nie wiem jak jest z A9/S9E bo ich nie słuchałem ale z A6 jest bardzo podobnie także granit im szkodzi ale powtarzam to są tylko moje odczucia.

Co do Naima to oczywiscie kontrola basu jest bardzo dobra ale to nie znaczy że jest go mało. Ja raczej mam wrażenie że w Naimie bas jest dosyć głęboki ale krótki, urywa się szybko tak jakby się miało wrażenie jakby do końca nie wybrzmiewał. Po pierwszym odsłuchu podchodziłem do Naima bardzo sceptycznie ale teraz nie wyobrażam sobie innej elektroniki do Spendorów. Część z moich znajomych ma swoje zestawy stereo ukierunkowane w stronę zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Człowiek wchodzi i słyszy bardzo detaliczne zestawienie lub duże basisko. Przez pierwsze pół godziny jest OK ale później człowiek stwierdza że na dłuższą metę to albo góra kuje w uszy lub bas dudni i porusza wszystko w pokoju i wychodzi z bólem głowy. Spendor to najbardziej neutralna kolumna jaką znam, bardzo przyjemna w odbiorze na długie godziny słuchania. Uważam że absolutnie nie efektowna ale efektywna. Po prostu człowiek włącza sprzęt i siedzi do rana :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - bo ja grałem kilka lat na 2/3 postawionych tak na oko....Teraz też postawiłem na oko shl5 i też już dwa lata gram....Widocznie nie dorosłem jeszcze do wędrówek ludów z głośnikami po pokoju ;-)

 

 

To znaczy, ze pokój ma dobrą akustykę, należy się tylko cieszyć.

 

 

Co do "ostrości" to raczej przenośnia - konkretniej chyba chodzi o przejaskrawioną twardość. Blisko ściany głośniki zagrają bardzo wyraziście, wszystko będzie przepięknie poukładane, bas mocny i zwarty. No ale z czasem możemy dojść do wniosku, że to gra bardzo technicznie i wbrew pozorom mało realistycznie. Dlatego przesuwamy bliżej siebie - dźwięk jest mniej konturowy, ale bardziej swobodny, muzykalny ... zwłaszcza wieczorami, obcowanie z muzyką jest przyjemniejsze.

 

Wrażliwość to dobra cecha Spendorów - nowe ustawienie zmienia charakter całego systemu, nie trzeba wymieniać klocków, żeby mieć coś "nowego." Są "koneserzy", którzy ustawiają głośniki inaczej do każdej płyty, no ale to sport nie dla mnie. Można ustawić raz a dobrze.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć temat wygrzewania Spendorów. Wiem że niektórzy w to całkowicie nie wierzą a inni uważają że wygrzewanie ma bardzo duże znaczenie. Nie piszcie proszę o przyzwyczajeniu się do konkretnego systemu (dźwięku) bo kiedy czytam wątki o wygrzewaniu to zaraz ktoś piszę o właśnie o przyzwyczajeniu ucha.

Znam opinie że niektórym Spendory wygrzewały się pół roku i dopiero po tym czasie odczuwali pełnie satysfakcji. Jakie jest wasze doświadczenie w tej kwestii?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Spendory grały inaczej - jakoś mlecznie, no ale to było 9 lat temu, mam prawo już dokładnie nie pamiętać, tym bardziej, że byłem wtedy początkującym stereofilem.

 

Spendory - to przede wszystkim referencyjna diagnoza systemu - jak na dłoni podają dokładnie to, co się im podłącza.

 

Oczywiście rozumiem fenomen "dogrzewania" - trochę nie dowierzam, kiedy słyszę, że ktoś pisze tylko o przyzwyczajeniu .

Sprzęt niedogrzany gra o klasę niżej - według mnie przede wszystkim dotyczy to kondensatorów, przetworników w źródle.

 

No, ale o tym już pisaliśmy...

 

 

 

 

 

Chciałbym poruszyć temat wygrzewania Spendorów. Wiem że niektórzy w to całkowicie nie wierzą a inni uważają że wygrzewanie ma bardzo duże znaczenie. Nie piszcie proszę o przyzwyczajeniu się do konkretnego systemu (dźwięku) bo kiedy czytam wątki o wygrzewaniu to zaraz ktoś piszę o właśnie o przyzwyczajeniu ucha.

Znam opinie że niektórym Spendory wygrzewały się pół roku i dopiero po tym czasie odczuwali pełnie satysfakcji. Jakie jest wasze doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczniuteńkie spendoreczki, baraneczki ....:)

 

 

Nie wiem co ci doradzić czy lepiej drewno czy metal - nie mam w tej materii doświadczenia - jedno natomiast wiem - nie powinny to być zbyt masywne i ciężkie podstawki

Jak widzisz na zdjęciach - na drewnie też można "grać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Spendory grały inaczej - jakoś mlecznie, no ale to było 9 lat temu, mam prawo już dokładnie nie pamiętać, tym bardziej, że byłem wtedy początkującym stereofilem.

 

Spendory - to przede wszystkim referencyjna diagnoza systemu - jak na dłoni podają dokładnie to, co się im podłącza.

 

Oczywiście rozumiem fenomen "dogrzewania" - trochę nie dowierzam, kiedy słyszę, że ktoś pisze tylko o przyzwyczajeniu .

Sprzęt niedogrzany gra o klasę niżej - według mnie przede wszystkim dotyczy to kondensatorów, przetworników w źródle.

 

No, ale o tym już pisaliśmy...

 

Ja największą zmianę odczułem po pierwszym tygodniu na prawdę intensywnego grania. Później to już większych zmian nie było, no może delikatne i bardzo rozciągnięte w czasie. Uważam że wygrzewanie ma znaczenie ale rzecz jasna nie tak duże żeby diametralnie zmienic szkołę i kulturę grania. Na pewno po dwóch miesiącach mogę powiedzieć że w moim przypadku góra delikatnie została wygładzona i Spendory nabrały większego rozmachu w dolnych rejestrach.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników Spendorów,

 

poszukuję +/- 8 letnich SP2/3.

 

Czy ktoś z Was nierozważyłby jakieś małej zmiany w systemie ? ;-)

 

Jest teraz, na rynku troche kolumienek Spendora ..

 

od zgrabnej i uroczej S5e przez 7.1 ; S8e ; S9 po SP100 ; BC1 , widziałem także nie dawno 9.1..

 

jeśli byłby ktoś skłonny odsprzedać SP2/3 (tylko w kolorze naturalnej wiśni) to bardzo proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich <br />

Ja ponownie zwracam się w stronę Spendorów do tej pory nie udało mi się mieć ich w swoim systemie. <br />

Rozważam Spendor  S8e bo mam okazję ajurat takie kupić. <br />

Zapytam inaczej jakie Spendory brać pod uwagę pod kątem lampki na EL34, mój wzmacniacz lubi raczej 8 omowe konstukcje stąd pytanie do was które brać pod uwagę. Myślałem o A6 ale one lubią raczej większą moc a podobno S8e są łatwiejsze w napędzeniu, co możecie polecić ?<br />

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Spendorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam konstrrukcje A5 z Naimem XS i nieźle się sprawuje w 18m2. Pełnię szczęscia osiągnąłem po 1,5 roku grania. Po tym czasie sprzęt się dotarł i wygrzał. Teraz nawet już nie spojrzę na inne kolumny bo ciężko mi sobie wyobrazić rozstanie ze Spendorem. Jeli chodzi o A6 to jest to praktycznie to samo co A5. Mimo różnicy w budowie ja w trakcie odsłuchów nie zauważyłem więszych różnic dźwiękowych. Jak duże masz pomieszczenie że szukasz S8e ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, w związku z tym, że zakupiłem kilka tygodni temu staruszki SP100 dołaczam do klubu ;)

 

obecnie źródło to Garrard 301 z ramieniem SME3012, do tego amplifikacja Shindo (Aurieges i Montille), okablowanie Shindo i Auditorium23

ale w ostatnich tygodniach słuchałem SP100 również z integrą Darka Kuleszy jak również z dwoma vintege'owymi wzmakami Kenwood z lat 70tych

za każdym razem było miodnie, aczkolwiek z tranzystorem i mocnym tranzystorem SP100 były oczywiście lepiej kontrolowane, z Shindo (15 watt lampa) są podbarwienia (słodkie jakże) średnicy, co ciekawe do pewnego czasu myślałem, że to mi psikusa akustyka pokoju daje a to jednak specyfika Shindo chyba, nie słuchałem ich z inną lampką

 

standy - na zamówienie w Ostoji, z małym moim pomysłem - u góry są otwory gdzie wstawiam podkładki Soundcare, wystające 3-4mm pond krawędź standu, wiec kolumna de facto stoi na podkładce Soundcare

 

z jakimi wzmakami i okablowaniem Spendory wam najlepiej grają, szczególnie pytam użytkowników dużych monitorów Spendora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie tylko lebena brakuje...

A tak poważnie pogratulować systemu

Z kabli spróbuj coś ze srebra - spendory kochają takie kable zwłaszcza z lampą

Z wzmacniaczy są 2 bezwzględni faworyci - leben (każdy) lavardin (każdy)

i cała inna długa lista: electrocompanient, LFD, wzmacniacze lampowe, dla wielu naim-y i... wiele wiele innych - kurnia łatwiej byłoby mi wymienić wzmacniacze z którymi spenodry nie grają - one dużo potrafią wybaczyć nawet słabej elektronice- ale za tą z klasą pięknie się odwdzięczą

Edytowane przez Adamo D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany.

 

1.Ostatnio postanowiłem wypróbować SP 2/3 z Krell'em KST -100, nikt nie kojarzy razem tych szkół. Zasugerowałem się tym, że Krellowi blisko do Sugdena (a raczej na odwrót - bo Krell by się obraził tak sformułowanym porównaniem )

No i jest fajnie - tak jak założyłem. Akustykę poprawiłem w pokoju, ale mimo wszystko w tym miejscu wszystkie wzmacniacze trochę jakby tracą moc. System Naim 5i wręcz wypadł prowizorycznie i słabowicie.

2. Poprowadziłem sobie osobny przewód do hifi plus dodatkowy bezpiecznik. Bardzo dobrze to wszystkiemu zrobiło i choć to nie dodało wykopu końcówce -wszystko inne rewelacja. Jeśli ktoś ma starą instalację, trzeba koniecznie zrobić to, co ja. Za c.a. 200PLN - system zaczyna grać i nikt nie powie, że Spendory grają za ciemno lub że gubią szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwalam sobie wkleić link do opisu kolumn Spendor A5. Moim zdaniem, są naprawdę niezłe!

Zainteresowanych zapraszam do lektury :)

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/06/kolumny-spendor-a5.html

post-17176-0-96978600-1340981550_thumb.jpg

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo sam posiadam :) Grają z Naimem XS. Nie myślę już o żadnych rozbudowach i zmianach, to połączenie na lata :) Chociaż po ponad 1,5 roku grania nie zgodziłbym się z pewnymi tezami z testu ale raczej to tylko detale.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Po dość długim okresie odsłuchu Spendor S1 i audiolaba 8000s oraz porównaniach z innym kolumnami i moim wzmacniaczem, doszedłem do wniosku, że czas na małe zmiany kolumn.

Moje pomieszczenie jest jednak trochę duże dla S1. Małe składy brzmią cudownie i pięknie natomiast przy rocku i większych składach brakuje wypełnienia i basu. O dziwo chill out i muzyka elektroniczna wypada b.dobrze.

S1 potrafią mnie niekiedy pozytywnie zaskoczyć.

 

Mam do wyboru:

- Spendor S5e - bardzo mi się podobają wizualnie no i Spendor, ale z basem może być kiepsko w 22m2, a odsłuchu nie mam możliwości (małe głośniczki :)))) - Cena 2500 - 3000zł

Miał ktoś z was okazje porównać s1 i S5e?

- Proac studio 125 - muszę umówić się na odsłuch bo z audiolabem to chyba dobre zestawienie, ale trochę ich jakość komponentów mnie zniechęca. Cena 2500 - 3000zł

- Minas Anor - spóźniłem się z zakupem używek bo była okazja. Cena 4500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.