Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

melduję się w klubie z nowymi A4 ;-) - ostatecznie wygrały pojedynek z Harbeth.

 

Dźwiękowo i wizualnie jestem bardzo zadowolony, a kolumny jeszcze na etapie "wygrzewania".

 

A z jakimi Harbeth wygrały A4?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję się w klubie z nowymi A4 ;-) - ostatecznie wygrały pojedynek z Harbeth.

Gratulacje sojer2005! Zdaje się to ten sam zestaw głośników co w moich A6R tyle tylko że obudowa mniejsza (przez co kosz nisko-średniotonowego został ścięty), no i BR w A4 klasyczny. Ciekawe jak wypadło by porównanie

 

pozdrawiam,

 

ps. jesteś kolejna znaną mi osoba która wybrała coś z serii A od Spendora kosztem Harbetha - ciekawe - oczywiście nic Harbethowi nie ujmując bo imho to dwie wybitne marki które mocno wpisują się w estetykę dźwięku którą lubie

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi Harbeth wygrały A4?

 

Porównywałem bezpośrednio z Harbeth Compact 7. Wybrałem Spendora także ze względu a rewelacyjny stosunek ceny / jakości. A kolumny mają bardzo fajną średnicę, szczegółowość i są dość dynamiczne jak na swoje rozmiary - nie są to duże jednostki.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio z Harbeth Compact 7. Wybrałem Spendora także ze względu a rewelacyjny stosunek ceny / jakości. A kolumny mają bardzo fajną średnicę, szczegółowość i są dość dynamiczne jak na swoje rozmiary - nie są to duże jednostki.

 

A granite tych podłogówek spendora to też szkoła harbeth/spendor classic czy już zupełnie inaczej? Jak byś opisał różnicę grania tych a4 w porówaniniu do Hatbeth compact 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A granite tych podłogówek spendora to też szkoła harbeth/spendor classic czy już zupełnie inaczej? Jak byś opisał różnicę grania tych a4 w porówaniniu do Hatbeth compact 7?

 

Bardziej dynamiczne, ekspresyjne w porównianiu do Harbeth. Spendor classic nie jest mi zupełnie znany.

Więcej radości w słuchaniu muzyki dały mi te A4.

A4rozmiarowo są nieduże , a naprawdę ładnie wypełniają mój salon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A6. Sprzedałem i żałowałem. Bez spendora nie mogłem już słuchać ulubionej muzy. Przewaliłem trochę duńczyków - dynki, systemy audio i wróciłem do spendora. Obecnie S8e. Bartik ma ten sam model. A4 to nowy pomysł tej firmy. Jest recenzja na High Fidelity. Generalnie kocham barwę instrumentów jaką kreują te głośniki. Zawsze będę zachęcał każdego do odsłuchu kolumn tej firmy. Pozdrawiam wszystkich miłośników spendora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym klubie czy polskiej prasie w zasadzie nie ma nic o nowej serii Classic ? Takie dobre czy takie słabe ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym klubie czy polskiej prasie w zasadzie nie ma nic o nowej serii Classic ? Takie dobre czy takie słabe ?

 

Słyszałem od Spendor ' mana że nowa seria D jest znakomita - ma przepięknie zszyte całe pasmo . Kolega ma 8 i pieknie grają z Electrocompanietem.

 

Spendory nie muszą się w ogóle reklamować, na Wyspach obok ProAc i Monitor Audio oraz Kefów to dalej ulubiona marka Anglików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie, wcześniej nie zagłębialem się i myślałem że na stronie jest cały czas ta sama seria od pojawienia się sp100r2. Sam mam S100 i muszę się wybrać kiedyś posłuchać choć by sp100r2, a może już też nowych nawet. Oczywiście i niestety tylko posłuchać. Ale i tak jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem S100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy macie jakieś doświadczenie z podstawkami pod kolumny z granitu ?Moje S8E są trochę niskie ,głośnik jest dużo niżej niż moje uszy jak siedzę na fotelu to po pierwsze. 5cm granitu lub 8cm zawsze wyżej.

A po drugie to ponoć wpływają granity na konturowość basu???A może wpływ będzie negatywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy macie jakieś doświadczenie z podstawkami pod kolumny z granitu ?Moje S8E są trochę niskie ,głośnik jest dużo niżej niż moje uszy jak siedzę na fotelu to po pierwsze. 5cm granitu lub 8cm zawsze wyżej.

A po drugie to ponoć wpływają granity na konturowość basu???A może wpływ będzie negatywny?

 

Pytanie ile masz niżej niż Twoje uszy?

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartik. U Ciebie jest wszystko o.k. Nie poprawiaj projektu, bo co by musiał zrobić posiadacz A3, A4, A5, S5e? Podstawić 25cm ytonga? ;-)

 

Ale jak to Cię uwiera, to wkręć tylne nóżki lub wykręć lekko przednie. Kolumny odchylone będą.

Edytowane przez Paolo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy macie jakieś doświadczenie z podstawkami pod kolumny z granitu ?Moje S8E są trochę niskie ,głośnik jest dużo niżej niż moje uszy jak siedzę na fotelu to po pierwsze. 5cm granitu lub 8cm zawsze wyżej.

A po drugie to ponoć wpływają granity na konturowość basu???A może wpływ będzie negatywny?

 

Je ze swojej strony mogę bardzo polecić podstawki Soundcare Superspikes. Do A5 pasują jak dedykowane, więc i do S8E powinny. Dodają kolumnie parę cm wzrostu, ale co ważniejsze pozytywnie wpływają na muzykę. Na standardowych kolcach mocno dokuczały mi sybilanty, teraz problem znikł. Dodatkowo wszystko podawane jest z większym spokojem, zero agresji, pełen relaks. Jeśli chodzi o granity to na pewno jest krok w dobrą stronę, dużo nie kosztują a dają kolumnie solidną podstawę, separując od podłogi. Myślę jednak, że max 5 cm granitu, 8 cm może być przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartik. U Ciebie jest wszystko o.k. Nie poprawiaj projektu, bo co by musiał zrobić posiadacz A4, A5, S5e? Podstawić 25cm ytonga? ;-)

 

Ale jak to Cię uwiera, to wkręć tylne nóżki lub wykręć lekko przednie. Kolumny lekko odchylone będą.

 

Dokładnie możesz je lekko pochylić, posłuchaj ich tak kilka dni i sam zdecydujesz czy Ci odpowiada. Z granitami też można, tematy były wałkowane. Im stabilniej stoją tym bardziej dół powinien być szybszy, wyrazniejszy przez co może się wydawać że jest go mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie dociążenie basu i jego konturowość,zwartość oczywiście nie twierdzę ,że granity to uczynią, ale może?

 

Konturowość i zwartość jak najbardziej powinna się poprawić, a co masz dokładnie na myśli pisząc dociążenie? Dla mnie dolne pasmo które jest boomy jest złym. Ma być głęboki, wyraźny, szybki na tyle ile wymaga dany repertuar. Większość kolumn ma z tym problem i jest boom, nie wiadomo co zrobiło to boom czy to bęben czy może coś innego. Mam S100 i dziwięk bębna z 13 cali powoduje usmiech i gęsią skórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.