Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Virgo 2 - chętnie wproszę się na odsłuch


ArtiQ

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nieustająca audiofilska choroba każe mi się rozejrzeć za nowymi głośnikami...mój pierwszy wybór padł na AP Virgo II, które ponoć znakomicie sprawdzają się z lampą (i moimi monoblokami PhaSt),

nie chcę działać pochopnie i kupować niczego bez porównań i odsłuchów, a w sklepach już ich nie znajdę...czy więc ktoś z Warszawy posiada te głośniki i byłby uprzejmy zaprosić mnie na małe odsłuchy (wpadam - do wyboru - z sześciopakiem, whiskaczem, dobrą kawę i ciastkami ;-)),

chętnie dowiem się czegoś o tych kolumnach od ich obecnych/byłych użytkowników (jaka jest dobra cena za te paczki?)

system jak w "o mnie", pokój spory ok. 35m kw.

a może warto rozejrzeć się za czymś innym do - powiedzmy - 5,5k (nie chcę jednak gośników, które potrzebują elektrowni), a może poprostu zostawić w spokoju moje Zoller'y?!

z audiofilskim pozdrowieniem,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"wpadam - do wyboru - z sześciopakiem, whiskaczem, dobrą kawę i ciastkami ;-)..."

 

...propozycja niezwykle kusząca. Nie znam niestety AP Virgo, ale mam za to lampe Phast'a. Więc jezeli znajdziesz coś interesującego, będe wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami.

 

Dlaczego chcesz zmienić Zoller'y? Coś Ci nie gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dlaczego chcesz zmienić Zoller'y? Coś Ci nie gra?"

 

kurczę, właściwie nie jest tak, że "coś nie gra", to raczej chęć gonienia króliczka w stylu: "a może coś innego zachwyci mnie bardziej"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam. Słuchałem wiele razy. Sam mam Virgo I od 10 lat. No i co mam Tobie powiedzieć, że nadal nie ma nic lepszego do 15 tys. pln. jeśli masz odpowiednie pomieszczenie. Warunek jest tylko jeden. Musisz być melomanem a nie audiofilem. Z Zolerów to będzie przeskok trochę w inny świat. Z "suchotnika" w barwę i kolory:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, 11 Lis 2009, 11:06

 

>Znam. Słuchałem wiele razy. Sam mam Virgo I od 10 lat. No i co mam Tobie powiedzieć, że nadal nie

>ma nic lepszego do 15 tys. pln. jeśli masz odpowiednie pomieszczenie. Warunek jest tylko jeden.

>Musisz być melomanem a nie audiofilem. Z Zolerów to będzie przeskok trochę w inny świat. Z

>"suchotnika" w barwę i kolory:)

 

brzmi to bardzo zachęcająco...choć z tym suchotnictwem Zollerów bym się raczej nie zgodził...Focale pod marka Focala faktycznie są osuszone, jednak Manfred Zoller potrafił zestroić swoje głośniki znacznie lepiej...a może poprostu nie słyszałem jeszcze prawdziwie pięknych barw i kolorów?!...tym bardziej liczę na możliwość odsłucgów Virgo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem virgo 2 bardzo fajne granie bez efekciarstwa obecnych Audio Physiców. Wymagające co do pomieszczenia i potrzebują dobrej klasy wzmacniacza - nawet ze sredniej mocy lampą zagrają bajecznie. Mogły by miec nieco lepszy tweeter choc stanadardowy jest dobry ale słyszałem lepsze. Wzorcowo budują scene dzwiękową - mozna dokładnie palcami wskazywac poszczególne instrumenty przy umiejętnym ustawieniu kolumn. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często w wypowiedziach o Virgo podkreślacie rolę pomieszczenia...czy salon wielkości ok. 35 mkw pozwoli im rozwinąć skrzydła?...w tej chwili prawy głośnik mam odsunięty od tylnej ściany (a w zasadzie półki z płytami) o ok. 1m, a z boku ściany nie ma...natomiast lewy to ponad metr od tylnej ściany i około pół metra od bocznej...jest więc ciut asymetrycznie...przy obecnaj konfiguracji nie ma to żadnego znaczenia, ale przecież Virgo 2 ma niskotonowe głośniki na bocznych ściankach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, zapraszam do gdańska na słuchanie ;o) 5 godzin w samochodzie i po sprawie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ Znam monobloki Phast i AP Virgo jeśli je wysterujesz to obawiam się, że może być za jasno ale próbuj .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo 2 nie grały jasno a napewno mniej "ostro" niz Ap spark 5, raczej góra pasma stonowana (połączone miałem srebrem albedo air 3 z jadisem orchestrą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 11 Lis 2009, 20:34

>często w wypowiedziach o Virgo podkreślacie rolę pomieszczenia...czy salon wielkości ok. 35 mkw

>pozwoli im rozwinąć skrzydła?

 

W 35mkw powinno być spoko, ja mam około 20 to jest niejaki problem ale odpowiednim ustawieniem i ustrojami jakoś sobie poradziłem. Z boku powinna być jednak przestrzeń zdaje się że sam producent wskazywał coś około 70cm minimum, a więcej to lepiej. Z kolumnami można podejść blisko słuchacza jak z monitorami bliskiego pola, wtedy proporcjonalnie zyskuje się też przestrzeń z boku.

 

Zresztą wpadniesz do mnie to zobaczysz i posłuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 11 Lis 2009, 21:41

 

>nautilus81 Jadis jest cieplejszy od Phast'a.

 

Który Jadis, ktorego Phasta? Bo Phast Pentode (ArtiQ) to przecież diametralnie inny wzmacniacz niż Phast Triode SE (Whitesnake), jakiegoś "firmowego brzmienia Phast" to bym się tu nie dopatrywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 11 Lis 2009, 21:41

 

>nautilus81 Jadis jest cieplejszy od Phast'a.

 

Dla przykładu teraz mam proac 1sc które grają jaśniej niz virgo 2 tyle ze z bardziej przejrzystym manleyem.

 

Phasta nie słuchałem choc miałem kiedys ochote na monobloki na diabełkach bo słyszałem ze dobre są . Apropo Virgo 2 sprzedałem własnie uzytkownikowi Phasta który polecał mi monitory proac 1sc - teraz na nich słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, że PhaSt jest raczej przejrzysty - na pewno nie gra jak potoczne wyobrażenie o lampie...czy w połączeniu z Virgo może być za jasno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ na pewno będzie za jasno a po drugie Phast ich poprawnie nie wysteruje.Skup swoją uwagę na kolumnach ocieplonych SF,Xavian starsze ESA a jeśli zależy Ci na AP to w tym zestawieniu widzę tylko Tempo 1.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 12 Lis 2009, 08:12

 

>ArtiQ na pewno będzie za jasno a po drugie Phast

 

Co prawda, mam inna konstrukcję Phasta, jak wspomniał McGyver ale słuchałem kilku wzmacniaczy tej firmy. Faktycznie, trudno tam sie doszukiwać wspólnego charakteru. Nawet drugi zestaw takich samych monobloków potrafi zagrać inaczej, ale żadnego z z którymi sie zetknąłem nie okreslilbym jako jasnego... nawet myślałem, ze własnie to jest ich jedyną wspólną cechą .

 

Pozostaje Ci chyba, tylko próbować.

 

Mozna wiele pozytywnych rzeczy powiedziec o Phast'cie, ale powtarzalność nie jest ich mocną stroną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 12 Lis 2009, 08:12

 

>ArtiQ na pewno będzie za jasno a po drugie Phast ich poprawnie nie wysteruje.Skup swoją uwagę na

>kolumnach ocieplonych SF,Xavian starsze ESA a jeśli zależy Ci na AP to w tym zestawieniu widzę tylko

>Tempo 1.Pozdrawiam

 

słuchałem Tempo (trójek) i uważam te głośniki za totalne nieporozumienie - pierwsze co ciśnie mi się na usta, żeby je określić to "gumowatość"...dźwięk gumowy bez konturów i do tego wysokie grają "sobie a muzom" - w ogóle nie są sklejone z resztą pasma...ale Tempo potrzebują ponoć bardzo mocnej elektrowni...

 

...no nic, dostałem zaproszenie nie odsłuch (wielkie dzięki martens) - posłchamy, zobaczymy...liczę, że Virgo to jednak inna bajka niż Tempo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, 12 Lis 2009, 11:44

 

>Ja mówiłem o Tempo 1 bo Tempo 3 to krew z uszu.Pozdro

 

no widzisz, ja Tempo III odebrałem zgoła odmiennie...jednak każdy słyszy inaczej, a każda konfiguracja diametralnie zmienia odczucia odsłuchowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsłuchiwałem różnych modeli Tempo, ale z Virgo mam pewne obserwacje rozwoju modelu które mogą się przekładać na inne AP. Dwa pierwsze modele produkowane jaszcze za czasów obecności Joachima Gerharda to były zupełnie inne kolumny niż model 3 kiedy Gerhard odszedł by założyć firmę Sonics.

Trójka nigdy za bardzo mi się nie podobała za ich "żyletkowatość" co prawda miałem tylko odsłuchy w salonach. Z piątką lepiej, ale nie na tyle by dołożyć 20k pozbywając się starych Virgo. Jeśli już to poszedłbym może w stare Avanti jakby się trafiła okazja, ale najpierw musiałbym wymienić mieszkanie na takie z większym pokojem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 12 Lis 2009, 13:29

 

>Daj sobie siana albo spróbuj lepszego Zollera :))

 

...wiesz jak jest - jak już sobie człowiek coś do głowy nabije to ciężko to wyperswadować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AP virgo3 i raczej jest to wina źle dobranej elektroniki i braku wygrzania kolumn. Przekonało się już o tym kilka osób, które mnie odwiedziły.

Wszystko raczej sprowadza się do stwierdzenia: co podłączysz, to kolumna Ci pokarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo II od wtorku grają już u mnie w domu...powiem szczerze - nie spodziewałem się tak kolosalnej różnicy w jakości dźwięku względem Zoller'a...potęga dźwięku, szczegółowość bez najmniejszej utraty muzykalności...bas wybitny (rozumiem już dlaczego nie powinno się ich ustawiać mniejszym pomieszzceniu) + legendarna stereofonia i obszerna scena w głąb i w szerz...blachy są blaszane, a stopa potężna - może przestawiać ściany...na razie jeszcze jestem w fazie pierwszego oczarowania, ale ciężko mi znaleźć coś co by mnie drażniło - jakieś felery...

...jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinie, sugestie i możliwość odsłuchów przed zakupem...będę też jeszcze bardziej uważał na kategoryczne opinie typu "to nie może zagrać", "z tym/owym klockiem to będzie porażka"...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyć się tylko muzą.Sprostowanie pomyliłem się co do wzmacniaczy .Nie chodziło mi o twoje monobloki do AP tylko Fhast Triode to one mogą nie być trafnym wyborem do tych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie o ten model mi chodziło.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.