Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 6000zł, jaki najlepszy wybór


Acer24

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopałem się przez sporo wątków dotyczących CD. ... o lampizacji; o starych ale jarych lecz bez laserów (ES),

o nowych do 3k PLN z "dźwiękiem bez mięsa i detalu".

W wielu wątkach stwierdzacie, że CD-eki zaczynają sie dopiero od 5 - 6 tys złotych.

Poukładajmy to w optymalne wskazania z podziałem na grupy:

1. Nowe do 5-6 tys. złotych - co polecacie ?

2. Z drugiej ręki do 5-6tys złotych co polecacie ?

3. Lampizacja która zagra jak w/w polecane klocki

(np. mam Denon DCD1035 czy po lampizacji u fachowca może zagrać jak coś za 5-6 tys.,

tzn. soczyście, detalicznie z przyzwoitą sceną)

 

Proszę o sprawdzone rady, opinie - bez używania wyobraźni... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumienie i nie pytajac o preferencje, moge polecić tylko LINN Ikemi z drugiej reki...

Na pewno zmiescisz się w budzecie, a o ile wyglad nie ma dla Ciebie znaczenia to sukces pewien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku używanych CD nie pomogę, są osoby na forum które w tym głęboko siedzą i napewno wypowiedzą się na ten temat.

 

Z nowych do Twojego systemu oraz preferencji zdecydowanie poleciłbym Ci odtwarzacz Ayon CD-1. Jest to top-loader lampowy, dodatkowo wyposażony w XLR. Cena nowego odtwarzacza niewiele przekracza Twój budżet, jednak wydaje mi się, że jest to optymalny wybór do Twojego systemu i bezpieczny zakup ze względu na wybór fabrycznego urządzenia z gwarancją. W przypadku pytań służę pomocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

whitesnake, 10 Lis 2009, 12:36

 

>Z czystym sumienie i nie pytajac o preferencje, moge polecić tylko LINN Ikemi z drugiej reki...

>Na pewno zmiescisz się w budzecie, a o ile wyglad nie ma dla Ciebie znaczenia to sukces pewien.

 

Trudno się zawieść na Ikemi.

 

whitesnake - znam wiele gorzej wyglądających źródeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer24, 10 Lis 2009, 12:32

 

>Przekopałem się przez sporo wątków dotyczących CD. ... o lampizacji; o starych ale jarych lecz bez

>laserów (ES),

 

Kup byle jaki tani CD, a kasę przeznacz na kolumny. Efekt 1000 razy większy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami co do Linna. Ze swej strony dodałbym jeszcze do listy Audio Note CD3 (z tym, że raczej do wzmacniacza lampowego, z niektórymi tranzystorowcami się nie będzie zgrywać) no i Amplifona TACD...

 

Pytasz również o lampizację, jeżeli chodzi o Sony ES, to bardzo niewiele modeli nadaje się do lampizacji. Już prędzej Denony (niektóre). Lepiej jednak zainwestować w handmade DAC, czy to na bazie lampucery która w dobrym opracowaniu z trafami Sowtera bądź Lundahla spełni Twoje oczekiwania, czy to na bazie jednego z forumowych projektów. Najbardziej godny polecenia byłby DAC na PCM1796 czy PCM1798, ale nie z opampową analogówką która będzie wąskim gardłem dla tych kostek, tylko co najmniej z tranzystorową analogówką Waldiego06.

Obecnie używam DACa na PCM1798 z analogówką na transformatorach, i chyba to jest koniec drogi bo nie wiem czy da się z CD wycisnąć jeszcze lepsze brzmienie za pomocą jakiegokolwiek urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 10 Lis 2009, 14:09

 

>whitesnake - znam wiele gorzej wyglądających źródeł :)

 

Gorzej wygladających jest wiele, ale tylko to paskudztwo powaznie chodzi mi ostatnio po głowie.

Pięknie gra... i właściwie z bliska nie jest taki zły, solidnie wykonany.

Tylko te proporcje, takie mało imponujace :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 10 Lis 2009, 16:07

 

>whitesnake, 10 Lis 2009, 16:04

>

>>ale tylko to paskudztwo

>

>właśnie strzeliłem focha, wziąłem i sie obraziłem :))

 

Acer24:

 

I masz dowód na jak poważny zwiazek emocjonalny sie narazasz kupując LINN'a :).

Mam nadzieję, ze sam tego doswiadcze jak tylko poskładam analog...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobre są odtwarzacze naim cd 5i - sam kilka dni temu kupiłem taki i tez sie rozglądam za jakims lepszym z regulowanym wyjsciem. Miałem lampowego amplifona tacd i był bardziej neutralny ale nieco chłodniejszy ( mimo lamp ) niz naim. Amplifon Tacd miał zdecydowanie lepszą przestrzeń , lokalizacje źródeł i nieco lepszą góre pasma ale naim bardziej gra środkiem . Napęd w tacd czytał wszystko nawet porysowane uplamione stare pirackie płyty a naim jest nieco bardziej wybredny co do stanu technicznego płyt choc piraty tez czyta za co mu chwała bo połowa w mojej skromnej kolekcji to piraty - zasysam z neta ile sie da :) . Na allegro widziałem lektora ancient audio za 4,5 tys moze warto? .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 10 Lis 2009, 16:21

 

>Dość dobre są odtwarzacze naim cd 5i - sam kilka dni temu kupiłem taki i tez sie rozglądam za

>jakims lepszym z regulowanym wyjsciem.

 

No własnie tak się zastanawiałem, czy dobry efekt dałoby podłączenie CD z regulowanym wyjściem wprost do monobloków?

 

Chetnie przećwiczyłbym taki układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Naima CD5i i uważam że nie jest wart swojej ceny. W ogóle mi się nie podobał dźwięk tego odtwarzacza. Może z drugiej ręki za dobrą cenę stanowi jakąś atrakcję, ale nie uważam go za propozycję dobrą w przedziale 5-6kzł. Starszy CD5 bez "i" był lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie naim podoba choc w zestawie ze wzmacniaczem naima nie bardzo mi grało to zestawienie. Z manleyem się lubi i tyle i uzywki chodzą w granicach sreniej pensji Kowalskiego czyli ok 2500 zł . Za 5 - 6 tys pewnie jest sporo lepszych bardziej neutralnych odtwarzaczy bo naim dociepla garnie. Amplifony tacd wizualnie pasują do amplifonów , jadisów, phastów , yaquinów itp. Ze standardowymi wzmacniaczami sie wizualnie gryzą.. Tacd z wt 40 tworzył piękne gejowsko - barokowe zestawienie które robiło wrazenie na gościach i fajnie grało ale było mineło trzeba dalej szukac.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale wart rozważenia jest Bitofon Amplifkatora, poniżej dane:

Charakterystyczne cechy odtwarzacza to:

 

- klasyczna, wygodna obsługa z wysuwaniem tacki na płytę,

 

- specjalny - antywibracyjny sposób mocowania, poważnie zmodyfikowanego elektrycznie, serwomechanizmu Philipsa,

 

- rozbudowany zasilacz:

 

- dwa wielouzwojeniowe transformatory toroidalne (separacja układów cyfrowych i napędu od układów analogowych, przetworników C/A i zegara),

 

- 8 prostowników (w tym również z diodami Schottky’ego) i 10 niezależnych stabilizatorów, w tym niskoszumne stabilizatory zbudowane z elementów dyskretnych zasilające obwody audio i przetworniki C/A,

 

- ponad 60000 µF pojemności samych tylko kondensatorów prostowników w zasilaczach układów analogowych i przetworników C/A,

 

- najwyższej klasy 24 bitowe przetworniki cyfrowo – analogowe o klasycznym przetwarzaniu potokowym (PCM 1704) współpracujące z niezależnym filtrem cyfrowym DF1704,

 

- specjalnie opracowany układ „trafet”: transformatorowo – fetowy (FET: field effect transistor) interfejs miedzy przetwornikami C/A a analogowym wyjściem odtwarzacza, integrujący przetwarzanie prąd – napięcie i filtrację analogową, a zbudowany z elementów dyskretnych (bez wzmacniaczy operacyjnych) i pozbawiony pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego,

 

- układ centralnego zegara taktującego filtr cyfrowy i serwodekoder (low jitter master clock) na bazie tranzystorowego generatora kwarcowego o niskich szumach fazowych,

 

- sygnałowe złącza wewnętrzne o złoconych stykach,

 

- dwa wyjścia analogowe: asymetryczne i symetryczne (zbalansowanie elektroniczne) z najwyższej klasy złączami zewnętrznymi,

 

- dwa koncentryczne wyjścia cyfrowe (standard RCA i XLR),

 

dostępne dla użytkownika z poziomu menu: zmiana typu filtru cyfrowego (dwa rodzaje) i możliwości wyregulowania poziomu wyjściowego (tylko w zakresie

0 … -20dB, tak by uniknąć znaczącej degradacji jakości sygnału).

 

 

Dane techniczne:

Znamionowy poziom wyjściowy:

wyjście niesymetryczne (RCA) 2.1V (±1dB)

wyjście symetryczne (XLR) +6dBu (1.55V)

Pasmo przenoszenia 10÷20000Hz (±0.5 dB)

Zniekształcenia nieliniowe 105dB

Rezystancja wyjściowa 100 omów

Zasilanie 230V/50Hz

Maksymalny pobór mocy 30VA

Wymiary 435 x 310 x 135 mm

Masa ok. 7.5kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem gejka i rozglądam sie za czyms z regulowanym wyjsciem a potem przesiadka ze stingraya na monobloki ( albo manley albo jakies gm70 bo nie wiem czemu ale mnie ciągnie do tej lampy , moze dlatego ze tak swieci- chyba w poprzednim wcieleniu byłem ćmą :). Moze będzie to znowu amplifon gm70 bo ponoc sie takie monobloki robią. Czas pokaże. Ruch w interesie musi byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 10 Lis 2009, 17:18

 

>Ruch w interesie musi byc.

 

W swoim czasie słyszałem amplifona w sali odsłuchowej Politechniki, grało to bardzo przyjemnie. Daj znac jak przyjdzie na niego czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno cd i wzmacniacza amplifona juz nie mam. Oba urządzenia tworzyły bardzo dobry duet ale nie do każdej muzyki bo nieco brakowało szybkosci i punktowosci na basie co dawało niedostatki dynamiki. W wokalu i jazzie było miodzio z ogromna przestrzenią (ale nie ze wszystkimi kolumnami) mozna było słuchac i słuchac takie granie. Do tego kieliszek wina i wygodny fotel i mamy świetny usypiacz. Bardzo miło sie tego słuchało ale szybsza muzyka juz nie miała tego czaru. Brakowało tempa.

Apropo cd co by nie zakładac nowego wątku to jakie cd polecacie z regulowanym wyjsciem do 6 tys za używane. Byle by było muzykalne - wole podbarwienia w kierunku muzykalnosci niz neutralnosc kosztem muzykalnosci.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A takie cos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity A1 CD-PRO?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten dylemat jakieś dobrych parę miesięcy temu. Lubię urządzenia o wyglądzie klasycznym i lampy więc kupiłem Docet-Lectora 0.6. Nie żałuję : ) kiedyś na forum czytałem opinię Koteczka o Lectorze 0.5 (chyba) i pisał że to może być składnik High Endu w rozsądnej cenie. Polecam. Jak dla mnie gra magicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.