Skocz do zawartości
IGNORED

Do znudzenia - jakie kable głośnikowe


asiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie - poszukuję kabli głośnikowych i liczę na Wasze rady.

System jak w 'o mnie', czyli Monitor Audio GS20 i elektronika Myryada.

Pewnie tak da się tylko w Erze, ale oczekuję:

- bardzo szczegółowej góry ale bez wyostrzeń, przy GS20 lekkie utemperowanie wręcz mile widziane, ale chciałbym aby np. trąbka nadal pozostała instrumentem dętym blaszanym, ze ślicznym wypolerowanym połyskiem,

- nieco ocieplonej średnicy, aby dolały nieco miodu żeńskim wokalom,

- potężnego basu z niezłą kontrolą, schodzącego do piekieł i wyrywającego ich bramy razem z futrynami.

Budżetu celowo nie podaję, w tej kwestii również liczę na Wasze sugestie, ale też na wyczucie i rozsądek ;)

Potrzebuję ok. 2x2m, ale może lepiej będzie biwiring tańszymi? (MonitorAudio bardzo zaleca).

Z tego co słuchałem/czytałem mogą się sprawdzić:

- antykable

- Albedo Air I-III

- Van den Hull

Co sądzicie o tych typach, co jeszcze byście mi zaproponowali?

Pzdr,

Asiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam.

> antykable

>- Albedo Air I-III

>- Van den Hull

>Co sądzicie o tych typach, co jeszcze byście mi zaproponowali?

 

Z podanych słyszałem tylko Albedo i są to dobre kabelki. Van den Hula słyszałem tylko IC i był bardzo słaby w moim systemie, bardzo zamulał.

Ogólnie polecam też po raz .... Audioquesty, najlepiej Granit, lub taniej Midnigcht, lub Bedrock.

Tu moja recenzja (pod koniec strony) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka niezłych kabli poległo u mnie w konfrontacji z Acrolink 6N-S1400II. W jaśniejszych sytemach kabel się sprawdzi. Średnica i góra pasma jest na bardzo wysokim poziomie. Nie ma kłucia w uszach, natarczywości, suchości czy szostkości. Jest miło, miękko, atłasowo ale jednocześnie detalicznie bez jakiegoś zmulenia choć bas słyszałem lepszy ale nie ma tragedii broń Boże. Za tzw. "komletne" kable trzeba płacić dużo większe pieniądze. Szkoda, że ten Acrolink praktycznie nie jest u nas dostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiki

Wedle uznania z tymi kablami. Jeden powie dobre a drugi, że nie. Tak jak ze sprzętem i jedyna rada to pożyczyć i posłuchać. Ja mam Qed'y i jestem bardzo zadowolony ale ktoś zaraz napisze, że grają nie tak, że czegoś tam brakuje a ja mam to gdzieś bo mi odpowiadaja. :)) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Owe qedy to generalnie b. fajne kable.

Graly u mnie fantastycznie w polaczeniu z micromega stage 5, ktora nie ma zbyt silnych sopranow (reszta - jak w "o mnie")

Natomiast zle sie zaczelo dziac, gdy micromege zamienilem linnem DS-em, ktory daje wiecej wysokich.

Teraz, co prawda, dalej jest gladko, ale mam nadmiar sybilantow - takie gladziudkie "ssss",

a w niektorych przypadkach - gladziudkie "SSSS" :-).

Na razie daje sobie jednak spokoj - za jakis czas bede zmienial i wzmacniacz i kolumny, i wtedy

pomysle nad nastepcami owych qedow.

Wydaje sie, ze do zestawu autora watku qedy bylyby zbyt - hmmm - szczegolowe ?

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam także opinie o kablu Qeda (u mnie spiral). Zaznaczone wyraźnie są skraje pasma bo przecież bas ma bardzo dobry. Podobne efekty zauważyłem w antykablach choć nie wygrzane były więc może po wygrzaniu grają trochę inaczej. Jeśli system gra "SSSSSS" (jak tu kolega ładnie napisał) proponuję spróbować The Chord Epic Twin. Ładnie górę "zaokrągli" ale jeśli wzmacniacz niedomaga z basem będzie to widoczne w przekazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wpisy.

A może biwi i co innego na górę a co innego na dół, czy lepiej jeden a dobry?

Może jeszcze jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

>asiki

 

Najlepiej w systemie miec przewodniki z tego samego metalu i najlepiej z jednej fabryki.

Wtedy mozemy byc pewni ze brzmienie bedzie takie jak nalezy.

 

Jezeli sa stosowane roznego rodzaju mieszanki to mozemy spodziewac sie znieksztalcen np.:

- dzwiek wydaje sie zamulony,

- za ostry

- matowy

- hiperszybki

- slodki

itp

 

Niektore znieksztalcenia sa calkiem fajne i przez co poniektorych audiofili odbierane

jako kable wybitne, referencyjne itp.

 

Czasami znieksztalcenia moga eksponowac okreslone zakresy co powoduje ze niektore polaczenia

sa preferowane do np.

-rocka

-muzyki wokalnej

-jazzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, 8 Gru 2009, 19:23

 

Piszesz jakby znikształcenia były czymś pożądanym, w zalezności od preferencji :)

A jak lubię posłuchać na zmianę Marii Callas i Dream Theater, to mam zmieniac kable?

Wydaje mi się, ze najlepsze jednak są kable bez zniekształceń...

 

I skąd ta teoria o koniczności zachowania jednorodności metalu?

Nie spotkałem się nigdy z takim pomysłem. Ma to jakieś uzasadnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to aby sam metal mial jednorodna strukture - np sama miedz (8)N czy same srebro (X)N.

Chociaz by to nie zaszkodzilo.

 

Chodzi o to, aby zyly interkonektu (lub XLR) byly zrobione z tego samego materialu

co kable glosnikowe. Oczywiscie zyl w kablach glosnikowych musi byc wiecej z wiadomych

wzgledow.

 

najlepiej jak w kablu glosnikowym zyly beda izolowane od siebie.

Zmiejsza to zaklucania powstale przy przenikaniu sygnalu z jednej zyly do rugiej.

Jezeli chcemy miec wiecej basu to wiecej zyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, 8 Gru 2009, 21:17

 

>Nie chodzi o to aby sam metal mial jednorodna strukture - np sama miedz (8)N czy same srebro (X)N.

>Chociaz by to nie zaszkodzilo.

 

a miedź srebrzona ?

 

>Chodzi o to, aby zyly interkonektu (lub XLR) byly zrobione z tego samego materialu

>co kable glosnikowe. Oczywiscie zyl w kablach glosnikowych musi byc wiecej z wiadomych

>wzgledow.

 

hmm... nie czesto posiada się komplet kabli od jednego producenta.

Nie wsponiając nawet o bi-wiringu.

 

>najlepiej jak w kablu glosnikowym zyly beda izolowane od siebie.

>Zmiejsza to zaklucania powstale przy przenikaniu sygnalu z jednej zyly do rugiej.

>Jezeli chcemy miec wiecej basu to wiecej zyl.

 

wiecej basu = więcej żył ? skąd taki pomysł ?

a Stereovox - jeden z najcieńszych kabli z najpotęzniejszym basem

a Audio Note - włos w koszulce powalający na kolana ?

 

Nie zamierzam rozpoczynać tutaj jakiejś polemiki.

Po prostu pierwsze słyszę o takich zasadach.

Serio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, 8 Gru 2009, 21:17

 

Piszesz o tym z wielkim przekonaniem, dlatego chciałbym wiedzieć skąd je bierzesz.

Kompletnie nie pokrywa się to z moimi doswiadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

Jeżeli dobierasz na ucho,to jakie znaczenie ma materiał?Nie ma.Masz więcej możliwości,stosując różne materiały.Wszystko zalezy od całości.Całego systemu,bo to on gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 8 Gru 2009, 21:34

 

Nie znam inej metody doboru kabli niz na ucho.

Metoda "na recenzje", lub "na polecenie" się nie sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

>>wiecej basu=więcej żył ? skąd taki pomysł ?

 

Jak to skąd? Z wymienionego przez Ciebie Kondo!Stosuje się podwójny przebieg żeby zwiększyć bas i to się sprawdza.

 

Tylko nie szukaj potwierdzenia u XYZ-eta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 8 Gru 2009, 21:45

 

Nie wymeniaj nawet tego nick'a :)

 

Jasne, ale ten podówjny przebieg Kondo nie jest grubszy od włosa mongolskiej dzeiwicy :)

a i nie mam pewności czy akurat ten parametr jest odpowiedzialny za ilość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake.

Zgadza się,ale pojedyńczy drut w kablu Kondo,cieniuteńki jest.Ilość żył w izolacji tworzy cały kabel a podwójny przebieg to podwaja.Sprawdzałem,przy podwójnym przebiegu jest więcej basu.To jest fakt.Nie będe już pisał dla kogo nie jest.Uwzględniam prosbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bardzo szczegółowej góry ale bez wyostrzeń, przy GS20 lekkie utemperowanie wręcz mile widziane, ale chciałbym aby np. trąbka nadal pozostała instrumentem dętym blaszanym, ze ślicznym wypolerowanym połyskiem,

- nieco ocieplonej średnicy, aby dolały nieco miodu żeńskim wokalom,

- potężnego basu z niezłą kontrolą, schodzącego do piekieł i wyrywającego ich bramy razem z futrynami"

 

Jak ma być tak dobrze to spróbowałbym Cardasa Neutral Reference, jak bardziej docieplona średnica to Cardas Golden Reference ale to są już dwa razy większe pieniądze pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 8 Gru 2009, 21:08

>Wydaje mi się, ze najlepsze jednak są kable bez zniekształceń...

-----------------------------------------------

 

Tylko znajdź neutralne kable! To jakby powiedzieć, że dwa stoliki grają tak samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, 8 Gru 2009, 21:17

>Chodzi o to, aby zyly interkonektu (lub XLR) byly zrobione z tego samego materialu

>co kable glosnikowe. Oczywiscie zyl w kablach glosnikowych musi byc wiecej z wiadomych

>wzgledow.

 

Ciekawa koncepcja. Czy może znasz uzasadnienie takiego zalecenia? Odsłuchy czy coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>modrzew47

 

Cieniutenkie solid cory sa bardzo fajne gdyz przy niskich poziomach glosnosci daja

dzwiekowi namacalnosc. Super do sluchania w nocy.

 

Jezeli jednak musimy podlaczyc wieksze kolumny lub musimy sluchac glosniej wtedy

dostaja zadyszki co skutkuje utrata dynamiki i prewnego rodzaju kompresja w dzwieku.

 

>mlb

Moim uzasadnieniem jest logiczne myslenie i fizyka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.