Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny polskich wytwórców.


Apetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Prywatny plan jest taki, aby w przyszłości zakupić miły na wejrzeniu i dobry do słuchania zestaw stereo, składający się z głośników stojących jednego z polskich wytwórców. Ludzie mówią i piszą, że grają naprawdę dobrze, więc czemu nie? Rad bym poznać Wasze doświadczenia - jeśli słuchacie muzyki na rodzimych kolumnach, napiszcie! Jak je oceniacie, z czym grają?

 

Użytkownicy produktów Audio Academy, Studio 16Hz, Qba, Avcon, Harpia Acoustic, RLS, ... odezwijcie się!

 

Jestem po pierwszym słowie z Audio Academy na odsłuch kolumn w moim pokoju. Sprawa nie jest pilna w moim przypadku, ale myślę, że temat zainteresuje wielu. Mnie w każdym razie kręci! Polacy wszak nie gęsi, swoje kolumny mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyszukiwarka się kłania. Poza tym w zakładce 'kluby' masz wątki miłośników i właścicieli AA, Studio i Harpii chyba również - kompendium wiedzi i relacji z pierwszej ręki, nie trzeba śmiecić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganzz, tu chodzi o takie kompendium, laczace wszystkie opinie w jednym watku... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - Audio Academy buduje wspaniałe kolumny z którymi nie jeden zagraniczny sprzęt miałby "ciężki orzech do zgryzienia". Sam znam Pana Michała którego jednocześnie serdecznie pozdrawiam i życzę udanych pomysłów na przyszłe konstrukcje :) - Ta szkoła grania niektórych urzeka, niektórzy za nią nie przepadają ;] Ale coś jest w konstrukcjach AA, że można ich słuchać i słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie wyroby sa naprawde dobre i godne polecenia wedlug mnie. Mam osobiscie Mimo studia16hz i jestem zadowolony. Zarowno AA, studio 16hz i inni polscy producenci robia kolumny na dobrych znanych przetwornikach. Do tego dochodzi dobra jakosc wykonania i to, ze zawsze mozesz sie skontaktowac w razie jakichkolwiek problemow z porducentem, mozesz wrecz zamowic projekt pod Twoj system z konkretnymi przetwornikami. A jesli dopadniesz jakies modele powystawowe, tak jak ja Mimo, to dostaniesz kolumne za cene przetwornikow i obudowy wiec jakby nie patrzec sie oplaca. Ale radze posluchac w danej cenie uznanych marek jak i polskich producentow, wyrobisz sobie zdanie i wybierzesz cos co Ci pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyczny, 6 Lis 2009, 13:56

Jak je oceniacie, z czym grają?

 

 

Słuchaj, to sa kolumny dla osob, które juz sie zorientowały, że za pieniędzy tyle, ile maja niczego dobrego ani w hipermarkecie ani w salunach audio nie kupią. I tyle. Troche jak z lampą. Na początku testujesz tranzystory a i tak później dochodzisz do wniosku, że żaden do pięt nie sięga nawet najtańszej lampie.

 

każdy musi przejść swoją drogę i albo kończy robiąc sam albo kupuje polskie. No, chyba że zarobił spora kasę to idzie do sklepu audio i tam za 8.000 kupuje cos sensownego. Poniżej tej kwoty to tylko polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Engineer - jesteś lolem x-P

 

A teraz by było na temat ... dziwne że nikt nie wspomniał o cenionej na świecie firmie APS Spanily. Jest to jedyna polska firma produkująca aktywne kolumny wysokiej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzę że polskie firmy potrafią zbudować świetne a niedrogie kolumny.

Ale musisz posłuchać. Ja przez wiele miesięcy szukałem kolumn które mnie oczarują i również celowałem w polskich producentów, z tych samych względów które przytoczyli koledzy. Ale jakość to jedno a preferencje to drugie. Ostatecznie zdecydowałem się na kolumny pewnie gorsze i droższe, ale bardziej MI się podobające. Cóż, pewnie mam skrzywiony słuch, ale codziennie jest pieszczony w taki sposób jak lubię ;)

Dobra, dość ględzenia: koniecznie przesłuchaj RLS i Quasarus (ten drugi był na AS), świetne są też Akkus, Audio Academy, jak masz więcej kasy to polecam Ancient Audio ;) Esa jakoś mi średnio, ale Żonie bardzo się podobają. Tyle słyszałem. 100% polecanych to chyba nieźle :)

Nie wyrabiaj sobie zdania o marce na podstawie 1 czy 2 kolumn, nie są to wielkie koncerny w których wszystkie modele grają tak samo tylko kolejne są coraz lepsze i droższe, tu różne modele jednego producenta mogą prezentować różne szkoły dźwięku, choć na pewno sporo podobieństw się znajdzie.

Pzdr,

Asiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan masz bardzo dobry. Polskie produkty charakteryzują się świetną relacją ceny do jakości. Posłuchać jednak musisz sam. Ja w zeszłym roku przerzuciłem ładnych kilka modeli zanim cos stanęło na miejscu ESA. Wybór, na szczęście jest coraz wiekszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to wontek promocyjny(jak napisał cir)albo brak doświadczenia prawdziwy.

Nie napisałeś jaką kasę masz do wydania a to podstawowe kryterium.

Fakt ten wskazywałby na promocję.Jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Lubię polski sprzęt. Od kilku lat mam polski wzmacniacz (SA Jazz) i jestem z niego bardzo zadowolony. Uzywam też z zadowoleniem polskiego phono (RCM). Oczywiście poszukiwałem też krajowych kolumn, i tu się okazał kłopot. Potrzebowałem kolumn napradę dobrych, początkowo na zastępstwo ProAców Studio 100, potem zaś zamiast VA Beethoven. Okazalo się, że można znaleźć to i owo być może równie dobre, ale zeby znacząco lepsze, to niekoniecznie. A ja przecież szukałem lepszych... W końcu stanęło na kolumnach zaprojektowanych przez jednego z forumowiczów, a wyprodukowanych na zamówienie przez małą polską firmę. Wygląda na to, że z nimi wreszcie spędzę sporo latek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor.

Akurat z Sensorem RCM-u mogę warunkowo się zgodzić,jest dobry ale tylko do pewnego pułapu cenowego.

ARC PH-7 bije go na głowe.Dlatego właśnie trzeba się w temacie poruszać nie po omacku,bez progów cenowych bo to bzdura.Dla jednego coś jest dobre za dwa tysiące dla drugiego za dwadzieścia.

Te kolumny już masz?Grają?Pamiętam,nie tak dawno jeszcze,zdjęcia pustych skrzynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to pomyłka adminów, taki bardzo zaczepny...i tak kłódke dostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam zestaw Konwencja Amplifikatora- wiem że każdy chwali swoje ale ja do tego jestem dumny. Tak aksamitna góra to rzadkość, zresztą sekcja niskotonowa to też potęga - do tego leciutkie dla wzmacniacza 8 omów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Redaktor, 8 Lis 2009, 23:07

 

>stanęło na kolumnach zaprojektowanych przez jednego z forumowiczów, a wyprodukowanych na zamówienie

>przez małą polską firmę

 

szkoda, że te małe firmy robiące na zamówiene takie tajemnicze i zakamuflowane, boją się skarbówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szkoda, że te małe firmy robiące na zamówiene takie tajemnicze i zakamuflowane, boją się skarbówki?

 

 

Wprost przeciwnie, z kolumnami redaktora co niektórzy nawet zjęcia sobie robili na AS2009 :)

Nie ma jak dotyk celebrity :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Redaktor przyłącza się do wątku promującego polskie. Aura tajemniczości roztoczona, co też ten redaktor kupił, tyle szukał i w końcu trafił, ale to wypas musi być... Już któryś wpis Redaktora widzę promujący te monitory. A wiadomo, to jest niezły lewar dla producenta, może nie aż taki, jak kupno AP Tempo 6 przez M. Stryjeckiego, ale jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że trzeba posłuchać, ale dobrze też poznać opinie innych osób - stąd ten wątek.

 

Na Audio Szole 2009 posłuchałem Audio Academy Phoebe III - bardzo ładnie! Pewnie będę dążył do posłuchania u mnie w domu wyższego modelu AA - Hyperionów.

 

Bardzo pozytywna reakcja po odsłuchu Avcom Suestado. Polski kerunek jest OK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.