Jump to content
IGNORED

600zł na pasywne monitorki, nowe lub używane

mindtools

Recommended Posts

Witam,

chciałbym sobie kupić jakieś głośniki (nowe lub używane), których będę mógł z przyjemnością słuchać z odległości około metra ;)

Pokój jest nieduży, coś koło 12m2, więc myślę, że praktycznie żaden z polecanych modeli nie rozsypie się gdy okazyjnie puszczę muzykę trochę głośniej.

Podpięte zostaną pod Denona PMA-880r (okazyjnie również pod Luxmana L-230, więc 8ohm w górę muszą mieć).

Nie zamykam się na żaden rodzaj muzyki, ale last.fm mówi mi, że słucham "indie, trip-hop, rock, instrumental hip-hop, idm".

Interesuje mnie raczej ciekawa, niemęcząca prezentacja, niż studyjna analityczność. Oczekuję dość mocnego basu (no może nie w stylu "sub z golfa"). Sprawą istotną jest dla mnie też wygląd (poniższe propozycje najpierw przeszły przez sito wyglądu ;) ).

Włączyłem allegro, ustawiłem limit cenowy i rozglądam się za znanymi markami i zastanawiam się nad takimi modelami na przykład:

B&W DM-302

B&W 601 s2

Cambridge Audio S 30

Wharfedale Diamond 10.1

Monitor Audio Bronze BR2

Uważacie, że można znaleźć coś lepszego w tej cenie? Jak nie, to które byście polecili?

Z góry pięknie dziękuje

pzdr

Dzięki za wszystkie wpisy (poza pierwszym) ;)

Po dokładniejszym przeczesaniu recenzji i za Waszymi sugestiami zastanawiam się przede wszystkim nad Monitor Audio Bronze 2

oraz

Tannoy M2

Z MAB2 to możliwy byłby problem przy moim luxmanie, który to obsługuje od 8ohm w góre, przy czym MAB2 mają marne 6. Pamiętam, że podpinałem kiedyś stare głośniki 4ohm pod starego goldstara i nie byłem zadowolony, coś sobie nie chciał radzić. Te same głośniki podpięte pod denona jakoś dają radę.

Myślicie, że podobnie może być z tymi?

pzdr

M2'ki były już w drodze do mnie gdy zauważyłem, że pojawiły się nowe odpowiedzi, co wywołało u mnie stres natury "napisali, że są jakieś 2x lepsze i 4x tańsze" ;)

Jeszcze raz dzięki za odp :)

Moglibyście mnie skierować w miejsce, które wytłumaczy mi co macie na myśli mówiąc "tunning luxmana" lub "tunning zwrotnicy"?

pzdr

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.