Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Saba Klub
IGNORED

Saba


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>mzawek

 

Czy wiesz coś więcej o kooperacji SABA i Klein&Hummel (Telewatt)? To znaczy jak bardzo i w jakim stopniu Saba kooperowała przy tworzeniu tych konstrukcji, które wypuszczali potem pod wspólną nazwą? Ja gdzieś czytałem, że Saba odpowiadała jedynie za ich dystrybucję, zaś myśl techniczna była po stronię K&H. Ciekawi mnie ten temat, bo sam mam trzy wzmaki K&H (niestety tylko tranzystory z początku produkcji), obok mnie teraz za to stoi również tranzystorowa Saba VS2080 :) Sam byłbym być może zainteresowany którymś z klasycznych lampiaków typu VS55 czy VS71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niemieckich stronach nawet mój tr60 opisywany jest czesto jako po prostu klei hummel telewatt.

mozliwe ze to w całosci k&h.Natomiast zanim kupisz lampiaka od telewatt to pamietaj o niedostepnosci (i cenie) lampek ecc808 ...Ja mam tylko dwie takie natomiast lepsze modele po 5 lub 6 szt.Wtedy komplet lamp to ok 600-1000zł.

http://www.tube-classics.de/TC/GermanTubeHifi/Integamps/Integtable.htm

ps.nie wyobrazam sobie słuchania muzyczki na czyms gorszym od tr60.po prostu inna klasa i przyjemnosc z odbioru.Musiałbym wywalic spora kase aby go zastapic.Natomiast polecam ci jakis ampliuner 9240 lub 9241 .Miód dla uszu.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie mam w zasadzie jeszcze kolumn bo altusów 140 nie liczę jak kupię lepsze przetworniki to się wypowiem choć nie mam do tego talentu.Kupiłem Onkyo mini CS-525 w ciemno bas średnica ok ale wysokie ciutek słabo można to jakoś z tuningować żeby wysokie zaczęły grać?Sorki że nie na temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś role się odwróciły :)

 

http://cgi.ebay.pl/Sanyo-DCA-611-Amp-Saba-VS-2160-s-gt-Zust-defekt_W0QQitemZ170445896039QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker?hash=item27af5df967

 

Kiedyś Sanyo "stało" wyżej niż SABA, a dziś to stara SABA to prawdziwy znak jakości.

Opis na eBay: "Sanyo DCA-611 Amp. = Saba VS-2160"

post-17176-100002119 1266266467_thumb.jpg

post-17176-100002120 1266266467_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety musiałem odesłać śliczny tunerek Md 292 ktoś majstrował w środku ciężko łapał stereo a gdy już złapał to trzeszczał miał w środku porobione skróty odcięte niektóre przewody nie działał włącznik.Widać to nawet na aukcji tuner jest wyłączony a wszystko świeci.Zawiodłem się dlatego moje poszukiwania trwają nadal.Na szczęście nie było problemu z odesłaniem sprzętu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam w klubie - czy ktoś tu jeszcze żyje? - z gramofonem PSP-350 i amplitunerem 9240.

 

I od razu zgłaszam się z pytaniem. :)

 

Ampli gra pięknie, gładko i mocno z tunera, ale właśnie podłączyłem pod niego CDka i niezależnie od wejścia do którego go podpinam gra bardzo cicho i kompletnie nie kontroluje dźwięku. Jest rozlazły i mułowaty, słychać głośnie szumienie - muszę rozkręcać potencjometr do końca. Z tunera gra głośno już na 5.

Najgłośniej z CD gra z wejścia - Monitor. Czy to jest wejście pre gramofonowego? I tak nie jest to poprawne granie, ale jest przynajmniej trochę lepiej. A propos, które wejście jest gramofonowe? Z tyłu nie ma oznaczenia phono, a jeszcze nie mam igły do wkładki więc nie mam jak tego sprawdzić. Zakładałem, że on ma przedwzmacniacz gramofonowy. Ma?

Przepraszam za poziom pytań, ale słyszę, że coś nie gra do końca i się trochę przestraszyłem.

 

Za chwilę wrzucę trochę zdjęć wnętrzności, to może ktoś zobaczy, co może być nie tak.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Michał

 

P.S.

Zależy mi na w miarę szybkie znalezienie problemu, bo mam 9 dni na zwrot sprzętu w razie gdyby nie był w pełni sprawny.

 

Rozbierane zdjęcia: https://drive.google.com/folderview?id=0B59w0XcFfDhRV0tXTy01VWI1b3M&usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.saba.pytalhost.com/9240/9240-04.jpg

Tu masz rysunek gdzie co jak podłączyć.

Odnosnie sprzętu hifi firmy saba to mam od niedawna stare radio Saba Freudenstadt Stereo.Słucham teraz tylko radia .Dzwięk mnie oczarował .Niesamowita przyjemność dla uszu.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dźwięk jest przepiękny. Niestety tylko z radia. Na każdym innym podłączeniu brzmi jak z piwnicy.

 

Ciekawy ten rysunek. Dzięki. Pokazuje nawet jak podłączyć go do kranu. Pewnie wtedy brzmienie jest jeszcze płynniejsze i gładkie.

 

Przy okazji zapytam: Czy model 7140 różni się znacząco od 9240?

Głównie chodzi mi oczywiście o jakość brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Te podłączenie do kranu to uziemnienie anteny.Muuhau nie pomieszałeś cos z tymi wtyczkami DIN ? Może masz coś odwrotnie podpięte ?Pewnie z jednej strony masz chinch a z drugie zamiast wejscia to masz wyjscie w din 5.

Gra u mnie teraz identyczny amplituner saba 9240.Wygląda jak radiostacja z transportera wojskowego .Mi się podoba innym nie a kobietom zupełnie nie pasuje.Za to dźwięk delikatny i wysmakowany.Ten 9240 jest aż za bardzo stereo bo mam wrażenie jakby miał włączony jakiś efekt surround.Tak przestrzennie grający amplituner to rzadkość.Wytargam z piwnicy stare kolumny goodmans mezzo i wtedy będzie jeszcze bardziej stereo.Jest ukochane przez audiofili powietrze w nagraniach.Ogólnie naprawdę dobrze.Brzmieniowo przypomina stare wyroby saba+klein hummel czyli saba telewatt.Z dobrymi kolumnami może dobrze zamieszać pośród uznanych i ukochanych błyszczących Marantzów i Sansui z epoki.

Sabcia 9240 sprawdza się w starym rocku lub innych popierdółkach jak jazz czy babskie wokale .Taki Slayer nie za bardzo .Slayer dobrze brzmi na starszych o 15 lat radiach telefunken.

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Nie wiem czy klubik żyje. Mój początek z stereo i starym hifi to połączenie Sanyo Ja 220 z monitorkami Saba Box C450, bardzo mi się podoba barwa dźwięku i klimacik jaki tworzy zestaw. Marka troche mniej znana, ale warta uwagi. Kupiłem je ze wzgledu na niską cenę na początek i jestem z nich bardzo zadowolony. A czy zna ktoś troche wieksze kolumny Saby Box np. 40K, 50K, 70K? Jak sie prezentują na tle konkurencji np.Telefunken, Grundig, Arcus, Heco, Braun, Dual itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w piwnicy duze monitory IIIa oraz IVa. 12 cali na basie, eliptyczne sredniotonowce, horny pioneera oraz supertweetery z magnesami alnico. Fajne vintagowe granie, bardzo emocjonalne i wciagajace. U nas malo znane bo brzydkie i nie robia wrazenia na audiofilach zapatrzonych we wspolczesne chudo wygladajace i chudo grajace podlogowki. Moze to i lepiej bo ceny sa smiesznie niskie jak za taki fajny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak żyjecie :)

Śliczne te wasze sprzęty gramofonik i te kolumny, Te Saby IIIa albo IVa to jeszcze starsze i większe rodzynki od tych co wymieniłem wyżej, to już teraz unikaty raczej. Jak można mówić że brzydkie przecież ślicznie grają :)

Takie np. bym przygarnął :http://www.ebay.de/itm/Saba-Hifi-Lautsprecherbox-60L-35-50-Watt-4-Wege-System-70iger-Jahre-/272168524965?hash=item3f5e821ca5:g:dWEAAOSwoBtW5Yj6

Moje małe Saby doczekały się maskownic na złoto i czarnych budek ze sprayu :) bo wyglądały ....jak z wystawki :D...

Budki są z jakiegoś plastiku czy tworzywa?

Pozdrawiam Sabowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pojawiły sie na alle..., troche sie czaje bo nie wiem czy warto:

http://allegro.pl/saba-box-705-i6103420316.html#thumb/4

http://allegro.pl/saba-hifi-60l-w-drewnie-piekne-stan-bcm-i6106175954.html#thumb/8

Które uważacie za lepsze (na tą chwilę z Toshiba SB-M30 lub Sanyo JA 220) jako podstawkowe na ok 65 cm wysokości pokój ok.20m, gram raczej cicho, muzyka różna: klasyczna, rock, również pop, jazz jakieś stare kawałki...?

Podłączałem Saby Box C405 ale trochę brakowało im basu, może pokój za duży, te C705 dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.