Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch F1 vs. Mission M34i vs. JBL E60 z VSX D812


adsda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka tematów już na forum założyłem, trochę poczytałem i wywnioskowałem, że do mojego amplitunera nadawałyby się kolumny: Klipsch F1 (wolałbym F2, ale za drogo) Mission M34i

 

Według opisów największą skuteczność ma F1 93db, M34i 92db, E60 90db

 

Pasmo przenoszenia F1, 38hz - 23Khz, M34i 44hz-20Khz, E60 40hz-20Khz

 

F1 ważą 18,2kg M34i 17,5kg E60 15,8kg

 

M34i ma 3 głośniki - 2 niskotonowe i 1 wysokotonowy, a F1 ma 2 głośniki 1 niskotonowy i 1 wysokotonowy E60 ma 3 głośniki i niby jest 3-drożny

 

Wszystkie te kolumny mają impedancję 8Om co jest dla mnie niezbędne, ponieważ amplituner ma zaznaczone, żeby podłączać kolumny 8-16Om.

 

Cena 2 sztuk nie przekroczy 1500zł, co jest moim absolutnym maximum na chwilę obecną. (szukam tylko i wyłącznie nowych kolumn).

 

Kolumny będą służyć do muzyki wszelakiej, oglądania TV i filmów Divx, czasem dvd.

Chciałbym aby kolumny miały trochę basu, ale żeby on nie dominował nad resztą dźwięków, żeby był miękki i soczysty.

 

Które kolumny wybrać? (pod względem designu najbardziej odpowiadają mi F1)

 

Który parametr jest najważniejszy?

 

Czy jeśli mój amplituner jest teoretycznie 6x100W a F1 mają 100W, a E60 90W to dobrze?

 

Najtańsze z tych kolumn to JBL a najdroższe Klipsch.

 

Doradźcie coś proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miarę miękki bas z tych 3 mają Klipsch F1 i to chyba jedyne kolumny które jako tako zagrają z tym słabym (100W tylko na papierze) amplitunerem

jak masz zamiar pozostać przy 2 kolumnach to sprzedaj go czym prędzej i kup zamiast niego tani, używany wzmacniacz, różnica będzie miażdząca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jesli masz zostac przy tym amplitunerze to tylko i wylacznie Klipsch. Jesli zmienisz go to wtedy zastanawial bym sie nad Klipschami albo Missionami. Jbl E60 ja jednak bym odrzucil bo moze bas troche miekki to jest ale soczysty raczej nie. Po za tym to roznego rodzaju muzyki Klipsch i Mission sie sprawdzi bardziej. Bas jest wyrazny wiec jesli posluchasz elektorniki lub rocka bedziesz zadowolony. Jesli najdzie Cie na cos spokojniejszego jakis Pop lub blues itd to gora tez jest wyrazna wiec nie powinienes na nia narzekac. Jesli lubisz kawalki gitarowe w stylu: Israel Kamakawiwo'ole, Juno Reactor "Pistolero" Wilki. To JBL odrzuc od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest jakaś różnica że M34i ma bas-reflex z tyłu a F1 z przodu, jeśli kolumny będą stały tyłem do ściany i to raczej blisko, max oddalenie to 15-20cm?

 

2. Czy wielka byłaby różnica w dźwięku między F1 a F2 (F2 ma jeden głośnik niskotonowy więcej)

 

3. Amplituner raczej musi zostać, ale gdybym zmieniał na wzmacniacz to co możecie mi zaproponować z nowych do 500zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogolnie jesli bass reflex jest z tylu lepiej zeby glosnik nie byl dosuniety do samej sciany. Przedni umozliwia latwiejsze rozmieszczenie kolumn.

2. Jest roznica pod wzgledem dyanamiki 93 i 95,5, czy znaczaca przekonaj sie sam. Dzwiek jest bardzo zblizony.

3. nowe do 500zl z takimi glosnikami to szkoda sie bawic i kupowac to wogole. Albo uzywany albo nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatecznie kupiłem Klipsch f1 - dzisiaj powinienem je mieć :-) Niestety na F2 nie było mnie już stać :-(

Jakby kogoś w przyszłości interesowało jak one grają z moim VSX-D812, chętnie odpowiem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.