Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

konkluzja jest taka - mimo , że często przestawiam głośniki, to zawsze jestem zaskoczony, jak gigantyczne powoduje to zmiany.

 

W moim pojęciu jest to bardzo dobre. U siebie też odczuwam wyraźną różnicę, ale negatywnych efektów w postaci np. dudnienia jak dotąd nie zauważyłem.

 

Ktoś tu kombinował z kolcami. U mnie najlepiej sprawdziły się samoprzylepne podkładki z twardej gumy (TME) przyklejone do nóżek kolumn i marmurowe cokoły jako podstawa.

Wygląda to bardzo dobrze i jednocześnie prezentacja jest bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Chcialbym kupic kolumny takie, ktore starczylyby mi na dlugi czas, bowiem mam zamiar pobawic sie w kupowanie coraz lepszej elektroniki, a kolumny raz kupione zostawic w spokoju. Ktore z tych kolumn nadaja sie lepiej do tego celu, jezeli pomieszczenie ma wymiary 4mX4m, a ja zamierzam docelowo sluchac na najwyzszych integrach LUXMANA lub ACCUPHASE'a (tych pracujacych w klasie A) i chcialbym, by kolumny oddaly wszystko to, co przekazuje elektronika:

 

SPENDOR D7 - podlogowki (£3500)

SPENDOR SP100R2 - duze monitory (£6500 plus standy £600)

 

Z porownania cen wynika, ze lepsze sa SP100R2, ale czy tak jest w rzeczywistosci? Zalezy mi glownie na szczegolowosci, stereofonii, glebi i szeroko pojetej przyjemnosci z odsluchow. I bardzo wazna uwaga: slucham takze na niskich poziomach glosnosci.

 

Wielu ludzi twierdzi, ze do powaznych odsluchow nadaja sie tylko kolumny podlogowe ze wzgledu na ich wieksza od monitorow kubature (objetosc), co pozwala dzwiekom lepiej ''rezonowac''. Ale z porownania wymiarow wynika, ze to jednak duze monitory SP100R2 maja wieksza kubature od D7, i to prawie dwukrotnie.

 

A moze po prostu bladze i zadna z tych kolumn nie nadaje sie do mojego pomieszczenia 4X4 m ani zadna z nich nie nadaje sie do cichych odsluchow? Moze powinienem szukac wsrod mniejszych monitorow, np. SP2/3R2?

 

Prosze o porade: D7 czy SP100R2 czy moze zadna z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym kupic kolumny takie, ktore starczylyby mi na dlugi czas, bowiem mam zamiar pobawic sie w kupowanie coraz lepszej elektroniki, a kolumny raz kupione zostawic w spokoju. Ktore z tych kolumn nadaja sie lepiej do tego celu, jezeli pomieszczenie ma wymiary 4mX4m, a ja zamierzam docelowo sluchac na najwyzszych integrach LUXMANA lub ACCUPHASE'a (tych pracujacych w klasie A) i chcialbym, by kolumny oddaly wszystko to, co przekazuje elektronika:

 

SPENDOR D7 - podlogowki (£3500)

SPENDOR SP100R2 - duze monitory (£6500 plus standy £600)

 

Z porownania cen wynika, ze lepsze sa SP100R2, ale czy tak jest w rzeczywistosci? Zalezy mi glownie na szczegolowosci, stereofonii, glebi i szeroko pojetej przyjemnosci z odsluchow. I bardzo wazna uwaga: slucham takze na niskich poziomach glosnosci.

 

Wielu ludzi twierdzi, ze do powaznych odsluchow nadaja sie tylko kolumny podlogowe ze wzgledu na ich wieksza od monitorow kubature (objetosc), co pozwala dzwiekom lepiej ''rezonowac''. Ale z porownania wymiarow wynika, ze to jednak duze monitory SP100R2 maja wieksza kubature od D7, i to prawie dwukrotnie.

 

A moze po prostu bladze i zadna z tych kolumn nie nadaje sie do mojego pomieszczenia 4X4 m ani zadna z nich nie nadaje sie do cichych odsluchow? Moze powinienem szukac wsrod mniejszych monitorow, np. SP2/3R2?

 

Prosze o porade: D7 czy SP100R2 czy moze zadna z nich.

 

Monitory są lepsze do intymniejszego słuchania - trudno słuchać monitorów Spendora np. we dwoje, już nie mówiąc o nagłaśnianiu salonów i imprez.

 

Jeśli to jest pokój mieszkalny, głośniki mają być przy ścianie - Spendory nie zagrają dobrze, jeśli już, to podłogowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam taki sam metraż teraz i wiem że monitory są najlepsze do tego rozmiary tyle że znowu ciche słuchanie nie wypada na monitorach dobrze ,fizyki nie oszukamy no chyba że większe monitory jak.sp100 lub np taki harbeth sl5.wtedy jest lepiej przy cichym słuchaniu o ule masz dobry mocny wzmacniacz ,z drugiej strony przy głośnym słuchaniu będziesz miał problem z dudniacym basem chyba że pokój jest zadaptowany akustycznie

Najlepiej ba twoim miejscu przy takim budżecie wypozycz sprzęt do domu i najlepiej od razu ze wzmacniaczem którego bedziesz później chciał zakupić .

Aha ja sp100nie odważył bym sie wsadzić w 20m2 z zgledu na problemy z basem

 

Ps spendory są bardzo muzykalne z ładną barwą średnica Ale do sczegolowych to nie naleza , to jest brytyjska szkoła grania

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Drodzy Panowie,

Na rodzimym "premier" portalu od jakiegoś czasu goszczą S5e. Poradźcie czy warto, na priva.

Jeśli ktoś ma S5e, A5, SA-1 na zbyciu w dobrej cenie, w bardzo dobrym stanie, też proszę uprzejmie o wiadomość. Pozdrawiam

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Drodzy Użytkownicy

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nowe modele Spendorów są już dostępne w Polsce - na razie w limitowanych ilościach, w salonach Nautilus - w Krakowie i Warszawie.

 

Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji lub ma jakiekolwiek pytania - prosimy o wpisy lub PW.

 

Zapraszamy serdecznie na odsłuchy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Już szósty dzień słucham i powiem krótko - nie mogę się oderwać. Co prawda mam pokój 13,5 m, dlatego gałka wzmaka jest na godzinie dziewiątej, ale to w zupełności wystarcza. Odtwarzam na caspianie m1, wzmacniam kandy2. Interkonekt to TaraLabs Prime 3, a kabelki głośnikowe to Chord Epic Twin. Powiem tak - kupiłem te głośniki jako docelowe i zostaną u mnie do śmierci. "Przerabiałem" przez 17 lat różne opcje brzmień. To, co oferuje spendor - piękne żywe wokale, smyki czy dęciaki (w ogóle barwy instrumentów) - poza zasięgiem konkurencji (oczywiście w tym zakresie cenowym). Spójność zakresów w tej cenie niesamowita, a jak się wygrzeją, będzie jeszcze lepiej. Teraz, kiedy piszę tego maila sączy się Bob James z głośników i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem Spendor A6. Mogę potwierdzić, że wokale brzmią wyśmienicie. Zszycie góry ze średnicą bardzo dobre. I to na budżetowym wzmacniaczu, bodajże Exposure 2010S. Trochę brakowało mi niskiego dołu, który był tylko zaznaczany. No, ale na 13,5 m2 może to być bez znaczenia. Uważam, że na rynku to wyjątkowe kolumny. Wrażliwe na zmiany w torze. Niezmiernie równe w odtwarzanym paśmie. Grają muzykę do długich odsłuchów. Muzykalne. Czarujące barwą, pokazujące faktury. Podłączone do lepszego wzmacniacza posiadają to, dzięki czemu słuchanie muzyki wznosi się na wyższy poziom - magię dźwięku. Gratuluję zakupu. I trochę zazdroszczę.

Edytowane przez spin63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jajeczka! Trafiła mi się okazja. Odpaliłem A 6-steczki na Luxmanie. Spendory jakby były stworzone do tego toru. Roxan poszedł w odstawkę. W pełni analogowe brzmienie, dużo powietrza - otwarta scena.I wszycho w temacie.

Wykręć oryginalne kolce ze swoich Spendorów A6, i postaw je na podkładkach antywibracyjnych np. Soundcare SuperSpike, albo innych. Tylko nie na Vibrapodach (miękkie podkładki nie działają dobrze). Nie poznasz swoich kolumn - Spendor A6++. Bardzo dobre efekty(jeszcze lepsze niż SuperSpike) osiąga się na kulkach z węglika wolframu. Znajdziesz je tutaj http://www.gewa.com.pl/page.php?d=kulki. Sam wymieniłem Superspike na kulki wolframowe. Poprawie ulegają wszystkie parametry dźwięku, i to o klasę albo dwie. Cena kulek śmiesznie niska, a poprawa dźwięku ogromna.

Edytowane przez spin63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość intenser

(Konto usunięte)

tak sobie czytam recenzję modelu 1/2 R2 w magazynie HIFI ( ostatnie strony wrześniowego HiFi i Muzyka) i oczom nie wierzę jak można popełnić takiego babola ( by Alek Rachwald)

 

 

"Środek przetwarza jedwabna, półprzejrzysta jedwabna kopułka około 3,5cm..."

 

i dalej:

 

" średnie tony przekazuje 3,5cm tekstylna kopułka.Świński numer....."

 

jeśli redaktor usłyszał taką średnice z kopułki wysokotonowej to mnie ręce opadły .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Nie ma czemu się dziwić.

 

 

można nie wiedzieć , że 1/2 jak i bliźniaczy shl5 ma podzielony wysokie pomiędzy 2 kopułki ( druga przenosi powyżej 12;13kHz) ale "upchnąć" średnicę BBC w 3,5 cm to wyczyn nie lada

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czyli większe będzie za duże ?

 

Pomieszczenie ma ponad 30 mocno zagracone plus skosy po obu stronach i jest niskie 2.1 w najwyższym punkcie więc kubatura jest mniejsza niż typowego dużego pokoju

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.