Skocz do zawartości
IGNORED

Primare 21/Musical fidelity 3/3.2 Ktory komplet??


unique

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z wymienionych kompletow. Odsluchiwalem parokrotnie wspomniane komplety ale nie moge jakos dojsc do konstruktywnych refleksji.Najlepiej by bylo odsluchac oba komplety tego samego dnia(-:jednak nie dane mi bylo tego dokonac.Licze na wasza fachowosc w temacie.Komplecik bedzie gral z kolumnami proac 110. Chcialbym by dzwiek byl mozliwie neutralny i ,,audiofilski,,oraz czulo sie frajde ze sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast słuchałem primare z proac 130 i to połączenie mi nie odpowiadało - nie żeby zagrało jakoś ewidentnie źle - tylko nie przypadło mi do gustu.

Być może więc proac + musical to jest to?

Faktycznie najlepiej byłoby choćby na jeden dzień wypożyczyć oba zestawy - może to się okazać trudne w realizacji ale lepiej trochę się potrudzić teraz niż potem kręcić nosem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Musicala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw (CD+integra) Primare 21 oraz dodatkowo integrę MF A1 (tę nową).

Czyli nie taki Musical o jakim piszesz - ale moze przydadzą Ci sie moje spostzeżenia.

Kolumny DALI IKON 7, kable - tanie QEDy.

 

CD Primare 21 gra u mnie z tymi dwiema integrami zamiennie w zależności od:

a) temeperatury w pokoju odsłuchowym (MF ślicznie się nagrzewa i od razu jest miło)

b) rodzaju muzyki (Primare gra przejrzyściej, ale jest przy cichym odsłuchu mniej basu (patrz uwaga niżej), więcej góry, lepsza lokalizacja

c) jakości nagrania (Primare jest neutralniejszy - świetne nagrania podkreśla, a słabe obnaża).

 

Do Twojej oceny pozostaje również piekno przedmiotu i jakość wykonania - PRIMARE nokautuje MF.

 

Do uwzględnienia problem mocy obu wzmacniaczy - MF gra w klasie A, oddaje ponad 2 razy mniej mocy. Zazywaczaj słucham Primare I21 na wzmocnieniu 10-16, a MF 24-38. I być może dlatego więcej basu oddaja kolumny przy wiekszym wzmocnieniu MF.

 

Od pewnego czasu dołączyłem subwoofer DALI CONCEPT (dla mnie lepszy od suba DALI IKON) i .. pięknie słucha sie muzyczki. Na razie nic nie dokupuję, wreszcie mam spokój.

 

Czego i Tobie życzę

rykuj

 

PS jesli wybierzesz zestaw MF, to przemyśl może 1, z uwagi na cd, który jest ponoć świetny (choć nie lubię klapek od góry)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Musicala A3 to gra to ciepło z przyjemną soczystą średnicą i fajnym mięsistym basem ale pod kontrolą,wzmacniacz to pożądne dual mono z dwoma trafami więc jest wydajny prądowo i pociągnie sporo trudnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka decyzja - jest okazja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem ,,Primarany,,dla mnie sa cienkie jak woda w klozecie do modelu 21 a 31 gra ale jest za droga wiec wybor jest oczywisty brac nasycony dzwiek MF i cieszyc sie swietna barwa z tranzystora a przy okazji jeszcze ciekawym wygladem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, ale może nie zaszkodzi:)

Mam u siebie zestaw Primare serii 20 (starsza seria) i Musicala X-150 + X-Ray V3 (taki nieduży zestawik) obu słuchałem z kolumnami Dali ikon 6 i coby nie przedłużać monologu mogę napisać najkrócej jak się da:

primare - szczegółowo, fajna przestrzeń i stereofonia,

MF - wypełnienie i muzykalność.

U mnie póki co wygrywa MF, ale daleki jestem od stwierdzenia że primare be, a MF cacy, jak dla mnie to po prostu inna szkoła grania.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś okazyjnie nabyłem en block Primare d20/a20 plus ProAc Studio 125, kabelki Nordosta. Świetnie zestawione. A przedtem miałem MF A 300/A2 i JmLab Electra 905. Myślę,że łaczenie MF z ProAc'iem da zbyt hmmm... wełniany efekt :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie odnioslem wrazenie przy odsluchu proaca z musicalem ze dzwiek jest jakby nadmuchany.Znowu z primare strasznie dokladny.Niestety chyba nie bede mogl posluchac obu zestawow na raz)-:To by wiele zmienilo.

slaw

sprzet jest tyle wart ile ktos chce za niego zaplacic(-:

Moglem kupic niedawno taki zestaw w idealnym stanie za 4000zl.Wydaje mi sie ze to rozsadna cena.

Na co zmieniasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 5 Lis 2009, 01:21

 

Witam

Trudno ocenić sprzęt słuchając go przez chwilę w salonie (mniej więcej około godziny). A tym bardziej wypowiadać opinie, "że Primare jest cienkie jak woda w klozecie". Ja zakupiłem wzmacniacz Primare

i 21 i na początku nie byłem zbytnio zadowolony, czegoś mi brakowało. Jednak po kilkunastu godzinach odsłuchu nie zamieniłbym tego wzmacniacza na inny tranzystor w tej cenie. Dźwięk Primare powoli wciąga i jest bardzo dokładny w porównaniu z wzmacniaczami lampowymi w tej cenie. Ma również lepszą głębię w porównaniu do wzmacniacza Lampowego Amplifon WT 30. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobre zasilanie i odpowiednie podłączenie do gniazdka sieciowego, żyła gorąca albo z lewej lub z prawej strony(zależy od elektryka, który podłączał nam druty w naszym gniazdku sieciowym).

pozdrawiam G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie gelara i rykuja podobne.

Rzeczywiście takie są różnice w brzmieniu tego sprzętu.

A każdy to inny świat dźwięku. Inny - nie gorszy ani lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.