Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny polskich wytwórców.


Apetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

No Ci co mają kasę to się jakoś nazywają,czy przypadkiem nie KUŁAK.Pachnie minioną epoką i Włodzimierzem Iliczem!Każdy ma prawo do kupowania czego tylko chce za swoje pieniądze i do tego ma prawo wyboru.Puki co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem kolumn Sound&Line Enigma Medius. Długo poszukiwałem dźwięku dla siebie, przesłuchałem dziesiątki zestawów. Dźwięk dla siebie odnalazłem w konstrukcjach krakowskiej manufaktury. Mógłbym tutaj wypisać zalety kolumn Enigma, ale zamiast tego zachęcam po prostu do posłuchania. Ze sprzętem Pana Marcina z Sound&Line jest to dźwięk kompletny, z którym można się zestarzeć i zakończyć na całe życie poszukiwanie sprzętu.

Na odbiór dźwięku wpływa wiele czynników takich jak nastrój, pora dnia, spokój w otoczeniu, więc wystawy w stylu Audioshow nie są najlepszym miejscem na ocenę jakości zestawów, ale po wizycie na tegorocznej wystawie i w domach zamożnych audiofili oraz przesłuchaniu systemów za setki tysięcy złotych nadal uważam, że dźwięk u Pana Marcina z Sound&Line jest najlepszym jaki słyszałem w życiu bez względu na cenę. Dla mnie jest to szczyt tego co można osiągnąć w temacie reprodukcji dźwięku w domu.

Zachęcam do wizyty w Krakowie w Sound&Line, będziecie w szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuisan, 18 Lis 2009, 00:20

 

>Niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem kolumn Sound&Line Enigma Medius. Długo poszukiwałem

>dźwięku dla siebie, przesłuchałem dziesiątki zestawów. Dźwięk dla siebie odnalazłem w konstrukcjach

>krakowskiej manufaktury. Mógłbym tutaj wypisać zalety kolumn Enigma, ale zamiast tego zachęcam po

>prostu do posłuchania. Ze sprzętem Pana Marcina z Sound&Line jest to dźwięk kompletny, z którym

>można się zestarzeć i zakończyć na całe życie poszukiwanie sprzętu.

>Na odbiór dźwięku wpływa wiele czynników takich jak nastrój, pora dnia, spokój w otoczeniu, więc

>wystawy w stylu Audioshow nie są najlepszym miejscem na ocenę jakości zestawów, ale po wizycie na

>tegorocznej wystawie i w domach zamożnych audiofili oraz przesłuchaniu systemów za setki tysięcy

>złotych nadal uważam, że dźwięk u Pana Marcina z Sound&Line jest najlepszym jaki słyszałem w życiu

>bez względu na cenę. Dla mnie jest to szczyt tego co można osiągnąć w temacie reprodukcji dźwięku w

>domu.

>Zachęcam do wizyty w Krakowie w Sound&Line, będziecie w szoku.

 

Proponuję nieco stonować:)

W swoim "o mnie" napisałeś - "dźwięk bajka" i... jak widać - jest po bajce (zmiana kolumn).

Rozumiem ekscytację (nie umniejszając w żadnym razie wartości sonicznych krakowskich kolumn - bo nie mam pojęcia jak grają?), ale osobiście nie znam audiofila, który zakupił kolumny powiedzmy 30-40 lat temu i do dziś jest "zaczarowany". Słucha TYLKO i wyłącznie ich, zmieniając jedynie elektronikę.

Choćby to były cuda za 100 k$. W końcu przychodzi czas na zmianę...

Zdaje się, że wszystko "normalnieje" z czasem...

 

Najlepszego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do recenzji monitorów Sound&Line Enigma Mini. Na dole jest kontakt do Pana Marcina, właściciela Sound&Line:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Fajne kolumny robi Polska firma Avcon. Słuchałem modelu Tivano....bajka.

Pod tym linkiem więcej o firmie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Niedawno zastąpiłem AF Tempo VI głośnikami Akustyk. Podłogowe 2.5 drożne.

Głośniki w AF tanie , w Akustyku topowe Scan Speaki Iluminator, skrzynki na podobnym poziomie wykonania z lekkim wskazaniem na AF. Patrząc w katalog AF i innych zachodnich producentów ceny podobnej klasy kolumn są wielokrotnością Akustyków.

Dźwięk – AF Tempo VI to najbardziej przereklamowany produkt z jakim się zetknąłem. Te głośniki powinny kosztować max. 3999 zł a nie 12 000. (Serdeczne dzięki dla pana Stryjeckiego!)

Co w tym jest odkrywczego???

W kraju pochodzenia AF rynek audio-hobby DIY jest rozbudowany do skali niewidzianej nigdy w Polsce. Własnie z tego samego powodu. Że za pół ceny zestawów fabrycznych mozna mieć taki sam hi-end w postaci KITów albo własnych konstrukcji. Tylko że nie każdy chce się babrać struganiem kolumn w garażu. Akustyk na sprzedazy tez ma te swoje 50% brutto tak samo jak producent kolumn ma na swoich wyrobach i sprzedawca w ekskluzywnym salonie audio ma na swojej marży. Po prostu dłuższy proces produkcji i sprzedazy więc więcej chętnych do zarabiania i wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatny plan jest taki, aby w przyszłości zakupić miły na wejrzeniu i dobry do słuchania zestaw stereo, składający się z głośników stojących jednego z polskich wytwórców. Ludzie mówią i piszą, że grają naprawdę dobrze, więc czemu nie? Rad bym poznać Wasze doświadczenia - jeśli słuchacie muzyki na rodzimych kolumnach, napiszcie! Jak je oceniacie, z czym grają?

 

Użytkownicy produktów Audio Academy, Studio 16Hz, Qba, Avcon, Harpia Acoustic, RLS, ... odezwijcie się!

 

Jestem po pierwszym słowie z Audio Academy na odsłuch kolumn w moim pokoju. Sprawa nie jest pilna w moim przypadku, ale myślę, że temat zainteresuje wielu. Mnie w każdym razie kręci! Polacy wszak nie gęsi, swoje kolumny mają.

www.akkus.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Cadam

To pochodna Tonsila

Okazuje się że nie żadna "pochodna". Ludzie z tej firmy poza przeszłoscią i dostepem do głosników które sprzedawali z Tonsilem nie mają już wiele wspólnego. Podobno nawet chcą uzywac finalnie głosników własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cadam

(Konto usunięte)

Okazuje się że nie żadna "pochodna". Ludzie z tej firmy poza przeszłoscią i dostepem do głosników które sprzedawali z Tonsilem nie mają już wiele wspólnego. Podobno nawet chcą uzywac finalnie głosników własnej produkcji.

 

Ciekawe czy głośniki "własnej produkcji" będą produkowane w Tonsilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Też mnie to ciekawi, ale dla nabywcy kolumn to raczej mniej istotne. Może będą stx-a? To chyba żadna różnica kto produkuje, a kto to zleca.

Sądzisz że garnitur Pierre Cardin jest przez niego własnoręcznie szyty? Powstaje w zarośniętej chwastami szwalni w Pabianicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.