Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Saba Klub
IGNORED

Saba


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Uuups....ja to rozumiem że jak nie będę miał to się pewnie nie dowiem, tylko co powie małżonka na te podwójne zakupy? "Znowu graciarnię robisz, ile kosztował ten śmietnik...itp."

Niewiasty (moja) nie rozumieją takiego myślenia, ma być: kupił, mało wydał, wstawił, grają, ładnie wyglądają i koniec.

Choć moja i tak zauważyła już różnicę pomiędzy dźwiękiem z KD i wzmacniacza stereo:)

Osobiście skłaniam się ku zakupowi jednej pary: chyba Box 60L ale nie wykluczam C705, kwestia ile za które...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Właśnie kupiłem amplituner saba 9250. Fajny sprzęt stan panelu przedniego 9/10 obudowa 8/10 ale to są uszkodzenia które mogę sam wyeliminować. 2x80w przy 8ohm. Kupiłem od pasjonata audiofila. Sprzęt przetestowany i powymienial jakieś zużyte części na nowe także jest przygotowany do grania a gra przepięknie jak na swój wiek. Kolumny może i mam nie aż takie super ale dają radę. D&k 450 na głośnikach tesli.

 

Coś takiego. Mogłem kupić saba 9241 ale dla mnie minus był taki ze napisy były po niemiecku i ze chciałem odkupić od gościa lecz wolał iść z kolega do baru i powiedział ze mogę se zlicytowac na allegro. Wiec mu podziekowalem

post-65333-0-82845300-1486977541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem odkupić od gościa lecz wolał iść z kolega do baru i powiedział ze mogę se zlicytowac na allegro
Pasjonat gdyby sprzedawał to na pewno nie szczędziłby czasu by zrobić to osobiście a więc miałeś do czynienia z handlarzyną :)

Niech się sprawuje amplitunerek i pieści słuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Saba

elektroniki nie znam ale kolumienki mam od roku i co chwila odkrywam ich możliwości.Dobrze że są mało popularne bo ich ceny nie odstraszają.Mogę tylko dodać iż koszt modyfikacji moich monitorków przekroczył 6-cio krotność ich wartości rynkowej.Nie żałuję ani jednej wydanej na nie złotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proszę poradźcie monitorki SABA małe - nablatowe, nie na podstawki.

Wiem ze powinno być na podstawkach.

Co było? - u mego ojca, zapodałem mu spore moniotry (modyfikowałem) Arcus TM 50 na standach dębowych własnego projektu.

Jaki plan - moniotrki co by się mieściły na półce TV pod ekranem.

Napędzane Luxmanem L-230

 

pozdr

Seb

Edytowane przez sebozbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Kilka dni temu kupiłem SABA 9241 Pięknie grał, rzeczywiście selektywny, melodyjny barwny, subtelny dźwięk Nawet jak grał bardzo cicho, dosłownie "szeptem", to już było słychać szczegóły w muzyce mimo kiepskich Tonsili...   ...i tak grał może łącznie z 3-4 godziny i padł.  a jeszcze szybciej ześwirował wyświetlacz częstotliwości, wytrzymał 2 krotne przeszukanie skali częstotliwości i  zaczął wyświetlać głupoty.

Nawet nie zdążyłem głośniej go "rozruszać".

Nie jestem elektronikiem, więc nie będę w stanie wykonywać w nim nawet najdrobniejszych paro-złotowych napraw, typu wymiana kondensatora.

Dlaczego o tym piszę?
Jeśli ktoś potrafi sobie naprawiać usterki, to jak , trafi gdzieś za jakieś 3- stówki, to może będzie zadowolony.
Konkluzja, fajny sprzęt dla osób potrafiących sobie go co jakiś czas podreperować. Jednak wiek ponad 40 lat ma tu też negatywne znaczenie.
Ja na 99% zwracam sprzedawcy, bo pewnie w serwisach zostawiłbym drugie tyle kasy, niż zapłaciłem,  za amplituner. pomijam już to że więcej stałby pewnie w serwisach, niż w domu grał..., a zapłaciłem sporo, jak na 42 letni sprzęt....


.... Szkoda, ładnie grał.

Edytowane przez Eltanianin
poprawki w tekście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Wątek SABA jakoś mało uczęszczany. 

Co do wszystkich starych sprzętów to wszystko zależy jak się trafi. Ludzie boją się starych sprzętów i wydają krocie na "nówki", które ledwo co z siebie wydają - beznadzieja. W tych pieniądzach, jakie daje się za stare "klocki", których dżwięk jest często nie do zastąpienia, obecnie na rynku można kupić co najwyżej tzw. "po-pierdółki", a nie granie na poziomie. 

Ogólnie STARE sprzęty Saba są bardzo dobre i w brzmieniu i .... w cenach. ? 

Oczywiście wszystko zależy co komu przypadnie do gustu i słuchowo i wzrokowo.

Niektóre z wyrobów Saba lat 70-tych, projektowane i wykonane być może przez Sanyo, były jednak prze - robione, przez projektantów Saba. To być może widać w środku i na zewnątrz. 

Tak w końcu lat 70-tych robiło wiele firm Sanyo dla Saba, Sansui dla Blaupunkta itd ...., być może była to strategia Japońców wejścia na nowe, zapchane przecież rynki ale niezadługo zaistniały kryzys lat 80-tych, przegrzania cen surowców, nadprodukcji i ekspansji zrobił jednak swoje. 

SABA praktycznie jako firma znacząca na rynku, przestała istnieć w latach 80-tych. Dlatego jej różnych typów produktów tak mało się trafia. Jest ciągle obecna i ceniona na rynku niemieckim.

Praktycznie od połowy lat 80-tych to już tylko szyld SABA został, głównie po to, by utrzymać rynek germański - europejski, zapychając go różnorakim BADZIEWIEM, zamaskowanym cenioną firmą - nadpisem: "SABA".   Dlatego może .....

Wątek SABA jakoś mało uczęszczany. 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,
Podepnę się pod watek. Mam możliwość zakupu kolumn Saba 140 - takie jak w linku:
http://www.audiofilek.pl/de/baza-du/baza-vintage-audio-du/produkt/5-kolumny-glosnikowe/2022-saba-acoustic-monitor-140

Podłączone byłyby do Saby mi215 i mam dylemat, bo nie mogę o nich znaleźć za dużo informacji, a cena nie jest tak niska, żebym sobie mógł pozwolić na zakup tylko na testy. Znalazłem trochę informacji o poprzedniej bardziej popularnej i wyprodukowanej w większej liczbie (przedostatniej przed przejęciem Saby przez Thomsona) wersji tych kolumn, czyli 1300 professional i są pozytywne.
https://www.inner-magazines.com/audiophilia/saba-professional-1300/

Pewnie nikt nie miał obu kolumn i nie porównywał ich możliwości, ale byłbym wdzięczny za opinie na temat tych 140tek. Na niemieckim forum wyczytałem, że może być nadmiar basu, ale kolumny grają rewelacyjnie i tworzą "przestrzeń" muzyczną dzięki charakterystycznemu ustawieniu głośników wysokotonowych. Albo chociaż o opinie na temat tych 1300 professional (może w odniesieniu do Grundigów z tamtych lat - przełom lat 70tych i 80tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 14.08.2019 o 10:56, Bieda napisał:

Cześć,
Podepnę się pod watek. Mam możliwość zakupu kolumn Saba 140 - takie jak w linku:
http://www.audiofilek.pl/de/baza-du/baza-vintage-audio-du/produkt/5-kolumny-glosnikowe/2022-saba-acoustic-monitor-140

Podłączone byłyby do Saby mi215 i mam dylemat, bo nie mogę o nich znaleźć za dużo informacji, a cena nie jest tak niska, żebym sobie mógł pozwolić na zakup tylko na testy. Znalazłem trochę informacji o poprzedniej bardziej popularnej i wyprodukowanej w większej liczbie (przedostatniej przed przejęciem Saby przez Thomsona) wersji tych kolumn, czyli 1300 professional i są pozytywne.
https://www.inner-magazines.com/audiophilia/saba-professional-1300/

Pewnie nikt nie miał obu kolumn i nie porównywał ich możliwości, ale byłbym wdzięczny za opinie na temat tych 140tek. Na niemieckim forum wyczytałem, że może być nadmiar basu, ale kolumny grają rewelacyjnie i tworzą "przestrzeń" muzyczną dzięki charakterystycznemu ustawieniu głośników wysokotonowych. Albo chociaż o opinie na temat tych 1300 professional (może w odniesieniu do Grundigów z tamtych lat - przełom lat 70tych i 80tych.

Poluje na 1300 ale cieżko w dobry stanie dostać mam hi-fi ultra 700 narazie w mojej kolekcji i radyjko 9240? 

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, koba napisał:

Poluje na 1300 ale cieżko w dobry stanie dostać mam hi-fi ultra 700 narazie w mojej kolekcji i radyjko 9240? 

Ja ostatecznie trafiłem AM140 do renowacji (zamalowane czarną farbą) i ampli 9250.  Razem grają super ?
Kolumny przeszlifowałem do oryginalnej okleiny i wymieniłem rezystory i kondensatory w zwrotnicy, nastąpiła duża poprawa jeżeli chodzi o wysokie tony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bieda napisał:

Ja ostatecznie trafiłem AM140 do renowacji (zamalowane czarną farbą) i ampli 9250.  Razem grają super ?
Kolumny przeszlifowałem do oryginalnej okleiny i wymieniłem rezystory i kondensatory w zwrotnicy, nastąpiła duża poprawa jeżeli chodzi o wysokie 

Saba apli. Również poprawnie gra z paczkami braun i grundig dziś ciężko szukać takiego dźwięku w granicach 10tys.

Muszę od saby pomierzyc zwrotnice bo wysokie mi nie pasuja.

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koba napisał:

Saba apli. Również poprawnie gra z paczkami braun i grundig dziś ciężko szukać takiego dźwięku w granicach 10tys.

Muszę od saby pomierzyc zwrotnice bo wysokie mi nie pasuja.

W zwrotnicy na wysokie tony jest kondensator 4,7mikro, ale może w weekend potestuję i przylutuję 2,2 mikro zobaczę, czy słychać różnicę. Ja dałem kondy Jantzena, które wyostrzają wysokie tony, co pomogło na to zamulenie, ale chyba największą różnicę usłyszałem w pierwszym etapie po wymianie rezystorów na nowe. Użyłem metalizowanych MOXów. Spróbuj podmienić rezystory i zobaczysz różnicę.

Kolumny Brauna tez klasa - kuzyn wyrwał w Niemczech wieżę Brauna z dedykowanymi kolumnami w stanie jak nowa (była jeszcze w pudełkach), po wymianie cześć kondensatorów i bezpieczników, które się popaliły po uruchomieniu gra świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam kolegów. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem seciku SABA 9260 + CD260 + PSP250 opakowanego w fajną szafeczkę z epoki. Gra bardzo zacnie. Bardzo dobra średnica i całkiem fajny miękki bas, stereo również na wysokim poziomie, dźwięk jest przestrzenny i rozchodzi się w całym pomiesczeniu. Jak na amplituner jest to rewelacyjny dźwięk za śmieszne pieniądze. Na razie gra na zmianę z moim podstawowym systemem na paczkach DALI E870 i radzi sobie całkiem dobrze nawet z nimi. Niedługo poszukam ciekawych paczek z epoki do niego i będzie zestawik sypialniany jak znalazł. Pozdrawiam wszystkich fanów SABY.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączam do klubu z Saba 1300 Profesional, rocznik 1979 stan prawie sklepowy. Kupiłem zupełnie przez przypadek za przysłowiowy grosik, jak zobaczyłem świetny stan i te głośniki niskotonowe 31cm, nie mogłem się oprzeć... Wymieniłem terminale na nowoczesne, trochę odkurzyłem, podłączyłem do wzmacniacza równolegle do KEF R700 i... w ciągu kilku sekund wiedziałem, które kolumny zostaną ? Zamiotly pod dywan Kefy pod każdym względem. Długo szukałem dźwięku z moich młodzieńczych lat i Saby to właśnie to, mam nadzieję, że zostaną ze mną długo. Pozdrawiam miłośników tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 11.11.2020 o 21:33, JB007 napisał:

Dołączam do klubu z Saba 1300 Profesional, rocznik 1979 stan prawie sklepowy. Kupiłem zupełnie przez przypadek za przysłowiowy grosik, jak zobaczyłem świetny stan i te głośniki niskotonowe 31cm, nie mogłem się oprzeć... Wymieniłem terminale na nowoczesne, trochę odkurzyłem, podłączyłem do wzmacniacza równolegle do KEF R700 i... w ciągu kilku sekund wiedziałem, które kolumny zostaną ? Zamiotly pod dywan Kefy pod każdym względem.

Gratuluję zakupu - dobrze wydany każdy grosik ?

Mam te saby jak i dwóch moich kolegów. Sugeruję troszkę zainwestować i zmienić elementy w zwrotnicy. Po modyfikacjach nie tylko te kefy zamiecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, boomaga napisał:

Gratuluję zakupu - dobrze wydany każdy grosik ?

Mam te saby jak i dwóch moich kolegów. Sugeruję troszkę zainwestować i zmienić elementy w zwrotnicy. Po modyfikacjach nie tylko te kefy zamiecie ?

 

Dzięki, już teraz jestem nimi zachwycony. Z dnia na dzień podobają mi się co raz bardziej, ale oczywiście jestem ciekaw co można w nich jeszcze poprawić. Jakieś wskazówki? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JB007 napisał:

Dzięki, już teraz jestem nimi zachwycony. Z dnia na dzień podobają mi się co raz bardziej, ale oczywiście jestem ciekaw co można w nich jeszcze poprawić. Jakieś wskazówki? ?

Strona 20:

https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=9744&start=285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, grzehu82 napisał:

Strona 20:

Byłem przy modyfikacjach przeprowadzonych przez Walucha. Można nawet powiedzieć, że byłem ojcem chrzestnym tych modyfikacji. ?

On zrobił to ekonomicznie, a można sporo lepiej, kwestia budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładny opis. To chyba moje są już po modyfikacji, bo nie stwierdzam u nich tych wszystkich przypadłości. U mnie w środku jest wata a nie gąbki. Wszystko wygląda na oryginalne, ale po tylu latach...w każdym razie obecnie nic mnie w nich nie drażni, więc posłucham sobie w niezmienionej formie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.