Jump to content
IGNORED

Jadis JA80-jaki pre i jakie kolumny do niego.

modrzew47

Recommended Posts

tzn tak, szczerze to słuchałem JA80 tylko na Audioshow razem z tym całym zestawem i bardzo mi się to podobało mimo niektórych wad, .. był tam JP80... natomiast znajomy, którego zdanie sobie cenię słuchał najwyższego Art Audio preampa (tego dzielonego chyba) i to nie to co JP80.. kolumny to ART Audio Emotion Signature.. to ponoć synergia.. jeśli masz końcówkę JA80 to któryś preamp JP80-.. w górę to może być to.. idąc w dźwięk nasycony, gęsty, spójny i barwny...

Matthew

Najwyższy model ART-a to pre Conductor i może być w różnych wersjach,krótko mówiąc to dobry przedwzmacniacz.Myślę,że tak samo dobry jak JP-80 ale synergia łatwiejsza do uzyskania może być z JP-80,chociaż patrząc z drugiej strony,dobierając kolumny ART-a,można inaczej.Ciekaw jestem jakie inne kolumny zgrają się z systemem Jadis(zakładając JP-80)poza ART-em.

Do monobloków Jadisa JA80 gorąco polecam preamp JP80MC, ale już JP200 zupełnie nie ma sensu (nic więcej nie wnosi, a kosztuje sporo drożej).

Jeżeli chodzi o kolumny to doskonałą synergię brzmieniową i wizualną stanowią Sonus Fabery z topowej linii Homage. Guarneri Memento, Amati Anniversario lub Stradivari Homage.

Zajrzyj na stronę dystrybutora Jadisa Grobel Audio do zakładki ogłoszenia. Tam są do wyjęcia grafitowe Amati w dobrej cenie.

Z Jadisem nie dostaniesz ultra dynamiki, super kontroli basu czy ponadnaturalnej rozdzielczości, za to dostaniesz fenomenalne barwy, nasycenie, wybrzmienia, płynność i po prostu przyjemny dźwięk.

Koncowki Jadisa (u mnie Defy7) maja duza impedancje wejsciowa ok100kohm i bardzo dobrze zgrywaja sie z pasywkami, jak dodatkowo masz CDP z wysokim napieciem na wyjsciu, ponad 2-3V to mozesz sprobowac z jakims TVC albo Placette, ja jestem zauroczony takim połączeniem - na chwile obecną nie widze powrotu do pre aktywnego.

Gram na Jadis DA 88s ,Jadis JD3 Evolution , oraz na Guarneri Homage i jestem średnio zadowolony ...

Przerobiłem większość lamp i kabli - np. nowy Transparent Audio Reference XL - V - troche przymulone... , wysokie Siltechy Signature - bez fajerwerków ... ( aktualnie Kondo srebrne - głośnikowe i RCA , zasilające Purist Audio Dominus i Siltech Ruby Hill .

Mam też w domu monobloki Mcintosh MC 1000 , oraz KEF-y Reference 207 , jednak to też nie to czego szukam ...

Słucham muzyki typu Dire Straits i chce mieć wrażenie , że jest to muzyka na żywo ...

Słyszałem , że Jadis JA80 gra dużo lepiej od DA88s ... jeżeli tak to może ktoś doradzi czy z moimi Guarneri Homage to zagra - jak tak , to jaki preamp i jakie kable uzupełnią taki zestaw ....

Guest HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

modrzew47

Nie od dziś wiadomo ,że audiofilska szarada jest trudna.

Czasami dobre z dobrym gra gorzej niż złe ze złym!!!

:)))

Guest HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Proszę zwrócić uwagę , że nie odnoszę się osobiście.

Proponuję powstrzymać emocje.

Zapytałem tylko czy powrót do SF nie jest sensowny.

Cały Świat głośno mówi o SYNERGII Jadis i SF ( to jest merytoryczne).

Pozdrawiam

p.s. zimnej krwi! Życzę.

:)

Guest HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Ja piszę o synergii SF/Jadis którą wszyscy się zachwycają.

SF MA/Orchestra to był tylko przykład potwierdzający regułę.

Może z Elipsą jest inaczej a może problem jest gdzie indziej?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.