Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Saba Klub
IGNORED

Saba


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za dobre słowo ? Jak pewnie zauważyliście, podstawki to nogi od krzeseł. Szukałem w internecie czegoś fajnego, aż mój wzrok padł na nasz kącik do jedzenia i... olśnienie! Rozkręciłem krzesła, kolumny na krzesła, szybkie zamówienie nowych krzeseł i tak już zostało ? Duży plus, dźwięk na tych podstawkach zyskał na lekkości i rozdzielczości, bas jest jeszcze lepiej kontrolowany i zróżnicowany. Wygląd, to oczywiście kwestia gustu, ale mnie i mojej żonie bardzo się podoba, tym bardziej cieszę się z pozytywnego odzewu od Was. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Potrzebuję pomocy. Kupiłem kolumny Saba Ultra HiFi 700. Niestety jeden z wysokotonowców nie działa. Nie zaglądam do środka, bo się boję. Z zewnątrz nie wygląda na uszkodzony. Zastanawiam się czy konieczna wymiana, czy wystarczy coś pogrzebać? Miał ktoś podobna sytuację? 

Jeśli wymiana to jaki model głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Melduję się w Klubie ze świeżo zakupionym zestawem SABA VS80 + TS80. Początki są bardzo obiecujące 🙂

 

Przy okazji od razu mam pytanie. W internecie są nieliczne informacje, że ten zestaw został wyprodukowany przez Klein & Hummel pod marką SABA. Gdzie można to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
On 8/5/2023 at 10:40 AM, Horizon44 said:

Dzień dobry,

Melduję się w Klubie ze świeżo zakupionym zestawem SABA VS80 + TS80. Początki są bardzo obiecujące 🙂

 

Przy okazji od razu mam pytanie. W internecie są nieliczne informacje, że ten zestaw został wyprodukowany przez Klein & Hummel pod marką SABA. Gdzie można to potwierdzić?

 

 Czołem. Też się zastanawiałem nad tym połączeniem ale nie miałem jak odsłuchać i ostatecznie zdecydowałem się na Grundig SV85. Ale jestem bardzo ciekaw jak gra VS80.

NA razie w kolekcji z Saby mam SV-60 lampowca, ale nie maił łatwo się przebić pośród innych moich klocków. Ale jeszcze posłucham go więcej i dam mu szansę. Jestem ciekaw jak się ma on do TR60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nightsnail napisał:

 

 Czołem. Też się zastanawiałem nad tym połączeniem ale nie miałem jak odsłuchać i ostatecznie zdecydowałem się na Grundig SV85. Ale jestem bardzo ciekaw jak gra VS80.

NA razie w kolekcji z Saby mam SV-60 lampowca, ale nie maił łatwo się przebić pośród innych moich klocków. Ale jeszcze posłucham go więcej i dam mu szansę. Jestem ciekaw jak się ma on do TR60

Muszę powiedzieć, że przez kilka miesięcy tę Sabę odstawiłem na boczny tor, bo zauroczyłem się amplitunerem Telefunken Opus 301 (w zestawieniu z kolumnami Telefunken TL800). 

Kilka tygodni temu do niej wróciłem, aby zdecydować czy będę ją trzymał, czy też pójdzie na sprzedaż. 

No i muszę powiedzieć, że jest znakomicie!

Może to kwestia odpowiedniego wygrzania lub osłuchania się z dźwiękiem, ale wrażenie jest takie, że nie odstaje lub odstaje niewiele od wspomnianego Telefunkena, który jest u mnie jak na razie szczytem dźwiękowych wrażeń.

Tak więc ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić SABA VS80 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, Horizon44 said:

Muszę powiedzieć, że przez kilka miesięcy tę Sabę odstawiłem na boczny tor, bo zauroczyłem się amplitunerem Telefunken Opus 301 (w zestawieniu z kolumnami Telefunken TL800). 

Kilka tygodni temu do niej wróciłem, aby zdecydować czy będę ją trzymał, czy też pójdzie na sprzedaż. 

No i muszę powiedzieć, że jest znakomicie!

Może to kwestia odpowiedniego wygrzania lub osłuchania się z dźwiękiem, ale wrażenie jest takie, że nie odstaje lub odstaje niewiele od wspomnianego Telefunkena, który jest u mnie jak na razie szczytem dźwiękowych wrażeń.

Tak więc ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić SABA VS80 🙂

  To bardzo ciekawe po dosłownie ostatnio też nabyłem Opust 301 i słucham z TL80, czyli dedykowanymi do niego kolumnami. Jestem raczej na początku swojej drogi audio, i szukam swojego dźwięku. 301 gra bardzo syto i tłusto, w porównaniu do TL80 , które też grają ciepło, całość robi ciekawy klimat i jest to bardzo unikalny dźwięk. Jednak ja chcę iść w stronę bardziej zrównoważonego dźwięku, i bardziej pasuje mi podpięcie 301 do Grundig LS 740, te kolumny grają wyjściowo bardzo płasko wdł mnie i potrzebują dobrej amplifikacji by pojawiło się więcej tonów wysoki i niskich, i tutaj 301 wdł mnie bardzo ciekawie się prezentuje. Jestem bardzo ciekaw jak brzmią TL800,  i obstawiam że dźwięk by mi się bardzo podobał s powodu większej ilości przetworników, nie będzie bardzo ciepło jak z TL80, a właśnie bardziej szczegółowo.

   Co do Saba widać że ich popularne modele głośników to  Lautsprecher III, IV i V - ale są ekstremalnie rzadkie na naszym rynku z tego co widzę. Jest jedna ciekawa pozycja na OLX która może być nieco podobna czyli 

olx.pl/d/oferta/saba-telewatt-tl-3-kolumny-glosnikowe-CID4042-IDWmCSw.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nightsnail napisał:

  To bardzo ciekawe po dosłownie ostatnio też nabyłem Opust 301 i słucham z TL80, czyli dedykowanymi do niego kolumnami. Jestem raczej na początku swojej drogi audio, i szukam swojego dźwięku. 301 gra bardzo syto i tłusto, w porównaniu do TL80 , które też grają ciepło, całość robi ciekawy klimat i jest to bardzo unikalny dźwięk. Jednak ja chcę iść w stronę bardziej zrównoważonego dźwięku, i bardziej pasuje mi podpięcie 301 do Grundig LS 740, te kolumny grają wyjściowo bardzo płasko wdł mnie i potrzebują dobrej amplifikacji by pojawiło się więcej tonów wysoki i niskich, i tutaj 301 wdł mnie bardzo ciekawie się prezentuje. Jestem bardzo ciekaw jak brzmią TL800,  i obstawiam że dźwięk by mi się bardzo podobał s powodu większej ilości przetworników, nie będzie bardzo ciepło jak z TL80, a właśnie bardziej szczegółowo.

   Co do Saba widać że ich popularne modele głośników to  Lautsprecher III, IV i V - ale są ekstremalnie rzadkie na naszym rynku z tego co widzę. Jest jedna ciekawa pozycja na OLX która może być nieco podobna czyli 

olx.pl/d/oferta/saba-telewatt-tl-3-kolumny-glosnikowe-CID4042-IDWmCSw.html

 

Nie jestem mega fachowcem, ale brzmienie TL800 określiłbym jako klarowne, zrównoważone, szczegółowe. W Opusie musiałem ustawić bas trochę poniżej średniego poziomu i jest znakomicie. W tym przypadku możliwość regulacji jest naprawdę przydatna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.