Jump to content
IGNORED

600zł na pasywne monitorki, nowe lub używane


mindtools

Recommended Posts

Witam,

chciałbym sobie kupić jakieś głośniki (nowe lub używane), których będę mógł z przyjemnością słuchać z odległości około metra ;)

Pokój jest nieduży, coś koło 12m2, więc myślę, że praktycznie żaden z polecanych modeli nie rozsypie się gdy okazyjnie puszczę muzykę trochę głośniej.

 

Podpięte zostaną pod Denona PMA-880r (okazyjnie również pod Luxmana L-230, więc 8ohm w górę muszą mieć).

 

Nie zamykam się na żaden rodzaj muzyki, ale last.fm mówi mi, że słucham "indie, trip-hop, rock, instrumental hip-hop, idm".

 

Interesuje mnie raczej ciekawa, niemęcząca prezentacja, niż studyjna analityczność. Oczekuję dość mocnego basu (no może nie w stylu "sub z golfa"). Sprawą istotną jest dla mnie też wygląd (poniższe propozycje najpierw przeszły przez sito wyglądu ;) ).

 

Włączyłem allegro, ustawiłem limit cenowy i rozglądam się za znanymi markami i zastanawiam się nad takimi modelami na przykład:

B&W DM-302

B&W 601 s2

Cambridge Audio S 30

Wharfedale Diamond 10.1

Monitor Audio Bronze BR2

 

Uważacie, że można znaleźć coś lepszego w tej cenie? Jak nie, to które byście polecili?

 

Z góry pięknie dziękuje

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszystkie wpisy (poza pierwszym) ;)

Po dokładniejszym przeczesaniu recenzji i za Waszymi sugestiami zastanawiam się przede wszystkim nad Monitor Audio Bronze 2

oraz

Tannoy M2

 

Z MAB2 to możliwy byłby problem przy moim luxmanie, który to obsługuje od 8ohm w góre, przy czym MAB2 mają marne 6. Pamiętam, że podpinałem kiedyś stare głośniki 4ohm pod starego goldstara i nie byłem zadowolony, coś sobie nie chciał radzić. Te same głośniki podpięte pod denona jakoś dają radę.

Myślicie, że podobnie może być z tymi?

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

M2'ki były już w drodze do mnie gdy zauważyłem, że pojawiły się nowe odpowiedzi, co wywołało u mnie stres natury "napisali, że są jakieś 2x lepsze i 4x tańsze" ;)

Jeszcze raz dzięki za odp :)

 

Moglibyście mnie skierować w miejsce, które wytłumaczy mi co macie na myśli mówiąc "tunning luxmana" lub "tunning zwrotnicy"?

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.