Skocz do zawartości
IGNORED

Dogoniłem króliczka. I co dalej...? :)


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslałem że warto określić parametry - czym dla kogo jest KRÓLICZEK.

 

dla mnie KROLICZEK to:

 

1.system mnie nie męczy. Lubię się przy nim zatopic słuchając muzyki, ale także nie rozprasza mnie gdy coś robię.

 

2. jest wciągający - zachęca do wysłuchania całej płyty a nie tylko ulubionych utworów

 

3.Potrafi cichutko sączyc nagrania ale gdy trzeba ma właściwego kopa.

 

4.nie jest specjalnie wrażliwy na ustawienia kolumn (bliżej/dalej ściany, ku sobie od siebie)

 

5.brzmi na nim dobrze wiekszość płyt nawet tych gorzej nagranych.

 

6.jest szczegółowy ale nie analityczny - nie rozprasza, nie skupia moje uwagi nie angażuje zbyt

 

7.potrafi narysować nieograniczoną przestrzeń - ( mniej mnie interesuje scena, jej głębokość, idealna separacja źródeł itp.)

 

8.schodzi nisko ale kontroluje te zejścia. Potrafi zagrać zarówno jak subwoofer i jak dobry monitor. Bas ma być swobodny ale nie rozlazly ani broń Boże twadry i krótki

 

9.odtwarza w sposób mnie satysfakcjonujący wszystkie gatunki muzyki - odnajduje się w klasyce ale także radzi sobie z jazzem, muzyką filmową, rockiem.

 

10.musi umieć grac cicho ale nie kosztem któregoś z pasma

 

11.musi mi się podobać wizualnie

 

12.musi ładnie grać z każdym ze źródeł - CD, gramofon analogowy, magnetofon

 

13.powinien być praktyczny (pilot, gniazdo słuchawkowe) ale nie jest to warunek absolutny

 

14.gdy ktoś przyjdzie i go usłyszy ma powiedzieć -o kur..!!! Nic innego. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera Therion troche wymagajacy jestes:)

 

mi wlasnie konczy sie okres kiedy to kompletnie nie myslalem o zmiane sprzetu bo ten ktory posiadam sprawial mi bardzo duza przyjemnosc sluchania, skupialem sie tylko na plytach a nie na wymianie ktoregos z elementow, trwalo to ok 2 lata...i znowu niestety zaczynam gonic

 

p.s. pomijam fakt ze moj jest rownie czysto budzetowy, jednak takie tez moga przyjemniec brzmiec

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny krok audiofila ,który złapał królika : wystawić do sprzedaży w ogłoszeniach ,jako powód podać : brak czasu na słuchanie muzyki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Hypkach.

Kiedyś jeszcze na początku słuchałem swojego 6V6 na Mission35i ale to była totalna porazka i powód sprzedaży Missionów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ma je jakiś salon, ale dzwonisz do AA i przesympatyczny Pan Ci je przywozi do domu na odsłuch (Łódź, Wwa i okolice) -ba i jeszcze doradza w sprawie skustyki, kabli, wzmacniacza. Przynajmniej tak było do niedawna. Jak dla mnie, to za te pieniądze kolumny są rewelacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA może nie mieć własnego stoiska (chyba wystawi się u kogoś gościnnie) ale napewno będzie. Gorzej z odsłuchem, bo akustyka może być nie teges, ale poznasz konstruktora, umówisz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertrand, 4 Lis 2009, 14:20

 

>Therion, 4 Lis 2009, 14:07

>

>>Ps. No przecież będą zapewne na Audio Show!

>

>Faktycznie, nie pomyślałem :)

 

na As ich nie bedzie, tylko Phoebe III, jesli jestes z Wawy spytaj w Audioforte, zawsze mieli kolumny AA

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek 0, 4 Lis 2009, 14:35

>hmmm czy to nie Twoje ogłoszenie widnieje na zakładce wzmacniacz sprzedam?-:)czyli ...króliczek

>uciekł,miłej pogoni

 

nie, nie - to mój drugi wzmacniacz :) Pomogł mi utwierdzić sie w przekonaniu że to co mam jest OK i nie należy przy tym mieszać. właściwy wzmacniacz pozostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->mlb

 

Co do DACów, to kombinując przez lata z róznymi kostkami jakieś tam ogólne spostrzeżenia mam. Aplikacja oczywiście ma ogromne znaczenie i wszystko można totalnie spieprzyć. Ale w dobrej aplikacji to kostki z wyjściem prądowym grają lepiej. Po prostu mają mniej ograniczeń i więcej się z nich udaje wycisnąć. CS4397 znany z lampucery jest jednym z najlepszych znanych mi DACów napięciowych, IMHO CS4398 jest już nieco gorszy, ale i tak pewne go pułapu się z nim nie przekroczy. Z przyzwoitego DACa prądowego, nawet starej generacji, dobrą aplikacją da się wycisnąć więcej. Ale jest to też znacznie trudniejsze niż w przypadku lampucery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy, 3 Lis 2009, 22:18

>>tomasz dudzinski, 3 Lis 2009, 22:09

>>Pogadamy za rok może pół......?

>

>miesiac gora dwa...:)

 

Eeee tam... nic nie zmieniłem od 3 lat. No i? ;) Chory jestem? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missiony 35i grały wówczas z Marantzem 7001 i grało to fajnie. Dla osoby takiej jak ja, lubiącej duży bas, jak za te pieniądze (za Mission załpaciłem chyba 1.800zł) to była wówczas najlepsza oferta.

Niestety, Missiony z lampą grać nie chciały. Buczało wszystko, stąd sie wzięła szybka zmiana na Hyperiony. I teraz od kilku miesięcy jestem usatysfakcjonowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Pytanie brzmiało jak wypadają? Są o klasę niżej więc nie da się tego bezpośrednio porównać. Bo w jakim celu? AA z lampą (nie wiem jak z tranzystorem) mają równie potęzny bas ale znacznie lepiej kontrolowany, są dużo bardziej przestrzenne, subtelniejsze ale i kosztują 2x tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG, w zasadzie tak - z prostej przyczyny - dace z wyjściem prądowym zazwyczaj są/były wykonane dokładniej i dlatego najczęściej kosztują/kosztowały więcej. Wyjścia napięciowe są tańsze bo wymagają mniejszej dokładnośi podczas produkcji a wciąż można uzyskać zakładane parametry katalogowe przy dobrze wykonanej zewnętrznej konwersji. I niestety wg moich obserwacji mają większy rozrzut parametrów, chociaż i prądowe święte nie są.

 

Ale my tu o duperelach gadamy podczas gdy inni pewnie się zastanawiają czy króliczek to prądowe czy napięciowe. Z tego co udało mi się usłyszeć - jedne i drugie mogą mieć uszy nadające się do złapania, byle później były dobrze wyprawione a kolor pasował do reszty kożuszka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlb

Referencujny dla mnie był dźwięk za 38 tys zł, który przenosi mnie do studia nagraniowego, powoduje że ktoś z gitara gra 3m przede mną i śpiewa. Bez jakichkolwiek sopwolnień z blachami których fakturę prawie że czuję. Wszystko to w odpowiednich warunkach. Efektem tego było to że połączenie tych czynników powalało na kolana np. Nagrę lub inny system za ponad 300tys. zł. Może trochę mocno powalało powiedziane, ale przewyższało wg mnie. Wiem że Audiophysic są w stanie mi taki dźwięk zaoferować ale niestety nie moje Tempo 2 tylko ostrzejsze Tempo 5 lub 6 jak i sparki 5.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maracz, 4 Lis 2009, 17:42

>Ja sądzę Therion że za rok będziesz trzymał w ręku innego króliczka.

 

Nie mówię stanowczo nie. Bo dogoniony króliczek - wieje trochę nudą. Ze sprzętowego punktu widzenia. Bo muzycznie nie.

Ale oby tylko przetrwać zimę. Wiosną znów wskoczę na motocykl i tyle mnie będzie widać :)

 

 

Kto z Was ma jeszcze inną - oprócz muzyczno-sprzętowej - pasję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kto z Was ma jeszcze inną - oprócz muzyczno-sprzętowej - pasję?

 

Pasji ci u mnie dostatek - ale airsoft zajmuje większą część życia (wolnego od codziennych obowiązków). I zawsze marzę o ataku na pozycje opfora z podkładem myzycznym np. Lotu Walkirii, niczym w Czasie Apokalipsy :D Moja galeryjka foto na portalu mojego Plutonu -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kto z Was ma jeszcze inną - oprócz muzyczno-sprzętowej - pasję?

 

U mnie fotografia. Tyle że tutaj przez DIY niewiele się zdziała, dobre szkła to podstawa a te kosztują... Ale już mam prawie wszystkie podstawowe przyzwoitej klasy, jeszcze tele zostało do wymiany. Body też jest istotne. Jest za czym gonić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnypsiak, 4 Lis 2009, 20:12

Fajna galeryjka. Długo trzeba się myć jak już się tak upaprzesz na kolorowo? :)

 

P.S.

Moja pasja podobna do "czarnopsiakowej". Pykanie bardziej statyczne (niby precyzyjne, jak mówią). Długi dystans->długa lufa->luneta->tarcza, ponadto któtki dystans: krótka lufa->szczerbinka, muszka->tarcza.

Pozdro dla plutonu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak słucham teraz swojego sprzętu... No nie ma się do czego przyczepić - nie ma. Leci utwór Sarah McLachlan (Angel - dość popularny utwór) - gra cichutko, przestrzeń horyzontalna a niski bas, pojawiający się co jakiś czas aż klatę ugina. I mam satysfakcję z tego, że jak zrobię głośniej, to Sarah zostanie tam gdzie stoi, nie zacznie się nagle wydzierać a ten niski bas nie poprzewraca mebli, tylko będzie dalej sobie uciskał płucka.

 

Zauważyłem także, że w muzyce filmowej bardzo często wykorzystuje się dźwieki przypominające powolne otwieranie potężnych, kamiennych drzwi (lub przesuwanie płyt kamiennych - co kto woli). Ile wówczas jest głebokiego basu! Nie wyobrażam sobie, żeby jakis sprzęt mi to wyciął. Dzisiaj słuchałem Zimmerman'a, który również wykorzystuje ten efekt (dodaje to mroczności) i moj sprzęt rysuje ten plan idealnie. Albo wspomniana juz muzyka z 5go elementu. W połowie 2go utworu następuje chwilowa cisza. Zgadza się? Nie! To nie jest cisza, tylko piekielnie niski bas schodzący aż do granic słyszalności.

Nie twierdzę, że mam jakiś super sprzęt. Bo nie mam. Stwierdzam tylko, że to brzmienie kompletnie mi odpowiada i że nie mogę się w nim doszukać niczego, czego mi mi brakowało lub przeszkadzało a wszystko co zmienię, przynosi tylko gorszy skutek. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.