Jump to content
IGNORED

Uwaga! Zakupy w Chinach / Hongkongu.

4fury4

Recommended Posts

Oto dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka. Wcześniej jeszcze o czymś takim nie słyszałem, więc zdobyłem się na założenie tematu ku przestrodze. Otóż, paczkę z DACem Xiang Sheng zatrzymano w urzędzie celnym i po rozpatrzeniu sprawy ewentualnego cła otrzymałem odpowiedź: paczka zostanie wysłana do nadawcy, bo urządzenie nie posiada europejskiego certyfikatu bezpieczeństwa (CE). Czyli na razie jestem stratny na przesyłce. Ciekawe, czy ktoś jeszcze miał podobny problem.

Zadzwoń na to cło i powiedz, że bedzie on służył jako dekoracja a nie do używania i dlatego nie potrzebuje jako dekoracja znaku CE - upieraj się i jak co to wal do zwierzchnika celnika (ów). Jest to taki dziwny wymysł urzędnika ale trzeba z tym żyć - (umieć obchodzić ;-)) ). A "Chinolowi" napisz swoją drogą, by kleił te znaczki CE ! Powodzenia ;-)) !

c.d.

Chiński nadawca, po zapoznaniu się ze sprawą, zarzekł się, że już nigdy niczego do Polandu nie wyśle.

Więc "miłośnicy chińskich lampowców" drżyjcie przed polskimi celnikami - oto wydali Wam wojnę. Celnik bowiem stwierdził, że odsyłają wszystkie paczki ze sprzętem bez CE.

...a ja sie zastanawiam nad hipotetyczną sytuacją:

piszesz do UC info, że będziesz używać do celów własnych, wyrażają zgodę, piękny chiński wzmacniacz "wybucha" Ci w domu i przy okazji pali pół chałupy Twojej i sąsiadów. Ubezpieczyciel doszukuje sie kopii pisma, odmawia na tej podstawie ubezpieczenia i ...zonk!

Pytanie, czy płacisz z własnej kieszeni czy z powodu zaniedbania urzędnika pokrywa to UC?

Myślałem że wybrałeś wysyłkę pocztą, czyli z HK frachtowcem, a potem w kraju poczta polską. Idzie to 2-3 miesiące i jest obsługiwane przez państwowych celników. Dziwi mnie fakt iż wysyłając kurierem dzieją się takie kwiatki. Być może DHL nie ma swoich celników. Kupując z HK UPSem paczka dochodzi do Polski w 3 dni i jest clona przez celników pracujących dla UPS'a, którzy pracują całodobowo i robią to jak należy.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Eee, tam. Do mnie kilka razy sprzedawcy z Hong-Kongu wysyłali paczkę chińską pocztą kurierską EMS i zawsze było OK. Szybko i bez ŻADNYCH problemów.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

^^ Tu spokojnie można kupować. Sprawdzony sprzedawca.

Hidden Content

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Nurek, 7 Lis 2009, 15:20

ten koleś ma niezłe klocki...... WuXing Tho

Hidden Content

Hidden Content

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

cos wyglada mi na Ushera cd-7

Hidden Content

Hidden Content

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Oryginal 399 $ , a Usher 699 $

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

w sobotę zamówiłem kable głośnikowe Xindaka SC-5 na China-hiendhifi.com. Cena jest dobra ( nieco ponad 410 zł) więc teraz czekam. Jak się dostawca sprawdzi to może zamówie jakieś "klocki".( jak na zdjęciu u Sittka:D)- jednym słowem zobaczymy!

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Następnym razem poproście, aby chińczyk sobie pobrał, wydrukował i nakleił na karton :-)

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.