Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Esoteric Klub
IGNORED

Klub Esoteric


Jazz :-)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, marek-1969 napisał:

K-1 działa jako pre? Jakim cudem? 

Pewnie może ,  choć nie wiem czy ten model, ale najnowsze esoterica odtwarzacze zapewne już tak..odtwarzacze Accu też mają taką funkcję...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, lolek126 napisał:

dałabym radę z takim odtwarzaczem i bez platformy ?

To nie takie proste; począwszy od kabli XLR poprzez zasilające, USB i parę mojej konstrukcji tweaków trzeba było wszystko z namysłem na spokojnie dobierać. Teraz jeszcze dojdzie specjalny melomański regał i linia zasilająca  z specjalnymi bezpiecznikami. Sprawę linii konsultowałem z paroma osobami, w tym z Rogerem Adamkiem z RCM-u ( sam też już parę  linii zrobiłem). Jak zwykle u mnie się to tym kończy że poprawiam po fabryce i coś dodaję od siebie.

Sam „goły” Esoteric nie potrafi się dobrze sprzedać słuchałem go kiedyś i szału nie robił,system  był przypadkowo dobrany. Moja decyzja zakupu była trochę nie racjonalna, nie mogłem nic wybrać na napędzie Pro2 bo słyszałem jego niedomagania unróżnych Marek,i mogłem zdalnie w ciemno kupić albo topowego Luxmana albo drugiego po Grandioso Esoterica. Luxmana niższy model mi się podobał ale nie byłem pewien na ile wyższy będzie lepszy od obcmokiwanego 7,5 kilogramowego VRDS-a w środku.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ASURA napisał:

To nie takie proste; począwszy od kabli XLR poprzez zasilające, USB i parę mojej konstrukcji tweaków trzeba było wszystko z namysłem na spokojnie dobierać. Teraz jeszcze dojdzie specjalny melomański regał i linia zasilająca  z specjalnymi bezpiecznikami. Sprawę linii konsultowałem z paroma osobami, w tym z Rogerem Adamkiem z RCM-u ( sam też już parę  linii zrobiłem). Jak zwykle u mnie się to tym kończy że poprawiam po fabryce i coś dodaję od siebie.

Sam „goły” Esoteric nie potrafi się dobrze sprzedać słuchałem go kiedyś i szału nie robił,system  był przypadkowo dobrany. Moja decyzja zakupu była trochę nie racjonalna, nie mogłem nic wybrać na napędzie Pro2 bo słyszałem jego niedomagania unróżnych Marek,i mogłem zdalnie w ciemno kupić albo topowego Luxmana albo drugiego po Grandioso Esoterica. Luxmana niższy model mi się podobał ale nie byłem pewien na ile wyższy będzie lepszy od obcmokiwanego 7,5 kilogramowego VRDS-a w środku.

Nigdy tak drogiego odtwarzacza esoterica nie miałem na stole ? ale fajne maszy i bardzo rzadko się psują, a cd luxmana niestety z tym troszkę problemu miały zobaczymy jak teraz w tej materii będzie, bo dwa nowe wypuścili. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lolek126 napisał:

Nigdy tak drogiego odtwarzacza esoterica nie miałem na stole ? ale fajne maszy i bardzo rzadko się psują, a cd luxmana niestety z tym troszkę problemu miały zobaczymy jak teraz w tej materii będzie, bo dwa nowe wypuścili. 

Był sukces w tym roku na AVS Magico w końcu jakoś sensownie zagrały z integrą Luxmana i .... nie CD ale gramofonem tej firmy.

 

oczywiście moim zdaniem?

Co do rzadkiego psucia Esotericów to pewnie prawda ale przed zakupem obejrzałem sobie wszystkie filmiki z uruchamiania płyty i mój prawie 10sekund szybciej czytał płyty tak że może się nie psują ale wolniej czytają?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ASURA napisał:

Był sukces w tym roku na AVS Magico w końcu jakoś sensownie zagrały z integrą Luxmana i .... nie CD ale gramofonem tej firmy.

 

oczywiście moim zdaniem?

Co do rzadkiego psucia Esotericów to pewnie prawda ale przed zakupem obejrzałem sobie wszystkie filmiki z uruchamiania płyty i mój prawie 10sekund szybciej czytał płyty tak że może się nie psują ale wolniej czytają?

Może to jest coś za coś, ja natomiast miałem okazję zobaczyć na żywo najnowszą X3 i dość szybko czytała.. natomiast nawet jakby odtwarzacz miał wolniej czytać, a mniej się psuć to i tak wolałbym taki odtwarzacz. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś miał lub ma doświadczenie z Integrą Esoteric'a? 

W dniu 21.02.2010 o 00:29, Al_Bercik napisał:

> Jazz ?

 

Niby racja, ale jednak nie do końca. Wiele zależy od konkretnych ludzi. Po prostu komuś się chce a innemu nie. Odtwarzacz bowiem kupiłem w końcu w Polsce, po prostu udało mi się znaleźć sprzedawcę z prawdziwego zdarzenia. Kogoś, któremu chciało się pomęczyć dystrybutora i dość sprawnie sprowadzić sprzęt jaki chciałem a nie wciskać taki, jaki akurat był na magazynie. Był i dobry kontakt mailowy i telefoniczny i nawet rabat na koniec. To, że popyt na tego typu dobra jest w Polsce jeszcze mały to prawda, a to, że jednemu się chce a drugi ma to w d...ie to co innego.

A co do sprzedaży dóbr luksusowych w Polsce, to właśnie niedawno otwarto niedaleko mnie w Katowicach nowy salon Porsche ...

Może po prostu warto drodzy dystrybutorzy zobaczyć perspektywę rozwoju rynku a nie tylko patrzeć się za siebie.

Porsche to nie marka samochódu tylko tabletka na kryzys wieku średniego. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W katalogu Esoteric'a kolejne dwa nowe odtwarzacze. K01xd oraz K03xd. Ewolucja i jeszcze raz ewolucja. 

Ulepszone napędy VRDS pod nazwą Atlas oraz dekodowanie MQA. 

20200217210657_2020-02-17_Esoteric_K-01XD_and_K-03XD_side_by_side_(2400x1091).jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak u nas z tym bo żeby posłuchać to trzeba najpierw kupić, coś podobnego jak przed zmianą dystrybutora u czeskiego dystrybutora Luxmana a nawet gorzej bo niskie Luxmana można było jednak wypożyczyć wtedy w Katowicach.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2020 o 19:57, marek-1969 napisał:

W katalogu Esoteric'a kolejne dwa nowe odtwarzacze. K01xd oraz K03xd. Ewolucja i jeszcze raz ewolucja. 

Ulepszone napędy VRDS pod nazwą Atlas oraz dekodowanie MQA. 

20200217210657_2020-02-17_Esoteric_K-01XD_and_K-03XD_side_by_side_(2400x1091).jpg

Fajne Zabawki ?

W dniu 26.03.2020 o 21:31, ASURA napisał:

Problem jednak u nas z tym bo żeby posłuchać to trzeba najpierw kupić, coś podobnego jak przed zmianą dystrybutora u czeskiego dystrybutora Luxmana a nawet gorzej bo niskie Luxmana można było jednak wypożyczyć wtedy w Katowicach.

Może tak być ? Dystrybutor nasz kuleje..  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wydawało by się że w 32 kilowym Esotericu wibracje od kolumn mimo bardzo dobrych firmowych podstawek nie powinny mieć wpływu a tu jednak sytuacje można sobie w sposób słyszalny poprawić. Mój Esoteric stoi na specjalnym 650kilowym regale dedykowanym do audio a jednak mimo pływającej plateormy pod nim i kamiennej stratnej płycie dźwięk był lekko szklisty. To modne na obudowy aluminium nie do końca jest panaceum żeby zabezpieczyć elektonikę przed wibracjami modulującymi dźwięk.

Jestem happy

 

Tak to wygląda

4900390B-C7E9-4C17-99D7-CFBF4394CB67.jpeg

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jakoś mały "ruch" w temacie Esoteric . Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jakiegoś DAC-a do mojego zestawu.  Macie może jakieś propozycje? Szukam czegoś co by dało większe wrażenie 3D . Teraz mam dźwięk w linii kolumn.  Wszystko co się dzieje w muzyce mam przed głośnikami.  Chciałbym trochę głębi. Zestaw jaki mam obecnie to Esoteric X-03, Pass INT-150 i kolumny Vienna Acoustics Liszt. 

Mozna liczyć na jakąś podpowiedź,  pomoc?

Pozdrawiam Mariusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy jest pre/dac/ stramer N-05xD

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mario1976 napisał:

Jakoś mały "ruch" w temacie Esoteric . Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jakiegoś DAC-a do mojego zestawu.  Macie może jakieś propozycje? Szukam czegoś co by dało większe wrażenie 3D . Teraz mam dźwięk w linii kolumn.  Wszystko co się dzieje w muzyce mam przed głośnikami.  Chciałbym trochę głębi. Zestaw jaki mam obecnie to Esoteric X-03, Pass INT-150 i kolumny Vienna Acoustics Liszt. 

Mozna liczyć na jakąś podpowiedź,  pomoc?

Pozdrawiam Mariusz. 

Dziwne trochę, nim zaczniesz mieszać elektroniką sprawdź próbówką fazy na wtyczkach (zgodność). Pożycz jakieś dedykowane do Passa sieciówki od tego bym zaczął

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mario1976 napisał:

Dziekuje za wskazówki. 

Mam rozumieć żeby faza na przewodach była po tej samej stronie?

Dokładnie!

jak wypniesz wtyczkę z danego urządzenia i popatrzysz na nią z czoła to przy środkowym pinie będącym na górze dioda próbówki powinna się świecić od prawej strony

Wiadomo jak złapiesz wtyczkę odwrotnie i środkowy pin będzie widoczny na dole to próbówka powinna świecić z lewej strony

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.04.2020 o 17:35, andpon napisał:

A to tak poważnie, czy spóźniony prima aprilis?

Mam na myśli tą "szklistość" dźwięku  

?

 

 

Niezwykle poważnie, po tych wszystkich moich zmianach i jeszcze paru później jestem bardzo zadowolony jak gra elektronika Esoterica w moim systemie

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Mało jak widać osób, które mają do czynienia z Esotericem. Ja z mojej strony chcę się zapisać do ,,Klubu,,. Od kilkunastu lat mam Esoterica DV 50s, od dwu lat DV 60 a od roku Esoterica P0s. Ten ostatni to tylko transport.Skromne 54 kg wagi i nawet nie czyta formatu SACD. Nie szkodzi, radzi sobie wysmienicie ze zwykłymi CD. Jeszcze lepiej z K2. Jako DAC-a mam Reymio 999 EX i jest OK. świetny sprzęt. Wyciąga z płyt wszystko co tylko się da. 

DV50s i DV 60 służą jako odtwarzacze DVD, 50s już w odstawce, bo nie ma go jak podpiąć pod nowsze telewizory. DV 60 ma wyjście HDMI więc nie ma problemu. Dżwięk z  nich uważam za dobry, często lepszy od np Marantza czy Luxmana, choć Lux w wielu modelach broni się lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.