Skocz do zawartości
IGNORED

Primare 21/Musical fidelity 3/3.2 Ktory komplet??


unique

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z wymienionych kompletow. Odsluchiwalem parokrotnie wspomniane komplety ale nie moge jakos dojsc do konstruktywnych refleksji.Najlepiej by bylo odsluchac oba komplety tego samego dnia(-:jednak nie dane mi bylo tego dokonac.Licze na wasza fachowosc w temacie.Komplecik bedzie gral z kolumnami proac 110. Chcialbym by dzwiek byl mozliwie neutralny i ,,audiofilski,,oraz czulo sie frajde ze sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast słuchałem primare z proac 130 i to połączenie mi nie odpowiadało - nie żeby zagrało jakoś ewidentnie źle - tylko nie przypadło mi do gustu.

Być może więc proac + musical to jest to?

Faktycznie najlepiej byłoby choćby na jeden dzień wypożyczyć oba zestawy - może to się okazać trudne w realizacji ale lepiej trochę się potrudzić teraz niż potem kręcić nosem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw (CD+integra) Primare 21 oraz dodatkowo integrę MF A1 (tę nową).

Czyli nie taki Musical o jakim piszesz - ale moze przydadzą Ci sie moje spostzeżenia.

Kolumny DALI IKON 7, kable - tanie QEDy.

 

CD Primare 21 gra u mnie z tymi dwiema integrami zamiennie w zależności od:

a) temeperatury w pokoju odsłuchowym (MF ślicznie się nagrzewa i od razu jest miło)

b) rodzaju muzyki (Primare gra przejrzyściej, ale jest przy cichym odsłuchu mniej basu (patrz uwaga niżej), więcej góry, lepsza lokalizacja

c) jakości nagrania (Primare jest neutralniejszy - świetne nagrania podkreśla, a słabe obnaża).

 

Do Twojej oceny pozostaje również piekno przedmiotu i jakość wykonania - PRIMARE nokautuje MF.

 

Do uwzględnienia problem mocy obu wzmacniaczy - MF gra w klasie A, oddaje ponad 2 razy mniej mocy. Zazywaczaj słucham Primare I21 na wzmocnieniu 10-16, a MF 24-38. I być może dlatego więcej basu oddaja kolumny przy wiekszym wzmocnieniu MF.

 

Od pewnego czasu dołączyłem subwoofer DALI CONCEPT (dla mnie lepszy od suba DALI IKON) i .. pięknie słucha sie muzyczki. Na razie nic nie dokupuję, wreszcie mam spokój.

 

Czego i Tobie życzę

rykuj

 

PS jesli wybierzesz zestaw MF, to przemyśl może 1, z uwagi na cd, który jest ponoć świetny (choć nie lubię klapek od góry)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Musicala A3 to gra to ciepło z przyjemną soczystą średnicą i fajnym mięsistym basem ale pod kontrolą,wzmacniacz to pożądne dual mono z dwoma trafami więc jest wydajny prądowo i pociągnie sporo trudnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka decyzja - jest okazja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem ,,Primarany,,dla mnie sa cienkie jak woda w klozecie do modelu 21 a 31 gra ale jest za droga wiec wybor jest oczywisty brac nasycony dzwiek MF i cieszyc sie swietna barwa z tranzystora a przy okazji jeszcze ciekawym wygladem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, ale może nie zaszkodzi:)

Mam u siebie zestaw Primare serii 20 (starsza seria) i Musicala X-150 + X-Ray V3 (taki nieduży zestawik) obu słuchałem z kolumnami Dali ikon 6 i coby nie przedłużać monologu mogę napisać najkrócej jak się da:

primare - szczegółowo, fajna przestrzeń i stereofonia,

MF - wypełnienie i muzykalność.

U mnie póki co wygrywa MF, ale daleki jestem od stwierdzenia że primare be, a MF cacy, jak dla mnie to po prostu inna szkoła grania.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś okazyjnie nabyłem en block Primare d20/a20 plus ProAc Studio 125, kabelki Nordosta. Świetnie zestawione. A przedtem miałem MF A 300/A2 i JmLab Electra 905. Myślę,że łaczenie MF z ProAc'iem da zbyt hmmm... wełniany efekt :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie odnioslem wrazenie przy odsluchu proaca z musicalem ze dzwiek jest jakby nadmuchany.Znowu z primare strasznie dokladny.Niestety chyba nie bede mogl posluchac obu zestawow na raz)-:To by wiele zmienilo.

slaw

sprzet jest tyle wart ile ktos chce za niego zaplacic(-:

Moglem kupic niedawno taki zestaw w idealnym stanie za 4000zl.Wydaje mi sie ze to rozsadna cena.

Na co zmieniasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 5 Lis 2009, 01:21

 

Witam

Trudno ocenić sprzęt słuchając go przez chwilę w salonie (mniej więcej około godziny). A tym bardziej wypowiadać opinie, "że Primare jest cienkie jak woda w klozecie". Ja zakupiłem wzmacniacz Primare

i 21 i na początku nie byłem zbytnio zadowolony, czegoś mi brakowało. Jednak po kilkunastu godzinach odsłuchu nie zamieniłbym tego wzmacniacza na inny tranzystor w tej cenie. Dźwięk Primare powoli wciąga i jest bardzo dokładny w porównaniu z wzmacniaczami lampowymi w tej cenie. Ma również lepszą głębię w porównaniu do wzmacniacza Lampowego Amplifon WT 30. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobre zasilanie i odpowiednie podłączenie do gniazdka sieciowego, żyła gorąca albo z lewej lub z prawej strony(zależy od elektryka, który podłączał nam druty w naszym gniazdku sieciowym).

pozdrawiam G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie gelara i rykuja podobne.

Rzeczywiście takie są różnice w brzmieniu tego sprzętu.

A każdy to inny świat dźwięku. Inny - nie gorszy ani lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.