Skocz do zawartości
IGNORED

Zakrzywienie Przestrzeni ABX - koniec drogi.


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum nie sposób nie potknąć się o testy ABX, Analizując argumenty, nie mnie pierwszego zastanowiło, co ma w sobie test, że słyszący przestają słyszeć. Test ABX nie wykazuje, że nie ma różnic między wzmacniaczami, wykazuje jedynie, że po wyrównaniu poziomów różnice się zacierają. Nie wyjaśnia także, DLACZEGO tak się dzieje, interpretując pochopnie, że wszystko gra tak samo, i rzeczywiście, wszystko gra tak samo w TYM przypadku i tylko TYM. W każdym innym różnice występują. Pomyślałem, a może złożenia są błędne ? Nie mam podstaw teoretycznych, opieram się na wiedzy zaczerpniętej z internetu i wszystko to tylko przypuszczenia. Czym więc jest ABX ? Myślę, że nie jest testem na udowodnienie braku różnic, jest natomiast testem na CZUŁOŚĆ/ROZDZIELCZOŚĆ zmysłu słuchu. Główny imperatyw ABX to zrównanie poziomów głośności do granicy rozdzielczości/czułości ludzkiego ucha czego konsekwencją jest trudność w wyłapaniu różnic. Nie ma więc nic nadzwyczajnego, że różnice zanikają, zmysł pracuje w zakresie 'bezwładności', a w tak zaprojektowanym badaniu to głośność jest głównym czynnikiem różnicującym. Poniżej progu percepcji zmysły nie reagują na bodźce, co zdaje się udowadniać ABX. W podobny sposób można 'oszukać' pozostałe zmysły. Tak więc metodologia pozostaje właściwa, niewłaściwe są natomiast wnioski. Może się mylę, jednak zgrabnie wyjaśnia to tajemnicę ABX. Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany przez orędowników ABX.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil, 8 Lis 2009, 20:43

 

>Przeglądając forum nie sposób nie potknąć się o testy ABX, Analizując argumenty, nie mnie

>pierwszego zastanowiło, co ma w sobie test, że słyszący przestają słyszeć. Test ABX nie wykazuje, że

>nie ma różnic między wzmacniaczami, wykazuje jedynie, że po wyrównaniu poziomów różnice się

>zacierają.

 

Idąc dalej twoim tropem rozumowania, jeśli chcę żeby mój wzmacniacz za 500zł zagrał tak jak hi-end za 30000zł (na tyle podobnie, że nie ma mistrza co by różnice rozpoznał), wystarczy, że podgłośnie albo zciszę. I właśnie to starają się udowodnić te testy ( z bardzo dobrym skutkiem), moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 8 Lis 2009, 21:00

 

>Co tu gadać, ABX jest religią tych których nie stać..

 

Naprawdę tak uważasz ? Czy tylko pi....eś bezmyślnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 8 Lis 2009, 21:00

 

>Co tu gadać, ABX jest religią tych których nie stać..

 

Sprawdzałeś kiedyś ile kosztują Oriony ? ;)

 

Poza tym, religią to jest audiofilia, w testach ABX jest 100% nauki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil, 8 Lis 2009, 20:43

 

I to jest logiczne, moim zdaniem, podejście do ABX. Niestety ludzie tego nie rozumieją i gadają głupoty, że wszystko gra tak samo.

Dajmy na to jakieś monitory, telewizory czy coś w tym stylu. Chodzimy po markecie i widzimy, że każdy ma inny obraz, inne barwy, ostrość, jasność itd. Jakby to jakiś magik perfekcyjnie skalibrował to pewnie byłby problemy z szybkim rozpoznaniem urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna wojna ;)

 

Ja tylko rozwinę myśl Rocha w drugą stronę:

Religia tych których stać jest opowiadanie jaki to nadzwyczajny słuch posiadają. . .

 

Myślę, że obie nasze myśli są prawdziwe.

 

Rochu. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by zmienić nazwę tego forum na "ABX-Stereo", a może mono bo co to za różnica......, forum dla miłośników ......hmmmmmm........

Proponuje taka nazwę ponieważ: powstaje coraz więcej takich tematów i wkrótce będzie się czytać tylko o tym, czyżby to już koniec tego forum, byłoby szkoda, a może takie zapotrzebowanie.

 

Nie rozumiem też osób które zakładają takie tematy z ABX w nazwie, bo czemu to tak na prawdę sprzyja, kolejnym wpisom ABXo-maniaków bo chyba niczemu więcej.

Pozdro dla moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 8 Lis 2009, 21:09

 

>x1,

>z śmierdzącym klonem dyskutować nie będę.

 

Uważasz, że ja, Twój Klon, śmierdzę ?!? To jak musi śmierdzieć oryginał ?!? ;)

 

rochu, ale dowiedz się ile kosztują Pawła Oriony... tak przy okazji... Twoje kolumny jakieś tańsze są... więc, coś tu nie gra... Jesteś w obozie biedaków ?!?

 

To pisałem ja, Twój Klon :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 8 Lis 2009, 21:18

 

>Nie rozumiem też osób które zakładają takie tematy z ABX w nazwie, bo czemu to tak na prawdę

>sprzyja, kolejnym wpisom ABXo-maniaków bo chyba niczemu więcej.

 

też tam myślę, kamil jest chyba kryptomaniakiem abx-owym !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil, 8 Lis 2009, 20:43

>Główny imperatyw ABX to zrównanie poziomów głośności do granicy rozdzielczości/czułości

>ludzkiego ucha czego konsekwencją jest trudność w wyłapaniu różnic

 

Nie słyszałeś jeszcze o tym, że różny poziom głośności równa się różnemu ogólnie nazwanemu dźwiękowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7

A ja też tak uważam jak rochu.Bez złośliwości ale fakty się bronią same.

Wiesz gdzie bym wiązał krawat,gdyby nie było różnicy?

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą "zarządzający forum" może by pomyśleli i założyli zakładkę np: testy ABX, kto chce czytać o testach i że różnic niema to w wchodzi w zakładkę i tam raj dla siebie, druga sprawa że powinny tematy być prowadzone w sposób ....sensowny?

Miałoby to na celu osoby nowo rejestrujące się, zawsze ma wybór, wydawać dużo pieniędzy (słyszy że są różnice), lub wydać mało (słyszy że różnic niema), każdy ma wybór i na własnych uszach polegać powinien.

Słyszy i go stać to wydaje, czy stać go i słyszy, to jest nie ważne, każdy powinien mieć prawo własnego nie narzucanego prawa wyboru, ważne aby było mu z tym dobrze.

Jestem także daleki od obrażania kogokolwiek, bo po co, łatwo jest ubliżać, trudniej zachowywać kulturalnie, łatwiej jest niszczyć niż tworzyć.

Ale pojechałem z filozofią, a teraz %, ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

A mniejszy poziom głośności, to wg XYZ - gorszy... hehe.

Kamil dobrze opisał kolejną zagadkę skuteczności ABX, lecz "kompania" i tak swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...zrównanie poziomów głośności do granicy rozdzielczości/czułości

ludzkiego ucha czego konsekwencją jest trudność w wyłapaniu różnic"

 

Idiotyzm, w jakim celu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 8 Lis 2009, 21:34

 

>Swoją drogą "zarządzający forum" może by pomyśleli i założyli zakładkę np: testy ABX, kto chce

>czytać o testach i że różnic niema to w wchodzi w zakładkę i tam raj dla siebie,

 

lepsza byłaby zakładka Audiofilia, taki rezerwat dla Audiofili, gdzie nie można byłoby im zakłócać myśli gadkami o testach ABX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam żeby ktoś mi mówił jak głośno mam słuchać, tyle i ani ciut głośniej....BO CO!, bez sensu kurna.

A głośniej to nie bo lepiej wszystko słychać, a to właśnie nie o to chodzi?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x1, 8 Lis 2009, 21:39

 

>we, 8 Lis 2009, 21:34

>

>>Swoją drogą "zarządzający forum" może by pomyśleli i założyli zakładkę np: testy ABX, kto chce

>>czytać o testach i że różnic niema to w wchodzi w zakładkę i tam raj dla siebie,

>

>lepsza byłaby zakładka Audiofilia, taki rezerwat dla Audiofili, gdzie nie można byłoby im zakłócać

>myśli gadkami o testach ABX.

 

Przecież cały czas tak jest, i zakładka do tego niepotrzebna bo ABX jest wszędzie, jak wredna upierdliwa teściowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wiesz gdzie bym wiązał krawat,gdyby nie było różnicy?

 

Porównanie zupełnie nie trafione.

 

Ja to widzę tak ... skoro mam dać kilka tys. na dany komponent to chciałbym wiedzieć na który - czyli gdzie coś na prawdę zyskam a gdzie nie.

 

 

... a niektórym to obojętne, nie interesują ich fakty, wolą kupić za 2000 tys. kabelki a za drugie tyle kolumny (!) zamiast np. kolumny za 3950 a za 50 kabelki.

 

A krawat, porsche, garnitur, rolex, Dama z łasiczką to coś całkowicie innego i jeśli ktoś to porównuje do audio to (i tu moje ulubione) LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle.

Porównanie z krawatem odnosi się tylko i wyłącznie do RÓŻNICY,która jest przy odsłuchach różnych

systemów,tak samo jak w reklamie z Żywcem,która ma podkreślić właśnie,że różnica istnieje.

Przecież to prosta analogia,z tym krawatem i powiedzenie "Jakby nie było różnicy to krawat wiązałbym na kut..ie."Nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego krawata nie rozumiem.

Nie mam zamiaru brać udziału w tej wojnie. Krucjata przeciwko tym, których stać, jest oczywista. Tylko dlaczego mają oni takie parcie na pokazywanie się (swojego stactwa) ;)

 

Moje pytanie brzmi:

Czy posiadanie jest równoznaczne z większą wrażliwością muzyczną? Przecież o to chodzi w odbiorze biernym i aktywnym muzyki. . .

 

Proponuję zakompleksionych jednej i drugiej strony przenieść do nowej zakładki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 8 Lis 2009, 21:42

 

>>>Swoją drogą "zarządzający forum" może by pomyśleli i założyli zakładkę np: testy ABX, kto chce

>>>czytać o testach i że różnic niema to w wchodzi w zakładkę i tam raj dla siebie,

>>

>>lepsza byłaby zakładka Audiofilia, taki rezerwat dla Audiofili, gdzie nie można byłoby im zakłócać

>>myśli gadkami o testach ABX.

>Przecież cały czas tak jest, i zakładka do tego niepotrzebna bo ABX jest wszędzie, jak wredna

>upierdliwa teściowa.

 

Gdzie jest zakładka Audiofilia ?!? Na razie audiofilia się panoszy w stereo, jak upierdliwa teściowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we, 8 Lis 2009, 21:39

 

>Ja sobie nie wyobrażam żeby ktoś mi mówił jak głośno mam słuchać, tyle i ani ciut głośniej....BO

>CO!, bez sensu kurna.

>A głośniej to nie bo lepiej wszystko słychać, a to właśnie nie o to chodzi?.

 

kompletnie nic nie rozumiesz, co mnie jakoś nie dziwi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 8 Lis 2009, 21:55

 

>Tego krawata nie rozumiem.

>Nie mam zamiaru brać udziału w tej wojnie. Krucjata przeciwko tym, których stać, jest oczywista.

 

Gdzie Ty widzisz taką krucjatę ?!?

Ja widzę krucjatę przeciwko oszustwom w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.