Jump to content
zwisu123

Spendor Club

Recommended Posts

Cześć. Funkcję HT bypass ma Hegel H100 i każdy model wyżej (H80 też ale po przepięciu zworki wewnątrz jak pamiętam). Niesety nie wiem jak on się zgra ze Spendorami  - osobiście jestem ciekaw i chętnie bym takiej konfiguracji posłuchał - H100 jest w dyspozycji w okolicy Bydgoszczy /Torunia  . Po przeczytaniu testu spodobały mi się S8e.

W dniu 27.02.2019 o 11:42, jacmos napisał:

Cześć. Funkcję HT bypass ma Hegel H100 i każdy model wyżej (H80 też ale po przepięciu zworki wewnątrz jak pamiętam).

Hej, dzięki.

A co sądzicie o połączeniu Spendor (nowych serii) ze elektroniką Yamahy, mam tu na myśli względnie nową linie A-S2100 (ponoć bardzo dobry wzmacniacz). Czy koś miał okazję tego posłuchać?

Witam.chcialem zapytać czy ktoś z  was  spotkał się z modelem ST STATMEN  CARBON?????

Witam. Też jestem użytkownikiem SP2/3. Gra to u mnie z Romulusem V3. Powinienem bardziej powiedzieć, grało. Najpierw w romulusie po 20 latach opaliły się rezystory.  Po wymianie , próbując dopasować ich wartość ,( czy miało to z tym związek czy nie , tego nie wiem) dosyć, że przestał grać wysokotonowy w spendorach. No i teraz, czy ktoś już wymieniał u siebie tweetery. Do kupienia są D2010/851300 moje mają 85134. Spendor nie odpowiada a Scan Speak nabrał wody w usta. No i tyle.

Posted (edited)
5 godzin temu, j1arek napisał:

moje mają 85134

Jaki jest rok prod. kolumn? Wrzuć zdjęcie naklejki z tego głośnika.

Edited by jbmar

Kupiłem je w 1997. Już mam pełną wiedzę jeżeli chodzi o stanowisko producenta głośników i kolumn. Nikt nie puści pary z ust. Spendor przez przedstawiciela poinformował mnie że może sprzedać za 740 plus koszty przesyłki, ale nie będzie wyglądał jak mój (czarna gąbka z napisem spendor) a w skrócie tak jak na półce w sklepach. Więc za tyle to kupię w sklepie parę i na płytę zostanie.

SP.jpg

Przy okazji, ma ktoś może dostęp do schematu Romulusa v3

On 2/28/2019 at 5:24 PM, Ronaldo9 said:

Witam.chcialem zapytać czy ktoś z  was  spotkał się z modelem ST STATMEN  CARBON?????

Nikt w klubie spendor nie wie nic o modelu STATMENT????????poważnie???Nikt nic????

Czy po wygrzaniu kolumny spendora zyskują więcej basu?

.

.

Zdecydowanie, jak każde kolumny. Dźwięk nabiera kultury i kontroli w tym kontroli na basie. Oczywiście na tyle na ile pozwalają parametry wzmacniacza.

BAT VK300xSE, Pioneer N70A, Bluesound node 2i, Spendor a5. Na sprzedaż Black Dragon

Wyczytałem, że spendory mają problem z cichym graniem. Stają się wtedy płaskie. Potwierdzacie? 

Ello.jakie kable głośnikowe polecacie do spendor?????

15 godzin temu, hasos napisał:

Wyczytałem, że spendory mają problem z cichym graniem. Stają się wtedy płaskie. Potwierdzacie? 

moje 3/1r2 z Naim wręcz przeciwnie. właśnie od dołu grają z pełnym zaangażowaniem a przy głośniejszym graniu dostają zadyszki. 

Posted (edited)

To było w recenzji A3, więc może to tylko ich specyfika. 

Edited by hasos

58 minut temu, hasos napisał:

To było w recenzji A3, więc może to tylko ich specyfika. 

Moje bliźniacze A2 grają znakomicie "po cichu". Wszystko zależy pewnie tez od konfiguracji, kubatury i akustyki pomieszczenia.

O, a2 też biorę pod uwagę. Z czym u ciebie grają? 

23 minuty temu, hasos napisał:

O, a2 też biorę pod uwagę. Z czym u ciebie grają? 

Grają z Naim Xs2, Naim cd5si i Regą Planar 2. Pomieszczenie 12m2. Głównie jazz i klasyka.

Czyli brytyjsko na maksa. Musi być miło :)

2 godziny temu, hasos napisał:

Czyli brytyjsko na maksa. Musi być miło 🙂

Tak. To bardzo poukładane homogeniczne brzmienie. Oparte na szczegółowej ciepłej średnicy, zadziwiająco mocnym basie jak na takie maleństwa, wysokie w tle akompaniują. Do tego metrażu i mojej muzyki, nic więcej już nie szukam. Wiadomo, nie są to kolumny do wszystkiego ale małe składy, wokale, jazz, klasyka to są według mnie, wybitne.

Słuchałem ich też z Haiku Audio Origami na EL34. Średnica była jeszcze bardziej gęsta i ciepła ( nie mylić  z zamuleniem ), bas nisko schodził ale był bardziej zaokrąglony niż z Naimem.

A jak z mocą Haiku? Wystarczyło? Ja się zastanawiam nad Origami 6550,

Jak na twoim zestawie gra np. taka Metallica czy Depeche Mode? 

Bez problemu. A2 nie są trudne. A o 6550 to już na pewno nie masz się co martwić.

Depeche Mode jest świetnie 🙂

Co do cięższej muzyki. Oczywiście można posłuchać, tragedii nie ma. O wiele lepiej niż w poprzednich Dynaudio X14 jakie miałem w tym metrażu ale gorzej niż z JBL Studio 580. Nie ma na basie tego kopniaka 🙂 Do rock and heavy szukałbym innych kolumn.

A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony  ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.

Dzięki. Posłucham i zobaczymy. Akurat A2 posłucham niestety z nie z Haiku, ale Lebenem i LAR, ale jakiś pogląd będzie. 

Witam,

Gram na SP1/2, które napędza Leben 300F. Zarówno wzmacniacz i kolumny są nowe - mają 20h grania. Przed zakupem grałem na SP1/2R2, jednak finałowowo kupiłem 1/2 bo nowszy model i prawdopodobnie lepszy - nie słuchałem przed kupnem.

Teraz wszystko podłączyłem i wydaje mi się, iż 1/2 mają mniej basu od 1/2R2. Zastanawiam się, czy jeszcze musi się wszystko ułożyć, czy porostu TTTM. Czy ktoś gra może na SP1/2 w tym nowszym wydaniu?

Jak to u Was działa?

7 godzin temu, Łukasz napisał:

A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony  ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.

Czemu więc zmieniłeś na A2?

59 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Czemu więc zmieniłeś na A2?

Nie zmieniałem. A2 były moim pierwszym wyborem. A5 dostałem ze sklepu na czas oczekiwania na zamówione kolumny. Na codzień nie słucham jednak rocka i A2 bardziej mi podeszły. Mały metraż też robi swoje. Ale generalnie to bardzo podobne w charakterze kolumny.