Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2021 o 01:12, gerec12 napisał:

Witam i gratuluję.

To Spendor 7.1 ?

Jak można opisać ich przekaz ?

Tak to SP7/1, które w obecnej konfiguracji grają bardzo dobrze, ale słyszałem na co je stać, kiedy podepnie się do nich dobrą lampę.

Dźwięk tych kolumn na pewno jest wybitnie przejrzysty i dokładny. Średnica jest wyborna i ma w sobie tyle szczegółów i informacji, że spokojnie można ją uznać za wzorcową. Do tego niczym nie podbarwiony kulturalnie nadążąjący i angażujący bas. Góra nie jest jakaś wybitna i choć lekko wyłagodzona to pozostaje finezyjnie podana i nie gubi szczegółów.

Akurat w przypadku recenzji tych kolumn zgadzam się ze wszystkim co napisano ?

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2951-spendor-sp-7-1.html

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tal napisał:

Tak to SP7/1, które w obecnej konfiguracji grają bardzo dobrze, ale słyszałem na co je stać, kiedy podepnie się do nich dobrą lampę.

Dźwięk tych kolumn na pewno jest wybitnie przejrzysty i dokładny. Średnica jest wyborna i ma w sobie tyle szczegółów i informacji, że spokojnie można ją uznać za wzorcową. Do tego niczym nie podbarwiony kulturalnie nadążąjący i angażujący bas. Góra nie jest jakaś wybitna i choć lekko wyłagodzona to pozostaje finezyjnie podana i nie gubi szczegółów.

Akurat w przypadku recenzji tych kolumn zgadzam się ze wszystkim co napisano ?

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2951-spendor-sp-7-1.html

Dziękuję za informację.

Z opisu i własnego ( małego ) doświadczenia wynika że większość kolumn tej firmy do ok. 10000 zł. przedstawia dźwięk bardzo podobnie.

Obecnie używam Spendor A5R, ale mam w planach inne , szczególnie dwa modele. Pierwsze to Klipsch Heresy III a jak się nie sprawdzą to Spendor D7.2 . Niestety te drugie to już spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.

Jestem posiadaczem, Spendor A5, podłączone z Hegel Rost. Jednak chyba są za bardzo wymagające prądowo bo hegel nie może sobie z nimi w pełni poradzić. Ktoś może słucha ich z heglem? Chyba będę musiał je sprzedać a szkoda mi bardzo bo są w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

słuchałem kiedyś A5 z H100 -pełne energii , radości granie.. Wybrałem jednak wtedy inne kolumny ze względu na gabaryty. Ostatnio zmieniłem Hegla na Electrocompaniet ECI5mkII i to dopiero gra.. Polecam raczej zmianę wzmaka jeśli kolumny Tobie odpowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacmos napisał:

Witaj 

słuchałem kiedyś A5 z H100 -pełne energii , radości granie.. Wybrałem jednak wtedy inne kolumny ze względu na gabaryty. Ostatnio zmieniłem Hegla na Electrocompaniet ECI5mkII i to dopiero gra.. Polecam raczej zmianę wzmaka jeśli kolumny Tobie odpowiadają

Dziękuję za odpowiedź. Już gra z Monitor Audio Silwer 300 i jest bajka co najważniejsze pasuje mi to i żonie a więc spendorki w idealnym stanie czekają na nowego nabywcą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, Hegel Rost w pełni nie mógł ich napędzić są wymagające prądowo w porównaniu do MA. Brakowało tego powietrza i mocy. Szkoda bo to bardzo dobre głośniki. Jak na ich rozmiary budują ogromną scenę i super stereofonie. Są super ale nie do hegla rosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jacmos napisał:

 można inaczej, dla mnie lepiej.

Właśnie dla mnie jest lepiej w tym budżecie. Jestem już w tym wieku, że nie gonię króliczka i nie wydają kroci na sprzęt stereo.  W cenie hegla rosta nie znalazłem nic innego co by mi i żonie odpowiadało. Ale myślałem o zamianie wzmacniacza ale to trudniejsze od wymiany kolumn. Wzmacniacz z przewodami biorę pod pachę i jadę na odsłuch z kolumnami już trochę ciężej. Teraz jest zestaw, który nam odpowiada. A są inne wydatki jak nowa kuchnia, karabinek z osprzętem, telewizor itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej,

dołączam do klubu, ponieważ chciałbym nabyć kolumny spendora. Czytałem wiele pochlebnych testów, w dodatku kolumny urzekają mnie pięknym wykończeniem. Posiadam wzmacniacz heed obelisk mk2 i do tego chciałbym dobrać kolumny. Pomieszczenie jest dość małe dlatego rozważam pomiędzy a5r, a5 i a2. Będę wdzięczny za rady co wybrać. Wiem, że z tych kolumn tylko a2 ma bas refleks. Co ma swoje plusy i minusy...poza tym nie bardzo wiem czym różni się a5 od a5r. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Mam Spendorki A5 w idealnym stanie i w bardzo atrakcyjnej cenie. Bardzo udane kolumny jednak po zmianie wzmacniacza już dałem ciała bo Hegel nie do końca sobie z nimi radzi. Co do bas reflex to mają szczelinę z tyłu w podstawie i jak na tak małe gabaryty mają dużo kontrolowanego basu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadof1 napisał:

Hej,

dołączam do klubu ...... czym różni się a5 od a5r. Pozdrawiam! 

Spendor A5 są z bas reflexem, A5r obudowa zamknięta.

Jednak bas reflex w Spendorze jest szczelinowy nie pompuje tak powietrza jak typowa rura, co nie stwarza problemu z przysunięciem ich bliżej ściany. 

Kolumny jak najbardziej polecam. Jednak jak kolega Tomasz pisze potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza by pokazać na co je stać. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bkeram napisał:

A5 tak, ale nowszy A4 ma już „rurę”.

 

4 godziny temu, mario_64 napisał:

Spendor A5 są z bas reflexem, A5r obudowa zamknięta.

Jednak bas reflex w Spendorze jest szczelinowy nie pompuje tak powietrza jak typowa rura, co nie stwarza problemu z przysunięciem ich bliżej ściany. 

Kolumny jak najbardziej polecam. Jednak jak kolega Tomasz pisze potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza by pokazać na co je stać. 

To które z tych 3 wymienionych modeli są najlepsze Waszym zdaniem? 😉

Teraz, sadof1 napisał:

 

To które z tych 3 wymienionych modeli są najlepsze Waszym zdaniem? 😉

a5, a5r czy a2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 13:00, sadof1 napisał:

Hej,

dołączam do klubu, ponieważ chciałbym nabyć kolumny spendora. Czytałem wiele pochlebnych testów, w dodatku kolumny urzekają mnie pięknym wykończeniem. Posiadam wzmacniacz heed obelisk mk2 i do tego chciałbym dobrać kolumny. Pomieszczenie jest dość małe dlatego rozważam pomiędzy a5r, a5 i a2. Będę wdzięczny za rady co wybrać. Wiem, że z tych kolumn tylko a2 ma bas refleks. Co ma swoje plusy i minusy...poza tym nie bardzo wiem czym różni się a5 od a5r. Pozdrawiam! 

a5r i a5 porównywałem bezpośrednio w salonie. a5 podobały mi się bardziej, grały "soczyściej", barwniej. Zamknięta konstrukcja a5r sprawia chyba że są bardziej wymagające dla elektroniki.

a5 i a2 miałem natomiast już u siebie w domu. W sumie bardzo podobne brzmienie, a5 może troszkę mocniejsze w basie choć a2 niewiele odbiegały od a5 w tym aspekcie. Obie pięknie kolorowe w średnicy. Cudowne, soczyste, pełne granie. Gdybym dalej miał 12m2 to za nic w świecie nie rozstałbym się z a2. Widziałem kilka dni temu moje byłe a2 na OLX. Chyba nie do końca podeszły nowemu właścicielowi ale bardzo szybko zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5r które posiadam są ciekawymi kolumnami ( z zaletami i wadami budowy zamkniętej ) w ich przypadku bez subwoofera się nie obejdzie. Kolumny firmy Spendor ( chyba w większości ) żeby pokazały co potrafią potrzebują dobrego a najlepiej bardzo dobrego jakościowo wzmacniacza. Nie chodzi o mega wydajność ( 30 wat wystarczy ) ale odpowiedniej jakości.

 

Mając małe pomieszczenie polecam zerknąć na kolumny PMC szczególnie te z kanałem linii transmisyjnej. 

Oczywiście Klipsch Heresy III , świetna skuteczność i mogą stać wszędzie, niestety subwoofer też wymagany.

Edytowane przez gerec12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 18:06, Łukasz napisał:

W sumie bardzo podobne brzmienie, a5 może troszkę mocniejsze w basie choć a2 niewiele odbiegały od a5 w tym aspekcie. Obie pięknie kolorowe w średnicy. Cudowne, soczyste, pełne granie.

całkowicie się zgadzam...miałem kilka lat te kolumny.

Jest jakaś magia w tych paczkach, mimo że nie górują w żadnym aspekcie jakoś nad konkurencją to całościowy ich odbiór jest rewelacyjny.  Wiadomo że im lepsza elektronika to więcej mają do pokazania...Trzeba trochę cierpliwości żeby dobrać resztę toru ale gdy się trafi to jest bajka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam hegla h100 połączonego ze spendorami a5. Brzmi to super. Jednak ktoś mi powiedział, że powinienem mieć grubsze kable głośnikowe. Teraz mam qed silver anniversary o grubości 1.5 mm. Zmieniać to, rzeczywiście przy takiej mocy wzmacniacza (120w przy 8ohm) warto mieć coś grubszego?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Serwus,

Znacie Spendor s9? Wie ktoś jaki tam jest wysokotonowy oraz jakie elementy siedzą w zwrotnicy? Ciekaw jestem czy opłaca się wchodzić do klubu z tym modelem czy lepiej szukać czegoś innego od Spendora?

Będę wdzięczny za wpisy i pomoc . 
 

Pozdrawiam Userów ,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

może ktoś już borykał się z tematem. Pacjent to Spendory SP 2/3. Od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że kolumny grają praktycznie bez dołu, bas był jak z głośniczków komputerowych. Dziś podjechałem do forumowicza, który ma identyczne kolumny. Okazało się, że gumowe zawieszenia wooferów w moich Spendorach są sztywne i pracują w minimalnym zakresie, a powinny być miękkie/wręcz plastyczne. Czy można jeszcze coś z tym zrobić? Pytałem na szybko w Ogonie(znawcy znają) i ponoć pozostaje wymiana zawieszeń. Ktoś coś pomoże w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.