Skocz do zawartości
IGNORED

Buczący bas


paul_67

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem,że przy głośniejszym słuchaniu gramofonu podłączonego przez przedwzmacniacz wzbudza się bas.Jaka może być tego przyczyna?Kable odpadają.Sprawdziłem je myśląc,że to coś z masą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon Sherwood PM 9800, wkładka MG2831 Chuo Denshi.Jak położę igłę na płycie i podkręcę głośność to też występuje to zjawisko.Zauważyłem to niedawno i na pewno wcześniej nie występowało bo sprawdzałem uziemienie w podobny sposób...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

paul_67, 7 Lis 2009, 08:50

 

>Zauważyłem,że przy głośniejszym słuchaniu gramofonu podłączonego przez przedwzmacniacz wzbudza się

>bas.Jaka może być tego przyczyna?Kable odpadają.Sprawdziłem je myśląc,że to coś z masą...

 

Sprzężenie mechaniczne. Albo przez powierzchnię na której stoją zestawy głośnikowe i gramofon, albo przez powietrze. Zjawisko zapewne nasila się przy opuszczonej pokrywie gramofonu. Spróbuj wyprowadzić gramofon z obszaru oddziaływania fali akustycznej niskiej częstotliwości lub odizolować gramofon od drgającej powierzchni.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Mark, 7 Lis 2009, 10:51

To chyba o to chodzi.Występuje sprzężenie między gramofonem i wzmacniaczem.Dziwne jest,że wcześniej tego nie zauważyłem.Teraz powstał problem gdzie postawić gramofon:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.