Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich wielbicieli Spendora.

Po  s3/5r2  i  A5R   kolejny ( tym razem legendarny model ) zagościł u mnie w domu, czyli Spendor BC1

Średnica i góra są niesamowite i jak twierdzi większość melodyjność jest wspaniała.

Obecnie wymieniłem kable wewnętrzne i złącze kabli głośnikowych, zastanawiam się nad zastosowanie nowych ( lepszych jakościowo podzespołów w zwrotnicy) 

Niestety mam problem z jednym głośnikiem basowym, przy pewnych częstotliwościach zaczyna charczeć, zdobyć oryginał to raczej niemożliwe, szukam specjalisty, który da radę to naprawić.

Szukam do niego dedykowanych podstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerec12 czy to prezent od Mikołaja?

Gratuluję zakupu! Widzę, że ciągle próbujesz 🙂. Przyznam się, że myślałem, że po A5R to już będą Heresy... Skoro zamieniłeś A5R na BC1 to znaczy, że podobają Ci się bardziej(?) Co Cię przekonało? Jak BC1 mają się do A5R? Czy to ta góra przeważyła szalę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, skierniak napisał:

@gerec12 czy to prezent od Mikołaja?

Gratuluję zakupu! Widzę, że ciągle próbujesz 🙂. Przyznam się, że myślałem, że po A5R to już będą Heresy... Skoro zamieniłeś A5R na BC1 to znaczy, że podobają Ci się bardziej(?) Co Cię przekonało? Jak BC1 mają się do A5R? Czy to ta góra przeważyła szalę?

Witam serdecznie ,

Dzięki za gratulacje.

Heresy w końcu miałem okazję przesłuchać kilka miesięcy temu . Zawsze będę każdego na nie namawiać , według mnie to najbardziej uniwersalne kolumny.

Można je ustawić wszędzie , skuteczność sprawia zero ograniczeń względem mocy wzmacniacza.

Minusem jest bas, ale to bolączka większości kolumn.

Jeżeli chodzi o przekaz jest bardzo skierowany na twarz i niestety po ok. godzinie słuchania to zaczyna mnie męczyć z tego powodu muszę szukać dalej.

Jeżeli chodzi o BC1 to zdecydowałem się na nie z kilku powodów:

-  słyszałem ostatnio Spendor Sp2.2 i w porównaniu z kilkoma nowszymi modelami wypadły bardzo dobrze, więc postanowiłem kupić klasykę i jak to wiele osób opisuje kolumny , które ciężko jest przebić w średnicy , oraz to że to typowa konstrukcja BBC stworzona przez założyciela firmy Spendor

Spencer-a Hughes-a

- egzemplarz, który znalazłem wizualnie jest w doskonałym stanie

- zawsze chciałem mieć kolumny bezpośrednio wywodzące się z BBC

BC1 nie zastąpiły A5R ja te wszystkie kolumny mam cały czas.

BC1 nie porównywałem z maleństwami s3/5R2, tylko z A5R.

Główna różnica to że A5R gra głośnikami a BC1 całością , czyli obudowa ma bardzo duży wpływ na prezentację. Wystarczy popukać w obudowę jednych i drugich żeby się przekonać jak ogromna jest różnica .

Słuchając A5R mamy ochotę analizować każdy niuans a w BC1 zapominamy ( ze względu na rodzaj przekazu ) o tym i skupiamy się tylko na muzyce .

A5R są bardziej uniwersalne , nadają się do każdego rodzaju muzyki.

BC1 trochę gorzej sobie z tym radzą , możliwe że to ze względu na bas, ale jak zdobędę dedykowanie podstawki dopiero będę mógł to dokładnie ocenić.

Średnica w BC1 jest świetna a góra przynajmniej bardzo dobra , fortepian to fortepian.

Chciałbym posłuchać kilku a przynajmniej jednego modelu kolumn firmy PMC, ale to jest trudne do wykonania.

Docelowo raczej pozostanę przy firmie Spendor rozważam dwa modele, kontynuację klasycznej linii Spendora  czyli Classic 1/2  lub coś w nowocześniejszym stylu , przekazie czyli Spendor D 7.2

Nie będę mieć problemu żeby je porównać bezpośrednio bo niedaleko mam do salonu, który jest przedstawicielem firmy Spendor.

Oczywiście ceny obu są dosyć wysokie więc nie wcześniej niż za dwa lata bym się na to zdecydował.

Przygoda trwa dalej …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozważania:)

Jak też mam pewien dylemat. Mam wzmacniacz Naim Supernait2 i kolumny Klipsch HeresyIII. Nawet całkiem to się zgrywa, ale jest trochę sucho. Kiedyś ten Naim grał ze Spendor A5. Było całkiem dobrze tylko brakowało mi basu w muzyce rock/metal.

Teraz zastanawiam sie co sprzedać, Naim czy Klispch i co ewentualnie dołożyc to tego co zostanie, żeby było dobrze. Muzyka różna, ale metal musi grac dobrze:)

 W tej chwili gra to na poddaszu ok 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 14:31, KotD napisał:

Ciekawe rozważania:)

Jak też mam pewien dylemat. Mam wzmacniacz Naim Supernait2 i kolumny Klipsch HeresyIII. Nawet całkiem to się zgrywa, ale jest trochę sucho. Kiedyś ten Naim grał ze Spendor A5. Było całkiem dobrze tylko brakowało mi basu w muzyce rock/metal.

Teraz zastanawiam sie co sprzedać, Naim czy Klispch i co ewentualnie dołożyc to tego co zostanie, żeby było dobrze. Muzyka różna, ale metal musi grac dobrze:)

 W tej chwili gra to na poddaszu ok 30m2.

To duże pomieszczenie. Poprzednie kolumny A5 i obecne Heresy są do niego za małe.

Czy pomieszczenie było jakoś adoptowane ?

Jeżeli chodzi o bas to ja mam subwoofer REL T5i który z  Spendorami  s3/5r2   i   A5R   zgrywa się rewelacyjnie, ale z BC1 już nie jest tak łatwo, będzie to wymagać więcej eksperymentów.

Ja bym w tym przypadku zmienił wzmacniacz. Trzeba by poszukać wzmacniacza tranzystorowego w czystej klasie A lub lampy ( z lampami nie mam doświadczenia )

Dzięki takiej zmianie nie będzie tak sucho, ale te kolumny też mają mały wpływ na taki przekaz.

Mam znajomego, który ma Heresy III i taki sam subwoofer jak mój  i też ciężko jest to zgrać, dopóki tego nie usłyszałem to się dziwiłem jak to możliwe, ale tak się dzieje i ciężko ocenić gdzie jest problem. Subwoofer ma kilka potencjometrów ale i tak jest to trudne do zgrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gerec12 napisał:

To duże pomieszczenie. Poprzednie kolumny A5 i obecne Heresy są do niego za małe.

Czy pomieszczenie było jakoś adoptowane ?

Jeżeli chodzi o bas to ja mam subwoofer REL T5i który z  Spendorami  s3/5r2   i   A5R   zgrywa się rewelacyjnie, ale z BC1 już nie jest tak łatwo, będzie to wymagać więcej eksperymentów.

Ja bym w tym przypadku zmienił wzmacniacz. Trzeba by poszukać wzmacniacza tranzystorowego w czystej klasie A lub lampy ( z lampami nie mam doświadczenia )

Dzięki takiej zmianie nie będzie tak sucho, ale te kolumny też mają mały wpływ na taki przekaz.

Mam znajomego, który ma Heresy III i taki sam subwoofer jak mój  i też ciężko jest to zgrać, dopóki tego nie usłyszałem to się dziwiłem jak to możliwe, ale tak się dzieje i ciężko ocenić gdzie jest problem. Subwoofer ma kilka potencjometrów ale i tak jest to trudne do zgrania.

Zmieniłem ustawienie kolumn i poprawiło się wszystko. Nie jest już sucho, pojawił się bas i jest lepsza stereofonia. Klipsche nie są za małe na 30m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam.

Gdyby ktoś miał chęć na Spendora A9 to mam na sprzedaż. HIFI.PL
Postanowiłem sprawdzić kolejnego D7.2.

W sumie to nie wiem czy nie jest to krok wstecz ale potrzeba na to czasu.

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/14/2022 at 9:50 AM, mario_64 said:

Witam.

Gdyby ktoś miał chęć na Spendora A9 to mam na sprzedaż. HIFI.PL
Postanowiłem sprawdzić kolejnego D7.2.

W sumie to nie wiem czy nie jest to krok wstecz ale potrzeba na to czasu.

 

Noo aż sam jestem ciekaw.sporo będzie zależeć od akustyki pomieszczenia ,oraz jego wielkości. Swego czasu miałem model statement kore bardzo miło wspominam.mysle że roznice będą małe  a bas może być lepszy w a9.mysle ze d9 pozamiataly by a9

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Cześć czy znajdę  tutaj  użytkowników Spendor classic 100 ? W najbliższym czasie będę zmieniał kolumny i prawdopodobnie uda mi się załatwić na odsłuch właśnie ten model jestem ciekaw waszych opinii na temat tych kolumn .
U mnie grały Classic SP 1/2 - najpierw z Leben 300F i później Leben CS600X.

Wg mojej opinii 300ka była za słaba na te spendory, bas odzywał się po większym rozkręceniu głośności, ciche słuchanie było bardzo słabe.

Z 600ką było znacznie lepiej. Classic uwypuklone miały górną część pasma, talerze perkusyjne wybrzmiewały zjawiskowo, dół pasma nieco wycofany.

Teraz trochę bark mi tego dźwięku.23b6785267bbed1aab0645578acbd21a.jpg

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2021 o 23:40, gerec12 napisał:

 

Jeżeli chodzi o bas to ja mam subwoofer REL T5i który z  Spendorami  s3/5r2   i   A5R   zgrywa się rewelacyjnie, ale z BC1 już nie jest tak łatwo, będzie to wymagać więcej eksperymentów.

 

Mam rozumiec, ze monitorki Spendor S3/5R2 to dobra opcja na dolozenie Sub'a? Moj pokoj to ok 16m2 i choc lubie bas to jednak sciany i podloga nie pozwalaja mi poszalec. Drugie pytanie to czy Spendor S3/5R2 da mi szanse zapoznac sie z "house sound of Spendor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

 

Dołączam do klubu ze Spendor S6e. Grają u mnie z Sansui Alpha 907. 

Wcześniej miałem Audio Physic Spark, a jeszcze wcześniej B&W 803 matrix.

Spendory mam od wakacji. Pierwsze wrażenie było "ok". Ale że kupiłem je na szybko i żeby mieć coś przyzwoitego to też nie oczekiwałem cudów.

Ale jednak po kilku tygodniach zaczęło mi się ich granie bardzo podobać. Bardzo muzykalne, nic nie ginie, fajna mikrodynamika, świetne wokale. 

 

Bardzo udany zakup w ciemno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

Dołączam ze Spendor Classic 2/3. 

Szukałem czegoś, co zastąpi moje stare Heybrooki, i będzie dobrze grać w średnim polu niestety większość współcześnie produkowanych monitorów, które miałem okazję słuchać gra wyczynowo, takim napiętym mało naturalnym dźwiękiem (subiektywnie). A Spendor mnie ujął od pierwszego odsłuchu. Swoboda, naturalność, brak popisywania się skrajami. To mi pasuje. Obecnie gra z maluchem Heed Elixir, ale szukam alternatywy do 10k (używek)

Poza muzykalną, dużą prezentacją lubię mieć poukładaną scenę w głąb i kontrolowany bas z dobrą barwą, oraz nieprzytępione kolorowe wysokie i nasyconą średnicę. Nie może się gubić ani przy klasyce, ani przy metalu czy chicagowskich freestylowych jazzowych składach.  Muzyki słucham mniej lub bardziej aktywnie po 10 godzin dziennie - w pracy. Ma być muzykalnie, ale z nutką realizmu. Odrzucam z góry lampę - szkoda mi jej przy takim słuchaniu.

Jakie są dobre zestawienia z Classicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Klub Spendora jest turbo aktywny 😉 

Ale do rzeczy-odsłuchuję Unison Research Unico Due. Z pozytywów - barwa, drive, wysterowanie - na plus.Jest fajny, gęsty dźwięk, dużo detalu. Bas się nie wlecze i nie roluje. Piękne wysokie tony i górna średnica. Wszelkie cymbałki, piano, trąbki brzmią świetnie.  Zdecydowanie po wygrzaniu trzeba będzie zmienić lampy w pre na coś barwniejszego. Obecnie nie jest to do końca wzmacniający drut, ale blisko. Oceniam na podstawie nagrań, które słyszałem akustycznie na żywo, mam nagrania w plikach. 

Jeśli ktoś szuka - polecam posłuchać Unison Research. W planach mam jeszcze sprawdzenie ich końcówkę mocy Unico DM .

Edytowane przez Maccoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.10.2022 o 17:01, luckyguliver napisał:

Mam rozumiec, ze monitorki Spendor S3/5R2 to dobra opcja na dolozenie Sub'a? Moj pokoj to ok 16m2 i choc lubie bas to jednak sciany i podloga nie pozwalaja mi poszalec. Drugie pytanie to czy Spendor S3/5R2 da mi szanse zapoznac sie z "house sound of Spendor"?

Do ok, 16m2 Spendor S3/5R2 to ciekawa opcja, ale sądzę że można by się pokusić o jakiś większy model, ale te maleństwa świetnie się sprawdzą i sub będzie bardzo dobrym dodatkiem,

Do takiego pokoju polecam sub o budowie zamkniętej np. taki REL jak mój , lub dwa ( na kanał lewy i prawy)

Pod Podstawki kolumn i pod subwoofer polecam podstawki granitowe to świetnie się sprawdza szczególnie gdy strop lub podłoga jest drewniana.

W przypadku tych kolumn ważna jest moc wzmacniacza minimum 30 wat w czystej klasie A lub dwa razy więcej w innych klasach.

Spendor S3/5R2 ten model oczywiście ukazuje sposób prezentacji kolumn tego producenta , oczywiście w mikro skali ( tak jak wielkość kolumn ) i trochę nowocześniejszy sposób prezentacji niż starsze modele, ale jest to typowe granie Spendora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Z moich rozmów z właścicielem Sugdena wynikało, że ich zalecana marka kolumn to Spendor. Mówił, że jeśli gdzieś się prezentują na wystawach to zawsze na Spendorach. Na moje pytanie o PMC był trochę zdziwiony takim zestawieniem i nie potrafił doradzić, bo tej marki nie zna. 

Tak sobie myślę o zmianach w systemie. Na razie mój typ to PMC TwentyFive 22i ze wzgledu na wysoką efektywność - zalecana moc wzmacniacza już od 10W - ale biorę pod uwagę także Spendora.

I tu pytanie - ktoś próbował serii Classic 2/3 z Sugdenem A21? Czy 25W wystarczy? Niby rekomendowana moc jest właśnie od 25W ale napisać można wszystko... Spendory są bardzo drogie w porównaniu do PMC - naprawdę grają o niemal 2000€ lepiej? Obecność polipropylenu w membranach przypomina mi stare Sonusy.

Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/25/2023 at 1:12 AM, il Dottore said:

Z moich rozmów z właścicielem Sugdena wynikało, że ich zalecana marka kolumn to Spendor. Mówił, że jeśli gdzieś się prezentują na wystawach to zawsze na Spendorach. Na moje pytanie o PMC był trochę zdziwiony takim zestawieniem i nie potrafił doradzić, bo tej marki nie zna. 

Tak sobie myślę o zmianach w systemie. Na razie mój typ to PMC TwentyFive 22i ze wzgledu na wysoką efektywność - zalecana moc wzmacniacza już od 10W - ale biorę pod uwagę także Spendora.

I tu pytanie - ktoś próbował serii Classic 2/3 z Sugdenem A21? Czy 25W wystarczy? Niby rekomendowana moc jest właśnie od 25W ale napisać można wszystko... Spendory są bardzo drogie w porównaniu do PMC - naprawdę grają o niemal 2000€ lepiej? Obecność polipropylenu w membranach przypomina mi stare Sonusy.

Z góry dzięki za pomoc.

Heh to tak jak by właściciel Ferrari nie słyszał o Lamborghini,jak dla mnie to bzdura. Pmc są jak dla mnie  analityczne,zimne przeciwieństwo tego co oferują  splendor czy proac. Kiedyś odsluchiwalem d7 a po nich kolega  zażyczył sobie pmc 26. I to kompletnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario_64 napisał:

PCM grają jaśniejszym dźwiękiem w porównaniu do Spendora.

Akurat moje TB2+ grają raczej dźwiękiem ciemnym ale nie zamierzam się spierać. Bo jak co gra to zależy od wielu różnych czynników.

Pytanie brzmiało, czy 25W uciągnie Spendor Classic 2/3?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, il Dottore napisał:

Akurat moje TB2+ grają raczej dźwiękiem ciemnym ale nie zamierzam się spierać. Bo jak co gra to zależy od wielu różnych czynników.

Pytanie brzmiało, czy 25W uciągnie Spendor Classic 2/3?

 

Wiadomo, że większa moc, a zwłaszcza wydajność prądowa wzmacniacza w większości przypadków jest korzystniejsza dla obsłużenia kolumny. No chyba, że kolumna ma  efektywność pow 96 dB. W przypadku Spendora to zawsze podpinam wzmacniacz, który ma moc w górnej granicy zalecanej przez producenta. Daje to pełna kontrolę nad kolumną. Pewno te 25W pociągnie ale nie odda wszystkich walorów dźwiękowych drzemiących w CL 2/3. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mario_64 napisał:

Pewno te 25W pociągnie ale nie odda wszystkich walorów dźwiękowych drzemiących w CL 2/3. 

I o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki.

Czyli póki nie zamienię wzmaka na mocniejszy to nie ma co kombinować ze Spendorem. Tylko dlaczego właściciel Sugdena tak zachwala Spendora? Przecież nie wszędzie na wystawy zabiera te swoje potwory 50W/kanał w Czystej Klasie A...

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.