Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja w SP100 zamontowałem 20cmetrowe pręty ze srebra wysokiej próby - mam w sp100 trzy pary gniazd glosnikowych (tri-wire) i ciezko jakimis jumperami łaczyć, a te oryginalne blaszki takie jakies "zwyczajne"

czy kable głośnikowe masz też srebrne, i czy wywalenie tej blaszki wniosło coś ponad spokój ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i najtańsze rozwiązanie to zrobić mostki - zlutować w środku.

Proces odwracalny , najtańszy i najlepszy dla brzmienia .

Samo gniazdo też słychać i tu najlepszym dowodem są nowe WBT Nextgeny

Czy możesz wskazać co trzeba zmostkować http://www.hifiimuzyka.pl/images/numeryhfim/2011-05/jpg/34-39_05_2011_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Tu nic się nie dzieje ...

 

Co by tu posłuchać ze Spendorami? Z forum klubu wynika że Spendor gra z Naimen, Amplifionem, Exposure, Passem Alephem, Sugdenem.

 

Co jeszcze zagra bardzo dobrze z 2/3 ?

 

Czy czarujące Luxmany poradzą?

Czy słuchaliście Electrocompanieta? Czy ktoś zna amplifikację Crimson - podobno wybitny zamiennik Naima ...? W HiFiM polecano kiedyś Coplandy do 2/3... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w dwóch pomieszczeniach o podobnej powierzchni, w różnych domach, S-1, Sp 2/3.

Tak ... trudno ustawić. To zdumiewające jak dużo daje/ zmienia ustawienie. Niby można bawić się słuchaniem muzyki jak plasteliną i uzyskać różną twardość, jasność, ostrość, jakość basu, głębię, barwę ... ale zwykle jakieś ustawienie jest najlepsze w danym pomieszczeniu.

 

Przybliżanie do ściany daje leprze zogniskowanie szczegółów i sceny w ogóle, brzydszą barwę. Im dalej od ściany - barwa jest ładniejsza, scena jest miększa i i głębsza; ale też mniej stabilna, traci masę.

 

S 2/3 mam ustawione na krótszej ścianie, c.a. wg. Cardasa, w odległości 110 cm od ściany.

S-1 - na dłuższej, 30cm od zasłon, szerokie ustawienie z subem.

 

Dużo też zależy od mocy pieca, bliskości mebli. Im więcej mocy odruchowo odsuwa się głośniki od ściany, żeby dźwięk nie był za twardy.

 

Aha.... Spendory wymagają trochę czasu żeby dostosować się do nowego ustawienia, według mnie częste przesuwanie, zwłaszcza podczas grania, bez świadomości tego faktu raczej nie ma sensu.

 

S2/3 to zdecydowanie lepsze głośniki, ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacje sprzętowo-lokalową, w której S-1 zagrają lepiej.

jakiego suba podpiąłeś, mam zamiar spróbować moich 3/1 w 15m2 z relem t5,

szczerze to raczej z ciekawości ale kto wie jak to sie skończy,

czy kabelek do suba fabryczny jest wystarczający

Edytowane przez migel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nic się nie dzieje ...

 

Co by tu posłuchać ze Spendorami? Z forum klubu wynika że Spendor gra z Naimen, Amplifionem, Exposure, Passem Alephem, Sugdenem.

 

Co jeszcze zagra bardzo dobrze z 2/3 ?

 

Czy czarujące Luxmany poradzą?

Czy słuchaliście Electrocompanieta? Czy ktoś zna amplifikację Crimson - podobno wybitny zamiennik Naima ...? W HiFiM polecano kiedyś Coplandy do 2/3... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

 

Genialnie spendory grają z dobrą szybką lampą (KT88, 6550, 6L6 lub el84 jak w lebenie 300) z tranzystorów polecam lavardin-a - ciężko będzie coś lepszego znaleźć do spendorów niż dobra lampa lub lavardin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Temat Lavardina i Lebena znam i wierzę, że grają cudnie choć; wydawało mi się, że to za słabe ampy dla Sp2/3 (o ile pamiętam odpowiednio 45W i 13W ?)

Lavardin mnie trochę przestraszył, kiedy zobaczyłem, że w środku prawie nic nie ma. Ktoś mi mówił ze Creek Destiny gra podobnie, a ten klocek można kupić za rozsądne pieniądze.

 

Ostatnio zakupiłem kable Y.P Argentum (temat przerabiany na AS ) i zworki S. Oliva proponowane wyżej przez kolegów. Efekt bardzo dobry, bardzo fajny bas, choć trzeba było czekać ok. miesiąca na ułożenie się sygnału.

 

Co do suba Rel, mój model Q200E (temat przerabiany na forum) ma się dobrze, gra jak trzeba i nie zajmuje dużo miejsca, co dla mnie jest ważne. Dobrze wiedzieć, że jakość basu w systemie z Relem dużo będzie zależeć od podstawek samych monitorów (kolce wskazane.) Niestety, po podróży subowi też trzeba dać sporo czasu na aklimatyzację i ustawić go cierpliwie.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Temat Lavardina i Lebena znam i wierzę, że grają cudnie choć; wydawało mi się, że to za słabe ampy dla Sp2/3 (o ile pamiętam odpowiednio 45W i 13W ?)

Lavardin mnie trochę przestraszył, kiedy zobaczyłem, że w środku prawie nic nie ma. Ktoś mi mówił ze Creek Destiny gra podobnie, a ten klocek można kupić za rozsądne pieniądze.

 

Ostatnio zakupiłem kable Y.P Argentum (temat przerabiany na AS ) i zworki S. Oliva proponowane wyżej przez kolegów. Efekt bardzo dobry, bardzo fajny bas, choć trzeba było czekać ok. miesiąca na ułożenie się sygnału.

 

Co do suba Rel, mój model Q200E (temat przerabiany na forum) ma się dobrze, gra jak trzeba i nie zajmuje dużo miejsca, co dla mnie jest ważne. Dobrze wiedzieć, że jakość basu w systemie z Relem dużo będzie zależeć od podstawek samych monitorów (kolce wskazane.) Niestety, po podróży subowi też trzeba dać sporo czasu na aklimatyzację i ustawić go cierpliwie.

Właśnie pracuję nad podstawkami ala te do sp1, trójkąt 12mm na jednej nodze 100mm, w miejsce starych na 2 rurach 50mm,

jak możesz to wrzuć foto jak stoją twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mogę wgrać fotek bo za duże, może się jeszcze pobawię jutro.

Mam 4 kolcowe stendy metalowe - robione na zamówienie dla S-1. Kolce stoją na krążkach metalowych z wyżłobionym punktem w środku.

Warto wypróbować różne opcje - sub sam nie gra, raczej działa jak dopalacz na monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Temat Lavardina i Lebena znam i wierzę, że grają cudnie choć; wydawało mi się, że to za słabe ampy dla Sp2/3 (o ile pamiętam odpowiednio 45W i 13W ?)

Lavardin mnie trochę przestraszył, kiedy zobaczyłem, że w środku prawie nic nie ma. Ktoś mi mówił ze Creek Destiny gra podobnie, a ten klocek można kupić za rozsądne pieniądze.

 

Ostatnio zakupiłem kable Y.P Argentum (temat przerabiany na AS ) i zworki S. Oliva proponowane wyżej przez kolegów. Efekt bardzo dobry, bardzo fajny bas, choć trzeba było czekać ok. miesiąca na ułożenie się sygnału.

 

Co do suba Rel, mój model Q200E (temat przerabiany na forum) ma się dobrze, gra jak trzeba i nie zajmuje dużo miejsca, co dla mnie jest ważne. Dobrze wiedzieć, że jakość basu w systemie z Relem dużo będzie zależeć od podstawek samych monitorów (kolce wskazane.) Niestety, po podróży subowi też trzeba dać sporo czasu na aklimatyzację i ustawić go cierpliwie.

 

 

 

Porównywanie Lavardina zwłaszcza modeli IT czy chociażby IS ref do creeka - to tak jak porównywania mercedesa do trabanta - oba mają koła...

Leben daje radę spendorom spokojne - przerabiałem temat z SP8E oraz 1/2E

Do większości modeli spendorów wcale nie potrzeba mocnych wzmacniaczy - nie wiem skąd takie bzdury ludzie wymyślają

Edytowane przez Adamo D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klas

Jaką wysokość podstawek zastosować dla Spendorów S1. Postanowiłem zrobić z drewna. Mile widziane propozycje.

 

klasycznie jest 60 -65 cm, ale zrobienie własnych to okazja do dostosowania ich do pokoju, w mniejszym nie może być za wysoko ...

 

jedna refleksja do dwóch spraw na forum.

 

1. Wydaje mi się, że drewniane podstawki mogą nieco zamulić fortepian solo.

2. Mam ochotę na lampę może Lebena ... ale obawiam się, że z większymi Spendorami .. no właśnie ..też zamuli fortepian. Doszedłem do wniosku że jak się słucha pianistyki, sprzęt musi śmiało eksponować górę i mieć trochę więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macson. Też tak celowałem bo obecnie mam 68cm i jest trochę za wysoko.

Moja propozycja "podstawek" poniżej. Tylko z drewna bukowego czy sosny bo na pewno nie dąb.

Z tego co czytałem to powinno to być miękkie drewno, a punkty podparcia to gumowe podkładki lub kolce z podkładkami gumowymi.

post-36991-0-03685000-1378987278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.