Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 6000zł, jaki najlepszy wybór


Acer24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam. Sprzedać bellwooda na allegro a Musical Fidelity kupić na raty. Ale zero procent chyba nie będzie, bo Musical Fidelity zdaje się nie sprzedają w sklepie nie dla idiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver:

>DCD1015 jest oparty na PCM61, miejsca w środku jest od cholery. Jak samemu zrobić lampizację

>opisałem tutaj (w połowie strony, na przykładzie DCD635 który ma takie same kostki):

 

Kiedyś lutowałem ... także cyną ;-)

teraz buduję mosty dla pana starosty,

nie mam warsztatu i czasu by warsztacik odtworzyć,

dlatego prosiłem na skrzynkę o ewentualne oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szkoda na allegro sprzedac divixy czyta mozna se oprocz muzy filmy ogladac albo podlaczyc koncowke mocy roksana caspina i delektowac sie wspaniala jakoscia dzwieku plynaca z glosnikow,nie jeden high end wysiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, 11 Lis 2009, 21:30

 

>Ja tam powalczyłbym o tego:

 

Zobacz kto podbija cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 11 Lis 2009, 19:42

 

>caleb66, 11 Lis 2009, 19:38

>

>>po co ci cd za 6 tys oststnio sluchalem bellwooda za niecale 200 zl rozniosl denona dcd 1500 ae za

>>3500zl

>Kolejny debil

 

piękny, kliniczny wręcz przykład audiofilskiej "kultury" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys5, 11 Lis 2009, 20:59

 

>Proszę o opinie znawców co do tematu cd do 6000zł, opinie znawców, a nie oszołomów którzy

>przerabiając cd za 200zł przekonują innych że gra jak cd za 6000 i wiecej.

 

Ty jesteś Acer24 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 11 Lis 2009, 22:15

 

>mcgyver a masz jakis opis jak zrobic z bellwooda musical fidelity

 

zlampizowac!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już było?

 

przeznacz te 6000zł na płyty !!!

 

ps. chyba, że lubisz się dawać nakręcać. w takim przypadku kup nowy cd !!! koniecznie !!! i nie słuchaj tych, którzy twierdzą, że to bez sensu !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko onkyo za 100zl z allegro i 5900zl na tjuning... bedzie miodzio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję co niektórym proponującym w ogóle nie kupować i "nie mieć" żadnego pleyera ani CD, ani analogowego i kupić w to miejsce tylko płyty i regały z Ikei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> matee

> przeznacz te 6000zł na płyty !!!

>ps. chyba, że lubisz się dawać nakręcać. w takim przypadku kup nowy cd !!! koniecznie !!! i nie

>słuchaj tych, którzy twierdzą, że to bez sensu !!!

 

Może za głośno grałeś kiedyś i przytępił Ci się słuch, że różnic w dźwieku nie słyszysz przy wykorzystaniu lepszych klocków. Ja słyszę te róźnice. Fakt, że do tej pory zmieniałem tylko wzmaki i kolumny by osiągnąć lepszy dźwięk. Wydaje mi się, że już jest dobrze. Ale jeśli Ci sami ludzie opisujący zmiany brzmienia od wzmaków i paczek piszą, że źródło jest równie ważne - to czemu mam nie wierzyć i nie dokonać jeszcze jednego upgradu i mieć dźwięk juz nie dobry ale bardzo dobry.

Uważasz, że to nic nie da dla dźwięku ? Sprawdzę. Jeśli nic nie da lub bardzo mało poinformuję Ciebie, że miałeś rację.

A na nowe płyty przeznaczyłem tylko 3000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję co niektórym proponującym w ogóle nie kupować i "nie mieć" żadnego pleyera ani CD, ani analogowego i kupić w to miejsce tylko płyty i regały z Ikei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji może lepiej jakiś transport (dobry) i do tego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się na chwilę do rozmowy: polecam cd Primare 31 i Naim 5i.Niedawno słuchałem zestawień: cd Primare31+ wzmacniacz Cayin A-88T+ głośniki Dali Mentor 5.Następnie zmieniłem cd na Naim 5i.Interkonekt Acrolinka za 490zł,głośnikowych nie pamiętam.Podobało mi się to brzmienie zarówno z jednym cd jak i drugim.Zwłaszcza barwa dźwięku,timing, przestrzeń.Wiem,że duży jest tu udział Cayina,ale wiem też,że ważne jest to co na początku toru.W moim zestawie domowym Naim 5i lubi się z Baltlabem i Harbethami SHL 5,dając całkiem przekonujący,wciągający dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 10 Lis 2009, 15:02

>Obecnie używam DACa na PCM1798 z analogówką na transformatorach, i chyba to jest koniec drogi bo nie

>wiem czy da się z CD wycisnąć jeszcze lepsze brzmienie za pomocą jakiegokolwiek urządzenia.

 

Trochę OT - ale temat poruszony przez McG jest w sumie o tyle interesujący co filozoficzny bo zadaje pytanie gdzie jest koniec drogi w ciągłym ulepszaniu - w tym wypadku źródeł. Byłbym też za tym żeby porównać różne rozwiązania które uważamy za najlepsze i wspólnie ustalić jakiś kierunek. Też mam 3 różne bardzo dobre źródła (2 CD-ki GAT i jeden DAC DIY) i o każdym mógłbym powiedzieć że w pewnych aspektach są "najlepsze". I tu daleko mi do znanego podejścia Fikusa który za każdym razem gdy trafi na dobre urządzenie informuje o tym nie szczędząc wykrzykników i entuzjastycznych opisów, a czytając jego stronkę już właściwie nie wiadomo o co chodzi w tym lepszym od lepsiejszego i czy rzeczywiście są to lepsze urządzenia czy zwyczajnie autor jeszcze nie dotarł do optymalnego brzmienia, a za każdym razem gdy to robi, wzbudza to w nim lawinę euforii.

 

Osobiście jestem przekonany satysfakcja z dobrego dźwięku płynącego z głośników wcale nie wynika z tego że jakieś źródło jest najlepsze czy kolumny najlepsze czy wzmacniacz czy kable - ale z tego czy komponenty w systemie są do siebie dopasowane dźwiękowo w ten sposób żeby w efekcie z głośników płynął naturalny dźwięk, jak najbardziej zbliżony do tego co możemy usłyszeć na żywo.

 

Może zamiast szukać CD za xxx zł czy kolumn za xxx zł itp. co jest wg mnie bez sensu - raczej zaczniemy zastanawiać się nad tym w jaki sposób dopasowywać urządzenia do siebie żeby nie wydając astronomicznych sum uzyskać jak najlepsze brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Primare 31 i Naim 5 to inna liga w zestawieniu z powyższymi CD. Będą też oczywiście tańsze(3-4 tys. S-H.)

PS.2.

Gryphon Tabu CDP-1 jest lepszy od Naima CDX i tylko trochę droższy:)

 

Czy ma ktoś lepszą propozycję do 6 tys. pln od Gryphona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> mlb

>Może zamiast szukać CD za xxx zł czy kolumn za xxx zł itp. co jest wg mnie bez sensu - raczej

>zaczniemy zastanawiać się nad tym w jaki sposób dopasowywać urządzenia do siebie żeby nie wydając

>astronomicznych sum uzyskać jak najlepsze brzmienie?

 

Dobrze prawisz. Możliwość dowolnego doboru klocków i mieszania aż znajdziesz optimum

mają ludzie:

1. Z dużych miast - bo maja wybór w swojej okolicy.

2. Bogacze z urodzenia lub ciężkiej pracy - bo maja kase i moga się nią bawić, nawet na odległość.

3. Zapaleńcy - bo mają pierdolca w głowie co każe im szukać najlepszego dźwięku i są w stanie przejechać setki kilometrów żeby czegoś nowego spróbować, czy aby przypadkiem nie jest miodniej.

Jeśli nie jesteś w żadnej z 3 grup to pozostaje Ci w celu skrócenia procedury kompletowania zestawu, podpierając się opiniami wileu zapaleńców - zaryzykować z nadzieją, że koledzy wiedzą co piszą i cieszyć sie lub ... dalej szukać.

Jak się nie spróbuje to się nie będzie wiedzieć, prawda.

Chiałbym żeby były takie sklep, w którym są te super klocki nowe i z drugiej ręki.

przychodzisz, dobierasz sobie słuchasz 20-30minut, zmiana jedna, druga, trzecia

i po dziesiątej zmnianie będziesz wiedział czego chcesz (albo zgłupiejesz do końca).

Doba powinna starczyć, ale takich sklepów to nie ma, ... żeby jeszcze był pokoik, w którym mógłbyś tego słuchać. tak to tylko "pretty women" sobie kiecki zmieniała. Z klockami jest o wiele trudniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co ma w miarę subtelny słuch to doceni klocki za 5 czy 6 tys. Ja dzis wybrałem sie do salonu w Poznaniou i po przesłuchaniu 2 godzin z róznym sprzętem, zdecydowałem sie na namacalność trójwymiarową scenę , czyli na docet-lectoR 0.6 T. Przed tym wyobrem lampizowałem rózne klocki i wiem że grupa inzynierów dopiero może zrobic coś na miarę trójwymiarowości w muzyce, a nie pojedynczy człowiek z pasja i z wiedzą inżyniera elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiem że grupa inzynierów dopiero może zrobic coś na miarę trójwymiarowości w muzyce, a nie

>pojedynczy człowiek z pasja i z wiedzą inżyniera elektronika.

 

Wiara w potęgę myśli inżynierskiej jest fajna, ale co Ci po trójwymiarowości w muzyce która i tak zazwyczaj na płytach jest tworzona sztucznie - jeśli skrzypce brzmią jakby były wykonane z blachy a nie z drewna, do tuby saksofonu ktoś napchał papieru toaletowego a wokale raniły uszy? Może ktoś kto nie zna brzmienia instrumentów na żywo znajduje w tym jakąś przyjemność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.