Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  198 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123

Rekomendowane odpowiedzi

2. Mam ochotę na lampę może Lebena ... ale obawiam się, że z większymi Spendorami .. no właśnie ..też zamuli fortepian. Doszedłem do wniosku że jak się słucha pianistyki, sprzęt musi śmiało eksponować górę i mieć trochę więcej mocy.

 

Nie no większych bzdur nie czytałem dawno.... Pójdź może do salonu audio i posłuchaj lebena - to bardzo przejrzysty i "rześki" wzmacniacz - absolutnie nie grający w stereotypowym rozumieniu lampy - dlatego tak polecany do lekko ospałych spendorów jak i harbeth-ów. Większość konstrukcji na el84 i 6550 oraz KT88 czy teraz KT 90 i KT 120 - jest daleka do typowego zamulenia czy słodzenia znanego z lamp el34.

 

Najpierw posłuchaj a później komentuj - bo piszesz cały czas wierutne bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponawiam mój apel ;-)

Posiadam kolumny aktywne Spendor 45/2a zbudowane na bazie sp2/3... Postanowiłem je zaadoptować do wzmacniacza lampowego pozbywając się zintegrowanych wzmacniaczy wraz zz zwrotnicą. W związku z tym potrzebuję schematu zwrotnicy modelu sp2/3. Aktualnie wykorzystałem zwrotnice z tego artykułu:

http://www.tnt-audio.com/clinica/spendor_e.html

Niestety brakuje mi basu... nawet w pomieszczeniu 15 m2 i ustawionych kolumnach przy ścianie...

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponawiam mój apel ;-)

Posiadam kolumny aktywne Spendor 45/2a zbudowane na bazie sp2/3... Postanowiłem je zaadoptować do wzmacniacza lampowego pozbywając się zintegrowanych wzmacniaczy wraz zz zwrotnicą. W związku z tym potrzebuję schematu zwrotnicy modelu sp2/3. Aktualnie wykorzystałem zwrotnice z tego artykułu:

http://www.tnt-audio.com/clinica/spendor_e.html

Niestety brakuje mi basu... nawet w pomieszczeniu 15 m2 i ustawionych kolumnach przy ścianie...

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję, Mariusz

 

Zapytaj w sklepie Decibel w Warszawie.

Edytowane przez spin63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc, polecam do zakupu swoje SP100 - ogloszenie puscilem na hifi.pl i na audiostereo

 

Referencyjne monitory Spendora - wyprodukowane w 1999r. Dźwięk najwyższej klasy a przy tym łagodna charakterystyka impedancji i dobra skuteczność - również dla lampy. Pasujące numery seryjne. Stan bardzo dobry wizualnie i technicznie. Okleina orzech. Odbiór osobisty (Warszawa). Cena bez standów. Sprzedaję ze względu na chęć przejścia na inny model Spendora. Zdjęcia: www.fotosik.pl/u/adamgdansk/album/1231063

 

Fajnie by było jakby trafiły do kogoś zarazonego Spendorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też może ponowię apel. Poproszę o propozycje lampy zintegrowanej świetnie radzącej sobie z Sp 2/3. Będę wdzięczny za propozycje (może wiadomość, żeby nikogo nie denerwować?)

 

Ja mam odwrotny dylemat. Posiadam LAR IA 30 mk2

http://www.highfidelity.pl/@main-1626&lang=

Na razie niezobowiązująco rozglądam się za kolumnami. W pierwszym rzędzie myślę o Harberth SHL5, ale nie wykluczam też spendorów.

 

Z wypożyczeniem nie ma problemów. Jeśli wypróbujesz to zestawienie koniecznie daj znać. Mi też pomożesz w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akbar the Great,

 

No chwilowo koniec dylematów. Nikt nic nie zaproponował, i zakupiłem Unison Research S 6 - (nb. zwłaszcza rekomendowany do Spendorów Sp 100.)

 

Ktoś mi powiedział, ze podobna lampa kaprysi, czasem zagra ciemno, każe na siebie poczekać aż się pozbiera, i to prawda - ale warto poczekać. Mięsistość, żar, szlachetność barwy, poczucie dobrego wypełnienia przestrzeni między i za monitorami rekompensują kaprysy.

 

Spendory po prostu lubią konstrukcje single ended. Wyłożenie kilku setek (a nie tysięcy) za komplet dobrych lampek EL34 co dwa lata to także nie wielki problem dla portfela. Jeszcze muszę zmienić ECC 82 sterujące, bo jedna najwidoczniej słabnie ...i zacząć nowy rozdział słuchania z lampą.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello,

 

Jako że spędzacie w towarzystwie Spendorów wiele godzin mam do Was pytanie dotyczące małych kolumn podłogowych Spendor A3. Przeguglałem kilkadziesiąt stron z testami tych kolumn i po zebraniu wszystkiego do kupy wychodzi mi taki obraz:

- lekko ocieplony dźwięk,

- średnica bez większych zastrzeżeń - gładka, przyjemna dla ucha,

- górna część pasma wycofana, istnieje, ale np. wybrzmienia są delikatnie mówiąc złagodzone,

- bas odchudzony i suchy,

- dźwięk miły dla ucha, ale jednocześnie pozbawiony ciała (masy).

 

Tak mi wychodzi ogólna ocena. Martwią mnie i to bardzo dwie sprawy:

- Góra - nie lubię takiej jak w Monitor Audio, nie oczekuję takiej jak w Dali Ikon, ale ona powinna być hmm...zaznaczona, nie za bardzo wyobrażam sobie słuchania muzyki w której talerz perkusji jest jakimś zamglonym szumem.

- Bas - głośniki są małe, więc jest rzeczą naturalną że niskiego basu nie będzie, niemniej jednak średni bas powinien być żeby dźwięk miał przynajmniej w jakiej części masę, No i ta suchość, to stwierdzenie powtarza się w opiniach i całkowicie mnie zniechęca.

 

Swojego czasu trafiły do mnie Tannoye w wersji signature. Góra była fajna, dźwięk szczegółowy, możne nawet za bardzo, ale bas - to była makabra - jak z kartonowego pudełka.

 

Bardzo bym Was prosił żebyście potwierdzili, lub nie ten mój wywód. Za wszystkie uwagi i rady z góry dziękuję.

 

Wesołych Świąt

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem nastawiony na A5 po odsłuchu u kumpla, w sklepie podpieli mi 3/1r2 dla porównania, no i o A5 przestałem myśleć, jak dla mnie to w spendorach liczy się tylko linia clasic, 3/1 nie są trudne do napędzenia, co nie zmienia faktu że żadnym głośnikom nie zaszkodzi wzmacniacz wydajny.

Spendory mają wyższą efektywnść od harbetów( też niezłe ale z tych dwu na pewno harbety potrzebują więcej prądu) no i są szybsze.

Jak dla mnie 3/1r2 w tej cenie nie ma konkurencji, u mnie grają i w 15m2 i w 25m2 . 2/3 to zupełnie inny dźwięk, basu więcej ale to już nie ta szybkość.

Aktualnie mam je na sprzedaż, w związku ze zmianą pomieszczenia na znacznie większe, ewentualna wymiana na 1/2r2

Szczerze polecam, stan idealny, lepsze niż nowe- a podobno się długo wygrzewają

http://allegro.pl/spendor-sp3-1r2-i3803567538.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszystkich użytkowników zacnej marki. po kilku latach przestoju z nudów zacząłem znowu biegac ze swoimi a6 po pokoju (16m2). mimo, że znalazłem wreszcie ustawienie ( na węższej ścianie, odsunięte ok 1m odścian tylnej i bocznej) , które całkowicie zniwelowało problemy z basem (dudnienie, rozmycie), to wciążczegoś brakowało. ustawiłem je na szerokiej ścianie, jak najdalej od siebie (wyczytałem gdzieś, że dla a6, a5 minimalny rozstaw to około 3- 3,5 metra). koparka opadła do ziemi. niewiarygodnie szeroka i głęboka scena, rewelacyjna detalicznośc i PORAŻAJĄCA stereofonia. z jednym drobnym ale.... bas dudnił jak szlony, a czasami w dolnych rejestrach po prostu ..... go nie było. popróbowałem trochę drobnych przestawek - niestety, bas okazał się totalną porażką. no więc wróciłem z żalem do poprzedniego ustawienia. bas wrócił na miejsce, ale po odsłuchach w poprzednim miejscu zacząłem się mocno zastanawiac nad kupnem dobrych monitorów - po prostu różnica w odsłuchu na szerokiej ścianie była powalająca ( oczywiście gdyby nie bas, a właściwie jego brak) zrobiłem jeszcze jedną przestawkę - rozsunąłem kolumny tak, że prawie dotykały bocznych ścian. bas znowu zaczął trochędudnic, ale wróciły walory z odsłuchu na szerokiej ścianie. przytkałem bass reflexy, przesunąłem regały z książkami i płytami i........... BINGO. wszystko jest na swoim miejscu. zmierzyłem odległośc między głośnikami - 3,20m. konkluzja jest taka - mimo , że często przestawiam głośniki, to zawsze jestem zaskoczony, jak gigantyczne powoduje to zmiany. warto szukac właściwego ustawienia, zanim sypnie się kasą na inny sprzęt a jego lepszy dźwięk będzie tylko wynikiem autosugestii.

pozdrawiam

rafal

 

ps. Kardas, po pewnym czasie użytkowania poleciłbyś w ciemno CD5XS? wciąż myślę o zmianie źródła, a to jest murowany kandydat nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd5xs to najlepsze źródło w tej cenie. Po dodaniu zewnętrznego zasilacza (flatcap) jest kosmos. Ja posiadam A5 w 18m2 i jest pełna synergia. Oczywiście spendory są wrażliwe na ustawienie. U mnie także stoją na dłuższej ścianie (4,5m) i preferuję raczej węższe rozstawienie, jakieś 2,5m. Ja raczej nie polecałbym zamykania bassreflexów, zniknie dudnienie ale możemy stracić sporo informacji w dole pasma. Ja także wędrowałem z kolumnami po pokoju i wiem że 10cm robi dużą różnicę. Trzeba trochę pokombinować. Ja robiłem tak że najpierw stały bardzo wąsko a później je po parę centymetrów dosuwałem do ścian bocznych aż stwierdziłem że bas zaczyna dudnić, wtedy parę centymetrów z powrotem do środka i było już ok. Jeśli chodzi o oddalenie od ściany tylnej to zawsze jest to 25-27 cm. U mnie wtedy jest najlepiej. Wszystko jednak zależy od posiadanego sprzętu i warunków akustycznych w pokoju.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas męczy mnie kupno używanego cd5xs lub cdx2, ale nigdy nie kupowałem z drugiej ręki i nie ukrywam że się boję

 

Ryzyko zawsze jest ... myślisz, że z pierwszej ręki masz gwarancję, że wszystko będzie idealnie? Nie ,,, towar przeznaczony na rynek "wschodni" zwłaszcza sprowadzany w cenie "okazyjnej" przez oficjalnego dystrybutora, bywa wadliwy. Np. dłuższe magazynowanie nie sprzyja elektronice, Niemcy i Anglicy raczej nie kupią dłużej leżakowanych sprzętów. Zatem te ostatnie trafiają do Polaków.

Mógłbym coś nie coś :) powiedzieć o polskich Naimach, Exposure'ach i CA.

 

Jeśli kupujemy cd, po pierwsze, trzeba znaleźć zaufany serwis.

 

Po drugie - nawiążę do wątku ustawiania Spendorów {... a nie mówiłem}.

Cedeki też są bardziej wrażliwe na podłoże, na którym stoją, niż wielu stereofilom się wydaje. Koniecznie, zanim się zapragnie wydać szybko źródło za pół ceny należy testowo odsłuchać go dokładnie wypoziomowanego, na trzech kolcach. Wrażenia mogą zaskoczyć.

 

Platforma antywibracyjna może nie pomóc ... wystarczy, że jedna stopka gumowa będzie o ułamek milimetra krótsza - urządzenie będzie grać niestabilnie.

 

 

Może się pożalę trochę. Skoro już zasugerowałem dystrybutora (któremu dałem trochę zarobić na przestrzeni dekady ) nie będę owijał. Kiedy napisałem mail z pytaniem o cenę pewnego badziewnego pilota, od razu dostałem odpowiedź ok 300 PLN . Kiedy pytałem czy serwis robi recapping Naimów (jak w UK) - oczywiście cisza.

 

Jeśli zdecydowałbym się na cd x2, zrobiłbym przegląd poza serwisem oficjalnym.

Wolałbym jednak Linna Ikemi. Linn nie robi problemów - jak Linn - to serwisują.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega macson chyba nie wie że Naim nie tak dawno zmienił dystrybutora w Polsce. Teraz jest oficjalnym dystrybutorem audiocenter. O ile faktycznie kiedyś było się ciężko dogadać z poprzednim dystrybutorem to teraz chłopaki z audiocenter robią super robotę. Kilkakrotnie miałem okazję się z nimi kontaktować i zawsze odpowiadali rzeczowo i kulturalnie na każde pytanie. Poza tym sprzęt naima jest bardzo mało awaryjny. Polecam zobaczyć ile kilkudziesięcioletnich staruszków sprzedaje się na ebayu i sprzęt dalej gra bez problemów. Ja bym nie miał oporów przed zakupem z drugiej ręki.

 

Co do cedeków to powiem tak, mam cd5xs i słuchałem oczywiście cdx2. Jedno i drugie źródło pokazuje klasę ale dopiero z zasilaczem. O ile zasilacz do cd5xs to nie taki duży wydatek to zasilacz do cdx2 kosztuje prawie jeszcze raz tyle co źródło. Cdx2 szczególnie bez zasilacza gra trochę jasno z dużą ilością szczegółów, cd5xs natomiast bardziej analogowo, przekaz jest trochę ciemniejszy. Co komu bardziej odpowiada, niewątpliwie jednak kupując odtwarzacz naima trzeba zakładać dokupienie zasilacza które przenosi te źródła przynajmniej o klasę wyżej.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zagraniczne serwisy aukcyjne. Już nie raz miałem okazję robić zakupy na ebayu droższego sprzętu i za każdym razem było bardzo ok.

Należy też pamiętać że sprzęt naima nie jest tani, nie jest to marketowy sprzęt i w większości posiadaczami są maniakalni pedanci którzy bardziej dbają o stereo jak o własną żonę :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeba samemu spróbować, bo każdy wyznaje inną politykę, w zależności od swoich możliwości i ograniczeń.

Po rozmowach osobistych z kolegami, którzy zaliczyli dziesiątki wzmacniaczy

zrezygnowałem z odsłuchu L 300. Znając specyfikę akustyki mojego pokoju, w którym mocne tranzystory zagrały trochę mało energicznie, dla mnie 300 za mała moc. Obecnie napędzam 2/3 30 W w klasie a, single-ended, może być.

 

 

Nie brakuje zadowolonych z zestawienia: mały Leben i np. Spendory 2/3.

L600 może być strzałem w 10-tkę.

 

http://www.highfidelityreview.com/spendor-sp2-3e.html

http://www.pinkfishmedia.net/forum/archive/index.php/t-137445.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S8 w 20 metrach się uduszą. Ja mam A5 w 18 m2 i jest idealnie. Posłuchaj A5 lub A6.

Dzięki za sugestie.

A6 są bardzo podobne wymiarami do moich obecnych AP Tempo 3i, więc pewnie będzie to dobry wybór. Chyba warto poczekać aż pojawią się w Polsce A6R, które mają podobno lepsze komponenty w zwrotnicy oraz wzmocnioną obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Roksan K2 i SPENDOR S5e to dobre połączenie? Czy lepsze byłyby do tego Roksana kolumny ze stajni Audio Physic'a i w jakich gatunkach muzycznych najlepiej się sprawdzą obydwie opcje najlepiej?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Roksan K2 i SPENDOR S5e to dobre połączenie? Czy lepsze byłyby do tego Roksana kolumny ze stajni Audio Physic'a i w jakich gatunkach muzycznych najlepiej się sprawdzą obydwie opcje najlepiej?

 

Spendor i Audio Physic, to prawie przeciwieństwa. Ogólnie przyjęło się, że

Spendor (2/3) wypada świetnie z Caspianem. Kandy z S5e to może być bardzo dobre zestawienie, ale trzeba posłuchać. Słuchałem starszej wersji Kandy/Spendor wiele lat temu, dla mnie dźwięk był zbyt plastyczny, (efekt "klejenia" się dźwięków.) K2 pewno gra inaczej, preferencje na przestrzeni dziejów też się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.