Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję A5 czyli następce S5e. Głośniki grają w 18m2 i są stworzone do tego metrażu. Myślę że w 22m2 też sobie poradzą, ale wszystko zalezy od kształtu pokoju, akustyki i od reszty sprzętu. Basu w A5 nie ma za wiele ale za to jest dobrze kontrolowany, nie zabuczy, zagra naturalnie i przyjemne. Jeśli natomiast szukamy efektownych głośników z podbitą górą i obszernym basem to nie tędy droga.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy by nie zmienić sobie S-1 na ...????

Właśnie ... okazuje się że decyzja bez sensu. Musiałbym dopłacić 3x więcej i niekoniecznie bym był bardziej zadowolony.

 

Wzmocniłem brzmienie małym subem REL i jest wszystko dobrze; niewielkie głośniki ... prezentacja podłogowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak pojawią się większe spendory... to chyba się zdecyduje.

Jutro posłucham Proaca 125 - ciekawy jestem :)

 

Sub nie do końca do mnie przemawia, bo żeby dobrze zagrało to musi kosztować, a lepiej chyba kupić większe kolumny.

 

Znalazłem takie wolnostojące maluchy NEAT MYSTIQUE 2 ale chyba za małe do 22m a cena też wysoka jak za używki.

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po odsłuchaniu Adam A.R.T Pencil i Proac 125 wracam do Spendorów. Każda grała inaczej ale ... W Adam wysokie tony z wstęgi to poezja(gładko, spójnie, szczegółowo).

Wczoraj po zakończeniu odsłuchów podłączyłem Spendorki s1 i pierwsze co to pojawił mi się uśmiech na twarzy ... . Antônio Carlos Jobim zabrzmiał cudownie.

Także jak zmienię kolumny to na 90% będzie to ta szkoła dźwięku może z lepszym basem.

Myślę też o wzmacniaczu lampowym, ale narazie jestem zielony w tym temacie?

Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów miałby na zbyciu Spendory SP2/3e, S6e, S5e .... to proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor to przede wszystkim muzykalność. Człowiek włącza płytę i nie zastanawia się co by tu zmienić a dźwięk płynie. Bardzo dobre neutralne kolumny. Potrzebują jednak prądu, wtedy pokazują na co je stać.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o połączeniu Spendor do lampy GM70 ? Np. S8 mają sensitivity na poziomie 90dB, więc już by się dało.

 

Jakiej muzyki słuchcie na Splendor'ach ? Bo można zetknąć się z opinią, że do rocka czy bluesa to Splendory nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie są głośniki do nagłośnienia Radmora i sprawdzania wytrzymałości konstrukcyjnej budynków, ale nadają się do każdej muzyki, w tym do rocka i do bluesa.

 

Dużo zależy od towarzystwa, które je napędza i oczywiście od jakości nagrań, tłoczeń itp.

Są neutralne, grają głębiej - jeśli ktoś się zna na rzeczy, nie przechodzi obok nich obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś straszna cisza w tym wątku. Jakie macie doświadczenie w ustawieniu Spendorów? Mam A5 i wiem że są trudne do ustawienia w pomieszczeniu ale jak już znajdziemy optimum to naprawdę potrafią się "oddźwięczyć" :) Może ktoś się pochwali jak ma ustawione swoje Spendory ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w dwóch pomieszczeniach o podobnej powierzchni, w różnych domach, S-1, Sp 2/3.

Tak ... trudno ustawić. To zdumiewające jak dużo daje/ zmienia ustawienie. Niby można bawić się słuchaniem muzyki jak plasteliną i uzyskać różną twardość, jasność, ostrość, jakość basu, głębię, barwę ... ale zwykle jakieś ustawienie jest najlepsze w danym pomieszczeniu.

 

Przybliżanie do ściany daje leprze zogniskowanie szczegółów i sceny w ogóle, brzydszą barwę. Im dalej od ściany - barwa jest ładniejsza, scena jest miększa i i głębsza; ale też mniej stabilna, traci masę.

 

S 2/3 mam ustawione na krótszej ścianie, c.a. wg. Cardasa, w odległości 110 cm od ściany.

S-1 - na dłuższej, 30cm od zasłon, szerokie ustawienie z subem.

 

Dużo też zależy od mocy pieca, bliskości mebli. Im więcej mocy odruchowo odsuwa się głośniki od ściany, żeby dźwięk nie był za twardy.

 

Aha.... Spendory wymagają trochę czasu żeby dostosować się do nowego ustawienia, według mnie częste przesuwanie, zwłaszcza podczas grania, bez świadomości tego faktu raczej nie ma sensu.

 

S2/3 to zdecydowanie lepsze głośniki, ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacje sprzętowo-lokalową, w której S-1 zagrają lepiej.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie A5 stoją na dłuższej ścianie. Około 0,5m od tylnej ściany i około 110cm od bocznych ścian. Generalnie głośnikom nie służy bliska odległość ścian. Dźwięk może i jest bardziej dociążony ale wzbudzają się takze moim zdaniem zbyt intensywnie wysokie tony. Próbowałem różnych kątów dogięcia i u mnie najlepiej grają ustawione tylko z delikatnym kątem. Głośniki znikają w pomieszczeniu.

Jaki masz kąt dogięcia swoich Spendorów ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kąt ustawienia względem ściany tylnej, tzn czy głośniki są ustawione prosto na słuchacza czy jak siedzisz na miejscu odsłuchowym to widzisz ścianki wewnętrzne głośników.

 

Zapraszam zatem do siebie, zobaczysz co potrafią A5 z Naimem. Jestem z dolnośląskiego.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie:) Kto wie może kiedyś:) Miałem zestaw Naim 5i amp/cd - czegoś zawsze brakowało i wkurzyły mnie wyjątkowo tandetne wtyczki to terminali głośnikowych ...

Wierzę, że XS pokazuje już pełną klasę.

 

U mnie Spendory grają z Krellem KST100 i Sugdenem A21 ... gra muzyka jak trzeba.

 

Teraz eksperymentuje z kątem ustawienia ..3 mm. Na efekt trzeba poczekać dzień dwa.

Każde przesunięcie Spendorów daje spektakularny efekt, rozjaśnienia i ożywienia - zwykle zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, słuchałem w salonie sp3/1r2, oraz a5 i w zasadzie jestem zdecydowany na sp3/1r2. Mam pomieszczenie 15m2 a podobno spendory są trudne do ustawienia, wzmacniacz naim2x70w muzyka to głównie rock i jazz, czy miał ktoś doświadczenia ze spendorami w małych pomieszczeniach, ewentualnie interesuje mnie też porównanie z harbeth 30.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z maskownic w S-1 i S 2/3; po prostu tak wolę.

 

Jeszcze nawiązuje do ustawień, kątów itp. Nieznaczne przechylenie głośników do tyłu daje większy efekt muzyki z głębi, scena jest bardziej jednolita, poukładana i żywa. Zmniejsza się natomiast, co łatwo zresztą przewidzieć, efekt bliskości i intymności odbioru muzyki, (po ang. in-yer-face:)

Póki co, u mnie tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przytargałem a5, miały zastąpić sp3/1r2.

No i zostaje po staremu, jak dla mnie w 3/1 znacznie bogatszy dźwięk, szybszy i precyzyjniejszy chociaż niskiego basiku nieco mniej, ale do 15 -24m2 w zupełności mi wystarcza.

Czy podkładał ktoś pod monitory spendora podstawki na kulce, zamiast silikonowych podkładek, 2 cm dystansu od podstawki pewnie nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.